Дъра-Бъра :-)

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

MAG2001 написа:Нали?!Пълна безсмислица и безцелност и безнамеренийност...просто си.Ей така, както си.Какъвто си.Каквото си.
Ама на, хич не било просто.Трудна работа :D :D :D
И това харесва ли ти? На каква нужда в теб то е израза? Като не е просто, защо се пънеш да го правиш? Истинските неща винаги са удивително прости. А когато в теб е пълен хаос, не можеш да направиш друго, освен да се заиграеш с думите, надявайки се, че с това се "заиграваш" с хаоса.
Форумите служат за комуникация, а това е просто словесна еквилибристика. Тя може да е забавна, може да е отегчителна, но не е нужна на никой друг, освен на тоя, който я твори. Същата работа върши и един дневник, в който може да си ги пише тия неща. Е, вярно, липсва сцената, прожекторите, шума, публиката. :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MAG2001 написа:Паби:
Целта изобщо не беше разговор, не беше комуникация, нито дори забавление.
Нали?!Пълна безсмислица и безцелност и безнамеренийност...просто си.Ей така, както си.Какъвто си.Каквото си.
Ама на, хич не било просто.Трудна работа :D :D :D
Още един пример как човек може да изопачава истината за да пасне на неговата теза.
Защо пропусна това?:
paraboloid написа: наддумка: започваме да си говорим, но не с цел комуникация, а с цел - наддумване, надприказване на противника.
Цел винаги има. Дори целта да е да няма цел това пак е цел.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

paraboloid написа:
.....Форумите служат за комуникация, а това е просто словесна еквилибристика. Тя може да е забавна, може да е отегчителна, но не е нужна на никой друг, освен на тоя, който я твори. .....
Не съм съгласен. Щом е игра или състезание с някого, то това, което се случва в играта или състезанието е нужно поне на двама души - участниците в играта или сътезанието.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Паби:
И това харесва ли ти? На каква нужда в теб то е израза? Като не е просто, защо се пънеш да го правиш? Истинските неща винаги са удивително прости. А когато в теб е пълен хаос, не можеш да направиш друго, освен да се заиграеш с думите, надявайки се, че с това се "заиграваш" с хаоса.
Форумите служат за комуникация, а това е просто словесна еквилибристика. Тя може да е забавна, може да е отегчителна, но не е нужна на никой друг, освен на тоя, който я твори. Същата работа върши и един дневник, в който може да си ги пише тия неща. Е, вярно, липсва сцената, прожекторите, шума, публиката.
ЕЕеее, ма аз в такъв случай направо съм уцелила шестица от тото бе!
Много ти благодаря!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Иван:
Защо пропусна това?:
paraboloid написа:
наддумка: започваме да си говорим, но не с цел комуникация, а с цел - наддумване, надприказване на противника.
А де,пропуснах го.Ми не го видях.Не ми грабна вниманието.Най-вероятно не е в услуга на моята целенасоченост, дето я няма, което би следвало да означава че има целенасоченост към безцелност или нещо таково :D :D :D .
Ти що точно това видя.Я колко още писаници има,що не видя нещо друго?!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D Отговора на всичките ми въпроси току що дойде.И в началото на краищата пожелавам на всички-и целни и безцелни,и с намрения , и ако има и други като мен-още ненамерени да им се наложи да ползват четката.Е, само ако искат де. :wink:

Изображение
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

МИСИЯТА НА ЧОВЕКА Е КОДИРАНА В СЪРЦЕТО, А ЗАВЪРШЕНИЯТ УРОК Е В ОСЪЗНАВАНЕТО:
http://psihobg.com/?p=1595
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Всеки сам да си извади извод от написаното:
http://duhovnasvoboda.blogspot.com/2012 ... l?spref=fb

http://video.yandex.ru/users/kolef2/view/52/#
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

В момента който пазарува в от Billa,когато си закупи на стойност над 15лв продукти получава един плик със стикери.Днес се замислих върху следното.Колко пари е инвестирала веригата за да се раздават тези неща и кой има някаква жизненоважна необходима полза от тях?
Ако тези пари за тях веригата даде за благотворителност за тези които имат нужда и за тях се правят какви ли не благотворителни акции,нещата може би щяха да са чудесни.Дали не е хубаво подобни инвестиции да бъдат дадени за по добри и смислени цели?
Да не задълбаваме в темата,че ако има здравословен проблем някой,едва ли парите са решението,след като сме наясно повечето от хората тук,аз съм проблема и няма по голям враг от самият мен,значи и решението е в мен.Въпрос на осъзнаване.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Гена, всички реклами които слушаме и гледаме по медиите са включени в цената на продукта, който ни се продава :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ники,занимавам се с производство на рекламни сувенири от около 4г,да не казвам и 5 може би.По собствените си идеи да се предлага нещо ново и по-различно виждам,че да се върви по коловоза е за предпочитане,но рано или късно всичко си идва на мястото.Просто човек е нужно да се задържи на пазара.Трудно е когато си различен и предлагаш нови неща,може би защото хората виждат несигурност да приемат нови идеи,но риск губи,риск печели.
Аз заложих на по трудното явно и сега виждам,че си е заслужавало.
:wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Гена, разбирах в общи линии за характера на работата ти, но не можах да разбера, какво искаш да кажеш с това.
:D
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ники,,не е толкова важно,а и много има какво да се коментира,но едва ли е и необходимо.Ето снощи забелязах на хляба който си купувам редовно"Органик",вече има надпис,че 3%от печалбата на фирмата се дават за деца в неравностойно положение.Подобна идея имах като цитирах тези стикери,които според мен са никому ненужни,а и в един от последните клипове дадени тук имаше до колкото си спомням нещо точно за ТВ рекламите.Промиването на мозъци е важен елемент в стратегията да ни се въздейства да си даваме парите за ненужни и некачествени продукти.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор