Дъра-Бъра :-)

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Благодаря ви! :)
Alisa, имам тема за другите ми проблеми върху които работя , но ми се стори, че ако сложа и това там, ще стане голяма каша, а пък и то беше в следствие, клипчето, което гената беше пуснал (пък и получих на мейла)

MAG2001, Просто този избор нещо не мога да го разбера и схвана, ще кажете, то е на подсъзнателно ниво, а ма пак не го разбирам, на подсъзнателно или съзнателно не разбирам как някой ще иска да си изостави децата - нали е избор.....
Абе на мен проблема ми е , че ще се мре май :D , а пък и този твоя също. Всичко ми е на моменти, като този сега.....
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Смъртта също е един вид лечение! :shock:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

svedd,питаш защо този човек не е успял да се излекува?
57 секунда от клипа той казва-Не мога да направя нищо по въпроса на това,че ще умра.
Това не ти ли дава отговор на въпроса?Той продължава с процедурите,а какви са те?Химиотерапия,лъчетерапия и докторите му казват,че му остават няколко месеца живот.Явно приема това и прави своя избор,че това е краят.Не се разбира,дали търси други решения/лечения!
Хленченето и оплакването според него не решават,който и да е проблем.
Ето ти малко факти за размисъл!
Изгледай и това видео-от няколко части е:
http://www.youtube.com/watch?v=iTqPt-E7 ... re=related
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

svedd написа: защо този човек не е успял да се излекува от тази болест, след като не се е толкова стресирал от заболяването?
Ами то си е казано във видеото - "Лекуват ме най-добрите лекари!"
Според мен, човека го убил не рака, а диагнозата и лечението на което се е подложил. Както и това, че е повярвал, че е лекуван от най-добрите и, че те знаят. И че няма нищо, което те да не знаят, защото са най-добрите. И защото е прехвърлил отговорността за здравето си върху тях и не е търсил алтернативи.
Това видео показва един човек, който вади най-доброто, на което е способен от една безнадеждна, според него и авторитетите на които се е доверил, ситуация.
В подчертаното по-горе е разковничето.
Същото прави и Стив Джобс. Мисли си, че като има пари, може да си купи здраве, най-доброто лечение, най-знаещите и можещи лекари и т.н.
Никой от нях не търси причината в себе си.
Иване имам и твоя страх (от смъртта), от който ти си се отървал, за колко време успя да се отървеш от него?
С една сесия върху конкретна случка. Но това не означава, че и за теб ще е така. Всеки е уникален.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Благодаря отново на всички :)
Обаче аз незнам защо, просто така съм го решила, че те като са публични личности, са наясно с алтернативните методи или все някой ги е запознал с тях с цел да се излекуват (около тях все ще е имало такива доброжелатели) и те са пробвали , но и това не им е помогнало. Не знам какво ме кара така да си мисля...... :roll: , и това е нещото което всъщност ме притеснява, но след малко Тес, вече не го мисля толкова :D

А аз не знам при мен кога се е зародил този страх, имам си го още от малка,..... сещам се за нещо....., ще пробвам.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

svedd,забелязвам в постовете си,че повече говориш,че гледаш другите и мислиш за тях вместо да говориш и гледаш себе си :!:
Дерзай си по твоите проблеми,а от чуждите вземай поука. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

След като стана въпрос и за Нана,ето и тя е тръгнала при авторитети в Израел:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4655591
Засега само се разбира,че е там за да се установи точна диагноза.Ако тук е и казано,че има рак,а там и кажат,че няма,дали не е задействана вече програмата-страх от смърта,болна съм от рак и това да се окаже още по неблагоприятно за нея? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

гената написа:svedd,забелязвам в постовете си,че повече говориш,че гледаш другите и мислиш за тях вместо да говориш и гледаш себе си :!:
Дерзай си по твоите проблеми,а от чуждите вземай поука. :wink:
Ами да, нистина тези ми постове бяха нещо такова, но просто с такива неща се сблъсках тези дни (болни хора), наистина това ме кара да се чувствам зле, но бързо ми минава... :) Ето сега например съм доста ентосиазирана, чак щастлива, че си харесах кола най накрая, не че знам как ще си я купя, но вътрешно ми е едно такова хубаво :wink:

А за мен Нана е борбен човек (аз чак не вярвам, че има тази болест) но мисля, че тя ще се справи.

Но сега отново съм се вглъбила в моите си неща и желания, които искам да си постигна -ще пробвам как Тес изпълнява желания :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ето ти нещо с което си струва да опиташ:
viewtopic.php?t=1038
От личен опит ти казвам,че работи и съм доволен!
А за Нана,това което ми идва наум,е че след като е така борбена,емоционална и доста пряма,избухлива на моменти,възможно е да не се осъзнава,че натрупаният яд и гняв от заобикалящото я всъщност е болестта,чрез което тялото и казва,спри върни се назад.Поправи се!
Болестта е ксерокопие на нашият характер!По болестта може да се познае и какъв е характерът на човека,това го видяхте в клипа на Норбеков-Рецептата!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

гената написа:Ето ти нещо с което си струва да опиташ:
viewtopic.php?t=1038
От личен опит ти казвам,че работи и съм доволен!
Благодаря, пробвам веднага :)
Аз всъщност го четох това преди, но си дадох мн кратък срок за изпълнение, пък и май съм го направила на половина (без изброяването)

А с Норбеков нещо не се разбираме с този руски.....не съм на "ти" с него, ще си го търся някъде преведено (ако има)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ето как и не само,софиянци живеят здравословно:
http://www.youtube.com/watch?v=ZlXrU1wr ... re=related

:shock: :shock: :shock:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

svedd и аз със руският не съм много на ти,но ето виж тук какво може да ти е от полза:
http://www.norbekov.bg/index.php?option ... &Itemid=52
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ето и тук се казва,че характерът влияе на болестите ни:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4655651
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

гената написа:svedd и аз със руският не съм много на ти,но ето виж тук какво може да ти е от полза:
http://www.norbekov.bg/index.php?option ... &Itemid=52
Благодаря, добре ми подейства това първото, даже и с превод :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Шест модерни, но не винаги верни диагнози:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4660051 :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор