Как да лекуваме гъбички по ноктите

Информация за здравословен начин на живот.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Дясната страна на тялото, според дебелите книги, е свързана с лява мозъчна полусфера, която от своя страна е свързана с логиката. Дали не е там разковничето?
Търсене постоянно на логиката и обясненията за това и онова.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Е, благодаря за инфото! Точно това нямаше да се сетя. :D Мъжът ми все твърди, че съм скарана с логиката. А за обясненията...ми така си е. Май непрекъснато ровя, търся, искам да си обясня, не приемам нищо на доверие. Явно съм се изкривила в тази посока.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:Дясната страна на тялото, според дебелите книги, е свързана с лява мозъчна полусфера...
Малко случайно минавам през темата, но мернах това и искам да го коментирам. Има една дебела книга (До ин), според която зоните са разположени шахматно. Не мога да кажа точно, но беше нещо такова - лявата част на мозъка управлява дясна ръка, лявата част на ханша и десния крак. Аналогично дясната - обратно. Когато това се види означено на картинка, лесно се вижда шахматното разполагане. (В случая може да има връзка с логиката, за това не коментирам)
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнение от iglika »

моля ви, ако някой знае-преди време прочетох някъде тук за лечение на гъбички по ноктите с цитросепт и спирт но не си записах съотношението.Знаете ли нещо по впроса?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз съм си ги лекувл с компреси през ноща с кислородна вода или с ММС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

гъбички по ноктите

Мнение от vladopetkov »

Да, с MMS гъбичките се изтрепват доста ефикасно. Става също с нощни компреси с ябълков оцет и вода (1:1) , а през деня се намазват тънко с естествен боров терпентин. Има го и в аптеките и в железарските магазини. Хубаво е вечер краката да се измиват във вода с морска сол или със сода бикарбонат.
christa
Участник
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Сеп 2010 10:37
Местоположение: Казанлък

Мнение от christa »

Вяра и Иглика, моля, споделете опита си, какво стана с гъбичките ви?
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: гъбички по ноктите

Мнение от vqra »

vladopetkov написа:Да, с MMS гъбичките се изтрепват доста ефикасно. ........
При мен с ММС се размножиха и им повлия зле. След това прочетох тук, че има видове гъбички, на които ммс не може да помогне даже влошава положението. Аз го разреждах с вода и въпреки това ефекта беше влошаване на положението, по-силен сърбеж и изгаряния между пръстите на краката, така че изоставих ммс-а за този проблем.
Последно промяна от vqra на 06 Окт 2013 18:36, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

christa написа:Вяра и Иглика, моля, споделете опита си, какво стана с гъбичките ви?
.

Съжалявам christa, но чак сега виждам въпроса ти. Признавам, че не следя всичко във форума и рядко влизам тук.

От гъбичките нямам и помен, но лечението ми е продължително и изисква поне 3 месеца постоянство, а е и доста скъпо удоволствие. Аз лично не успях да излекувам ноктите си с нетрадиционна медицина. По принцип съм против лекарствата, но желанието ми да имам здрави бели и лакирани нокти през лятото беше по-силно, така че 3 месеца пих дифлукан и низорал по схема, а това са много силни лекарства, които съсипват черния дроб.Пиех и Zink efervens - шумящи таблетки по едно хапче дневно в чаша вода. За да неутрализирам влиянието им пиех по 2 пъти на ден регенил, който пречиствал черния дроб. При положение, че лекарствата бяха предостатъчни за черния ми дроб в продължение на 3 месеца не пиех никакво кафе, алкохол и не ядях нищо сладко. Дори и от сладки плодове се лишавах през първия месец на лечението, тъй като гъбичките се хранят със захар. Никакво пържено, свинско месо и мъхести плодове като ягоди, малини, капини, дюли, праскови, кайсий и т.н. Отделно всяка вечер правех бани на краката си с калиев перманганат и вода. Всички мъртви участъци от ноктите и кожичките трябва да се премахнат след банята с калиев перманганат с подходящи клещички, нокторезачки, скалпели или с каквото имате под ръка. Колкото е възможно по-малко вода, тъй като гъбите обичат водата. След къпане, баня на краката и други водни процедури, краката старателно се подсушават. Аз след избърсване ги изсушавах със сешоар. След това ноктите или каквото е останало от тях :)) се намазват с eczoderil флакон. След 10 минути се пръскат с lamizil спрей. След още 10 минути се мажат с йод и накрая "тежката" процедура завършва с намазване с крем Canespor. И така 3 месеца всяка вечер. Още в началото на лечението банята и всички открити площи се дезинфекцират с доместос или белина ачи. Всички обувки се третират с формалин (40 %), като се мажат отвътре с памук, който се оставя във върха на обувката. След това се завързват в полиетиленови пликове, чувал или каквото има и престояват най-малко 24 часа. Всяка вечер чорапите, които си носил през деня, след изпиране се изваряват 15 минути във вряща вода. А и всички ползвани чорапи в наличност претърпяват същото. След 3-те месеца на лечение вече не ми се ядеше сладко, което преди това ядях в промишлени количества. Най-радостното е, че ноктите започват да израстват от към дъното бели и здрави, но израстването е бавно. За да израсне здрав нокът са нужни 6 месеца. Трябва да се продължи с цинка и след това. Лични чехли, пантофи, които никой друг да не обува. Лични прибори за нокти, които изварявам от време на време все още и задължително дезинфекция на банята с хлорна вар, белина, доместос и подобни, които миришат гадно. След като ми израстнаха хубави нокти и спрях процедурите, реших, че потенето на краката ми предразполага към гъбички и го елиминирах с Odorex foot. Пръскаш краката 3 вечери и после 15 дни не се потят изобщо, в каквото и да си ги напъхал.

Сега профилактично ги мажа с ябълков домашно приготвен оцет и веднъж седмично правя вана на краката си с морска сол, сода за хляб и едно зрънце (съвсем малко) калиев перманганат.

Това е моят успешен опит с лечението на паднали нокти на двата палеца. Аз третирах всичките нокти за всеки случай. Той изисква много воля. Ако някой знае по-лесен начин на лечение, ще ми е интересно да го чуя. ММС, както писах по-горе не помогна за моя вид гъби, а само ги размножи и ме изгори.
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Oт поста ти за ябълковия оцет бях останал с впечатление, че си ги излекувала с него.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Oт поста ти за ябълковия оцет бях останал с впечатление, че си ги излекувала с него.

Не, тогава не знаех, че може да се излекуват с ябълков оцет. След края на терапията с лекарствата, новите нокти бяха израснали не повече от 3, 4 мм и тогава прочетох, че ябълковия оцет лекува гъбички и неутрализира ph, като чисти и черния дроб и започнах да го пия и да се мажа. Може би той е допринесъл доста за пълното израстване на здрави нокти и липса на рецидив. Човека който ми назначи терапията с лекарствата, ми каза, че инфекцията е в черния дроб и трябва да се изчисти вътрешно и че само с мазане няма да се излекувам. Затова се реших да ги пия. Няма как да пробвам дали само с оцета ще се получи същия ефект, тъй като вече ноктите ми са здрави, но предполагам че е така, защото той се приема вътрешно, неутрализира киселата среда на организма, която предразполага за развитие на гъбички от всякакъв вид. Чувствам се добре от него. Цветът на ноктите ми е все още бял и нямам рецидив. А и много рядко изпитвам глад за сладко, какъвто гъбичките провокират. Важно е и че може да се пие непрекъснато. Нещо като да ядеш по една ябълка на ден е, защото не вреди като лекарствата и това ме устройва за сега, докато не открия психологичната причина на която води до кисела среда на организма ми и поява на гъбички.
Per aspera ad astra!
christa
Участник
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Сеп 2010 10:37
Местоположение: Казанлък

Re: Как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнение от christa »

Вяря, много благодаря на теб и на всички за споделения опит! На мъжа ми гъбичките са по ноктите... иначе и аз съм против силните лекарства, та мисля да пробваме другите варианти
Ако не помогне по мекия варият, тогава ще помислим и по твоя метод,
Но имам въпрос: относно третирането на краката ясно, а що касае чорапите и обувките какво? Не се ли появявят отново, ако не ги обработим и тях
А формалин откъде да намеря, по аптеките няма!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнение от vqra »

Формалин за третиране на обувките от тук например, или от познат в болница.
Преваряваш всички ползвани чорапи - 15 мин във вряща вода, а след това онези, които са ползвани през деня - докато трае курсът на лечение.
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнение от ivangp »

taniaet написа:Прочетох за лекуване на гъбички по ноктите -с кислородна вода-но не е указана какъв процент да е водата и как се процедира-само се маже ли, или с компрес цяла вечер?Моля ако някой знае да сподели . И също ако се е лекувал с ТЕС?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнение от ivangp »

Ето по-прост вариант.

С ММS - 2 какпки активиран ММС се разтварят в 5мл вода. Натопяват се тампони и се слагат върху ноктите. След това се завиват с найлоново фолио и се преспива с тях. На сутринта се сваля.
Прави се всеки ден до израстване на здрави нокти.
Топенето на краката в 10% разтвор на морска сол също помага, но само ако засегнатия от гъбички участък от нокътя не е по-голям от 1/3 от общата площ на нокътя.
MMS изгаря кожата и влошава положението само ако е в много силна концентрация.
В началото и аз си изгорих няколко пъти кожата на краката преди да стигна до горната формула.

Същото може да се постигне и с обикновена кислородна вода от аптеката - 3%. Натопява се памук с кислородната вода , слага се на нокътя и се завива с найлоново фолио. Оставя се да престои за цялата нощ. На сутринта се сваля.
Прави се всеки ден до израстане на здрави нокти.

Избягването на захар, алкохол, глутен помага за избавяне от гъбички от всякакъв вид.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор