Как да лекуваме гъбички по ноктите

Информация за здравословен начин на живот.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнение от vqra »

Aз виждам коренно противоречие между онова, което прави ММС и Германска Нова медицина в която все повече вярвам. В крайна сметка след всичко изчетено се оказва, че не знам каква е истината - доколко са полезни или вредни бактериите, гъбите и другите подобни.

Според ГНМ никъде не открих причината за гъбичка на нокът на левия ми крак. Нямам представа какви емоции я причиняват, вреди ли или ми помага за нещо си, но ми писна от нея и бих искала да знам как да я третирам с ММС-а който имам в наличност.
Интересувам се и има ли срок на годност ММС-а.

Предварително благодаря на всички, които могат да отговорят на въпросите ми и го направят. :)
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Капвай й активиран ММС, разреден 1/10 с вода. 1 капка ММС + 1 капка Активатор + 10 капки вода. Капваш на един памук. Слагаш памука върху гъбичките върху нокътя и завиваш с найлон. Спиш и на другия ден пак. До изчезване на проблема.
Последно промяна от ivangp на 26 Юли 2011 17:02, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Голямо БЛАГОДАРЯ!

Ще пробвам и ще споделям опит! :)
Per aspera ad astra!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Дано имаш резултат, че това е голяма мъка. Майка ми от години се бори и какво ли не е ползвала, тъкмо се пооправи някой нокът и хоп, отново се разболява и гадните гъби се развиват за нула време.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако нямаш ММС, пробвай с антимикотичен спирт от аптеката. Струва левче. Вероятно е да се пообели и кожата, около нокътя, понеже е много силен, но действа.

Принципно проблемите с ноктите на краката може да са свързани с желани за бягство от нещо или невъзможност за бягство, движение в някаква посока. Което пък от своя страна е свързано с усещане за безсилие и от там снижаване на самочувствието. Т.е. по ГНМ - конфликт на понижено самочувствие.

Всичко от последния параграф е материал за ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Ако нямаш ММС, пробвай с антимикотичен спирт от аптеката. Струва левче. Вероятно е да се пообели и кожата, около нокътя, понеже е много силен, но действа.

Принципно проблемите с ноктите на краката може да са свързани с желани за бягство от нещо или невъзможност за бягство, движение в някаква посока. Което пък от своя страна е свързано с усещане за безсилие и от там снижаване на самочувствието. Т.е. по ГНМ - конфликт на понижено самочувствие.

Всичко от последния параграф е материал за ТЕС.
Ако питаш мен - имам ММС, но не знам какъв е срока му на годност.

За поясненията - мноооого голямооо БЛАГОДАРЯ!
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако питаш мен - имам ММС, но не знам какъв е срока му на годност.
Като го активираш, ако мирише на хлор и пожълтява значи е все още годен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Капвай й активиран ММС, разреден 1/10 с вода. 1 капка ММС + 1 капка Активатор + 10 капки вода. Капваш на един памук. Слагаш памука върху гъбичките върху нокътя и завиваш с найлон. Спиш и на другия ден пак. До изчезване на проблема.
Ако нямаш ММС, пробвай с антимикотичен спирт от аптеката. Струва левче. Вероятно е да се пообели и кожата, около нокътя, понеже е много силен, но действа.
Каквото и да пробваш/даже и обикновен йод/, пробата изисква 3 до 6 месеца ежедневно усилие.Дори и да гълташ пер ос ММС , сода каустик или низорали, фунголони и прочие пак изисква същият срок, просто щото нокътят расте бавно.
Гъбите причиняват проблеми/сравнително невинни,ама и не чак до там, зависи коя колония на кое място ще избие, могат да бъдат причина и за стерилитет/ ,когато имунитета е снижен и колониите на "добрите" бактерии не могат им надвият.Затова вече към което и да е лечение/външно, вътрешно/ задължително се включват и пробиотици-лактобацилус и бифидус обикновено, те са стожерите на здравия имунитет.
От всичко което прочетох за ММС-а /колкото и ми се иска да не се бъркам на никого в личния живот/ не мога да не си кажа рецитацията-към всички, които го приемат ММС-а - намерете си пробиотик-Биогая,Лакто4, Лактофлор, аз най-си харесвам Ентеросаните/ :wink: може би щото са Пловдивско производсто...не ,просто познавам хора,които от тях са видели резултат, пък и цената им е добра,има и Ентеросан п/в гъби ,който се пие/13-14лева за месец/,но гледайте да ви го дадат от хладилника,когато го купувате,иначе ако не се съхранява правилно няма смисъл да се приема/.Пробиотика, който и да се подбере пак изисква 3 до 6 месеца прием, но ако преимате ежедневно ММС, моето мнение е ,че по-добре е и пробиотика да се приема непрекъснато.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Дано имаш резултат, че това е голяма мъка. Майка ми от години се бори и какво ли не е ползвала, тъкмо се пооправи някой нокът и хоп, отново се разболява и гадните гъби се развиват за нула време.
Преди доста години имах подобен проблем, резултат от неправилно кортикостероидно лечение на млади години,въпреки че доста години не бях пила нито антибиотици, нито кортикостероиди изби на нокътя на пръста на лявата ми ръка.Нямаше го целия нокът.Предписаха ми подобен спирт и низорал, но докторката ме пита дали пия, дали имам чернодробвно заболяване ,дали съм бременна, дали ще забременявам..и в резултат на всички тези въпроси не си взех низорала.Мазах го със спирт, и аз като майката ти аха аха го докарам до някъде и ..пак.Топих го в утайка от кафе/рецепта на баба Ванга/.
Накрая се махна след едно 7 дневно гладуване.Ама беше след доста години опити/ :wink: :) може и те -гъбите-да са се уморили от мен/
Но това с гладуването не бих го препоръчала на всеки.Изисква си подготовка, и ако има някой покрай теб да те наблюдава и подкрепя-добре.Иначе си е сериозен риск да си навредиш.Препоръката е пъвата година да се прави по един ден в седмицата и чак след това да се започне 3-дневно и т.н.Аз щях да си пукна на 5 ден..ама на,оцелях .. от тогава не съм имала проблем с астма, алергия и гъби по ноктите.Което не значи, че съм си нямала други проблеми де :)
Това ,което съм чела е ,че храни, приготвени с мая-бирена мая, бира, хляб и т.н. подхранва тези гъбични колонии и затова просто нямат изчистване.Обвиняват ги и за наднормено тегло-те ни карали да ядем сладко/всичко сладко им създава благоприятна почва да се размножават ,те били виновни за т.н.бирено коремче на мъжете и тн.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Което пък от своя страна е свързано с усещане за безсилие и от там снижаване на самочувствието. Т.е. по ГНМ - конфликт на понижено самочувствие.

Всичко от последния параграф е материал за ТЕС.
И аз имам подобно усещане за емоционалната страна на проблема.Ама така и не разбрах според ГНМ сега да се радвам че съм ги излекувала някак или да страдам че не ми се образуват/т.е. като нямам гъби дали съм си решила конфлакта ,а?!/
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MAG2001 написа: И аз имам подобно усещане за емоционалната страна на проблема.Ама така и не разбрах според ГНМ сега да се радвам че съм ги излекувала някак или да страдам че не ми се образуват/т.е. като нямам гъби дали съм си решила конфлакта ,а?!/
Решила си си конфликта и затова нямаш гъби. Иначе с каквото и да ги махаш след време пак ще се появят. Така мисля аз.

Конфликт може да се реши и без ТЕС, КС, т.н., а само с размишления по даден проблем и осъзнаване.

Да, истина е, че следствие на гладуване изчезват доста болести, но самият акт на гладуване предразполага към вгълбяване, размисъл и осъзнаване. Така, че мнението ми е, че не е ясно дали самото пречистване от токсините лекува болестите или пречистването от токсините спомага за осъзнаването.

А може би истината е някъде по средата :)
Per aspera ad astra!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

А може би истината е някъде по средата
И на мен така ми се струва :) Остава да я намеря-средата, де
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

По въпроса за гъбичките, в книгата на Неумивакин, за лечене с кислородна вода се твърди, че тя лекува всякакви гъби и бактерии. Не съм пробвала, само споменавам, за допълнителна информация.

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 2%EE%E4%E0
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

за лечене с кислородна вода се твърди, че тя лекува всякакви гъби и бактерии.
И все пак да потретя..идеята е да се балансира системата/организма/ , иначе от мнго лекуване е възможно да се стигне до дизбактериоза-без значение кое средство се използва-ММС, антибиотик, кислородна вода, сода каустик, хидроколонтерапия също- то трепе всичко наред, не избира коя колония да оживее, и тогава се налага да добавяме отвън това ,което стабилизира имунитета-пробиотиците,"добрите"бактерии.
Пак стигнаме до баланс или до посредата. :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Аз знам следното за гъбичките по ноктите - майка ми от години ги тормози. Отначало ги задушаваше с някакви найлони, после ги мажеше с йод. От тези похвати резултата беше минимален. Аз й купих батрафен- лак и от него имаше полза за известно време. Тя много се радваше на новите си нокти, само че беше за кратко. Сега ползва екзодерил, но резултата е подобен - редуват се подобрение и влошаване. Сега се е навила да прави предизвикателството, но пък не можем да се разберем по въпроса с пиенето на вода :wink: Постоянно ме убеждава, че просто нямала нужда от толкова много вода...
Публикувай отговор