Страх от математика на малък ученик

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

Страх от математика на малък ученик

Мнение от iglika »

Моля за съвет от родители с опит с помощ с ТЕС на дете от началния курс. Детето има страх, че не може да се справи, най-вече с математиката. Хубавото е, че сам ми каза това и с удоволствие прави ТЕС с моя помощ. Но не съм сигурна, че декларацията ни е вярна, че само един страх има и т.н. Малко идеи ,моля.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Страх от математика на малък ученик

Мнение от ivangp »

За да има страх е имало някаква случка в която той не се е справил с математиката или е видял някой друг да не се справя и са му се присмели или скарали (на него или на другото дете). Разпитай го за такава случка/и. Изчистете ги с ТЕС. Т.е. докато детето разказва случката 3-4 пъти го потупвай по точките и проверявай дали страха е все още там след всяко разказване на случката с потупване.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
asen
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Авг 2017 15:35

Re: Страх от математика на малък ученик

Мнение от asen »

"присмели или скарал", а може просто да се затруднява или да му е прекалено неприятна. И аз като бях дете, не можех да помня и да уча, за това се налагаше по цял ден това да правя. Естествено, че това беше пречка, но се справих :)
Родителите понякога казват, това трябва онова трябва, а забравят, че предразсъдъците са за ограничените :)
Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините
optimeon
Участник
Мнения: 80
Регистриран на: 27 Юни 2020 20:11

Re: Страх от математика на малък ученик

Мнение от optimeon »

Публикувай отговор