ТЕС за бебета и родители.

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ТЕС за бебета и родители.

Мнение от ivangp »

Тук смятам да опиша различни случаи на използване на ТЕС за дъщеря ми и майка й.
Ако и вие имате нещо да споделите в тази връзка, моля ви пишете!

Прокси за диагноза стеснение на стомаха (пилора)

Преди около месец докато аз бях във Варна жена ми ми се обади, много разстроена, за да ми съобщи, че с Яна (дъщеря ни която тогава бе ан един месец) са приети в Пирогов със съмнения за стеснение на стомаха на Яна. Бебето бе повърнало няколко пъти(т.е. след няколко поредни кърмения) на фонтан и в повърнатото бе имало кръв. Лекарите й бяха казали, че се съмняват за стеснение на стомаха и ако е така, ще се наложи операция.
Жена ми каза, че са й казали да я храни до полунощ и след това да не я храни изобщо, за да могат на другия ден да вкарат на бебето контрастно вещество в стомаха и да я изследват на скенер за да видят какво точно е състоянието на стомаха и червата й.

Едно леко отклонение от темата- аз съм твърдо против вкарването на каквато и да е химия, лекарства и облъчвания от всякакъв род с който традиционната медицина диагностицира и "лекува".
И ако те могат да бъдат избегнати, аз съм с две ръце ЗА избягването им.

Разбира се има животозастрашаващи травми и остри, кризисни състояния в които това може да е неизбежно. Така, че не съм абсолютно краен или фанатик в това или каквото и да е друго отношение.

И така да се върна на историята - жена ми ме помоли да направя ТЕС за Яна.
Тъй като бях във Варна единствения начин бе прокси.
Нямаше как да разбера какво точно чувства бебето за да определя ниво на проблема. за това прибягнах до една техника от Метода Силва за контрол на ума.
Тази техника е основана на интуитивни възприятия и съм я ползвал с доста точни резултати и преди.
И така аз първо си представих, че Яна е пред мен, като на екран и аз я сканирам с очи. Това което видях е тъмно, почти черно петно в долната част на стомаха и целите тънки черва. (здравата тъкан и органи са със светлосин, светлозелен или бял цвят).
И така за мен това петно бе изходното ниво за оценяване на проблема.
Направих няколко серии ТЕС с Настройки от рода на:
Въпреки че аз имам проблем със стомаха и тънките черва и повръщам цялата си храна................
Въпреки че стомахът и тънките ми черва кървят ..............
Въпреки че лекарите казват, че имам стеснение на стомаха и може да се наложи да ме оперират...................

След всяка Основна рецепта правех нов мислен скенер на Яна и оценявах цвета на тъмното петно.
Петното леко взе да избледнява и да се накъсва, но не изчезна съвсем.
За това направих ТЕС с:
Въпреки че имам проблем със стомаха и никой не знае точно какво ми е аз моля тялото ми да включи всичките си сили за да се излекува сега."

След което направих 10тина кръга по точките редувайки проблема с избора и накрая завърших с 2-3 кръга утвърждения от рода на:
Тялото ми знае как да се самоизлекува
То върши всичко в мой интерес
Това е необходима лечебна криза
Тялото ми се лекува сега
Всичко е наред
Аз съм ок
Тялото ми се лекува сега
и подобни


След това ТЕСване петното изчезна и цветът на цялото тяло на Яна бе светлосин.

Направих и един ТЕС с:
Въпреки че имам проблем със стомаха и не трябва да ме хранят цяла нощ аз избирам да съм спокойна и уверена и да спя здраво през нощта за даможе и ма да си почине и да се грижи за мен по-добре на другия ден.

Резултатът - на следващия ден се чух отново с жена ми. Тя каза, че Яна е спала почти през цялата нощ, което бе нечувано преди за нея, събудила се е само жеднъж към 4:00 часа и Боряна - жена ми - й е дала да пие малко вода, след което отново е заспала.
На сутринта лекарите, които са я следили и през ноща, са я прегледали и са казали, че според тях няма нужда да й правят изследване със контрастно вещество и скенер и са ги изписали.
Бебето не е имало проблеми от тогава, не е повръщало повече кръв и всичко си му е наред.

Всъщност на няколко пъти след това Яна имаше нещо като слуз и тъмно зелено оцветени части в изпражненията.
Това според мен се дължеше на изчистване от ваксините, които са й поставили в болницата след раждането и които за наше съжаление не успяхме да избегнем. Казаха ни, че ако не се съгласим да й ги бият няма да ни приемат.
Втора ваксина за хепатит не сме й били и смятаме да ней бием никакви други ваксини.
Яна имаше и доста силен кожен обрив, който според мен отново бе очистителна и/или алергична реакция. Не я мазахме с нищо, не сме й давали никакви лекарства, въпреки че 4 различни педиатъра предписаха разни какпки и мазила.

Майка й спря всички млечни продукти и ядки (кърмата й вместо да намлеее , както ни плашеха, се увеличи), бебето стан много по-спокойно, не се гърчеше като преди след всяко кърмене и нещата отшумяха от само себе си.

За сега не сме й давали дори Вигантол, който горещо се препоръчва от всички с които сме говорили (интересното в случая е 4мата педиатри с които говорихме й предписаха 4 различни дози Вигантол :roll: ). Правим й слънчеви бани по 10 мин през ден, които пък не се препоръчват от лекарите, за сега се развива нормално и всичко й е наред.

:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Прекрасно, много се радвам, че описваш това.

Имам някои конкретизиращи въпроси.
Първо - когато работиш Прокси от името на Яна, настройката с "аз съм добро дете и всички ме харесват и обичат" ли завършва?
И второ - за Прокси има настройка "Аз съм еди кой си" и след ТЕС има "Аз съм Иван". Ти всеки път ли, когато спираше да сканираш, излизаше с "Аз съм себе си" и после отново влизашес "Аз съм Яна"? Или се настрои на Яна в началото и излезе в края?

Бих си позволила едно тълкуване на стеснения стомах. Без никакви претенции да е вярно предположението. Според ГНМ, а и не само, това повръщане на храна и кръв мисля, че може да се тълкува като "Не мога да приема, не искам да се съглася" А във вашия случай наистина има такава емоция - при раждането трудно сте приели създалата се ситуация.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Настройката - Аз съм Яна я направих в началото и Аз съм Иван в края след като приключих. Не съм влизал и излизал от образ така да се каже след всяка ОР.
Завършвах всяка настройка по обичайния начин - напълно и безрезервно...........! Тъй като аз го правих за мен имаше смисъл тази фраза.
За деца се променя фразата само ако за тях обичайната няма смисъл. Т.е. те все още нямат ясно осъзнаване на "кой съм аз" и разграничение на "приемам се такъв какъвто съм" или не. Това обикновенно е възрастта до 13 години. Т.е. до тинейджърска възраст.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да, така звучи най-нормално.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз само се чудя защо ти прави проксито, а не Боряна? От любопитство :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Mного ти благодаря за този въпрос :)
Защото Боряна не си вярва.
Тя колкото е мила, нежна, учтива и любезна, толкова е неуверена в себе си и винаги поставяща другите хора на първо място. А също и постоянно се притеснява/страхува за/от какви ли не неща.

Тя има много да работи върху себе си. И в интерес на истината го прави и напредва, но бавно.
Има много як ПО и много властен баща който й е влиял в детството и продължава и до днес да й влияе много негативно.
Просто трябва да си повярва, че е достатъчно добра и че може, както и 99% от населението на земята.
Ще стане, но всяко нещо с времето си.
Всеки има свой собствен път да извърви и уроци да научи. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Натравяне с храна или алергична реакция

Мнение от ivangp »

И в тази връзка още един случай на прокси с ТЕС.

Боряна ми се обади преди около седмица. Аз пак бях във Варна , а тя в София. Каза ми, че незнае защо и от какво, но има много силен обрив със зачервяване по лицето, сърбеж и болезнено подути устни.
След кратък разпит се оказа, че е яла някаква рибна консерва и тя е най-вероятният (но не сигурен) причинител на реакция на отравяне или алергична реакция.
Боряна се притесняваше да не предаде тези отровни вещества/симтоми и на бебето когато го кърми.
Ставаше и все по-лошо с всяка изминала минута, виеше й се свят.
Разбрахме се, че ще пробваме с ТЕС и ако не стане трябва веднага да отиде до болницата. Тъй като не знаехме какво точно става и къде е причината за състоянието й.

Отново ме помоли аз да й направя ТЕС.
Започнах с очевидните симптоми:
Въпреки че имам този обрив по лицето.................
Въпреки че ядох тази консерва и тя ми причини тази реакция.........
Въпреки че лицето ми е зачервено и ме сърби кожата, устните ми са подути и ме болят...............
Въпреки че се чувствам отпаднала и ми се вие свят...................
Въпреки че съм алергична към нещо в консеравата която изядох......


След всяка ОР й се обаждах по телефона и проверявах нивото на симптомите и кой е най-силно изрзен от тях (най-силното чувство).
Променях настройката на следващата ОР според това което ми казваше.


Работихме така около 15-20 минути докато всичките й симптоми бяха свалени до 0-1.
И така успяхме да избегнем посещение в болницата, евентуално изпомпване на стомаха и гълтане на въглен или лекарства. :)

Във всяка подобна ситуация не забравяйте да опитате ТЕС преди всичко друго!
Резултатите често са изненадващо добри.

За мен ТЕС е средство номер 1 в аптечката за бърза помощ. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Още един случай на прокси за дъщеря ми, която е на 4 месеца.
Преди няколко дни бях седнал на един фотьойл до радиатор за парно и я държах на рамото си докато четях нещо на компютъра. Тя направи рязко движение с глава, плъзна се по рамото ми и яко си удари челото в радиатора. Веднага се разплака и мястото се зачерви и започна да се подува. Майка й бе в банята и аз не исках да разбере че Яна се е ударила. Бързо си направих ТЕС на мен за вина, че не внимавам, че не трябва да върша две неща едновременно, яд на себе си че съм й го причинил и т.н. - всичко което ми излезе в момента. След това й направих прокси с:
"Въпреки че си ударих главата и много ме боли и мястото се зачервява и подува и вероятно ще ми излезе цицина аз моля тялото си да мобилизира всичките си лечебни сили и да успокои болката и заличи подуването и зачервяването сега."
Приложих техниката на Избора. Като замених моля тялото си........... с избирам тялото ми да..........
Резултат - тя спря да плаче, зачервяването намаля до почти незабележимо, не получи цицина и майка й изобщо не разбра какво се е случило. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ха-ха :D
Много яко. Това си е направо за сцена от филм.
Zlobcho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Авг 2008 15:33

Мнение от Zlobcho »

Кажи моля те само, това колко време ти отне? за теб и за детето общо?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

10-15 минути.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Искам да споделя как ТЕС променя ежедневието с децата. Когато едно дете падне, удари се или се оплаче, че го боли корем, родителите най-често са безпомощни и започват да мислят за лекари. Но при нас с Кирчо (3 г и половина) не е така, откакто тесам.

Скоро Кирчо се оплака, че го боли крака в глезена. Първия път не обърнах много внимание. На второто оплакване разгледах крака по-добре, но нищо не се виждаше външно. Същия ден не помня да е имало възможност да се изкълчи, спокоен е бил. Питах го дали го е заболяло при тичане, скачане, но каза, че не е.
На следващия ден пак се оплака и вече куцаше като ходи. Предложих му да го теснем, но той отказа. Направих му прокси и му мина. Вчерта пак закуца. И пак прокси. На следващия ден още два или три пъти му правих прокси и това беше. Повече не е куцал и не се е оплаквал. Минали са вече две седмици.

Изобщо при всяко оплакване му предлагам да го теснем. Докато виждам как други родители се тормозят от това, че детето го боли. А детето започва да хитрува и да се оплаква за щяло и нещяло само и само да е интересно и да става шум около него.

Вчера Кирчо падна и се ожули на коляното. Имаше малко кръв. Много го преживява. Като се прибрахме на спокойствие му предложих да го теснем. Той не поиска. И го питах "Искаш ли да ти мине", а той започна да увърта. Казах му шеговито "Ти не искаш да ти минава, искаш да имаш рана". Тогава той каза "Да, аз съм геой". Ето че децата понякога даже не искат да им се "помага". И аз съм напълно спокойна. Ако раната е сериозна, правя прокси, иначе - нека си стои.
Но по едно време нещо го заболя ожуленото и каза "Ох, боли ме. Тесни го, моля те, тесни го." Направих един кръг по точките му и той ме отряза след това.

Важното е, че родителите могат да са много по-спокойни с ТЕС :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа: И го питах "Искаш ли да ти мине", а той започна да увърта. Казах му шеговито "Ти не искаш да ти минава, искаш да имаш рана". Тогава той каза "Да, аз съм геой". Ето че децата понякога даже не искат да им се "помага".
Възрастните също, само че не си признават или дори сами не го осъзнават. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да, така е.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Мисля, че тази тема е подходяща за въпросите, които имам относно ТЕС на деца.

Моето е на 3 години и 4 месеца и от известно време (няколко месеца) й правя ТЕС. Тя седи мирна и възприема процедурата, определено съм успяла да й предам вярата, че това е начин за лекуване и облегчаване на състоянието / болката.

Въпросът ми касае настройката. Най-напред, в началото, когато й говорих "въпреки че ... аз напълно и безрезервно приемам себе си" (автоматизъм :roll: ), тя ме изгледа доста странно и каза: "Аз не приемам себе си!" :lol: Промених тези думи с "аз съм най-доброто дете на света и всички ме обичат" и тя се съгласи този път. :)

Наскоро обаче започна да спори с мен. Според мен, повече се заяжда, отколкото да отрича думите ми, но така или иначе проявява несъгласие. Казва: "аз не съм най-доброто дете, аз съм малко добра" или "само мама ме обича". :roll:

Въпросът ми е как да процедирам в такива случаи - да й обяснявам и да настоявам да се възприема като най-доброто и най-обичаното дете (така й говоря още от бебе, че е най-най във всяко едно отношение) или да следвам нейното желание и да повтарям нейните думи?

Благодаря предварително!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Публикувай отговор