Бременност

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Снощи пак се събудих със сърбеж. Чесах се известно време :lol: , после започнах да се тесам. За съжаление не си записах веднага точно фразите и естествено вече ги забравих. Освен очевидните Въпреки, че ме сърбят ужасно пръстите/петите и вариациите им, използвах и други, бях се ядосала преди да си легна (много) и бях тесала случката, тесах я пак, после си помислих, че сърбежът по стъпалата може да е свързан с някакво блокиране на ниво "не искам да се придвижвам/да отида някъде, тесах каквото се сетих в тази насока, сърбежът отминаваше малко и после пак се връщаше. Накрая си измих краката със студена вода, намазах се със спирт, продължих да тесам и заспах от изтощение. Сутринта вече не ме сърбеше, но вече с нетърпение чакам да видя какво ще стане тази вечер. Всъщност мисля да се тесна още отсега и после ще разкажа....
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Сърбежът е свързан по-скоро с - Искам да направя, да се освободя от нещо, да вървя на някъде, а не мога/не си позволявам.
:idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ще помисля по въпроса.

В крайна сметка поради някаква причина реших, че имам гъбички на краката. ЗАпочнах да тесам вариации на това, че краката ме сърбят, защото имам гъбички, може би сърбежът съвсем леко намаля, ама нямаше чувствителна промяна. Реших да проверя в книгата на Лиз Бурбо, обаче там пък не немерих гъбички. Така че някаква насока по въпроса ще ми е добре дошла. От друга страна, като ми писна да се тесам така, направих една техника на избора (всъщност няколко бяха) с Въпреки, че ме сърбят стъпалата, аз избирам да се отпусна, да се успокоя, да се излекувам и да заспя. И заспах. 8) Ставах няколко пъти да ходя до тоалетна, обаче не съм сещала, че нещо ме сърби :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Снощи си правих ТЕС (пак с техника на избора) за ставането сутрин, с което напоследък имам проблем. Тази сутрин се събудих и по-важното, успях да стана и да изляза по-рано, и при това не се чувствах като парцал. За сметка на това следобед закъснях за ултразвука в болницата, което всъщност се получи доста добре, защото не ми направиха прегледа. В един сайт за домашно раждане тук четох, че струва 3500 - 4000 долара, което ме хвърля в размисъл :roll:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Този корем расте много бързо :) Направо вече се чудя...

Оня ден се оказа, че кръвната ми захар един час след изпиването на някаква адска смес, съдържаща захар и глюкоза и кой знае какво още, е с една десета над горната граница. Пълна простотия, опитаха се да ме накарат да направя още един глюкозен тест, което няма да стане... Даже не смятам да си правя ТЕС за това, но виж, за лекарското поведение ще трябва много ТЕС...

Също така се оказа, че желязото ми е малко по-ниско (109 при долна гранца 115), при което лекарката ми каза да пия добавка. Ама не сметна за нужно да уточни каква... то и без туй е все едно... Иване, случайно да си виждал някога коприва в Австралия или да имаш идея как мога да се сдобия тук с това чудо? :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Има коприва по магазините за здравословни храни. Най-често е сушена. Казва се nettle. Също много добро за вдигане на желязото е органик телешко и черен дроб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благодаря, ще потърся значи. Дроб ям много, телешко също. Аз лично не смятам, че тези стойности на желязото са притеснителни, но пък ми се яде коприва :D

Иначе снощи с изненада открих, че в nutritiondata няма данни за nettle.

Благодаря :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Намерих суха коприва за чай в един магазин, ама опаковката е 40гр... :roll:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Чудя се тази вечер - бебчо пак се е разритал и прави едни лупинги и се опитва да излезе през корема :lol: та в резултат на това пак имам контракции. Аз и по принцип си имам редовни подготвителни контракции още от четвъртия месец, ама напоследък нещо позачестяват и стават по-продължителни. Та ми хрумна тази вечер дали да тесвам контракциите или не. Щото е малко некомфортно, в смисъл, че примерно трябва да лежа, защото са доста продължителни. Обаче от друга страна тялото си тества системите, то си е природно :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСни бебчо да е спокоен и да не се премята и няма да имаш и контракции. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Теснах. Чудех се обаче дали да тесна себе си или бебчо (прокси?! но бебчо е в мен, част от мен, вярно, че си е бебчо, но все пак... ) обърках се и тесах себе си. Малко по-малко рита бебчо и нямам контракции.

Замислих се обаче за това, което ми написа - да е спокоен и да не се премята. Трябва да помисля защо е неспокоен и да тесам :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И аз имам контракции. Слаби, но се появяват. Започнах пак да си правя покълнал слънчоглед - магнезият от него се усвоява добре и е за успокояване на мускулатурата на матката.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз пия какао заради магнезий уж, не знаех, че в покълналия слънчоглед има магнезии, също трябва да кажа, че ми е малко мътна тази афера с връзката между магнезия и контракциите, де... но може да потърся слънчоглед да видим :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

АКо намериш белен слънчоглед, става най-лесно. Суров и белен. Като се сложи във вода, за 3-4 часа е готов.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Колко трябва да покълне? Утре ще ходя на пазар и сигурно ще намеря.

Снощи не можах да спя (рядко ми се случва), бях много напрегната, не знам защо. ТЕсах и се поуспокоих малко, но и след това спах лошо.

Днес тренирах малко и бебчо осезателно се успокои след това. Сега леко си промърдва само.

И една интересна статия от днешния нюзлетър
http://www.emofree.com/articles/unborn-baby.htm
Публикувай отговор