проблем със сърцето на бебето

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

Да, не се разбира много-много, защото не съм написала Настройката с Напомнящата фраза. Това, което обикновено правя е Техника на избора. Тези фрази всъщност са позитивната мисъл, след "избирам да...", но понякога правя ТЕС само с тях, без Настройката.
Иначе при ПРОКСИ започвам с "Въпреки че имам проблем със сърцето, аз обичам и напълно приемам себе си и избирам да съм здраво дете, със здраво, хармонично развито сърце" или някое друго от утвържденията, които съм написала.
За визуализациите - сега обикновено ги правя преди или след кърменето, тези моменти са ми най-спокойни и мога да се настроя на такава вълна. Включвам различни представи - от това как стои в мен и го кърмя, но е вече голямо бебе, как го облива златна светлина и сърцето му се развива хармонично, как е порастнал и тича и се смее, до това как лекарката ми казва, че не се налага операция. И още много варианти.
Специално за визуализациите използвам и една друга техника - първо виждам най-страшния вариант /според мен/, после тази сцена избледнява до черно-бяла снимка, смалява се до съвсем мъничка и я изпращам безкрайно далеч в пространството. Вместо нея идва ярък образ на това, което искам да бъде - например как е порастнал и тича, и се смее и тази "снимка" оживява и се насища с ярки цветове, звуци, дори и миризми. Ако при първия вариант имам особено неприятни чувства, правя ТЕС за тях.
Но за предложението на Мая - какво ще кажете за варианта
"Въпреки че имам проблем със сърцето, аз обичам и напълно приемам себе си и избирам да съм здраво дете, със здраво, хармонично развито сърце"?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз започнах, както го описваш - с настройка от техника на избора, а по точките само утвърждаваща фраза. Ползвам всички фрази, които си дала. Имам ги принтирани и си ги гледам.
По-точно правя "Въпреки, че лекарите казват, че имам стеснена белодробна и пулмонална артерия, аз съм прекрасно и най-обичаното на света бебе (тук направо виждам Галя надвесена и усмихната над мен) и моето сърце се развива хармонично, с достатъчно широки белодробна и пулмонална артерия и с перфектно подредени елемети между камерите."
И по точките правя всички дадени утвърждения.

Искам да споделя и едно наблюдение. Когато стане въпрос за операция, съм изключително мотивирана да тесам. Ето сега редовно се сещам да тесам за Георги, а за нещата, които имам да тесам по себе си забравям. И то не ме е страх, че операцията може да е неуспешна. Не искам изобщо да се стига до операция. Не е това начинът и ще направя всичко, което зависи и от мен, за да не се стига до там.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Сетих се и още нещо. По точките започвам да говоря на сърцето "Благодаря ти, че снабдяваш с кислород цялото ми тяло" и подобни. Сега се напъвам и не мога да се сетя какво друго казвам. Просто ми идва, докато тесам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

galia nh написа: Специално за визуализациите използвам и една друга техника - първо виждам най-страшния вариант /според мен/, после тази сцена избледнява до черно-бяла снимка, смалява се до съвсем мъничка и я изпращам безкрайно далеч в пространството. Вместо нея идва ярък образ на това, което искам да бъде - например как е порастнал и тича, и се смее и тази "снимка" оживява и се насища с ярки цветове, звуци, дори и миризми. Ако при първия вариант имам особено неприятни чувства, правя ТЕС за тях.
Спри да виждаш лошия вариант при визуализациите. Не че така както си го описала няма да стане, но ще стане по-бавно.
Това бе и грешка на Мая в началото при визуализациите - да си представя проблема и процеса на изчистването му.
Всяка мисъл и представа е утвърждение на това което мислим и виждаме в съзнанието си.
Когато виждаш проблем и процес на излекуване утвърждаваш, че има проблем който трябва да се лекува.
Ако мислиш и виждаш само здраве, утвърждаваш само здраве.
А повтарящите ти се мисли се превръщат в твоя реалност. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Иване, а докато се теса? Нали при потупване на точките лошите емоции се изчистват. Тоест, ако се прави визуализация по време на тесане. Тогава?

А иначе тази визуализация, която правиш, Галя, е описана и в Силва. Малко по-различно, но там лошата сцена се визуализира един единствен път. След това се зачерква веднъж за винаги и се визуализира само желаното състояние.
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

По точките започвам да говоря на сърцето "Благодаря ти, че снабдяваш с кислород цялото ми тяло" и подобни.
Чудесна идея! Това ще го включа и аз! Страшно благодаря за подкрепата! Мая, специално ти пратих имейл, дано да съм уцелила точния адрес...
За негативната сцена - и аз това искам да питам - нали при ТЕС може да се включва? Или не? Не че държа да продължавам с негативния образ, просто ми е интересно :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре бе хора (това не се отнася само за Мая и Галя), не мога да ви разбера, мъча се и не мога, къде в Предизвикателството е описано да се вижда негативна сцена, проблем или процес на изчистване на проблема? :evil: :evil: :evil:
Защо си го "побългарявате", оправяте, доизкусурявате и т.н.

В началото при визуализация на липса на проблема или на здраве, така или иначе ще възникнат негативни мисли от рода на - "това не е вярно, какви глупости правя, защо си губя времето с това, побъркала съм се, това няма да помогне, нищо няма да помогне" и т.н.
И тези мисли трябва да се чистят с ТЕС.
Защо да не се прави това, което казвам да не се прави, вече обясних.
Стремя се да ви дам най-простия, бърз и ефективен път.
Забелязвам, че повечето не следват рецептата, променят написаното с нещо което знаят от преди, което са чули, което са правели преди и т.н.
А после се чудят защо нямат резултати или защо нямат бързи резултати.
Ако искате да сготвите свинско по ловжийски например и замените в рецептата босилек с мащерка, няма да получите същото ястие. Може да получите ястие с по-добър вкус, но може и да получите ястие с по-лош вкус.
Всяка промяна на рецептата е свързана с риск.
Ако вкуса е по-лош, ясно е че трябва да се върнете към рецептата и да я изпълните точно за да получите желаното.
А защо да използвате босилек, а не мащерка, не е задължително нужно да знаете или разбирате.
Просто изпълнявате рецептата. :idea:

Всичко това го пиша защото е много вероятно/макар че няма как да е абсолютно сигурно/, че ако Галя беше правила нещата както писах и преписвах и обяснявах, а не по свой начин, Жорко можеше да си е със здраво сърце и аорта и да не се ходи сега пак по мъките с всички съпътстващи притеснения.

Стореното- сторено, важно е човек да се поучи от грешките си и да не ги допуска в бъдеще.
Действайте един месец както аз казвам пък после ще видим какви ще са резултатите.
Ако случайно след като прочететете това изпитвате чувство на вина или гняв или други негативни чувства, ТЕСайте ги. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Променяме рецептите, защото е трудно да се спазват в дадения вид. Не мога един месец по 10 пъти да тесам с една фраза без да мисля за друго. Мисълта ми хвърчи неусетно. И всички визуализации, допълнителни фрази и подобни за само, за да се запази концентрацията върху проблема. Иначе става, както казваш, да отидеш на лов за елени и да се целиш в дърветата.
Ще взема пак да прочета старите коментари, които си давал, че може да съм забравила нещо.
Аз лично не мога да се обидя или ядосам от твоите изказвания. Спестявам едно тесане :lol:
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

Ако случайно след като прочететете това изпитвате чувство на вина или гняв или други негативни чувства, ТЕСайте ги.
Нямам такива чувства по този пост, така че и аз ще мина без това ТЕСане :)
Махам всякакви негативни представи, ще се опитам да продължа без никакви промени. Но имам въпрос - а НАПОМНЯЩАТА ФРАЗА може ли да е само положителна? Като тези, които съм описала? Тоест по точките да минавам само като повтарям тези фрази-утвърждения, без да включвам проблема? Нещо като при Техника на избора, но само последната част?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За всички неразбрали повтарям за Н-ти път.
Не бъркайте ТЕС със позитивно мислене , утвърждения и т.н.
При ТЕС можете да правите каквото желаете, да казвате каквото искате, само положителни само негативни или и двете. При ТЕС има енергийно въздействие затова може да има и негативи.
ТЕС трансформира негативите в позитиви.
С ТЕС и "грешно" да я правиш не можеш да си навредиш.

Ако правехте визуализации и по време на визуализациите правехте ТЕС нямаше да има значение дали визуализирате проблем, процес, липса на проблем или комбинация от 3-те. Това обаче не ви го препоръчвам защото мисълта за правенето на ТЕС ще ви отклонява от образа на визуализацията и ще ви вади постоянно от Алфа нивото, в което вероятно ще сте докато визуализирате.
Не мога един месец по 10 пъти да тесам с една фраза без да мисля за друго. Мисълта ми хвърчи неусетно.
Мая, можеш - но не искаш по някаква причина (в повечето случаи причината се нарича мързел). Както и всеки друг, който твърди, че не може. Работата, промяната изисква време, усилия и упоритост. Който не желае да отдели време, да положи усилия или да упорства обикновено си намира извинения и най-често срещаното е - не мога.
И всички визуализации, допълнителни фрази и подобни за само, за да се запази концентрацията върху проблема. Иначе става, както казваш, да отидеш на лов за елени и да се целиш в дърветата.
Не е вярно.
ТЕС е за премахване на ПО и пречките за осъществяване на желанието за изчистване на проблема и реализация на визуализацията.
Визуализацията е утвърждение на вярата, че желанието(картината която виждаш в ума си) вече е реализирано.
Каквото визуализираш това и реализираш.
Визуализираш проблем - реализираш проблем.
Визуализираш процес на изчистване на проблем - реализираш проблем който трябва да бъде изчистен и процес на изчистването му, т.е отново реализираш наличието на проблем.
Визуализираш здраве и липса на каквито и да е проблеми - реализираш здраве и липса на каквито и да е проблеми.

При визуализациите не трябва да има изобщо дори мисъл за проблем. Ако няма мисъл за проблем, как може да има концентрация върху проблем. Точно обратното - има концентрация върху здраве, прекрасно самочувствие, радост и т.н. (което е състояние на липса на проблеми от всякакво естество).
Бъркате ги двата щата - ТЕС и позитивното мислене и от там идват неразбирателствата и грешките.


В крайна сметка важно е има ли резултат. Ако има резултат всичко е наред. Ако няма, връщаш се към основите, т.е. рецептата такава каквато е дадена. Същото се прави и при съкращенията на ТЕС. Пробваш с кратката рецепта, но ако не стане се връщаш към Основната, пълна рецепта.
Има ли ТЕС, дори да се правят някакви промени, обикновено има резултат. Ако няма, връщаш се към основите.
При визуализации и утвърждения без ТЕС не трябва да има негативи защото няма енергийно въздействие което да ги трансформира в позитиви.


Всичко което съм дал е изпитано, мислено и премисляно и възможно максимално опростено.
Това не е единственият път, но е сигурният път.
Всеки разбира се е свободен да експериментира.
Аз лично при особено сериозен и животозастрашаващ проблем, не бих го правил. Но това съм си аз. Всеки е свободен да избира и решава сам за себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Съгласна съм. Само да поясня, че използвам думата визуализация и когато правя само визуализации, и когато комбинирам ТЕС с визуализации.

Всъщност винаги до сега по време на ТЕС съм пускала някакви визуализации. Или по-точно те сами се пускат. Когато се усамотя и започна да си тесам от само себе си тръгват кадри и усещания. Няма представа дали влизам в алфа, но обикновено са силни и приятни изживявания.

А когато павя само визуализации (без ТЕС) зная и прилагам правилото да виждам само добрия резултат.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, това което се получава при теб (и не само при теб) е чудесно, но както ти сама каза, то е спонтанно, т.е. визуализациите по време на ТЕС не са целенасочени и предварително избрани, а интуитивни. Това е съвсем различен процес.
Той е динамичен, образите/картините се сменят, не подлежат на контрол и не те откъсват от процеса на ТЕСане.

Когато имаме целенасочена визуализация с избран образ за постигане на конкретен резултат нещата стоят различно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Галя, честито бебче (което вече си е поотраснало)! Много хубава работа си свършила. Надявам се проблема да сеизчисти докрай. Твоя опит ще ми помогне много при работата с моя син, който има родилна травма (единия му бъбрек не е пораснал, откакто се е родил).
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

Благодаря! Тъкмо минавам, за да съобщя последните новини. А интересно, че и при Георги единият бъбрек е много малък, незнам дали не расте и дали това е проблем, засега не съм правила нищо по въпроса. Казваш, че е заради родилна травма, моля те, разкажи повече! За какво точно става въпрос и как го откри с ГНМ?
Та последните новини са добри. Бяхме при лекар, който е биоенерготерапевт и има способности да вижда с ръцете си и така като скенер диагностицира състоянието на тялото. Според него при Георги има симптоматика на порок на сърцето, но в много лека степен. Съвсем нормално си работи сърцето и някакси компенсира порока, така че не удебелява стените на съдовете /което е опасно и води до стеснение/. Така с времето най-вероятно проблемът ще си отшуми сам и няма да се налагат никакви интервенции. Което за мен означава, че трябва да продължа! Честно казано бях поспряла от около месец да правя ТЕС, заради вътрешното си усещане, че вече всичко е наред. Но сега ще продължа, явно този проблем затова е даден - това дете ще ме кара да се развивам безкрай :D
Освен това имам за изчистване някакви упорити мои съмнения и униние, а в последно време и доста ми спадна тонуса /от умора, много премествания насам-натам, липса на време за себе си и такива прозаични неща/. Все още не мога и напълно да повярвам, че всичко може да се изчисти без намесата на традиционната медицина и да се зарадвам на успеха.
Въпреки че се убедих колко са безпомощни лекарите - последния път като ходихме на преглед в 3-та градска, лекарката /без изобщо да ме попита!!/ упои Георги, за да можела да го прегледа! После го прати на ренгенова снимка, защото от видеозона не можа да разбере има ли проблем. След рентгеновата снимка /без изобщо да ме информират какво е показала!, а и нямаше кой да питам, защото говорих със сестрата/ ми се обадиха да му правят катетаризация - една съвсем не безопасна процедура, с анестезия и престой в болницата, за да установят какво точно му имало!
И тогава решихме, че това вече е прекалено! От 5-ия месец на бременността ми правят изследвания, раздаваха ми категорични съвети за прекъсване на бременността, после родих здраво дете и сега продължават да търсят проблема, защото просто са убедени, че не може просто така да е изчезнал!
Трябва да кажа, че освен ТЕС през това време се лекувах първо аз, а после и Георги и с хомеопатия, работих и с психолог. ТЕС обаче е нещото, което определено върши чудеса и сега го ползвам практически за всичко :)
Сега ще трябва с нови сили да продължа напред. Благодаря ви за подкрепата!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Радвам се, че нещата при вас са по-добре.

Относно бъбрека - имах кофти раждане, при това преди наистина да е настъпил момента и детето ми да е готово. Проблема с бъбрека е проява на териториален конфликт, тоест, сина ми не искаше да излиза още (в хода на раждането, от главично предложение се завъртя с гръб към изхода).

Това е в общи линии, когато имам повече време ще пиша още подробности.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор