проблем със сърцето на бебето

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз минавам само да кажа, че също съм силно впечатлена и очарована от начина, по който работиш и ти желая успех! :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

Каква приятна изненада! Ти също като Мая много ме вдъхновяваше и като започнах основно ползвах вашия опит! А и ето, че и двете ми давате подкрепата си. Това е чудесно и благодаря!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Всъщност ти ми напомни да използвам книгата на Лиз Бурбо, което смятам, че доста ми помогна в последните тесания.

Докъде стигна ти? Как се чувстваш в момента с желанието да бъдеш майка и постигането на мечтите си? :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

Точно днес стигнах дотам, че да успокоявам лекарите:)):))
Гинекологът, който следи общо бременността ме гледа днес и каза, че бебето се развива чудесно. Но той е много притеснен за проблема със сърцето на детето, затова говорихме много. Лекарят е безкрайно учуден как приемам нещата, как така съм толкова спокойна. Чак за ТЕС не му разказах, но обсъдихме това защо лекарите винаги имат най-черните сценарии.
Отговорът е: за да не дават "напразни" надежди! Накрая го посъветвах да се успокои малко и да си почине, че наистина изглежда много уморен.:))
Но иначе се случиха две неща, които ми се сториха интересен ключ за проблема. Първо - каза, че при всички положения моето раждане ще бъде много, много обгрижвано от много хора-ще трябва да има освен дежурния екип, друг екип от специализираното отделение+хирурзи от 3-та градска. Тоест това дете ИСКА да получи много грижи, много внимание!
Второ - лекарят ми не ми взе пари за ехографа, точно защото иска да направи нещо за бебето, но не може да е полезен с друго! Голям майтап, това дете взе и пари да ми спестява вече!
А и съветът към хората с проблем със сърцето най-просто е "Обичай се"! Затова и в ТЕС, и във визуализациите задължително включвам фраза или представа за напълно и безусловно обичане.
А за страховете за мечтите и майчинството - хм, дори стигнах до конкретната ситуация, която ми е "задала" програмата. Имам предвид - основната ситуация, защото тази програма си е набъбвала и от други впечатления. Мисля, че я изчистих, поне основно, защото не изпитвам такива бурни емоции вече. Завършвам с "избирам представата, че да бъда майка означава да имам хиляди възможности да сбъдвам мечтите си". Преди това обаче включих нещо друго - благодаря на старата представа, че я е имало, защото тя е свършила своята работа. Казвам й, че вече не ми е нужна, но го казвам с благодарност и й позволявавам да си отиде /при мен е като разпадане на пепел/ и после е положителната представа. Чувствам се добре!
Я да те питам нещо - когато откривам някакъв проблем за ТЕС, ама наистина важен, основен проблем - при мен има бурна физическа реакция. Например като открих, че сама се наказвам с проблема с увреденото сърце на бебето, защото изпитвам вина и като открих случката, заради която се чувствам виновна цялата ми ръка се покри със ситни пъпки, а такива имах точно в годината на случката! Като разбрах "посланието" изчезнаха за час, все едно не ги е имало.
Като попаднах на програмата за майчинството и мечтите лицето ми така почервеня и запари, беше нетърпимо. Гореше просто! Точно като човекът, който ми създаде представата, в ситуацията, в която беше той тогава!
На теб случвало ли те се е такова нещо? Как ти "излизат" проблемите за ТЕСване?
И друг въпрос, който ме занимава - виждам, че си трябва време, за да бъде сменена "програмата", обаче след няколкодневно ТЕСване на проблема при мен той просто изчезва - не ми създава емоционален дискомфорт. Има ли определено време за ТЕСване на даден проблем? Трябва ли непременно да е месец, 40 дни и т.н?
Междудругото въпроси са към теб, към Мая и към Иван:))
А специално за теб, Arethuse - не съм следила датите, когато си писала за бременността си. Как беше при теб? Как е сега?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аретюз още е бременна, с нея сме заедно :)
На мен не ми се е случвало това, което описваш. Много интересно.

Но звучи добре. Тоест изчиства се нещо.
Отстрани работата ти изглежда супер. Продължавай :)

Аз бих споменала на лекаря, че работя все някак по въпроса. Имам опит, че това все пак малко ги успокоява (лекарите). Иначе си мислят, че зависиш само от тях, а те самите усещат, че нищо не могат да направят и се притесняват. Може да не споменеш ТЕС, може да кажеш визуализации, йога, една техника за саморемонт.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Галя,
справяш се чудесно. Това което ти се случва е нормално и показва , че минаваш през така наречените очистителни кризи - т.е. преболедуваш първопричината кратко, интензивно и ярко. Това не се случва задължително така при всички, но не трябва да те плаши.
Няма определен период за изчистване на проблема. При някои става буквално за секунди (това се случва рядко). При повечето е нужно повече време. Колко време точно е нужно за изчистване на даден проблем (по скоро за даден човек) никой не може да каже. Всичко е строго индивидуално.
Благодари на бебето си и на тялото си, че са те дарили с този проблем със сърцето на бебето, за да се вгледаш най-после в себе си и да се изчистиш от негативите на миналото. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

ivangp написа:Благодари на бебето си и на тялото си, че са те дарили с този проблем със сърцето на бебето, за да се вгледаш най-после в себе си и да се изчистиш от негативите на миналото. :)
Да, и аз отдавна си го мисля това, но не се бях сетила да благодаря:))
А за физическите симптоми го приемах по-скоро като знак, че съм намерила точната случка за изчистване, за това, че може да е оздравително за мен не се бях сетила :)

Благодаря ви за подкрепата! Аз все още нямам усещането, че се "справям", пък още по-малко чудесно. Интересно, че така изглежда отстрани! На мен не ми изглежда като справяне, а като дълъг път, в който все търся, има повече мъчнотии, отколкото успехи и радост. И отгоре на всичкото не знаеш какво те чака на края на пътя, обаче ЗНАМ, че няма друг път, че това е моят път и се радвам, че го намерих, пък колкото и да е труден!

Иначе има нещо още за "изкарване" и знам, че е свързано с авторитета на лекарите или по-скоро с моето приемане на лекарите като авторитети, безгрешни и властни. Все така ме разстройва категоричността им, че няма надежда. След всеки преглед имам чувството, че се връщам с етапи назад! Започвам да търся случката! Кой знае този път какво ще излезе като физически симптом :lol:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

galia nh написа: След всеки преглед имам чувството, че се връщам с етапи назад! Започвам да търся случката! Кой знае този път какво ще излезе като физически симптом :lol:
Аз снощи много тесах непоносимостта си към лекари, болници и прегледи. Защото оня ден като бях на преглед за пореден път се вбесих (нищо особено не се е случило). И после ми беше физически зле два дни. Добре, че се сетих да тесам.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пътят е дълъг и безкраен. Справяш се - в смисъл, че правиш още една крачка в правилната посока, а не, че си доближила края на пътя. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Галя, сетила ли си се да тесаш отношението си към лекарите? Ако не, направи го.

Аз скоро бях на посещение в една болница. Отидох с най-добри намерения и те ме посрещнаха с добро. Но кръвта ми се разбушува, докато бях там. Изпитах едно състояние на обща тревожност и агресия. Теснах го след това веднъж.
Вчера пак бях в болница и не изпитах тази тревожност.
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

Да, няколко пъти направих ТЕС за отношението си към лекарите, но не мога да "хвана" истинската причина за това ми отношение!
Ако просто правя настройката с нещо от рода на "Въпреки че приемам лекарите като непогрешими и тяхната категоричност, че нещата само ще се влошават ме разстройва и отчайва...", не ми действа никак. Не е това проблемът! По-скоро е нещо от сорта на това дали наистина съзнанието определя всичко /нещо, в което добре разбирам, че е вярно/ или материалното проявление на нещата си се случва независимо от усилията ни в духовен план. Тоест конфликтът е по-скоро духовно/материално. Има ли сила духовното да влияе на материалното? Нещо такова. Наскоро ми излезе една моя "програмка", че на духовно силните и развити хора им се случват само неприятности /?!?!/.
В момента продължавам да ровя, но съм доникъде!
Ще пиша, ако стигна донякъде.
Иначе за "справянето" - да, така е, така го разбирам и аз.
Благодаря ви, че пишете тук. Доста добри ориентири ми дава това!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки, че не вярвам, че съзнанието определя всичко.............
Въпреки че съм програмирана да вярвам, че материалното проявление на нещата си се случва независимо от усилията ни в духовен план........
Въпреки че съм убедена, че на духовно силните и развити хора им се случват само неприятности .................

Помисли и за случки от миналото/детството в които тези вярвания са били втълпени и ги изчисти с ТКФ!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
galia nh
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2008 18:41

Мнение от galia nh »

:D Много добре, мерси за подсказването!
Започвам. Какво е ТКФ?
smurt
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Ное 2008 13:25

Мнение от smurt »

Техника на краткия филм
anividenova
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Яну 2009 13:39

lekari i bolnitzi

Мнение от anividenova »

Здравейте и от мен! Галя знае коя съм, за останалите, ако трябва с 2 думи да се представя -все още нямам деца, но надявам се скоро да имам. Темата, която обсъждате тук ми е особено лична и интересна, а конкретно реших да се включа по въпроса с болниците и лекарите.

Тъй като всички ние сме имали меко казано неприятни преживявания с БГ болници и лекари, нищо странно няма, че и аз изпитвам тревожност и което е по-лошо, недоверие в този начин на лечение.

Днес обаче ми попадна следната мисъл: "Вярвай в Бога, но си завързвай камилите!" и си мисля, че в случая с Галя може би ще е подходящо да се ТЕС-ва нещо от сорта на:

"Въпреки че не знам кое ще се окаже по-силно - материалното проявление (в което са убедени сега лекарите) или изчистване на проблема чрез духовни техники, аз знам, че това са 2 начина за решаване на проблема и се доверявам и на двата, за да може в крайна сметка бебето ми да има напълно здраво сърце!"

Не знам дали се разбира, но идеята ми е, че ако човек изначално няма доверие на лекарите, в този случай е кофти, защото може и да не се стигне до тяхната намеса (дай, Боже!), но може и да се наложи..

А в крайна сметка, колкото и да са ни трагични болниците, има и свестни БГ лекари, които наистина имат призвание да помагат с каквото могат!
Публикувай отговор