Какво помни бебето от момента на раждането?

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Какво помни бебето от момента на раждането?

Мнение от Thai »

Предполагам това изследване ще бъде интересно на посетителите на този форум като цяло, а и на жените, които имат намерение да раждат скоро.

"Дейвид Чембърлейн, психолог от Сан Диего, извършил изследвания с хора в състояние на хипноза, свързани със симптомите от раждането, твърди, че човек може да си припомни собственото си раждане с големи подробности. По време на хипнотичната регресия във времето голяма част от участниците в сеансите си припомняли болезнените преживявания при раждането, горчиво се оплаквали от грубото отношение на лекарите и отделянето от майката. Някои от тези преживявания били причина за продължили цял живот травми: психическа неспособност вследствие на случайни забележки, причинени от грубо боравене с форцепса главоболия, храносмилателни проблеми поради отказ на майката да кърми и провокирана от страха от раждането астма. При проведените с майките разговори д-р Чембърлейн установил, че девет от десет случая те потвърждават спомените."

поздрави :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Мислила съм си дали не може да се спретне следната случка на някой лекар акушер-гинеколог:
В 3-4 часа през нощта при него да нахлуят няколко здрави мъже, да го извлекат от леглото, да го съблекат, да го обърнат с главата надолу, да го плеснат по дупето, да му осмучат носа и устата, да го изкъпят набързо, да му боцнат една инжекция, да му накапят капки в очите, да го увият в дрехи и да го оставят няколко часа сам под една лампа. А може и пез това време да обсъждат колко косми има отзад и дали ще стане нещо от него.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не е смешно, всъщност, обаче.... :lol: :mrgreen:

Забравила си най-важното - да го претеглят , след което да му закачат шише с биберон:twisted:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

mayadob написа:Мислила съм си дали не може да се спретне следната случка на някой лекар акушер-гинеколог:
В 3-4 часа през нощта при него да нахлуят няколко здрави мъже, да го извлекат от леглото, да го съблекат, да го обърнат с главата надолу, да го плеснат по дупето, да му осмучат носа и устата, да го изкъпят набързо, да му боцнат една инжекция, да му накапят капки в очите, да го увият в дрехи и да го оставят няколко часа сам под една лампа. А може и пез това време да обсъждат колко косми има отзад и дали ще стане нещо от него.
Нееднократно се е потвърждавала максимата, че насилието води до насилие, обидата до обида и т.н. ...

Според мен подходът може да бъде доста по-положителен и доста по градивен.

Това е мое мнение все пак.

И за да не се повтарям - http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?p=3025#3025


поздрави
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да разведрим малко темата :) Монолог на майката
Надявам се да не се превърнем нещо подобно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mamanadan i az
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2009 18:04

Мнение от mamanadan i az »

mayadob написа:Мислила съм си дали не може да се спретне следната случка на някой лекар акушер-гинеколог:
В 3-4 часа през нощта при него да нахлуят няколко здрави мъже, да го извлекат от леглото, да го съблекат, да го обърнат с главата надолу, да го плеснат по дупето, да му осмучат носа и устата, да го изкъпят набързо, да му боцнат една инжекция, да му накапят капки в очите, да го увият в дрехи и да го оставят няколко часа сам под една лампа. А може и пез това време да обсъждат колко косми има отзад и дали ще стане нещо от него.
:D :D :D
чудно!!! никога не ми е хрумвало!
Страхотен пример :wink:
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Добре де, приятели, правите си Техники за Емоционална Свобода, а в същото време съзнато или несъзнато таите толкова гняв към разни лекари?

На мен това ми изглежда крайно парадоксално.

Не се наемам да давам съвет, но ми се струва, че ще ви се отрази добре да ТЕС-нете отношението към въпросните лекари. Това, разбира се, е лично мнение и не ангажирам никого с него.


поздрави
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Едно важно уточнение:
Да си емоционално свободен значи да не таиш емоциите в себе си, а да ги изразяваш свободно. (ТЕС ни дава средство с което можем да изразяваме тези емоции без да скандализираме обществото). Това не изключва наличието на негативни емоции. Те винаги ще съществуват, не можем да ги премахнем. Те си имат своята положителна роля в живота. Просто не трябва да бъдат подтискани, както сме учени от деца, а да бъдат свободно изразявани с което всъщност те постигат и предназначението си.
Проблемите ни не са в наличието на негативни емоции, а в наличието на подтиснати/неизразени негативни емоции от миналото или такива свързани с бъдещето. (пояснение - всеки момент който не е сега, е или минало или бъдеще).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Здравей Иване,

благодаря за отговора, който си написал. :)

И аз искам да споделя нещо:

Емоциите са отношението между Мислите и Желанията ни!


Когато посоката на мислите ни съвпада с посоката на желанията ни - се чувстваме чудесно. Колкото повече посоката на мислите ни се различава от посоката на желанията ни - толкова положително чувство намалява.

Когато посоката на мислите ни в противоположна на посоката на желанията, се чувстваме ужасно ... страх, гняв, вина ...


Емоциите са нищо повече от един компас. Емоциите са като живака в термометъра. Те неутрални - т.е. зависят от това как нашите мисли се съотнасят спрямо нашите желания.

И в този контекст на мисли - независимо дали една емоция е подтисната или не - продължаваме ли да я изпитваме - значи продължаваме да мислим неща, която я пораждат.

Продължаваме ли да мислим нещата, пораждащи тази емоция, продължаваме да Създаваме в тази посока.

Емоциите зависят от нагласата ни. Нагласата ни зависи от мислите ни. Променим ли мислите - променяме и емоцията.


поздрави и много искрени усмивки от мен :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А какво са желанията? Нима не са и те мисли?
Теоретично е възможно да чувстваме без да мислим, само че тогава няма да осъзнаваме, че чувстваме. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор