Тетралогия на Фало с липсваща белодробна клапа

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Публикувай отговор
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Тетралогия на Фало с липсваща белодробна клапа

Мнение от Краси »

Бременна съм в 32 седмица. Преди известно време бебето, което нося бе диагнозирано с Тетралогия на Фало с липсваща белодробна клапа. Бяха направени редица допълнителни изследвания, които показаха че няма друг проблем с бебчето, но то и този си е достатъчно страшен. Не живея в България и случайно научих за ТЕС. Получих книгата на Иван Пертърнишки, прочетох я , но незнам от къде да започна. Като разгледах темите открих подобен проблем с неродено дете и че трябва да се обръщам така все едно проблемът е с моето сърце. Въпросът е че дефектите на сърцето са 5, като най-страшния е че няма клапа. Моля, дайте ми съвет!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В книгата в Често задавани въпроси, както и тук във форума в същата тема пише от къде да започнеш.
Не се отчайвай, а почвай от там от където ти подсказва вътрешното чувство да почнеш. От някъде е по-добре от 'от никъде'.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Диагнозата потвърдена ли е от второ място?

Прочете ли цялата книга?

За детето, което носиш, можеш да правиш прокси - техниката е описана в книгата и тук - http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 9ef1845bb4

Правила ли си ТЕС за себе си? Имаш ли някакъв резултат?
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Благодаря за съветите и препратките:)
Диагнозата бе потвърдена. Докторката ме помоли, тъй като е много рядко срещана да направят снимки от видеозона, за да могат чрез тях да учат други доктори какви аномалии да търсят за да могат по-рано да откриват проблема.
Прочетох книгата, някои части по два пъти. Нямам никакво време, така че от вчера започнах да тесвам. Използвах примерите дадени на Галя / galia nh/ . „Въпреки че сърцето ми страда от тетралогия на Фало с липса на белодробна клапа, аз ....” . Тъй като не съм сигурна че съм намерила 3 от точките при сериите, а именно: връх на главата, ключица и под мишница, когато достигна до тях казвам напомнящата фраза няколко пъти повече, като почуквам из цялата област, където предполагам че е точката. Има ли някъде по детайлни снимки за това? Надявам се това, което правя да не е погрешно.

При 9-те гами, един път пропуснах да почуквам по 9Г точката, но повече няма да се получава. Има ли значение на коя ръка?
Опитах се да визуалирам проблема. Аз до сега съм го правила, докато плувам, представям си как „поправям” първо разширенията на тръбите от дясната камера за да мога после да „изградя” клапа. След това „бутам” аортата към лявата камера. С дупката не се занимавам за сега- докторът каза че това е най-малкия проблем. Обаче снощи като се опитах да визуализирам сърцето не можах. Картинката, която ми нарисуваха за да обяснят проблема си стоеше пред мен, но аз не можех да си представя как се поправя. Днес ще плувам и смятам да опитам в басейна.

Мога ли да започна с предизвикателството веднага?

В началото на бременността гледах един филм, нищо особено, но предполагам бях избрала лош момент. Разказва се за една дама, която прави всичко възможно за да задържи съпруга си. Решава че може да го постигне, ако изглежда вечно млада и започва да яде човешки ембриони. Действието се развива в Китай. Тогава имах много големи болки в тялото докато спях или така мислех, събуждах се цялата обляна в пот. Мога ли да тесвам гледан филм ? Нещо от сорта „Въпреки че гледах филм в които ядяха човешки ембриони, един от който 5 месечен ,аз... :
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Помнете, че първо трябва да изчистите собствените си емоции по отношение на неговия проблем, т.е. това как неговият проблем ви кара да се чувствате.
Как да го направя? Аз не мога да определя, какво изпитвам.Не съм ядосана. Не се питам защо на моето бебе. Но изпитвам страх или разбирам, че мога да загубя детето, че може да е много болна и само да страда, че ако й се направи операция вднага може да има мозъчни увреждания или че ако не й се направи веднага, поради ниското количество на кислород в кръвта може да получи мозъчни увреждания и такива на всичките си органи.
Трябва ли да тръгна от миналото, какво се е случило в началото на бременността или да се абстрахирам и да тесвам възможните лоши последствия?
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

През последната седмица имах много неприятна кашлица, нищо сериозно, но се будех посред нощ по няколко пъти. Вчера теснах кашлицата. Нощес съм спала много добре и въобще не кашлях. Обаче днес докато тесвах за бебчо, кашлях, само по време на тесването. Това нормално ли е ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нормално е.
ТЕСай филма който си гледала с Техника на краткия филм!
При визуализациите не визуализирай процес на излекуване, а краен резултат, т.е. така както биха изглеждали нещата, ако детето ти вече бе напълно здраво.
Всичко което правиш с ТЕС е ОК продължавай в същия дух. ТЕСай всички свои страхове и притеснения относно проблема на детето преди да правиш Прокси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Можеш да започнеш с Предизвикателството веднага.

Тази кашлица ми е любопитна. Повтарям това, което Иван ти казва -
ТЕСай всички свои страхове и притеснения относно проблема на детето преди да правиш Прокси.
Даже и да не усещаш страх, си прави по един бърз ТЕС преди проксито.

Дръж ни в течение.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Много благодаря за отговорите:)

Опитвам се да открия емоционалните корени, като следвам 14те стъпки и на практика мисля че правя това , което Иван предложи да използвам – техника на краткия филм. Тесвам всичко , което ми хрумне по подпомагащите въпроси. По време на самото тесване, самите проблеми се дефинират по точно. Мога ли да сменям напомнящата фраза в самия процес на тесване или просто да тесвам на ново с новата по-ясна формулировка?

Мая, не се чувствам готова за предизвикателството – май имам много неща да изчиствам. От друга страна , ако отлагам, не знам дали ще имам 30 дни за да го приложа. Термина ми е през януари. Първото ми дете, се появи 2 седмици по-рано, а си беше голям и здрав мъж, 3,600кг. И 52 см.

Срещам и още един проблем: всичко ,като че ли се отнася за някой друг, аз сякаш съм извън проблема, не че не го приемам, а просто знам че ще си намери решението рано или късно. Нещо не е както трябва , но не мога да го идентифицирам въобще. Възможно ли е да не го осъзнавам? Ако е така каква да бъде формулировката?
Страхувам се че може да се корени някъде по-дълбоко – не осъзнавам самото си съществуване Може би живота, който водя е такъв , какъвто се очаква от мен да го водя. Обърквам се.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Краси написа:Мога ли да сменям напомнящата фраза в самия процес на тесване или просто да тесвам на ново с новата по-ясна формулировка?
Може и по двата начина. Следвай интуицията си.
Сещам се и още един проблем: всичко ,като че ли се отнася за някой друг, аз сякаш съм извън проблема, не че не го приемам, а просто знам че ще си намери решението рано или късно. Нещо не е както трябва , но не мога да го идентифицирам въобще.

Много си е наред даже. Дръж се за това убеждение, а имено, че всичко ще е наред.

И задължително прави визуализации на здраво дете с перфектни дробове и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Когато правя визуализацията, си представям реакцията на докторите, и притеснението им че мога да ги съдя, докато аз вътрешно се смея. Изпитвам облекчение и радост. Вечер обикновено заспивам с визуализация.
Обаче нощем се будя и дълго не мога да заспя, не мисля за нищо конкретно, просто си будувам, което ме тормози. Чудя се дали да не пробвам нещо от рода „ Въпреки че не мога да заспя, защото се мисля за разни неща аз....” или това е много общо?

Вчера правих прокси на сина ми, да спи добре – много кашляше и мислех че ще се буди през нощта. Малкият разбойник не се събуди до 8,30, а обикновено става в 7,30.

Когато правя прокси за бебето, почвам да се оригвам. Преди 10г една приятелка ме учеше, но аз не можах да усвоя това умение. Е сега не съм звучна като мъжа ми:)
Получава се най-вече на определени точки, а на други не. На тези на които не се получава всъщност имам притеснение че не съм ги идентифицирала правилно, а именно: Върха на главата (татко се казваше че имам 2 върха като него) , ключицата и подмишницата. Включих китката като точка за да компенсирам, но ако дадете съвет, за 3те точки ,които мисля че не съм открила, ще бъда много благодарна.

Мога ли да прекъсвам тесването? Имам пред вид, 5 мин след 9Г например или след първата серия?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Краси написа:...
Срещам и още един проблем: всичко ,като че ли се отнася за някой друг, аз сякаш съм извън проблема, не че не го приемам, а просто знам че ще си намери решението рано или късно. Нещо не е както трябва , но не мога да го идентифицирам въобще. Възможно ли е да не го осъзнавам? Ако е така каква да бъде формулировката?
Страхувам се че може да се корени някъде по-дълбоко – не осъзнавам самото си съществуване Може би живота, който водя е такъв , какъвто се очаква от мен да го водя. Обърквам се.
Изпитвала съм такова чувство.
Чудя се дали не е свързано с поемането на отговорност. Можеш ли да поемеш отговорност за бебето?

Аз имах проблеми със заспиването по време на бременността. Заспивах с тесане наум. Представям си, че потупвам точките си и си повтарям някоя утвърждаваща фраза. Тоагава фразата ми беше, че се освобождавам от херпеса. Ползвах утвърждаваща, защото не можех да разчитам, че стимулирам точките си в просъница. Така винаги заспивах.

За тия точки всеки се чуди. Но, дори и да не ги целиш, няма проблем.

Върхът на главата - прокарай линия от носа си нагоре през главата. Прокарай друга линия, която свързва върховете на двете уши. Пресечната точка на двете линии е търсената точка.
Ако все пак не си сигурна, потупвай с няколко пръста.

Под мишницата - сложи си лявата ръка под дясната мишница. Сложи си десния палец под 4-те пръста на лявата ръка. Палецът попада някъде между ребрата посредата на тялото отстрани.
Ако все пак не си сигурна, потупвай с няколко пръста или с юмрук.

Под ключицата - виж Дона Идън как описва точката.
Ако все пак не си сигурна, потупвай се с юмрук.

Сега пък оригване :) Аз се прозявам само на някои точки.
Какво стана с кашлянето?
Изобщо какво ти е отношението към проблема? Как го усещаш?

Може да ти пасне една книга - http://www.mobilis.bg/articles/view/48777
Ползвам от нея някои работи и са много мощни.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Много благодаря Мая,

Тази на главата веднага е намерих веднага, за подмишницата мисля че съм на път, а за ключицата още се боря да намеря описанието на Дона Идън :D
Аз имах проблеми със заспиването по време на бременността. Заспивах с тесане наум. Представям си, че потупвам точките си и си повтарям някоя утвърждаваща фраза.
Можеш ли да ми дадеш пример с утвърждаваща фраза, не мисля че съм го схванала.

Кашлицата ми мина напълно, а оригването въобще не ми пречи. Приемам го като очистване на тялото, а и ми помага за киселините – коремът ми е по-голям от плажна топка.

Не мога да измеря отношението си към проблема, но определено се чувствам много по-позитивно настроена. Аз правя каквото мога или така поне мисля.
Докторите казаха че детето трябва да се бори за живота си, когато се роди. Всеки път като се сетя за това рева – моето бебе, на няколко минути, ще трябва да се бори. И ако не успее няма втори шанс. Ако някъде нещо съм объркала, защо тя трябва да плати с всичко което има?

Решила съм да почна с предизвикателството на 1 декември и дано да имам 30 дена за да го завърша. Тесвах много проблеми, които изникнаха и отговорността е един от най-съществените. Но отговорност в смисъл ако детето се роди болно. Винаги много ме е било страх от това да имам болно дете, съпруг, въобще близък родственик. Имам приятелка с тежък сърдечен порок, много пъти се опитваше да има дете и все получаваше много късни спонтанни аборти. Чудела съм се как се справя. Интересно е, че говорих точно за нейния случай само минути преди да ми кажат диагнозата за бебока. Дали би могло да има връзка :?:
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Имам един много съществен въпрос: Когато правя предизвикателството , То е за неродената ми дъщеря, тоест е прокси.
Помнете, че първо трябва да изчистите собствените си емоции по отношение на неговия проблем, т.е. това как неговият проблем ви кара да се чувствате.
Това означава ли, че преди всяко предизвикателство аз трябва да се очиствам от емоциите си относно порока на бебето?
И трябва ли преди всяко предизвикателство да започвам с нещо от като „Аз съм бебето, което нося / неродената си дъщеря / и съответно завъшвам с „аз съм моето име”?

Много често започнах да се будя посред нощ и да ме обзема паника – трябва да отворя прозореца, да изляза от стаята, да гушна сина си и да рева. После дълго не мога да заспя. Снощи към 3 се теснах „въпреки че не мога да заспя, защото много се страхувам от това което ми предстои аз напълно и безрезервно вярвам в себе си” . Успокоих се, изпих чаша вода и съм заспала. Сутринта се чувствах по-добре. Ще мога ли да се тесвам за успокоение докато правя предизвикателството?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това означава ли, че преди всяко предизвикателство аз трябва да се очиствам от емоциите си относно порока на бебето?

Не трябва, защото нищо не трябва, т.е. не е задължително, но е препоръчително да се прави.
мога ли да се тесвам за успокоение докато правя предизвикателството?
Да, можеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор