Тетралогия на Фало с липсваща белодробна клапа

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Точката на Тарзан е на тимусната жлеза. Някъде посредата на гръдната кост. Потупва се със свит юмрук. Има я в допълнителните точки в книгата на Иван.
Краси написа:...
Всяка добра мисъл за Елена е повече от добре дошла.
Мисля ви много :)

Толкова ли е важно по колко наддава? Наддаването свързано ли е с проблема в сърцето?
Гледай повече как изглежда детето и как се чувства, отколкото какво показва кантара.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не, тази точка я няма в допълнителни точки в моята книга. Но така или иначе тя не е основан я допълнителна. Не съм я включил за да не се бърка с подключичната. Освен това, ако потупваш 7ма точка -подключичната- с юмрук, така или иначе засягаш и тимусната (Тарзан).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Краси написа: Опитвам се да са грижа за нея като за нормално дете , но не винаги се справям. Макар от опита си с първото си дете да знам , че растежа им е свързан с две стъпки напред , една на зад, всеки път когато нещо се върне назад с Елена се тормозя дали не е заради дефекта на сърчицето. Може би трябва да тесам притесненията си.

Последната седмица качи само 40 грама, но кантарът беше друг, та като нищо може да се предположи разлика от 40грама... плюс кога е пишкала или акала, но чакам вторник с нетърпение за да я премерят пак.
Здравей, Краси,

Искам да се присъединя към Мая :) Ако детето е спокойно и не плаче, значи не е гладно, а колко наддава си е негова работа :lol:

Определено тесай притесненията си. И не мисли за Елена като за дете с дефект. Сама казваш колко е спокойна и красива :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Здравейте,
отдавна не съм писала, не защото нямаше какво, а може би защото имаше повече отколкото аз мога да опиша. Случиха се много неща, поне за мен.
Елена се развива много добре вече почти 8 месеца :)Захраних я преди около 6 седмици, обича всичко което съм и дала.
За съжаление обаче операцията тепърва и предстои :( Ще обясня защо варианта операция, стои на дневен ред – Тя може и да живее без нея, но дясната и камера на сърцето , в най-добрия случай ще се удебелява постепенно във времето, тъй като трябва да помпа много повече от нормалното. Това ще доведе до непоправими поражения на сърцето. Елена ще се уморява по-бързото и ще бъде постоянно отпаднала. Ако средната продължителност на живота е 82г тук, за нея очакванията са че ще бъде около 60, като качеството и на живот ще бъде под съмнение.
Предстои още един контролен преглед на който ще изградят 3 измерен модул на сърчицето за да обсъдят, кой е най-добрия вариант за операция и какво точно да се направи.
Потърсих мнението на още 2ма доктори абсолютно независимо без да им давам подробности около диагнозата и - бяха категорични че без операция качеството на живот на Елена няма да бъде добро и тъй като тя е малка аз ще трябва да взема решението како да се прави. Ще ми се ако тя можеше да ми подскаже – не че искам да споделя отговорността , просто понякога децата са по-мъдри от нас:)

Успях да присъствам на семинара за начинаещи в София.Запознах се с Иван, който много добре го води. Изясних си и научих неща, които исках - много съм доволна. Благодаря на Иван:)

Вечер преди лягане тесам Елена че расте здрава и силна. Освен това се грижа и за моето здраве като правя 5 мин упражнения по Дона Еден ето препратката
http://www.youtube.com/watch?v=Vr-FEoY440g

Е не всеки ден, както каза Иван, мързела е най-големия ни враг. Дона Еден използва почти всички почуквания както са по тес плюс че работи и с меридиани.
Знаете ли че тес помага против хъркане? :lol:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Пожелавам ви успешна операция. Предполагам, че и ти ще се включиш, нали (дитанционно)?

Направи един сеанс с ТЕС за предстоящата операция. Изтесай си чуденките кое е най-добро. Поръчай всичко да мине по най-добрия за Елена начин. Визуализирай най-добрия изход.
Такива неща ми идват наум.

Успех. Ще очакваме новини :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Краси написа: Тя може и да живее без нея, но дясната и камера на сърцето , в най-добрия случай ще се удебелява постепенно във времето, тъй като трябва да помпа много повече от нормалното. Това ще доведе до непоправими поражения на сърцето. Елена ще се уморява по-бързото и ще бъде постоянно отпаднала. Ако средната продължителност на живота е 82г тук, за нея очакванията са че ще бъде около 60, като качеството и на живот ще бъде под съмнение.
За това говорихме на семинара, но явно трябва да се повтарят, потретват и поЕНтват някои неща.
Всичко написано горе, е написано като закон, присъда, нещо неопровержимо и непроменимо.
Не забравяй, че това е само мнение на няколко човека. Всеки от тях може да греши. Всеки от тях не знае всичко за възможностите на човешкия организъм. Всеки от тях не разполага с цялата информация. Всеки от тях вижда само част от пъзела на реалността.

Изчисти се от страха от бъдещето и после виж какво ще ти подскаже интуицията.
Не бързай с решенията.
Какво ще стане ако изчакате година, две, три?

На днешно време всички лекари гледат да оперират защото за операциите им плащат повече.
Аз бих изчакал и бих работил с алтернативни методи.
Ти не вярваш, страхуваш се и се чувстваш отговорна и в това ти е проблема. Изчисти се от тези си чувства!

Задължително прочети книгата "ТИ ЛЕЧИТЕЛЯТ" на Хосе Силва преди да вземеш решение. Както и "Гладът- приятел и лекарство" на Лидия Ковачева. Чети само случаите на излекувалите се хора, просто за да видиш какво е възможно за ума и тялото на този който поеме отговорност за живота си, дори там където медицината вдига ръце, рамене, сумти и клати учудено глава.

Спомни си и приказката за какавидата!
Според теб защо дъщеря ти има този проблем? Кой е отговорен за това?
Ти , Бог, гените, обстоятелствата или тя самата!
Възможно ли е тя да е избрала ти да я родиш, защото знае, че си достатъчно силна да й позволиш сама да се измъкне от пашкула?
Не казвам че е така. Питам възможно ли е?
Решението е трудно единствено когато се нагърбваш с цялата отговорност.
Никой не знае правилните отговори на горните въпроси. Само твоята интуиция може да ти ги покаже. Изчисти се от негативните емоции и виж какво ще е вътрешното ти чувство по въпроса. Само то е вярното независимо какво казвам аз, роднините, познатите или лекарите, които си приела за авторитети.
Довери се на интуицията си!
Но първо свали наочниците на страха и вината.
Спомни си и приказката за селянина с единствения кон.
Това което днес изглежда като нещастие утре може да се окаже страшен късмет и обратно.
Всъщност всяко нещо е и двете едновремено. Всичко зависи от кой ъгъл ще изберем ние да го виждаме.
Последно промяна от ivangp на 17 Авг 2010 23:04, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
milenka_m
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Авг 2010 14:22

Мнение от milenka_m »

На днешно време всички лекари гледат да оперират защото за операциите им плащат повече.
Аз бих изчакал и бих работил с алтернативни методи.
Ето това е и моя проблем и на мойте близки.Толкова съм се напатила вече от тия доктори че мисля да взема да тесвам първо гнева си от докторите.Мисля че повече от половината доктори просто трябва да скъсат дипломите си.Не само че не ни лекуват ами става и по зле след всяка тяхна намеса.
И всичко е заради ПАРИ-просто нямам думи.Понякога се чудя как спят спокойно нощем.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Благодаря Мая,
Мисля че ти ми помогна да открия Дона Еден:)
Иване опитвам се да намеря най-доброто решение. Тайно се надявах че са объркали диагнозата, че не е толкова страшно, че има грешка...никой в семейството ни няма сърдечен порок.
Обаче трябва да приема фактите. Елена има комплексен сърдечен порок. Вижда се на снимка, дори без да си специалист. Как мога аз да и помогна?Не мога да работя едновременно за всичките неща, които са объркани при нея. Ако работя поотделно, ще задълбочавам другите 3. Уникалното е че , има 4 дефекта, но всеки един от тях поддържа своеобразно другия да не е фатален. Затворя ли дупката между камерите ще започне да тече през белодробната артерия, сложа ли клапа ще се повиши налягането и дясната камера ще трябва да работи още повече. . .
За това като истински Соломон и правя тес да расте здрава и силна. Много харесва точка 2, почти мяучи, като я почуквам. Точка 7 и 8 я гъделичкат, но им се радва. Тесах я като беше сополива, на следващия ден нищо и нямаше.
На последният преглед попитах дали не може да отложим с година две операцията. Лекарката каза че вече се наблюдава леко уплътнение на дясната камера. Това което могат да постигнат с нея сега ако е 10кг. Е същото както и след две, три години но до тогава сърцето ще се изменило необратимо.
Докторката и няма финансов интерес да я оперират, тъй като ще спрем да я посещаваме, а тя ще бъде само наблюдаваща. Хирургът няма думата за сега. Него не го питат кога иска да оперира, на него му казват. След операцията Елена ще бъде водена по друга пътека. Да не обяснявам че докторката е със 6 цифрена сума годишна заплата – легално, с платени данъци.
Но аз също съм скептична към докторите и за това проверявам, проверявам, проверявам. Още помня как ми лекуваха синузита 2 години, а се оказа че съм имала мигрена
За това през октомври, ще направят цялостно заснимане на сърцето. Това ясно ще покаже какво е необходимо и кога да се прави. Няколко доктори ще умуват, а аз ще помагам както аз мога. Астрологическата и карта не е добра за операции. Мога ли да неутрализирам това?
Защо дъщеря ми има този проблем?
Може би за да се запозная с ТЕС. Може би за да се променя, да се науча, да се справя с изпитание... Дай Боже дъщеря ми да не помни нищо от това, но да расте с философията за ТЕС и с по-уравновесена майка :lol:
И синът ми печели по някакъв начин. Не винаги ми дава, но от време на време си го тесам. Вчера се изръси по стълбите като гюле – цял етаж. Веднага му изкочи цицина, преди аз да успея да сляза. Изтесах си го да не го боли и нищо да му няма. След 2 минути искаше да излезе с баща си за да си кара скутера:)

Интуицията ми казва да чакам октомври и да видя какво ще излезе тогава. Искам да направя предизвикателството за нея през септември, но още се чудя как да го формулирам. :?:
Това което днес изглежда като нещастие утре може да се окаже страшен късмет и обратно.
Всъщност всяко нещо е и двете едновремено. Всичко зависи от кой ъгъл ще изберем ние да го виждаме.
Много искам да си прав, вярвам че си прав!
Аватар
milenka_m
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Авг 2010 14:22

Мнение от milenka_m »

Здравей Краси!Незнам какво да ви кажа за вашия проблем защото и понятие си нямам за това.
Но прочетох нещо което ако мога само да дам съвет от гледна точка на изпатили го...
Астрологическата и карта не е добра за операции
Леля ми ходи от 3 години на курсове по астрология при наистина много добър астролог-не се сещам името му...но наистина съм чула много интересни неща от нея за астрологията и за различни случаи.Т мисълта ми беше-когато искаха на нея да и правят операция астролога непрекъснато и казваше че според картата и в астрологията не трябва да се оперира....
Но докторите напираха и в безизходицата как да се оправи-тя се оперира......ееее оказа се че не е трябвало-ефект нула.
Втория случай е с майка ми- и на нея астролога и каза че не трябва да си оперира крака-но......и тя в безисходицата си да се оправи се оперира и то 2 пъти.....е сега положението е 3 пъти по зле.оказа се че са оперирали грешно и въобще не е трябвало да се оперира това което са направили и сега не е ясно как ще се оправи вече...проблема не е бил толкова голям но вече наистина е голям...просто 20 доктори даваха различна д_иагноза и всеки искаше да оперира различни неща...(всъщност май са повече от 20:-)))).
Та само това исках да кажа по повод за астрологичната карта...макар че знам колко е трудно когато както се казва ножа е опрян до гърлото..
Желая ви успех и здраве!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Като има 4 проблема, които са взаимно свързани, докторите с операцията как ще ги решат и 4те?
Т.е. какво могат те да направят с операция, което самото тяло и ум на човека да не могат да направят без операция?
Прочете ли книжките които ти препоръчах :?:

И моля те, престани с това ЩЕ!
Никой не знае какво ЩЕ стане, всичко е вероятности, които са определени на база налична информация. А наличната информация, никога не е цялата информация, а само част от нея. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

ivangp

Като има 4 проблема, които са взаимно свързани, докторите с операцията как ще ги решат и 4те?
Да, могат да ги коригират едновременно. За първи път подобна операция е била направена през 1997г. Има две техники, които могат да се използват. Важно е да се избере правилната. Добата новина е че може да не и се налага повторна операция. Лошата е че може да и трябва друга.
Прочете ли книжките които ти препоръчах
Дай ми шанс! До вторик обещавам да ги прочета! Оказа се че ги има в нета, което е много добра новина :lol:

При така описаните обстоятелства имате ли идея как да бъде формулирано предизвикатество? И като го правя, не ли добре да го правя, да кажем 5 пъти на нея 5 пъти чрез прокси? Може ли да се замества така :?:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Щом лекарите могат и ти можеш.

Иване, както казваш, нещастието може да се окаже голямо щастие. За мен, например, е недопустимо да се стига до такава операция. Но за Краси и семейстовто й това може да се окаже с добър изход.
Мисля си какво бих правила, ако съм в положението на Краси. Първо бих се спукала от тесане. Ако случайно не постигна задоволителни резултати, бих минала на краен режим на хранене и бих потърсила помощ от разни био-енерго терапевти, хомеопати и прочие. На всичкото отгоре винаги бих поддържала мислъта, че аз и детето ми имаме късмет и ще стигнем до най-добрия изход, бил той и операция.
Но тези неща зная, че са си за мен и не бих ги препоръчвала на друг, ако усещам, че за другия моите препоръки са насилствени. А в случая с Краси имам точно това чувство. Краси, поправи ме, ако греша.

Краси, можеш да правиш по няколко проксита и по няколко тесания по точките на бебето.
Ти знаеш най-добре и четирите проблема, как очакваш да ти съставим декларация? Помисли си тесайки за това коя е най-добрата формулировка.
На мен ми се върти нещо такова "Въпреки, че (тук си ти с диагнозите), аз съм много обичана бебе с много късмет и сърцето ми става здраво и нормално във всяко едно отношение сега."
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Щом лекарите могат и ти можеш.
Това много ми харесва!
Въпреки че пиша за операция не значи че твърдо съм го решила или че ще бъде направена, но трябва да призная че го виждам като по-вероятно:?

...бих потърсила помощ от разни био-енерго терапевти, хомеопати и прочие...
Това го правя от преди да се родила. Намерих един човек, който е уникален. Не бих могла да му посоча името, ако той не ми позволи.
Хомеопатия пия и аз и откакто захраних и Елена. Мъжът ми гледаше подозрително на бъркочите които и правя, но рече че сигурно знам какво и давам :)
Помисли си тесайки за това коя е най-добрата формулировка.
Как :?:

Много ви благодаря :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ей така - сядаш и започваш да се потупваш непрестанно без да мислиш първоначално за декларации и 9Г. Измисляш си една формулировка. Пробваш я, повтаряш си я, обсъждаш си със себе си какъв е проблемът и т.н. Може да стигнеш по някое време някоя декларация, ако запецнеш. Например "Въпреки, че не знам как да го измисля...", "Въпреки, че това, което искам, ми се струва невъзможно..." И след това продължаваш да се потупваш и да си обсъждаш положението. Откарай така половин-един час (без да си даваш сметка за времето :lol: ) и после пиши как е.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, от една страна самото словосъчетание - насилствени препоръки е противоречиво.
От друга страна, когато лекарят, когото смяташ за спец, авторитет и знаещ в областта ти казва: "Еди какво си ЩЕ стане и препоръчвам операция.", а не "От моя опит и знанията, които имам смятам, че е вероятно, но не е абсолютно сигурно, че еди какво си ще стане.........", това каква препоръка е?

Никого за нищо не насилвам. Само казвам да се използват всички други опции преди да се реже. И да няма шашкане поради неблагоприятните лекарски прогнози.

Някой от тези лекари може ли да каже със сигурност какъв ЩЕ е изходът от операцията :?:
Аз мога да кажа едно нещо с голяма вероятност.
Семейството ще изживее голям емоционален стрес, детето също.
Ако не дай си Боже операцията е неуспешна и нещата се влошат, ще има много вина за ТЕСане.

Детето със сигурност ще е било рязано след операцията.

Имайки предвид какъв е прогреса в технологиите за последните 20 години. Осъзнавайки все повече ролята на ума в болестотворния и лечебния процес. Мога да предскажа, наблюдавайки как се развиват алтернативните методи за лечение, че след 20 години ние ще можем неща за които в момента дори не подозираме.

След всичко казано, както вече подчертах по-горе, никой не знае кое е най-доброто. Тук идва на дневен ред интуицията.
Но е трудно да се разчита на интуиция, когато си завладян от емоции.
Това личи и от въпроса: КАК?, зададен по-горе във връзка с твоя пост.
Последно промяна от ivangp на 20 Авг 2010 15:51, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор