Тетралогия на Фало с липсваща белодробна клапа

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Когато правиш ТЕС по-добре затваряй очи и се концентрирай вътре в себе си и в това което става там. А не на небето. :)
Тоалетната би могла да е супер място. Така или иначе там се освобождаваме от отработеното и ненужното за организма. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз много успешно си тесам в тоалетната - като работех и правех предизвикателството, само там тесах.

Пращам ти хубави мисли, на теб и на бебето :) :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Аз гледам небето като правя 9те гами. Иначе се опитвам да си представя здравото сърце, белодробната артерия и аортата и как хубаво си работят със затворени очи. Представям си как батко й я бута в количката и се навежда да я целува.

Малката върви много едра и за сега моето притеснение е да не реши да се появи по-рано. Аз живея на 200 км. От болницата, която има подходящи условия и ще има нужните екипи от лекари. Ще се преместим близо до там в четвъртък.

Опитвам се да разбера какво изпитвам към проблема, но съм някак си неестествено спокойна. Е, рева си всеки ден по половин час, но това направо не го броя. Вярвам, че двете ще успеем и че ще си дойдем в България догодина. В същото време, като й купувах дрешки не знаех за носене ли купувам или за погребение. За това повече не ходя по магазините.

Докато правя тес започнах да си слагам тампони за уши. Така първо: не ме смущават шумове и второ: чувам самата себе си много по-добре и някак си издълбоко. Добавих към декларацията и напомнящата фраза „... моето сърце, белодробната ми артерия и аортата ми се развиват здраво и хармонично сега.”

Хубавата новина е че повече не би следвало да видя лекари до раждането, което ме кара да се чувствам добре. Много ме ядоса личната ми лекарка, защото в четвъртък трябваше да я чакам много. Накрая бях топка от нерви и се тесвах, че въпреки че съм ядосана и разочарована напълно се приемам. Помогна ми да се успокоя. Изключвайки присъстващите във форума доктори, мисля че 50% от лекарите са оперирани от чувство за хумор, а останалите от всякакво:x

Много ви благодаря за подкрепата. Ако може да пратите на малката хубави мисли да си седи на топло, влажно и меко до Нова година и да не бърза, че има цяла живот да си живее на земята :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Изпращаме й най-хубавите мисли. На малката и на теб.

Да не се окаже, че не сме ти казали навреме за един нов форум - Родилница. Заповядай там - http://www.rodilnitza.com/forum/index.php?action=forum
Предполагам, че ще ти хареса. И Аретюз е там.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Краси, искрено се надявам всички притеснения да са вече зад гърба ти. Какво стана с теб? Ще се радваме, ако намериш време да споделиш как се развиха нещата.

Поздрави!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Дъщеря ми Елена се роди на 4 януари, което ми позволи да направя 33 дена предизвикателството. Сама проплака, като не се наложи намеса на докторите. Веднага я взеха за да я изследват и 3 часа по-късно тя бе транспортирана до детската болница, а аз се преместих там на следващия ден.

За съжаление диагнозата й е същата: тетралогия на Фало с липса на белодробна клапа, но тя е във възможно най-доброто състояние. Храни се сама, диша нормално и без апаратура, всичките и органи действат добре. Наддава на тегло и това бе причината да ни освободят от болницата.

Докторите и сестрите бяха във възторг от нея и как се справя, а аз продължих да си тесам и в болницата.
Сега сме си в къщи, но всяка седмица трябва да я водя на преглед за да се проверява освояемостта на кислорода, сърцето и теглото. Според прогнозата, ако тя продължи да се развива толкова добре, ще й се наложи само една операция, когато е на около 9 месеца. Което е истинско чудо.

Още не мога да повярвам че нещата се развиха толкова добре и ме е страх да го приема защото винаги има едно защото. След 4та седмица налягането в дробовете й ще се понижи и тогава съществува риск, че сърцето ще консумира цялата й енергия за да работи добре и тя ще спре да наддава. За това сега започнах да работя върху двата най-големи проблема: дупката между камерите и липсата на клапа. Правя прокси „Въпреки че...аз съм прекрасно и обичано момиченце и сега дупката между двете ми камери се запълва и белодробната ми клапа започна да се изгражда здраво и хармонично.”

Мога ли да работя за двете неща едновременно в една декларация въпреки че е много дълго? Или е по добре да направя две отделни декларации за клапата и за дупката?

Трябва ли някъде да я почуквам? Направих го няколко пъти по главичката й и по тялото й, но с пръстите определено имам проблем.

Между другото тя е прекрасна, много е жива, пули се, мляска, върти очички и знае как да привлече вниманието, когато е гладна. Кърмя е и вече свикнахме една с друга :D

Благодаря на всички ви!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Честито, да ти е жива и здрава!
Дколкото разбрах сега тя е на 3 седмици. Т.е. имаш една седмица до вероятен кризисен момент. Също така подразбирам, че засега по-големият от двата проблема е дупката между камерите.
Ако е така,
През тази седмица ТЕСай с:
Въпреки, че аз все още имам остатъчна дупчица между камерите в сърцето си, аз съм едно прекрасно и силно момиченце с неподозирани възможности и избирам, за смайване на докторите и радост на мама да запълня дупчицата в сърцето си сега.

НФ - с любов запълвам остатъчната дупчица в сърцето си сега

Визуализации - докато държиш едната си ръка от едната страна на тялото й, центъра на дланта на нивото на сърцето, а другата длан от другата страна на тялото й (няма значение, дали си я подхванала гръб-гърди или лява-дясна страна на гърдите / важното е дланите ти да са горе долу една срещу друга и на нивото на гърдите й) си представяш, че от твоето сърце струи любов, която се материализира като бяла или синя светлина, преминава през лявата ти ръка, длан, преминава през сърцето й и се влива в дясната ти длан, ръка и обратно в сърцето ти. Т.е. завърта се в един кръг от твоето сърце, през ръката ти в нейното сърце и през другата ти ръка пак в твоето сърце. Преминавайки през тялото й тази любов-светлина запълва всеки ден все повече дупчицата между камерите на сърцето й. Т.е. изгражда стената, като стеснява дупчицата. Всеки ден дупчицата трябва да я виждаш все по-малка. На седмия ден да е изчезнала - във визуализацията да има само здрава перфектна стена между камерите и любовта да изпълва и свързва сърцата ви с бяла или синя светлина.

Тази визуализация я прави поне по 3 пъти на ден по 10-30 минути.

Пиши пак след контролния й преглед след 4тата седмица, какво е положението!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Честита дъщеричка.
Браво на теб за всичко, което си направила до сега.
Пожелавам и успех за напред.
Дръж ни в течение.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Напълно си прав ivangp – най-големият проблем е дупката между камерите. Започнах от вчера да използвам твоята декларация и се чувствам много добре!
Докато й правя прокси приемам че й давам това от което се нуждае. Представям си сърцето й и как „меся” между камерното пространство така че дупката става все по-малка и по-малка. Аортата й седи над дупката. За това и затварянето й не е нещо, което докторите очакват да се случи, но аз вярвам че може.

Когато визуализирам,всеки път дупката е един размер в началото и намалена, почти изчезнала, към края на визуализацията. Повече от 10 минути ми е трудно да го правя, но опитвам!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Дупчицата трябва да е все по-малка всеки ден. Т.е. в началото на всяка визуализация дупчицата трябва да е намаляла в сравнение с предната визуализация. А не във всяка визуализация да се започва от една и съща големина и да намалява до края на визуализацията. Това е грешка. По този начин поддържаш проблема връщайки го на изходно ниво всеки път когато визуализираш.

Последния ден да няма дупчица изобщо от началото до края на визуализацията, а само здраво, перфектно работещо, пълно с любов сърце.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

ОК. Ще го правя както си написал.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Краси, мисля си за вас, още повече, че с дъщеря ти сме съименнички :)

Чакаме добрите новини :) :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
СветланаББ
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:58

Мнение от СветланаББ »

Краси, пише ти майка на дете с Фало.Слава Богу, дъщеря ми отдавна преодоля този проблем и вече е голяма-25 години. Вярвам, че ще се справиш! Когато се роди дъщеря ми, не бях чувала нито за Силва нито за ТЕС.Но инстинктът ми на майка ми подсказваше точно това, което ти казва Иван.Визуализирай непрекъснато. Аз тогава не знаех, че е възможно моте представи и мисли за здравото и сърчице да помогнат и когато ми казаха че дупчицата е намаляла, лекарите го отдадоха на лошо измерване. Визуализирай и преместването на седящата аорта, която се премества там където и е мястото.И вярвай! Добрите мисли на хората от форума ще ти помагат. И през цялото време мисли за дъщеричката си като за абсолютно здраво дете. Моите мисли са с теб!
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Здравейте. С Елена продължаваме да се борим да затворим дупката между камерите. Не мога да намеря време да направя предизвикателството пак, но всеки ден тесам по няколко пъти . След две седмици ни предстой основен преглед. Визуализирам обикновено или докато я кърмя или след като тя се нахрани. Тогава е много спокойна и красива.

Опитвам се да са грижа за нея като за нормално дете , но не винаги се справям. Макар от опита си с първото си дете да знам , че растежа им е свързан с две стъпки напред , една на зад, всеки път когато нещо се върне назад с Елена се тормозя дали не е заради дефекта на сърчицето. Може би трябва да тесам притесненията си.

Последната седмица качи само 40 грама, но кантарът беше друг, та като нищо може да се предположи разлика от 40грама... плюс кога е пишкала или акала, но чакам вторник с нетърпение за да я премерят пак.

Най-накрая се сдобих с „Обещанието на енергийната психология” както ми бе препоръчано. Някой може ли да ми обясни как да намеря К-27? Съвпада ли с точка 7 от ТЕС? И точката на Терзан къде е? На стотина километра от мен има една жена, която е посочена в страницата на emofree.com като специалист по тес и се чудя дали да не отида при нея за да ми покаже всички точки. Много ги мисля, дали почуквам на правилното място.

Всяка добра мисъл за Елена е повече от добре дошла.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може би трябва да тесам притесненията си.
Разбира се че ще е добре. Това е написано в описанието на Прокси приложението на ТЕС.

К-27 е точката под ключиците = 7ма точка в моята книга.
Не знам на кое казват Точка на Тарзан, не съм чел тази книга. Но със сигурност можеш да минеш и без нея. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор