ТЕС при децата

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Привет на всички :)
накратко-мисля че децата НЕ БИВА да бъдат карани да приемат каквито и да било техники и похвати "за тяхно добро " .Когато ,и ако поискат-тогава:) .В крайна сметка ние не знаем потребностите на душите им от опитност ,и кои сме ,че да им пречим да си преживеят изборите.

Моите доста хаотично искат или не искат ТЕС и Рейки.Когато поискат-винаги действа веднага ( първо теса ,после рейкито)-значи усещат потребностите си.

спокойно с децата ,много по-адекватни са относно себе си и света ,отколкото предполагаме
:)
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Да споделя една безсънна нощ с моя син.
Разделени сме с майка му , тя си има друг приятел, аз си имам приятелка...
Живееха при бабата , но от месец малкия и майка му са при приятеля и, майката се е изпокарала с майка си ...
Та вчера към 19ч.ми доведе детето с една раница и ме пита кога да дойде да го вземе и изчезна.
С детето излязохме да се видим с едно приятелско семейство ...
Децата си играха , всичко бе ОК.
23ч. си легна и му нямаше абсолютно нищо.
В 03ч. и нещо ме събуди неговото кашляне , едно след друго , кашля , 1мин. пауза и пак кашлица.
Дадох му вода и започнах ТЕС.
Бе му запушен носа и сополи течали назад и затова ги смъркал ...
Гърлото го гъделичкаше.
Гърлото го дразнеше
И след 20мин ТЕС, детето се успокой , хремата стана на "Прах" както сам той забеляза и постепенно кашлицата се разреди и спря.
И към 04ч. заспа с отпушен нос и затворена уста.
ТЕС му прилагах не с прокси а като го карах да разказва за усещанията , дразненията и емоциите и през това време Аз го потупвах по точките.
Сутринта се събуди в 09ч. отново леко запушен нос и сополи , гърло отново ТЕС.
От сутрешния ТЕС до сега да е кашлял 4-5 пъти .
Чух се с кръстницата му към 10ч. която е Хомеопат, каза ,че добре съм се справил и да продължавам с ТЕС щом кашлицата е вече по-нарядко и няма сополи.
Каза , че не иска да меси ТЕС и хомеопатияте защото ТЕС , ще я подведе дали лекарството или ТЕС помага.
Та продължаваме само на ТЕС, преди малко стана и няма хрема , няма кашлица ...
Всичко това за 12ч. , е аз малко не спах от 4 до 9ч. се събуждах да слушам запушен ли му е носа и дали е със затворена уста...
Използвах следобедния сън да заредя и аз моите батерий.
Детето е усмихнато и весело и каза "На тати масажа прави сополите на прах" като видя баба си , която отидохме да вземем за да може и тя да го види...
За сега толкоз от мен , че стана много дълго. Very Happy
Вечерта разбрах ,че същите симптоми ги е направил и предната седмица когато е бил при баба си, като никога е оставен на нейните грижи.
През седмицата в градината и вечер при майка си , го няма този ефект.
Днес се чух с нея , все по-рядко кашлял , снощи е нямало никакви проблеми.
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Дъщеря ми по принцип винаги плаче, когато я пускам на детска градина първите няколко седмици. Вчера й приложих ТЕС, че тя ще бъде усмихната като я водя на детска и няма да плаче. И днес резултатът е налице-влезе усмихната и без страх. :)
Енита
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 25 Юли 2010 18:59

Мнение от Енита »

Да споделя опит за преодоляване на прилошаване в кола при 4 г дете. Миналото лято година опитвах с ТЕС, но, когато й е лошо в колата, дъщеря ми не е много склонна да я потупвам. Това лято се наложи да я возим от София до Търново, после до Елена- има доста завои, и след това от Елена до едно село в Балкана, Мийковци,където завоите са просто непрекъснати и пряв участък няма. Когато се оплака, започнах Прокси - промрънкваше че й е лошо и това беше редувано с периоди на обордяване и внезапен интерес къв околната среда. В крайна сметка за първи път, откакто се е родила, премина целия път без да повърне и в относително добро емоционално състояние. За мен това е значителен успех,иначе, когато й е лошо, се измъчваме всички, баща й подхваща темата за моето нежелание да й купувам лекарства - децата ми са на хомеопатия, и просто всякъ пътуване се превръща в малък кошмар, за койо после аз се тесам...Сега с един куршум два заека- и детето беше ок, и майка му. :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Излекуван атопичен дерматит при бебе.

Мнение от ivangp »

Преди 2 дни Vilito, ми разказа следния случай:
(публикувма го само защото каза, че нямала време сега да пише, а мисля, че може да е от помощ за някого)

Племенникът й, на годинка и нещо, получава атопичен дерматит. Никакви лекарства не помагат. Положението все повече се влошава и нещата тръгват към отворени рани по кожата. Майката (сестрата на Вили) не вярва в ТЕС. (след като знае, че сестра й - Vilito - забременя имено с помоща на ТЕС :roll:)
Но пък бабата вярва. Идвала ми е на семинар.
Един следобед родителите на детето излизат на някакво събитие и оставят бебето на бабата.

Бабата почва 8 часов ТЕС прокси маратон върху физическите проявления на болестта при бебето. Тъй като не е имала идея върху какви емоции да ТЕСа, TECала е само пъпките, зачервяването, сърбежите, болката и т.н.

Родителите се връщат след 8 часа и намират бебето блажено спящо и с перфектна кожа.
Всички симптоми са изчезнали.

Тук идва интересният момент. Майката на бебето е разбита и няма как да отрече, че ТЕС е подействала в случая, но не започва да я прилага сама, а кара бабата да я прилага. С обичайните извинения, че не знае точно как, че майка й е по-добра, по-знаеща, по-учена, по-можеща, по-опитна и т.н.

Храна за размисъл. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

Re: ТЕС при децата

Мнение от iglika »

Здравейте, аз съм баба с опит с тес/тази от поста за дете с проблеми в уилище/, но сега видях, че може би ще бъде по-подходящо да потърся помощ при вас.Преди месец правихме заедно тес за страха му да го изпитват в училище, той с удоволствие се теси с моя помощ и на другия ден се справи много добре при изпитване.Сега не съм при него и не мога да работя с него "на живо".Но майка му се оплаква, че той е разсеян, когато пишат заедно домашнии според нея я манипулира с този страх, който сме тесали,т.е.опровдово разсеяността си с този страх. Дано да съм ясна. Чуда се как мога да помогна от разстояние.Моля за съвет.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС при децата

Мнение от ivangp »

Можеш да правиш Прокси. Можеш да работиш с него по телефона. Можеш да работиш смайка му по телефона или по Скайп.
Но Най-Добре е да научите детето на отговорност за собствените действия и последствията от тях.
Майката му казва, че смята, че той я манипулира, че той знае за ТЕС и как да си оправи проблема, ако такъв наистина съществува и че има избор:
1. ако желае да продължава така и да има ниски оценки, и да се излага в училище, да му се смеят децата и т.н. - да продължава по същия начин,
2. ако не желае горното да се случи, да седне и да работи върху себе си и върху домашните си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

Re: ТЕС при децата

Мнение от iglika »

Благодаря, Иване, значи ти мислиш точно като майка му, ама ние бабите...Да се научи сам на концентрация, а ако има страхове истински, тгава ще видим.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТЕС при децата

Мнение от Alisa »

Тогава, каквото и да има, ако иска да го няма да ТЕСа! Вече знае как и е видяло резултата. Ти само му помагай и насърчавай по скайп да се виждате и тупкате заедно.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС при децата

Мнение от ivangp »

Напротив, насърчавай го да тупка сам и да се справя сам. А не да е зависим от теб и постоянно да ти виси на врата при всеки проблем.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТЕС при децата

Мнение от Alisa »

Иване, готова съм да поспоря!
Доколкото бабата е зависима от внучето, а то от нея, то работата заедно ще им реши този проблем. Иначе съм съгласна, че един по- голям от 12-13 годишен човек е вече време да се поеме сам в ръце или поне да опитва! Въпреки, че и това е много индивидуално. Знаеш, че "трябва" няма има "възможно", нали!?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТЕС при децата

Мнение от Alisa »

Ето още малко вдъхновяващ пример за ТЕС и децата. ТЕС в училище.
viewtopic.php?f=8&t=259&p=27946#p27946
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор