Някои детайли

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
коки
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2011 14:02
Местоположение: софия

Някои детайли

Мнение от коки »

Привет на всички практикуващи -тес. Прочетох книгата на Иван и трябва да споделя две неща. Първо останах приятно изненадан от достъпния начин на писане и лекотата с която се чете. Дори по време на четенето се чувствам по спокоен. Искам да Благодаря на Иван за тази му Мисия в името и добруването на другите хора. Това може да го направи човек с голямо сърце.
Сега се връщам и препрочитам някои пасажи но въпреки всичко у мен възникнаха няколко въпроса. Ще ме извините ако се повтарям:

1 Вярно ли е че при потупване на точката на темето се повишава кръвното налягане.
2. Може ли да се изключи някоя точка от тези 12 и това ще намали ли резултата от сеанса.
3. Могат ли да се редуват сеанси за различни проблеми/чувства емоции/
4. Странични шумове вредят ли на качеството на сеанса. Нужно ли е самовглъбяване и тишина при провеждането му.

От книгата разбрах,че Тес ни дава възможност да експериментираме и отново и отново да търсиме онези чувства и емоции които ни пречат да разгърнем себе си. При първа възможност ще се включа в някой от семинарите. Аз живея във София но сега съм в Бургас. Горещо препоръчах Тес на съпругата ми която страда от дългогодишна мигрена, но все още не е прочела книгата.
Брагодаря Ви за търпението и Ви желая приятен почивен ден.
Коки
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: някои детайли

Мнение от ivangp »

1 Вярно ли е че при потупване на точката на темето се повишава кръвното налягане.
Да, при тези с понижено кръвно налягане. Тази точка по последни данни регулира кръвното налягане. Ако е високо го сваля, ако е ниско го вдига.

2. Може ли да се изключи някоя точка от тези 12 и това ще намали ли резултата от сеанса.
Да, тези на пръстите на ръцете и 9Г могат да се изключат без да се намалява ефекта от ТЕС. Виж съкращенията на основната рецепта в книгата.

3. Могат ли да се редуват сеанси за различни проблеми/чувства емоции/
Да, но всичко, върху което се работи, трябва да бъде сведено до ниво под 1.

4. Странични шумове вредят ли на качеството на сеанса. Нужно ли е самовглъбяване и тишина при провеждането му.

По-добре е да има тишина и самовглъбяване. Но всичко зависи от индивида. Някой могат да се самовглъбяват и при силен шум. Други не могат. Последното също може да се третира с ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
La Charmante
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юни 2014 11:27

Re: Някои детайли

Мнение от La Charmante »

Здравейте надявам се въпроса ми да е на правилното място.Ако не нека модераторите го преместят където трябва.

Правя ТЕС от известно време,вчера ме заболя главата и направих ТЕС за главоболието,но от СЕН 4 болката ескалира до СЕН 10+
Знам,че когато болката се увеличава ТЕС работи,но това беше снощи,а главата продължава нетърпимо да боли,пих дори обезболяващи,които винаги ми помагат,но сега изобщо не намалиха болката.Къде сбърках ? И още колко дни ще ме мъчи това ужасно главоболие ? Моля за съвет.В момента честно да си призная ме е страх да ТЕСам болката,защото ако се увеличи още не знам какво ще правя.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Някои детайли

Мнение от ivangp »

Какво значи ТЕСах болката? Колко пъти, как точно, с какви фрази?
Принципно се ТЕСа докато болката изчезне, а не се спира, когато се увеличи.
Продължавай да я ТЕСаш!
Какви емоции стоят зад тази болка?
Какво се случва в живота ти в момента, което те стресира и натоварва негативно - емоционално и психически?
Това са все теми за ТЕС.
Болката ще е там докато не премахнеш емоционално-психичните й корени.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
La Charmante
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юни 2014 11:27

Re: Някои детайли

Мнение от La Charmante »

Съгласна съм,че се ТЕСа докато не изчезне болката,но в този случай не можах,болката беше невероятно силна.Продължих на следващия ден търсейки емоционални причини.Вчера най-накрая открих корена,защото изведнъж спря да ме боли.
Тесах със следните декларации :
Въпреки ,че имам пробождаща болка в челото.....
Въпреки,че имам ужасно стягане в цялата глава.......
Въпреки,че главата ми ще се пръсне..........
Тесах с ОР сигурно около 20 пъти включих и точката на китките и пръстите на ръцете,между всек кръг 9г,след 6тия болката се увеличи и аз продължих,но накрая не можах да издържа
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Някои детайли

Мнение от ivangp »

ОК. Щом си открила корена и е спряла болката, значи следващия път ще знаеш какво да правиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nasko30
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Фев 2013 14:31

Re: Някои детайли

Мнение от nasko30 »

Двоумях се известно време дали да ви пиша, тъй като при мен проблемът също е с кръвното, което се появи след известно време работа с ТЕС /понеже отказах пушенето с техниката/.
Намирам някакава връзка между тесането и вдигането на кръвното ми, аз съм на 30г. и досега съм нямал проблеми с това. Сега ходя на лекар и пия хапчета за да го понижавам. След ТЕС редовно се изнервям или избухвам, без преди да съм го правил. Кръвното ми също е високо след потупванията. Техниката определено повишава кръвното.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Някои детайли

Мнение от ivangp »

nasko30 написа:Техниката определено повишава кръвното.
Това изказване е ярък пример за неправилно обобщение.
Техниката е възможно да води до повишаване на кръвното при теб, но това, не значи, че води до повишаване на кръвното при всеки. Милиони хор по света използват ТЕС и аз досега съм чел само за около 5 случая при които е имала ефект на повишаване на кръвното. Това не означава, че само при 5 човека е довела до този ефект, а само, че аз съм чел за толкова хора. Важно е да бъдем точни в това което казваме и мислим за да не си създаваме допълнителни проблеми с неверни обобщения.
А защо ТЕС при теб води до повишаване на кръвното е друг въпрос.
Възможно е да имаш много негативни емоции, които преди си потискал с цигарите и сега при ТЕС те да избиват. Възможно е подсъзнателно да се чувстваш ощетен от страна на лишаването ти от цигарите и нещо, което те да са ти носели, което вече го няма в живота ти. Всичко това подлежи на чистене с ТЕС.

В книгата ми и в този форум е писано, че ТЕС може временно да влоши положението, но с продължителна работа с нея състоянието обикновено се подобрява.
След всичко казано, е възможно да има изключения от всяко правило и е възможно ти да си едно от тези изключения. Много малко вероятно е, но е възможно.
Ако след поне 3 месеца ЕЖЕДНЕВНА работа с ТЕС, кръвното ти продължава да се вдига, потърси някой специалист с който да поработиш по това или пък спри да правиш ТЕС. Има много други техники, които постигат същите резултати. За повечето от тях е писано в този форум.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор