Точките на главата при високо кръвно налягане

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Точките на главата при високо кръвно налягане

Мнение от Емоция »

Може ли да потупвам само точките по тялото при ТЕСане, защото ми се струва, че кръвното ми се покачва трайно от потупването по главата? Може това да не е причината, но все това ми се върти в главата. Отдавна оставих точката на върха на главата, но напоследък кръвното ми трайно е повишено и не смея да пипам по лицето.
От тази сутрин започнах една "бабешка" рецепта с царевично брашно, да се успокои това главоболие. Дали пък не е реакция на това, че чистя преди Прокси? Каквото и да е - малко ме е страх да продължавам по класическия начин, защото един път за част от секундата почувствах как може да бъда повалена без дори да мога да осъзная како се случва.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А това, което си написала в поста си изТЕСа ли го? Т.е. че напоследък еди какво си, че те е страх, че еди що си и т.н.
Последно промяна от ivangp на 13 Авг 2012 20:52, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Първите ми реакции естествено бяха, че ще е най-добре да ТЕСна :D. Ама как да пипам точките на главата като съм почти сигурна, че кръвното само дебне да ги почукам? Сега ми идва мисълта, че няма да ги потупвам, а може да ги разтривам или натисна по-силничко всяка от тях. Точките на тила определено ме мразят.

Сбърках се вече кое да ТЕСам, кое ми е приоритет, кое ще повлияе накуп всичко останало. Пълно объркване. Ще взема да дойда на семинар в София, че умирам от любопитство.

Искам всичките ми проблеми да се разрешат напълно, окончателно, както на мен ми харесва и то на секундата! Майтапче :D. Знам, че не става така.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Иване беше писал, че точките на главата регулират кръвното май в тази тема, но сега си редактирал мнението.
В крайна сметка регулират ли кръвното, ако е ниско да стане нормално или ако е високо да стане нормално, когато почукваш?
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Спорната точка е на върха на главата. Според мен регулира кръвното, но ако те притеснява да я ползваш, може и да я пропускаш. И без нея ТЕС си работи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Не, не ме притеснява, ако ме притеснява ще тесна и ще спре да ме притеснява :D
Ясно, благодаря за отговора. :) Попитах, защото баба ми има проблеми с кръвното и и бях казал да я почуква само като и зле, защото нея ТЕС е невъзможно да я накараш да прави. Какво да ги правиш, скептици
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
Публикувай отговор