Точките на ръката

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
ivanyan
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Дек 2008 23:01

ВЪПРОС

Мнение от ivanyan »

ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН,
ИМАМ НЯКОЛКО ВЪПРОСА :
1.КОГАТО Я ПРАВЯ ТЕХНИКАТА СИ ЗАДАВАМ ВАПРОСА ,КАКВО УСЕЩАНЕ ТРЕДИЗВИКВА ТОЗИ ПРОБЛЕМ В МЕН И РАБОТЯ С УСЕЩАНЕТО ,КАТО СЪОТВЕТНО ГО ПРОМЕНЯМ В ЗАВИСИМОСТ ОТ ПРОМЯНАТА НА УСЕЩАНЕТО.ВЪПРОСА МИ Е ДАЛИ ТОВА Е ПРАВИЛНИЯ НАЧИН.

2.СРЕЩАМ ЗАТРУДНЕНИЕ С ТОЧКАТА НА КИТКАТА НЕ ЗНАЯ КЪДЕ ТОЧНО СЕ НАМИРА.АКО ИМА НЯКЪКВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПО ПОДРОБНО ОБЯСНЕНИЕ ИЛИ СНИМКА.

САМО ИСКАМ ДА ДОБАВЯ , ЧЕ ПРИ МЕН ТОЧКАТА НА ТИЛА ДАВА МНОГО СИЛНО ИЗЧИСТВАНЕ И ПРОЗЯВАНЕ .


ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ.
ivanyan
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Дек 2008 23:01

Мнение от ivanyan »

ИСКАМ ДА КАЖА ,ЧЕ РАБОТЯ ПОВЕЧЕ С УСЕЩАНЕТО ,КОЕТО ПРЕДИЗВИКВА В МЕН ПРОБЛЕМА А НЕ ТОЛКОВА СЪС САМИЯ ПРОБЛЕМ КАТО ФОРМУЛИРОВКА .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Правилно ги правиш нещата. Продължавай в същия дух.
Точката на китката е допълнителна и не е важна, щом имаш резултати вече с другите точки. Така че просто не се притеснявай за нея.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivanyan
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Дек 2008 23:01

Мнение от ivanyan »

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА ,НО АЗ Я ПОЛТЗВАМ ТАЗИ ТОЧКА САМО НЕ ЗНАЯ ДАЛИ Я НАЦЕЛВАМ ТОЧНО.ИМАМ ВЕЧЕ И РЕЗУЛТАТИ ,НО ИЗЧАКВАМ ДА ПОСТИГНА ВСИЧКО КОЕТО СЪМ СИ ПОСТАВИЛ КАТО ЦЕЛ И СЛЕД ТОВА ЩЕ ПИША ПО-КОНКРЕТНО . НО РЕЗУЛТАТИ ОПРЕДЕЛЕНО ИМА И ТО КОИТО С ГОДИНИ НЕ СЪМ ПОСТИГНАЛ С РАЗЛИЧНИ ДРУГИ МЕТОДИ , НО ЗА ТОВА НАИСТИНА ЩЕ ПИША ДОПЪЛНИТЕЛНО :D

БЛАГОДАРЯ ЗА ЕКСПРЕСНИЯ ОТГОВОР!!!
Dimova
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юни 2009 12:46

Мнение от Dimova »

Здравейте на всички ! :D
Моля за едно уточнение във връзка с точките на палеца !
Това, което разбрах от книгата и вече 10 дни прилагам е нещо средно м/у "палец отстрани" и " палец отстрани 2" от постинга на Melkhaq
на страница 1 от тази тема.
Виждам, че разликата е малка и съответно се притеснявам дали работя правилно с останалите точки, където е по-трудно да се локализира точно къде са - напр. "ключица" и "под мишница" :roll:
Тази неточност, обезсмисля ли усилията ми до тук :?:
Моля да ме извините ако съм досадна и издребнявам излишно :oops:
Благодаря предварително на всеки, който ми обърне внимание !
Поздрави :!:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако нивото на негативната емоция се променя след ТЕСане всичко е наред. Ако не значи нещо не се прави както трябва. Промяната на нивото е индикатор за правилна работа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

Защо безименният пръст не е включен при потупванията на пръстите на ръката?
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Защото на безименните пръсти се намират акупресурните точки на един по-особен меридиан - т.нар. троен енергетизатор, който е в постоянна активност, управлява навиците в тялото, имунната система и др., и стимулирането на тези точки при работа с ТЕС, и по принцип, може силно да навреди.

9Г-точката е също акупресурна точка на меридиана на тройния енергетизатор. Но тя не е стимулираща, а седираща.
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

Essence написа: и стимулирането на тези точки при работа с ТЕС, и по принцип, може силно да навреди.
Значи все пак може човек да си навреди, ако се прави нещо погрешно при точкуването. Откъде като начинаещ мога да получа малко повече информация за тези меридиани и точки?
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

След като подминаваш точките на безименния пръст и не ги потупваш по погрешка и тях - то няма как да си навредиш.
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

Моля за последно разяснение- ако се потупват точките на ръката, включително и тези под ключицата и под мишницата леко по-наляво, по-надясно, по-нагоре или по-надолу от мястото, където са точно (в случаите на лоша ориентация за абсолютно точното им място), какво се случва?
И това, че не видях отговор на въпроса откъде може да се намери повече информация за тези меридиани и свързаните с тях точки, значи ли, че няма откъде да се намери резюмирана и лесна за усвояване информация, а е въпрос на дългогодишно образование с много и специализирана литература?
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

В "Енергийната медицина" на Дона Идън пише много подробно за тройния енергетизатор...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Essence написа: и стимулирането на тези точки при работа с ТЕС, и по принцип, може силно да навреди.
Не е точно така. Аз си я стимулирам често тази точка и нищо ми няма. :)
Просто може и без нея затова е изпусната. За спестяване на време. Но ако искаш си я включвай, Барба.
И не се тревожи да учиш меридианите. Не ти е нужно. Просто прави техниката както е описана.
Помни: С ТЕС не можеш да си навредиш или да навредиш на някой друг.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

барба написа:Моля за последно разяснение- ако се потупват точките на ръката, включително и тези под ключицата и под мишницата леко по-наляво, по-надясно, по-нагоре или по-надолу от мястото, където са точно (в случаите на лоша ориентация за абсолютно точното им място), какво се случва?
Нищо страшно не се случва. В най-лошия случай нямаш желания резултат.
Действай спокойно както е описано и илюстрирано в книгата и няма да имаш проблеми.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
барба
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2010 16:44

Мнение от барба »

Благодаря Ви, Иван!
Публикувай отговор