Без вербални фрази?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Без вербални фрази?

Мнение от Just_a_man »

Искам да попитам, дали мога да ТЕС-вам, когато съм силно концентриран върху даден проблем и той изниква като конкретна жива картина БЕЗ да формулирам дадена фраза? И по принцип много ме интересува това дали вербалното мислене оказва влияние върху съзнанието и не променя ли до някаква степен възприятието, т.е. не може да опише чувството такова, каквото всъщност е то?
Благодаря!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Здравей,

Това е което правя аз, стига да говорим за едно и също нещо – картини възникнали спонтанно и дошли като „вик” отвътре, че нещо трябва да бъде решено точно в този момент. Надявам се, че това имаш предвид като ги наричаш „живи”. Минавайки през тях ти стигаш до обяснение защо е така и решение (каквото и да означава тази дума във всеки конкретен случай). Само не спирай по-рано, преди да си разрешил загадката.

При мен в този случай не участва вербална комуникация, нито ръце, крака или други и въпреки това ефекта е пълен. Иван не признава това за тесане, както може би вече си разбрал, но пък той казва също, че всичко което върши работа е добро. Ти решаваш, както и преди ти казах.

И щом сам стигна до това, значи :) ... знаеш, не искам да разлайвам кучетата :) .

Дано да си взел всички изпити, макар, че не се съмнявам :) !
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

Благодаря ти за отговора! Въпросът ми беше такъв - например представям си как катастрофирам, докато си карам колата(не, че съм си го представял) и в момента, в който това изникне в съзнанието ми, веднага започвам кръг по точките без да изричам никакви декларации и напомнящи фрази, ОК ли е така?
А за изпитите - в понеделник ми е първия, три дни остават!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е ОК стига да дава желаните резултати.
Описаният от теб начин е приблизително равен на ТЕСане с много общи фрази. Понякога това работи, понякога не.
С конкретни и концентрирани върху отделен аспект на проблема/чувство фрази ТЕС работи в 99% от случаите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Ако силата на мисълта и концентрацията са равни на действието, нищо не пречи да е ОК.
Опитай (но без да шофираш в същото време), усети и докладвай, ако искаш! :lol:
Публикувай отговор