Може ли последователно да се ТЕСат различни проблеми?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
имс
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Фев 2012 10:13

Мнение от имс »

когато човек прави ТЕС за много силна психическа травма от детството, за колко време според вас се преодолява - имам предвид смърт на родител. нова съм и сега започнах ТЕСането, първо започнах със здравословни проблеми, но прочетох какво пишете тук и формулирах емоциите си за тази травма. въпреки, че съм възрастна жена, в началото сълзите ми течаха така, като че ли е било вчера. като завърших, вече спряха и ми поолекна на душата. мислех, че всичко е преодоляно в детството ми и е останало там.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

С травми се работи с ТКФ. Виж темата за ТКФ и най-дбре си отвори твоя тема, по ясно щещ после за четящите те.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

когато човек прави ТЕС за много силна психическа травма от детството, за колко време според вас се преодолява - имам предвид смърт на родител. нова съм и сега започнах ТЕСането, първо започнах със здравословни проблеми, но прочетох какво пишете тук и формулирах емоциите си за тази травма. въпреки, че съм възрастна жена, в началото сълзите ми течаха така, като че ли е било вчера. като завърших, вече спряха и ми поолекна на душата. мислех, че всичко е преодоляно в детството ми и е останало там.
Имс, браво на теб!Според мен си се справила сама чудесно!Травмата си е сериозна, въпреки че не съм го преживявала и само мога да го предполагам-затова мисля че си се справила супер.Особено в онази част дето пишеш че сълзите теках и после след тес ми е поолекнола на душата.Щом си се почувствала по-добре, облекчена- ми супер си!!И то без да питаш досега!!!
Другото хубаво нещо е че си се насочила към спомените, това дето Иван го препоръчва-да се отработят най-напред всички спомени е много точно, това вече от опит!
Аз имах няколко такива спомена, по-специални, първият път ме държа на талази около седмица, не със същата интензивност, но след облекчението, когато наново се върна към случката пак нещо ми се връща.това са различните аспекти, неотработени от първия път.На мен ми помага да ги пиша, да ги описвам и тогава се прокрадват различни, неуловени първият път емоции, ти ще си намериш може би друг начин.Но тогава Алиса ми написа-"Това си го носила 30години в душата си, какво са още 2-3 дена"-и беше права...Важото в случая беше че от ден на ден ми олекваше и ми ставеше все по-добре.
При мен има и още един момент със спомените, ранните травматични случки-крия ги от себе си, ми не искам да се потапям в тях, ми от нивото на днешните ми високи вибрации не ми се слиза до тез нискочестотни вибрации и затова със всички сили бягам от тях.Но-не би, то колкото повече бягаш от нещо, толкова повече се блъскаш в него.Та като си поблъксках главата в стената и вече като ги усетя и се потапям в тях-така де-имам ТЕС, ПЕАТ, ВЗД, ела насам ти негативна емоция моя недолюбена, или мой пореден страх,скит някъде надълбоко в мен!Седни сега, какво да те черпя-един ПЕАТ, мм..предпочиташ ТЕС-О.К. , заповядай...
Абе кратко точно и ясно-никой не може ти отговори на въпроса-освен ти самата, и става, стига да продължиш...
Успех!И благодаря ти! :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
имс
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Фев 2012 10:13

Мнение от имс »

благодаря ти много, MAG2001, форумите са изключително полезни. вчера се регистрирах и вече доста неща прочетох. с помощ и насърчение е много по-лесно. :D
Заключено