Може ли последователно да се ТЕСат различни проблеми?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Може ли последователно да се ТЕСат различни проблеми?

Мнение от Femme »

Може ли едновременно да се ТЕСват няколко проблема, в смисъл едно тесване да е за едно нещо, следващото - за друго.
Например аз имам раничка на шийката на матката, но всъщото време изпитвам ужас от апарата за кръвно и го вдигам само като си помисля, че ще ми го мерят /това е една от причините да не искам операция/, обичам да пия кафе, но от една глътка ми става неспокойно /знам, че проблема е на психологическо ниво/, изобщо нервите ми изневеряват напоследък. Та може ли да редувам в един ден тесванията за различни неща или един месец трябва да се занимавам само с един проблем?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Мнение от beib59 »

здравейте ,аз също имам този въпрос. значи от отговора "може" следва ,че мога на едно тесване да работя да речем с чувството на гняв,на второто - с високото кръвно ,на 3 то - с нехаресването на тялото си и т .н. Да? Правилно ли съм разбрала? КУпих си книжката ,но не видях отговора,може да съм го прескочила. А иначи мн.добре работи метода ,да сте живи и здрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво разбираш под едно ТЕСване? По принцип всичко може, стига да дава резултати. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Мнение от beib59 »

Ок ,благодаря разбрах! Под 1 тесване имах предвид всички точки отгоре на долу,а не една точка! Но мисля ,че се справям ,въпреки ,че от скоро започнах -около 20 тина дни!!! Благодаря!
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

А при това "1 тесване", както пишеш, определяш ли ниво на чувството/емоцията по СЕН.
Защото, ако просто правиш 1 тесане за 1 чувство и не определяш дали нивото е паднало до единица, след това преминеш към следващото чувство - може би няма да постигнеш задоволителен резултат. :roll:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Мнение от beib59 »

Вече мислех ,че никой няма да ми пише. Здравей Алекс,рових се още и още в книгата и нещо не ми е ясно- гледах клип на Оглян Симеонов,където той казва :-Въпреки ,че имам главоболие,аз нап........" ,а в книгата пише ,че не е правилно.А аз досега точно това правех.Напр. - Въпреки ,че имам висок холестерол ,аз напълно и ......., Въпреки ,че имам разширен черен дроб,,,........... Въпреки ,че имам високо кръвно,аз......... МОля те помогни ми ,как да формулирам....а иначи се уверих ,че действа ,защото тесвах болка в кръста и сега ме боли по-малко.Благодаря ти--- целувки!
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

beib59, защо смяташ че никой няма да пише. Като гледам нямаш конкретни въпроси. Имай предвид, че тук, в този форум всички си оказват страхотна взаимопомощ както едни на други, така и на всеки новодошъл! Иван никога няма де те подмине и да те остави без отговор. Питай просто нещо конкретно.
Не разбирам за какво противоречие говориш?!? :roll: Къде и какво в книгата пише, че не е правилно?
Прочети по-съсредоточено книгата. Така са настройките както ги описваш.
Тези Декларации са много общи.
Конкретизирай и опиши какво точно е чувството и на кое място най-силно го усещаш в тялото си. Например: Въпреки, че ме боли главата отзад, в тила аз напълно и безрезервно приемам себе си!"
или "Въпреки, че усещам пулса си в слепоочията и ме стяга главата, аз напълно и ..........
или "Въпреки, че сърцето ми бие и ще изскочи от гърдите ми, аз напълно и .....
Опиши чувството, което изпитваш!
И определяй дали спада нивото. :)
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Мнение от beib59 »

Здравей,Алекс,мн.буквално си ме разбрала.Може би ,защото съм нова...и .извинявай-напълно си права да ме смъмриш.Става въпрос за ИМАМ ,а не за главоболие.Значи в клипа Оги казва- въпреки ,че ИМАМ главоболие ,аз напълно и безрезервно приемам себе си... Разбираш ли ? А в книгата пише ,че тесване с ИМАМ ,не е правилно,и да -разбрах - важно е ЧУВСТВОТО,и направих така : Въпреки ,че страдам от жисоко кръвно,аз напълно и безрезервно приемам себе си. Така ли? А дали досега както казвах : Въпреки ,че имам висок холестерол,аз напълно и безрезервно приемам себе си ,е действало ,или не.?И още нещо - напр.аз всяка сутрин и вечер ,ако мога и на обяд правя така- тесвам от главата до дланта за кръвното ,после също един цикъл тесване за висок холестерол, после също за разширен черен дроб и още... дали е правилно или трябва само с един проблем да се работи.Понеже аз нямам проблема в момента -той е хроничен ..разбираш ли ? ЕЕЕ така е с писането... то трябва да се говори.. Май мн.дълга станах....Е благодаря за търпението и дано си ме разбрала!!! Целувки!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е добре.
Проблемът не е в думата "имам" или "страдам", а в това което следва след нея.
Въпреки ,че страдам от жисоко кръвно,аз напълно и безрезервно приемам себе си.
Какво значи страдам? Това е обща дума. Един ще страда като го боли сърцето (физическо усещане), друг ще го сърби кожата, трети ще го пронизва болка в кръста, четвърти ще го свива корема.

Разбра ли? Търси се физическото усещане в тялото - симптомите на проблема и с тях се работи. а не с общи и неясни формулировки като имам, страдам, тъжно ми е и т.н.

Ако няма в момента изразени симптоми на хроничен проблем, се работи с Предизвикателството. Там формулировката може да е неясна и обща като в дадените от теб примери.

Освен това работи само за един проблем поне месец в началото.
Не че не може да се работи за различни, но е по-вероятно да имаш резултати ако си по-конкретен и работиш за един проблем/диагноза/още по-добре за един симптом на проблема.

Препрочети как се прави техниката стъпка по-стъпка (3 пъти Настройка на ръба на дланта + два кръга по точките, а не един), както и Предизвикателството.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

beib59 написа:Вече мислех ,че никой няма да ми пише. Здравей Алекс,рових се още и още в книгата и нещо не ми е ясно- гледах клип на Оглян Симеонов,където той казва :-Въпреки ,че имам главоболие,аз нап........" ,а в книгата пише ,че не е правилно.А аз досега точно това правех.Напр. - Въпреки ,че имам висок холестерол ,аз напълно и ......., Въпреки ,че имам разширен черен дроб,,,........... Въпреки ,че имам високо кръвно,аз......... МОля те помогни ми ,как да формулирам....а иначи се уверих ,че действа ,защото тесвах болка в кръста и сега ме боли по-малко.Благодаря ти--- целувки!

Здравей, beib59! И къде видя в книгата, че пише, че не е правилно?
цитирам, стр. 45 от книгата:
"Пример: Въпреки, че имам главоболие, аз напълно и безрезервно приемам себе си!
"Имам главоболие" е Напомнящата фраза в този случай."


По натам Иван е уточнил, ако е възможно да замениш общото описание "имам главоболие" с по-детайлно, за по-голям ефект.
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Мнение от beib59 »

Prawa si Wqra,Така пише.Обърках се,та нали ИМАМ не е чувство....значи правилно съм ТЕСала отначало ,и защо се обърках по нататък...? Е , ясно за това,благодаря ти мн. -целувки!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

beib59 написа:Prawa si Wqra,Така пише.Обърках се,та нали ИМАМ не е чувство....значи правилно съм ТЕСала отначало ,и защо се обърках по нататък...? Е , ясно за това,благодаря ти мн. -целувки!
Aми да, той няма как да обясни принципно нещата, ако още в началото даде пример "Въпреки, че чувствам отвратителна, тъпа болка в лявата част на тила на главата"

Започни с "Въпреки, че чувствам" и опиши къде в тялото си усещаш нещо в следствие на това високо кръвно и ще се получи една добра декларация.

Пример: "Въпреки, че ми се вие свят"; "Въпреки, че ...... не знам какво, не съм имала високо кръвно, там, каквото чувстваш в тялото"
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Мнение от beib59 »

Благодаря мн.на всички ,явно имам мн.още да чета и препрочитам.Аз я изгълтах /книгата/ на един дъх ,защото исках всичко да зная и...така става -бързата кучка ...... е имам работа .,да чета ,да ТЕСам ,да търся... все пак отскоро съм фен ,но върлллл.Ясно ,благодаря и бъдете здрави,целувки!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

beib59 написа:Обърках се,та нали ИМАМ не е чувство....значи правилно съм ТЕСала отначало ,и защо се обърках по нататък...?
Ц-ц-ц-ц-ц, ясно, ясно ама пак май не е ясно.
Имам и страдам са глаголи, те нямат нищо общо с това за което се говори тук.
Главоболието е чувство и да се работи с него е правилно.
Няма значение какъв глагол ще сложиш пред него. И с имам и със страдам все ще стане.
Високо кръвно, висок холестерол, разширен черен не са чувства, а са диагнози.
Болката в черния дроб е чувство, стягането в гръдната област е чувство, свиванете в стомаха е чувсто, бученето в ушите е чувство, замайването е чувство.
Тъгата, вината, страха, гнева, яростта, обидата и т.н. са емоции.
Работи с чувства и емоции, а не с диагнози, когато ги има (в момента ги чувстваш). А когато ги няма прави Предизвикателството!
В Предизвикателството може и с диагнози да се работи, но е по добре с едно чувство/емоция/симптом, дори да не са налични в момента.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Заключено