Проблем със съзнателното извикване на негативните емоции

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Проблем със съзнателното извикване на негативните емоции

Мнение от Just_a_man »

Здравейте! Напоследък често ми се случва в главата ми да изникват спонтанно негативни мисли, които трудно овладявам. Но когато реша да приложа ТЕС за тях, те почти изчезват, естествения им поток спира и не мога съзнателно да ги извикам и почувствам със същата сила, както когато това става естествено и от самосебе си. Описвам чувството с думи, но усещането не е същото, много по-слабо е. Някакви идеи как да реша този проблем? Може би се иска практика и тренировка на концентрацията, не знам... ?
А може би би било ефективно, ако работя с ТЕС въпреки слабото усещане на негативното чувство, като се надявам, че с НФ съм адресирал и успял да достигна до проблема на подсъзнателно ниво?
Благодаря много, това доста ме тревожи... ;)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Правилно ли разбрах, че проблемът ти е, че след като приложиш ТЕС за негативна емоция, тя не се връща обратно? :lol:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами супер си приятелю, даже не е нужно да правиш ТЕС. Само си мисли за ТЕС и мислите ти ще изчезват и негативните емоции ще изчезват. Един вид плаши ги с ТЕС.:idea:
Дойде ли негативна мисъл и ти й казвай - "Ей сега ще ти тегля един ТЕС".
И тя и/или емоцията с която е свързана (в случая най-вероятно страх) се плаши и изчезва. :)
Доколкото разбрах имено това се получава.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

Донякъде сте прави, но не сте ме разбрали правилно - проблемът е, че когато реша да ТЕС-на някоя негативна емоция и се опитам СЪЗНАТЕЛНО да я извикам, не мога да я усетя силно, така както я усещам когато идва естествено и несъзнателно. Има ли смисъл да ТЕС-ам негативна емоция, която усещам слабо?
Дано сега съм успял да обясня правилно нещата.
П.С. Накратко - достатъчно ли е да се адресира проблема с думи/НФ, за да се премахне, ДОРИ и да не усещам чувството достатъчно силно? Да, вярно е, че "плаша" негативните емоции с ТЕС, но това със сигурност не е достатъчно, те пак се връщат със същата сила ;)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами ТЕСай ги тогава когато са най-силно проявени. Веднага и на момента.
Също така ТЕСни и това -
.......когато реша да ТЕС-на някоя негативна емоция и се опитам СЪЗНАТЕЛНО да я извикам, не мога да я усетя силно, така както я усещам когато идва естествено и несъзнателно. ...........
:idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор