Брошура, запознаваща с ТЕС

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз се занимавам със спиране на цигарите в момента, Майче – като и ако се прежаля :) да ги откажа ще споделя.

Иначе това, което знам по въпроса е, че в един пушач има средно отколо 50 болезнени чувства, които предизвикват желание да запали цигара. Трябва да бъдат изчистени те, т.е. до колкото разбирам тази зависимост има средно около 50 корена.

В идеалния вариант, ако приемем, че всеки път, когато човек почувства нужда от цигара и теса това чувство, успява да го изчисти напълно с 3 тесания ще се получат средно 150 тесания. Днес броя и записвам от колко тесания на ден имам нужда аз и довечера ще ти кажа за да можем да пресметнем минималната възможна продължителност. Мисля, че са около 10, но така по спомен, не съм броила. Ако са 10 това прави 15 дни минимум, но колко би могъл да бъде максимума ...?!

Склонна съм да вярвам, че информацията, която ще мога аз да ти дам (ако всичко протече нормално) ще бъде сравнително представителна, тъй като според мен това, че аз пуша малък брой цигари на ден не е от рещаващо значение. Мисля, че по-голямо значение има продължителността на периода, през който съм пушила – т.е. колко дълго съм имала възможност да трупам коренче след коренче. А при мен той е досатъчен за да послужи за целите на статистиката. Въпроса е колко бързаш с издаването на брошурата и дали ще имаш време да ме чакаш да си повярвам, че съм приключила :) .
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ния, за сега няма да печатам брошурата в печатница. Ще я разпечатвам вкъщи. Ако има полза, може и да я отпечатам в по-голям тираж. Така че промени могат да се правят :).

Да разбирам ли, че не си започнала да ги отказваш? Струва ми се, че си чертаеш мрачни прогнози. Започни, пък то ще си покаже. Аз ги отказах от раз. Прочетох разни неща в една книга и така ми подействаха, че след това не ми се пушеше повече. Пробвах, но не ми доставяше удоволствие. Което се равнява на отказване с едно тесане. Иначе бая си пушех и от доста време. И много обичах и нямах намерение да ги отказвам. Стана случайно.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Lady Frost написа:Напротив, иска! Дори работи над това сам (не много, но има известен резултат - понамали количеството цигари, които изпушва).

Сега пак го питах, конкретно даже, дали иска да ти е опитното зайче, и той отговори: "О, с удоволствие!". Така че, товой е! :)
ОК :D
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Не пуша достатъчно за да се откажа по твоя начин, Майче, иначе чела съм и съм гледала доста гадости по темата. Каквото и да прочета, нагласата ми винаги си остава: "ОК, страшно е, гнусно е, но това касае хора, които пушат поне по 10 цигари на ден. Аз дори не успявам да замириша както трябва с моите 5."

Не пуша от 2 дни, днес е третия. Не виждам никакъв начин за отказване от веднъж, защото на мен си ми се пуши :( . Но да не ти отклонявам темата. Може би ще отворя моя - за сега да видим как ще върви.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Но не съм прочела гадост :lol:
Прочетох обяснение какво означава пушенето на психо ниво. В "Болестта като път"
Иначе гадости не ми минават.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Интересно. Не бях чела "Болестта като път" до сега. То и сега не съм прочела много - минах отгоре-отгоре през втората част. Има над какво да се помисли. Искам да преспя с това поне една нощ, както и да прочета цялата книга. После една или няколко ЕТ, може би, и ще споделя. Много сполучливо работи една комбинация от ЕТ и "черешката", която си използвам.

Благодаря за идеята, Мая, наистина ме вкара в някаква посока на размисъл. Аз обикновено ползвам Бурбо, а тя е доста мълчалива по въпроса със зависимостите.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mayadob написа:ТЕС може да се научи по няколко начина:
1. В България има двама души, които са написали книги.
− Единият е Иван Петърнишки. Книгата му се казва „Техника за емоционална свобода” на издателство Феникс.
− Другият е Вселин Михайлов. Книгата му се казва „Техника за емоционално освобождаване”.
Можеш да допълниш, че на пазара има още и една преводна книга:
"Техники за емоционално освобождаване" от Хорст Бенеш, издателство Софтпрес, 2010г.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Femme написа:
mayadob написа:ТЕС може да се научи по няколко начина:
1. В България има двама души, които са написали книги.
− Единият е Иван Петърнишки. Книгата му се казва „Техника за емоционална свобода” на издателство Феникс.
− Другият е Вселин Михайлов. Книгата му се казва „Техника за емоционално освобождаване”.
Можеш да допълниш, че на пазара има още и една преводна книга:
"Техники за емоционално освобождаване" от Хорст Бенеш, издателство Софтпрес, 2010г.
Май бях чувла за нея, но съм я забравила. Благодаря.
Сега се сещам, че ТЕС е описана и в "Обещанието на енергийната психология"
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Има още една книга за ТЕС: Техника за емоционална свобода for Dummies на Хелена Фоун
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Всъщност за тази бях чувала. Може би точно ти беше писала тук някъде. Мерси
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

За сега приключвам с редактирането на брошурата и вече си я разпечатвам. Благодаря на всички за кометарите и мненията.
Ако някой иска, ще му пратя уърдовския файл, където е по-оформена.

Но текстът остава отворен за промяна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа: Иване, може ли да се каже за колко време или сеанса е нормално да се изчисти зависимост?
Това предполага средни стойности. Няма такива. Бих казал, че ако се намери корена на проблема - нуждата която зависимостта задоволява, може да се изчисти и с една сесия. Иначе за 3-4 сесии, през седмица, в които се работи с физически усещания в тялото когато се появи желание за цигара и с домашна работа между тях би трябвало да стане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ОК, мерси. Ще го включа.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Май до сега съм бъркала Веселин Михайлов и Борис Чеширков. Мислех, че Веселин е написал книга, сега виждам, че съм мислела за Борис. Махам книгата от текста, докато изясня как е.
Днес разбрах също за още една преведена книга, която трябва да добавя.

Освен това брощурата претърпя още доста промени, които не съм отразила тук и вече не мога да ги хвана.

Вече си разпечатвам брошурата и я раздавам. Усещам, че скоро ще се установи окончателен вариант и ще я пусна за по-сериозен печат. Преди това ще попитам всички, които споменавам, дали са съгласни с това.

Отново благодаря за коментарите на всички, защото наистина ми бяха от полза :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Изчерпах се от идеи и идвам за помощ.

Чисто полиграфически имам нужда да допълня някой от двата списъка, за да си запълня колонката:
Примери могат да бъдат всякакви ситуации и проблеми:

• ниско самочувствие
• нежелани емоции
• зависимости
• физически неразположения
• болки
• бърза помощ
• подобряване на училищния успех
• междуличностни конфликти
• сценична треска
• предстоящи важни събития
• интеграция в общество
• личностно развитие
• дислексия
или
Когато няма проблем
ТЕС намира приложение и при:
• утвърждаване на желано качество
• подобряване на спортни постижения
• увеличаване на желани емоции
• профилактично изчистване
• постигане на желание
По-лесно е да се допълни списъкът с проблеми, но предпочитам идеи за втория списък. Имате ли?
Публикувай отговор