Брошура, запознаваща с ТЕС

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Потребителски аватар
nia
Майстор
Регистриран: 18 юни 2009 13:37

Мнениеот nia » 08 май 2010 11:37

Аз се занимавам със спиране на цигарите в момента, Майче – като и ако се прежаля :) да ги откажа ще споделя.

Иначе това, което знам по въпроса е, че в един пушач има средно отколо 50 болезнени чувства, които предизвикват желание да запали цигара. Трябва да бъдат изчистени те, т.е. до колкото разбирам тази зависимост има средно около 50 корена.

В идеалния вариант, ако приемем, че всеки път, когато човек почувства нужда от цигара и теса това чувство, успява да го изчисти напълно с 3 тесания ще се получат средно 150 тесания. Днес броя и записвам от колко тесания на ден имам нужда аз и довечера ще ти кажа за да можем да пресметнем минималната възможна продължителност. Мисля, че са около 10, но така по спомен, не съм броила. Ако са 10 това прави 15 дни минимум, но колко би могъл да бъде максимума ...?!

Склонна съм да вярвам, че информацията, която ще мога аз да ти дам (ако всичко протече нормално) ще бъде сравнително представителна, тъй като според мен това, че аз пуша малък брой цигари на ден не е от рещаващо значение. Мисля, че по-голямо значение има продължителността на периода, през който съм пушила – т.е. колко дълго съм имала възможност да трупам коренче след коренче. А при мен той е досатъчен за да послужи за целите на статистиката. Въпроса е колко бързаш с издаването на брошурата и дали ще имаш време да ме чакаш да си повярвам, че съм приключила :) .

mayadob
Яка ТЕСла
Регистриран: 29 мар 2008 18:32

Мнениеот mayadob » 08 май 2010 12:04

Ния, за сега няма да печатам брошурата в печатница. Ще я разпечатвам вкъщи. Ако има полза, може и да я отпечатам в по-голям тираж. Така че промени могат да се правят :).

Да разбирам ли, че не си започнала да ги отказваш? Струва ми се, че си чертаеш мрачни прогнози. Започни, пък то ще си покаже. Аз ги отказах от раз. Прочетох разни неща в една книга и така ми подействаха, че след това не ми се пушеше повече. Пробвах, но не ми доставяше удоволствие. Което се равнява на отказване с едно тесане. Иначе бая си пушех и от доста време. И много обичах и нямах намерение да ги отказвам. Стана случайно.

mayadob
Яка ТЕСла

Мнениеот mayadob » 08 май 2010 12:06

Lady Frost написа:Напротив, иска! Дори работи над това сам (не много, но има известен резултат - понамали количеството цигари, които изпушва).

Сега пак го питах, конкретно даже, дали иска да ти е опитното зайче, и той отговори: "О, с удоволствие!". Така че, товой е! :)

ОК :D

Потребителски аватар
nia
Майстор

Мнениеот nia » 08 май 2010 12:21

Не пуша достатъчно за да се откажа по твоя начин, Майче, иначе чела съм и съм гледала доста гадости по темата. Каквото и да прочета, нагласата ми винаги си остава: "ОК, страшно е, гнусно е, но това касае хора, които пушат поне по 10 цигари на ден. Аз дори не успявам да замириша както трябва с моите 5."

Не пуша от 2 дни, днес е третия. Не виждам никакъв начин за отказване от веднъж, защото на мен си ми се пуши :( . Но да не ти отклонявам темата. Може би ще отворя моя - за сега да видим как ще върви.

mayadob
Яка ТЕСла

Мнениеот mayadob » 08 май 2010 15:28

Но не съм прочела гадост :lol:
Прочетох обяснение какво означава пушенето на психо ниво. В "Болестта като път"
Иначе гадости не ми минават.

Потребителски аватар
nia
Майстор

Мнениеот nia