Брой ТЕСвания

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Брой ТЕСвания

Мнение от Bastet »

Въпреки,че си мислех,че имам усепх с ТЕс и знам как се прави днес стигнах до задънена улица. Оказа се,че ми идват хиляди идеи за декларации по даден проблем,а също и че съм задръстена от 1000 ПО във всяка една сафера от моя живот.Теснах няколко неща днес,вече не помня всичко ,което съм тесвала.Да,знам че трябва да започна с най-стърчащите проблеми и това и правих,но незнам по колко пъти най-много един след друг мога да тесвам даден проблем.Ако зависи от мен мога и 100 да направя...Вярно ли е,че трябва да се работи само по един проблем ,за да не се разпиляаваме?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Другото е ,че днес ТЕС май не ми подейства за нищо :cry: Нито за болката в гърлото,нито за яденето на шоколад,нито за тежката отпадналост, а останалите проблеми които теснах могат да дадат резултат във времето и не мога да кажа сега дали е имало ефект.Пих вода една кана по време на тесването.Както съм забелязала при мен ТЕС действа чак на другия ден и най-добре когато ТЕСвам под душа...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нищо не трябва. Колкото повече толкова по-добре. Упоритост му е майката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тесай един час и не брой колко серии правиш :wink:
Аз, когато имам време, правя така.

Имам чувството, че си се стегнала да правиш всичко по рецепта. Ти отдавна практикуваш, за да мислиш за това. Опитай да отпуснеш мислите си и да насочиш вниманието си към това, което тесаш. Докато постигнеш едно вглъбяване, наподобяващо медитация.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Следи физическото усещане в тялото. Тесай нещо само ако имаш физическо усещане (в случай, че не правиш предизвикателство, разбира се) и следи промяната на усещането докато изчезне. Това е, което може да ти донесе увереност, че вървиш в правилната посока. Не търси непременно да почувстваш общо енергизиране още веднага. И да, подкрепям Мая, че е добре като започнеш да не прекъсваш по-дълъг период от време - така ТЕС те води, подава ти следващото. Слушай себе си, потърси удоволствието от това, ако не се получава - сменяй посоката.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

Това означава ли, че работата с емоция БЕЗ физическо усещане няма да свърши работа? Просто понякога е доста трудно да усетиш и физическото отражение на проблема.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Има физическо отражение, но ти е трудно да го намериш.
В такъв случай може да работиш само с емоции. Или да небедиш някое място в тялото за място на емоцията и да пробваш с него. Гледай да правиш това отпуснат и със затворени очи.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

Благодаря, ще опитам и ще докладвам ;)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Just_a_man написа:Това означава ли, че работата с емоция БЕЗ физическо усещане няма да свърши работа? Просто понякога е доста трудно да усетиш и физическото отражение на проблема.
Всяка емоция е винаги свързана с физическо усещане в тялото.
Търси и ще намериш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор