СЕРТИФИКАТИ, СЕРТИФИЦИРАНЕ, РАБОТА С КЛИЕНТИ

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Г-н Сименов, всеки който предприема някакви действия в някакво направление означава , че нещо го е накарало, т.е. за него това е проблем. Никога никой не прави нещо просто така. За това Ви питах с какво се занимавате! Според мен това Ви засяга може би финансово. Иначе изобщо нямаше да му обърнете внимание. За мен е хоби, може би и за Иван Петърнички, но за Вас , според Вашия отговор това не е хоби. Всеки има право да упражнява хобито си. Не знам за него да има закон. Но както сме я подкарали май ще напишем ! Искрено се радвам на тази уживена дискусия, защото тя илюстрира човешката ни природа! Винаги правим нещо, защото нещо ни ПРЕЧИ!Как ще накарате един човек да спре цигарите, след като те не му пречат , а му носят само наслада :D ! Така и на Вас ви пречи нещо и поради тази причина влагате енергията си в писане във форума. В света има място за доста мнения и действия, не можем да забраним на енергията на различни хора да се движи. Но ако Вие искате да я регулирате, според Вашите виждания, това е ваше право, което според мен само ще ви измори! Последното бих казал на всеки един прител!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Люси, тук влизат хора с проблеми. Такива, които искат да се освободят. И точно това им прави чест. Ако са постигнали емоционална свобода, няма какво да правят тук. И наистина, ако някой се е засегнал, си е за негова сметка. Остави го така да бъде :wink:

Криста, пуснах ти го.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Здравей Симеоне,
виждам, че явно си се засегнал лично от моят пост по-горе, макар, че той не бе насочен нито към теб лично нито към организацията ти.
Сега ще обясня защо. Най-лесно ще ми е да коментирам също това което ти си написал. Обичам ясните и точни взаимоотношения между хората без скрито-покрито.
Симеон Симов написа:
ivangp написа:„Мая, не се подвеждай и не подвеждай други хора.”
Това изречение лично на мен в истинският му смисъл ми звучи по-иначе, а именно:

„Мая, не ходи на този тренинг, нека да си останем само няколко души със сертификати по EFT в тази страна, за да не загубим монопола си, който е тоооолкоз сладко нещо.”
Да тълкуваш думите на всеки друг е твое право. Това, че ти ги тълкуваш по този начин не значи, че авторът им е влагал същия смисъл в тях. Вероятността да сгрешиш в тълкуванието си е много голяма. Това е едно от основните неща които уча хората на моите семинари.
В случая грешиш.
Смисълът вложен от мен в горното изречение е: "Мая не се подвеждай, че получавайки сертификата от този курс ще можеш легално да прилагаш ТЕС като терапевт в България".
И той бе продиктуван от предишни разговори, които сме водили с Мая на темата ТЕС и легалност.

Макар, че това вече не е актуално, защото в България вече има над 50 души сертифицирани в EFT и повечето от тях са от организирани от ИИР обучения.
Това ми е известно. Ти знаеш, че ми е известно за вашите курсове, както ще стане ясно и по-долу. Така че тълкуванието ти губи смисъл.
А ако знаеше отношенията ми с Мая и например това, че вече съм й пращал хора за консултации, щеше да разбереш, че това подозрение е направо абсурдно.
ivangp написа:„Закона не се интересува от това дали имаш сертификат от която и да е международна организация, а единствено дали си учила поне 4 семестъра медицина или психология. ”
Иване защо не уточниш кой точно закон цитираш, защото има :

ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО. В сила от 01.01.2005 г. Обн. ДВ. бр.70 от 10 Август 2004г

В който има и:

Глава шеста.
НЕКОНВЕНЦИОНАЛНИ МЕТОДИ ЗА БЛАГОПРИЯТНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ ВЪРХУ ИНДИВИДУАЛНОТО ЗДРАВЕ
В целият текст никъде не се споменава, че лица учили поне 4 семестъра медицина или психология имат право да прилагат терапия.
Виж отново точка 3-та в цитирания от теб по-долу закон!
Там се казва точно това.

Има един член:

Който гласи следното:


Чл. 167. (1) (Доп. - ДВ, бр. 59 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Право да практикуват неконвенционални методи по чл. 166, ал. 1, с изключение на хомеопатия, имат български граждани и граждани на държава - членка на Европейския съюз, другите държави от Европейското икономическо пространство и Швейцария, които са психически здрави, не са осъждани за престъпление от общ характер и отговарят на едно от следните условия:

1. (изм. - ДВ, бр. 76 от 2005 г., в сила от 01.01.2007 г.) притежават образователно-квалификационна степен "магистър" по професионални направления "Медицина", "Дентална медицина" или "Фармация";
2. (изм. - ДВ, бр. 85 от 2005 г., в сила от 25.10.2005 г.) притежават образователно-квалификационна степен "специалист" или "бакалавър" по професионално направление "Здравни грижи";
3. притежават диплома за завършено средно образование и свидетелство за успешно проведено обучение не по-малко от 4 семестъра във висше медицинско училище при условия и по ред, определени с наредба на министъра на здравеопазването и министъра на образованието и науката.
Плюс това Мая не отговаря на нито едно от 3-те условия изброени по-горе. Аз цитирах само едното, което е с най-ниски изисквания.
Освен това има и:

Чл. 166. (1) Министърът на здравеопазването контролира прилагането на неконвенционалните методи за благоприятно въздействие върху индивидуалното здраве, които включват:
1. използване на нелекарствени продукти от органичен произход;
2. използване на нелекарствени продукти от минерален произход;
3. използване на нетрадиционни физикални методи;
4. хомеопатия;
5. акупунктура и акупресура;
6. ирисови, пулсови и аурикуларни методи на изследване;
7. диетика и лечебно гладуване.

(2) Забранява се използването на неконвенционални методи за благоприятно въздействие върху индивидуалното здраве извън посочените в ал. 1.


Виждаш, че в този член EFT въобще не се споменава, освен ако не може да се съотнесе към акупресурата, но за теб лично би било по-добре да не се съотнася :-)
Симеоне, според мен трябва да спреш да тълкуваш изказванията н другите и най- вече закона както на теб ти е удобно и да се посъветваш с адвокат.
Ако EFT не са споменати в алинея 1 (и те наистина не са), то те са забранен метод, според текста в точка 2, а не позволен.
Чети внимателно!

Има също и:
Чл. 169. Забраняват се всички форми на реклама на неконвенционални методи, включително свързването им с дейности по профилактика, диагностика, лечение и рехабилитация.


Въобще в този закон е написано, че терапия в България може да се практикува от квалифицирани специалисти, а това пак по закона са три групи такива:
Лекари, Психотерапевти и Кинезитерапевти
Имено. Нали и аз това казвам. Тук сме на едно мнение.
Аз съм спокоен, защото имам много повече от посочените от теб 4 семестъра, но бъди спокоен и ти, защото принципно EFT не се касае от този закон,
А според мен се касае. Забранено е да се практикува като терапия.
Вече поясних защо.
защото макар тази техника да има десетократно по-голям терапевтичен ефект от много от официално признатите за терапевтични модалности, всъщност официално (и според Гари), EFT се води себеизцелителна техника,
Къде се води официално? След като в закона нищо не пише за нея. А какво мисли Гари Крейг съда изобщо не го брига, там важи закона.
и именно за това сертификатите за EFT са за EFT practitioners или EFT facilitators , което преведено на български означава, че сертификатите – първо удостоверяват, че даденият човек се е обучавал от оторизирана институтиция и оторизиран и сертифициран EFT Master и второ, че сертификатите не произвеждат даденият човек във терапевт а във EFT фасилитатор или пак преведено на български – обучен EFT практик, който подпомага и води себеизцелителният процес на клиента.


Така че, в крайна сметка с оглед на всички горно EFT и практикуващите EFT се касаят от този закон толкова, колкото се касаят и фасилитаторите или иначе казано водещите на други себеизцелителни модалности, като йога, тай-чи или чи-гун например.

В крайна сметка, важното е, че и ти всички останали сертифицирани EFT практици и фасилитатори, които не са лекари, психотерапевти или кинезитерапевти могат спокойно да си практикуват официално EFT с клиенти, стига да са сертифицирани за това.
Обръщам внимание на подчертаните думи в последното изречение от горния цитат. Тук говорим за това какво се изисква по закон. Тъй като , както вече стана ясно EFT не се споменава в закона, следва, че да я прилага някой като терапевт е нелегално, а за да я прилага като консултант (фасилитатор) да подпомага някого в себеизцелителният му процес не се изисква никакъв сертификат от когото и да е. Нито от Гари Крейг, нито от някоя международна организация, нито от медицинско училище. Така е поне според българския закон.
Според мен имено тук хората биват подвеждани ( да не използвам по-силна дума). И имено това целях да обясня за Н-ти път на Мая и на всички останали, които четат този форум.

Следващ цитат:


„Ако някой друг ти казва обратното, лъже. „

Мая – прав е Иван – ако някой ти казва нещо резлично от написаното и цитираното от мен по-горе – лъже, бъди сигурна”
Мисля, че се разбра кой казва истината и кой тълкува.
Пак цитат:

„Питай конкретно - ще можеш ли да работиш в България с този документ при положение, че не си учила медицина и психология? ”


Ти попита вместо нея Иване, а аз мисля, че отговорих подробно и конкретно, но да се ползвам от въпроса ти и да те питам аз в тоя контекст, тъй като ти все пак се опитваш да наложиш тази теза и да стряскаш хората:

Ти Иване учил ли си медицина и психология та прилагаш EFT?
Не не съм. И не го крия. Но също така, както обясних по-горе и надявам се вече стана ясно на всички, ансолютно никакъв сертификат не е нужен за да подпомагам някого или да го консултирам в собствения му себеизцелителен процес.
И пак цитат:

„И второ - тези хора могат ли да цитират българския закон. ”


Мисля, че се справих добре със цитата на закона :-)
Прекрасно се справи със цитата на закона, Симеоне. Браво!
Но тълкуванието ти на закона е друг въпрос.
„А също така и закона в собствената си страна. ”

Можеш да бъдеш сигурен, че Проф. Др. Тамлин Леуелин-Едуардс, при положение, че не само практикува EFT в Обединеното Кралство, но е и преподавател в CIU и освен това обучава EFT практици там, е напълно наясно със законите касаещи тази дейност във страната си, което обаче не е видно за теб по отношение на нашите закони.
Частта, която се отнася за мен се оказа, вече че не е вярна.
А частта за Проф. Др. Леуелин, горещо се надявам се основава на факти, а не на тълкувания.
За България съм 100% сигурен, че не може.

Нали се убеди, че твоята стопроцентова сигурност, не винаги е валидна :-)
Май се оказа валидна все пак. :)


Тук няма да постна целият твой цитат от сайта на Гари, за да не запълвам място, но само ще те попитам, като кандърдисваш хората да се сертифицират през там, защо бе Иване не има спомена на хорицата този цитат дето е пак от там –

http://www.emofree.com/ExamInfo/index.htm

Due to Gary's upcoming retirement, the EFT Foundational Level Exam has been closed and is no longer available. Anyone who holds an EFTCert-I and meets the other requirements can register and take the EFT Intermediate Level Exam until May 31, 2010.

Please note that both your first and second try must be complete before the program closes on May 31, 2010 at midnight PST, and the option to retake the exam after 6 months has been discontinued.
Thanks for your interest!

За тези, които не ползват английски, ще преведа вкратце:


В общи линии става въпрос за това, че чичо Гари (дълбок поклон) вече се е пенсионирал и затова обучението и сертифицирането провеждани директно от него вече няма да се провежда след 21. Май тази година.

Thanks for your interest!
Аз не чета постояно всичко което се публикува в сайта на Гари Крейг. Когато писах предния си пост влязох там и просто копирах и преместих тук цитатите. За това, че се прекратява обучението за 1во ниво наистина не знаех. За което се извинявам, ако съм подвел някого.
В крайна сметка според мен това не е важно, защото, както вече писах по-горе, закона не изисква сертификати, ни 1во , ни 2ро ниво за консултанти (фасилитатори).
И пореден цитат:


„Освен всичко казано по-горе, можеш да говориш с Вяра и Огнян Симеонов за този курс. Те са го завършили и имат сертификати от него. „

Това ми звучи малко като приказката за „кошаревските свидетели”, понеже Иван няма преки впечатления, та дай да се ползваме от нечии имена.

Само като пример – едва ли Огнян, с който сме приятелчета, ако не беше доволен от обучението и от сертификатите в EFT ниво I и II, през което мина преди две години щеше да дойде пак на обучението в EFT Advanced, което се проведе в края на миналата година – нали ;-)
Отново си позволяваш да тълкуваш. Ако това, което си написал е истина, не би трябвало да те притеснява, а да те радва моето предложение да се поиска мнението на хора, които вече са минали през вашите семинари и са получили въжделените сертификати.
И не последен цитат:


„Каквото и да решиш да правиш, проучи въпроса добре! не поставяй себе си и семейството си в опасност. „


Майчице мила – моля те Мая недей да участваш в това обучение, защото то е опасно за здравето и живота на семейството ти :-) :-) :-) :-)

Ех Иване, Иване не мога да ти отрека, че добре манипулираш емоциите на хората ...... или поне се опитваш........пък който се върже, вързал се.
Отново си тълкуваш, разбрах, че ти е навик.
Това което се казва в горния мой цитат е: "Не си мисли, че като вземеш този сертификат можеш да прилагаш EFT, като терапия, легално". В смисъл пази се от закона, а не от обучението.


Хайде пак малко цитати, макар че вече взе да ми втърсва честно казано да чета нелепиците ти, които или трябва да приема, че са писани заради незнанието ти или че просто за злонамерени – ти си избери варианта:

„Т.е. това което твърдят организаторите на семинара в България, а имено:

Проф. д-р Тамлин Леуелин-Едуардс и Флорънс Мейр Леуелин-Едуардс са двама от общо двадесет и деветимата за цял свят сертифицирани от Гари Крейг (създателят на EFT ) обучители по EFT, които са квалифицирани да обучават не само EFT практици, но и EFT обучители.
Не е съвсем вярно. ”


Хайде сега пък аз да поцитирам малко Гари и сайта му, че да разберат хората, че не само ти го четеш :-) :


http://www.emofree.com/Archives/Archive218.htm


NEW: We now have 8 EFT Masters (Tam Llewellyn is our newest): After rigorous trainings, workshops and exams, 7 people have now qualified as EFT Masters. They are (in alphabetical order) Patricia Carrington PhD (New Jersey), Sophia Cayer (Florida), Lindsay Kenny (California), Dr. Alexander Lees (Canada), Dr. Tam Llewellyn (United Kingdom), Dr. Carol Look LCSW DCH (New York), Sonia Novinsky (Brazil) and Rehana Webster BSc (New Zealand). Most of them have listed their contact info on a new section of our website:
Искам да обърна внимание на думата АРХИВ(Archive) в линка даден от теб по-горе. Аз не оспорвам, че така е било, а оспорвам, че така все още е.
Oснование да оспорвам, е следния цитат, който ти по някаква причина (каква ли???????????) не преведе.

The demand for credentials came long before we were prepared to provide them. To satisfy the demand, individuals and organizations (including PACE Education) have stepped up and offered their own versions of credentials in EFT, but none of them were true certifications. The new EFT Certification Program will provide a true Certification. As a result, the others have been discontinued.
Хайде от мен да мине аз ще го преведа, че да не вземеш да го изтълкуваш пак погрешно.

Търсенето на акредитации (курсове/семинари които сертифицират) се появи доста преди ние (организацията на Гари Крейг) да можем да го задоволим. За да задоволят това търсене отделни индивиди и организации (включително РЕАСЕ Education), се заеха с тази задача и предоставяха техни собствени версии на EFT сертификати, но никой от тези не е истински сертификат.
Новата програма за сертифициране в EFT, ще предостави истинско сертифициране в EFT.
В резултат на това всички останали програми за сертифициране са преустановени.


От този цитат следва, че програмата за сертифициране предлагана от вашите лектори и тяхната организация, не е истинска. В миналото е била оторизирана, но вече би трябвало да е преустановена.
Поне аз така го разбирам този текст. Вероятно ти имаш друга версия.
(Цитатът е от сайта www.emofree.com и все още си е там.)
Хайде едни последни цитати и да свършвам, че взе да ми писва, а и взе да ми загорчава нещо от твоята честност Иване:
Нито си първия, нито последния на който му горчи от моята честност. След малко ще ти загорчи още повече вероятно. Но какво да се прави, честен съм и това си е.
„От няколко човека вече, които са посетили предишни курсове, организирани в БГ, със същите лектори, чувам, че не са доволни. ”


Е това постоянно позоваване на „кошаревските свидетели” взе да става освен несериозно и смешно вече. Взе да прилича на дописка във вестник 24 часа, която ако трябва да илюстрирам, но обърната например към теб Иване и това, което правиш би звучала в тоя/твоя стил по подобен начин:

„Неназован свидетел ни даде информацията, че на курсовете на Иван Петърнишки, хората били подвеждани да си дават парите за нищо, че и пострадали имало вече......май”
Отново перефразираш и тълкуваш по свой начин. И отново грешиш.
Нямам за цел да подронвам престижа на никого. Но пък и за да съм честен и полезен не мога да не спомена това което съм чул. ”


Не бе, по всичко личи, че ти нямаш това за цел, как моля ти се :-) :-) :-), а в твоята честност мисля, че всички се убедихме вече, след цитираното по-горе.


Най-ценната реклама е рекламата получена от устата на другите хора, а не това което всеки пише сам за себе си. ”


Е именно благодарение на тази реклама нашите курсове са пълни вече трета година, и за това именно ние не пишем никога нищо за себе си лично, като EFT практици и не се рекламираме така агресивно, както ти го правиш, още повече, че и закона го забранява нали ;-)
Симеоне, ако някой твой приятел те попита дали да дойде на моя семинар, или на семинар на който и да е друг човек, на каквато и да е тема и ти си чул, че има недоволни от този семинар хора, какво би направил? Били му казал истината за това какво си чул или би си замълчал само и само за да не настъпиш някого по мазола?


Хората които ходят на подобни семинари искат 3 неща:
Титли - за да се чувстват важни и значими
Легални права - за да не престъпват закона
Знания - за да са сигурни че правят нещата правилно, да не грешат,
да са по-ефективни.

Мая знае, може, сертификата не може да й даде легални права.
Единственото което може да й даде е титла - facilitator - подписана от някой който е професор и доктор.
Аз останах с впечатлението, че тя иска знания и легалност а не титла.
затова и написах това което написах.

Хайде наистина един последен цитат:

„От там нататък за какво си даваш парите, енергията и времето си твоя работа.”

Е тук вече май за първи път съм съгласен с теб :-)

Който ни познава добре, а не се основава на свидетелства на „кошаревски свидетели”, знае че ние учредителите на тази организация, никак ама никак не сме се обогатили от това, което правим вече трета година. Нещо повече, в много от случаите се налага да финансираме с лични средства и със спонсорство това начинание. За щастие имаме близък човек изкушен от тази тематика, който ни подпомага засега финансово, благодарение на което оцеляваме и се развиваме.

Мога да те уверя, че ще продължаваме да го правим въпреки всичко и всички, защото аз лично, а и другите членове на екипа ни сме лично мотивирани, всеки от съдбата си, да направим така щото все повече хора да имат достъп до школите, методите и техниките, които развиваме (а това не е само ЕFТ), а това може да стане като даваме възможност на все повече българи да се обучават в тези направления, за да могат респективно след това те да помагат на други.

Смея да твърдя също, че сме постигнали изключително преференциални такси за тези обучения за България, каквито няма никъде в света и че тези такси са никак съизмерими с оглед на часовете, на информацията и на опита, който участниците ни получават, в сравнение с една такса от 100 лв. на час например (сигурен съм, че знаете за кого иде реч), която е умопомрачителна за страна, в която минималната заплата е 240 лв. и стотици хиляди хора живеят с такава месечна заплата.

Но всеки си има ценностна система и мотивация.

Както ти написах, почти съм убеден, че ценностната ти система няма да позволи този постинг да види бял свят, но пък аз съм удволетворен, че написах каквото трябваше.
Е както виждаш поста ти видя бял свят.
За което можеш да благодариш на ценностната ми система.

Симеоне, ти си позволи да ме нападнеш доста остро и лично.
Аз не публикувах поста си за да нападам теб или организацията ти.
негативните мнения които съм чувал за семинарите ви никога не са били свързани с теб, някой друг от организаторите или организацията ви. Аз приветствам идеята да се популяризира ТЕС в България и по света. Против съм обаче да продължаваме да робуваме на мнението, че чуждото винаги е по-добро от нашето. В случая чуждото обучение. Проитв съм да се стремим към титли, а съм за това да се стремим към знания, способности и практически резултати.
Негативите, които съм чул са били свързани винаги с лекторите ви.

Нека ти припомня една случка от миналото лято.

Един петък, докато течеше вашия курс, извъня телефона ми. Обаждаше се един от вашите курсисти (не споменавам имена защото знаеш много добре кой беше). Обаждаше се да ми предложи да дойда на вашия семинар и да отговоря на въпроси на които вашите лектори не желаеха или не можеха да отговорят. Поне на мен така ми бе казано. Това предложение не бе еднолично, а произтичаше от група хора, които бяха дискутирали и сравнявали инфиормацията предоставена им на семинара и информацията в моята книга.
Казах на този който ми се обади, че не смятам, че да идвам на чужд семинар е удачно, но ме помолиха да ти звънна и аз го направих.
Ти деликатно токлони идеята. Което според мен бе правилно да направиш. Както казах вече според мен това не бе добра идея.
Но илюстрира защо имам мнението за лекторите ви, което изразих по-горе.
Титлите одаван са спрели да ме впечатляват.
както е казанов Библията:
По делата им ще ги познаете.

И накрая,
Не знам с каква цел е създадена организацията ви.
Аз мисля, че вместо да се караме, да се нападаме и да си мерим ония работи е добре да се обединим в идеята за разпространението на тази прекрасна техника с която можем да бъдем полезни на много хора.
Ако наистина сте заинтересовани да помагате и разпространявате EFT, можем да спрем да робуваме на титли, да работим заедно и можем да постигнем много повече и на по-добра за средния българин цена.

Аз лично бих се радвал, ако някой дойде и ми каже, че не е доволен от количеството и качеството на поднесения материал в моите семинари, от начина на поднасянето му, от това което е получил накрая като способности и т.н. И ми обясни защо и какво мога да подобря. Това е конструктивна критика, която ще ми помогне да направя семинарите си по-добри в бъдеще.
Надявам се и ти да приемеш тази публикация като конструктивна критика, а не като нападка.

СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА.

По-здрави!
Иван
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »

:!: :D zdraveite!
mislq,4e Ivan trqbva6e da ne se mesi koi kakva diploma ili sertifikat iska da polu4i ot obu4eniata po sveta i u nas.Vseki si ima pravo na izbor-"AZ IZBIRAM................"Az se diplomirah EFT- LEVEL 3 v LONDON EFTTA REGENT'S COLLEGE pri JUDY BYRNE i RICHARD MARK.Obu4enieto be6e silno i mi var6i rabota,vsqko obu4enie e dobro!!!!! :P Pri teb sa6to sm bila minalata godina.Ami u4imi se i u4a. Ne sm pitala nikoi i ne me interesuva mnenieto na nikoi.Re6ih i ve4e 3 god se obu4avam v London,taka 4e neka vseki da pravi tova ,k e re6il. G-n SIMOV e re6il da se za6titi i v tova nqma ni6to lo6o.Spored men Ivane,ne pravi tova pove4e, a i vseki si ima glava na ramenete ,ne samo za krasota.Hubavo e ,4e ima konkurenciq ,no az sm za rezultatite.Neka se sabirame i ot dvete 6koli i da dokladvame slu4ai.Az imam kniga za moite pacienti i dosieta ot koito se li4i za kakvo sm rabotila i kakvo sm izpolzvala,a te pk si pi6at tova ,koeto sa sega i kak se 4uvstvat, s telefoni i adresi !E,vreme e da izpu6ite LULATA NA MIRA i da deistvame,4e stanahme advokatska agenciq :wink:
CE-luvka :wink:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Единственото което може да й даде е титла - facilitator - подписана от някой който е професор и доктор.
Аз останах с впечатлението, че тя иска знания и легалност а не титла.
Да, искам легалност. Но за сега това не ме притеснява. По-скоро мисля за напред. А и все още не съм решила дали наистина искам да се заровя в хора със сериозни проблеми. Имам сега два по-сериозни случая, от които очаквам да видя как е. По начало си казах, че ще пробвам една година и тогава ще реша. Тя изтича скоро :lol:

Има и друго, което може да даде един такъв курс. Общуването с хората там. И възможността да прецениш на живо преподавателите. Иване, не забравяй, че от първия курс при теб също нямах нужда. Записах го, за да те видя наживо и да преценя луд ли си или много свестен :lol:
И накрая, но не на последно място, този курс е възможност мъжът ми три дена да гледа детето. И без това имат нужда малко да са заедно :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая искрено се надявам да отидеш на този курс и после честно (ама болезнено честно) да си кажеш мнението за него. За да няма повече спекулации.
Аз съм го казвал и преди и пак ще го кажа. Всеки курс, всяка книга може да е ценна дори само с едно изречение което си чул и което ти пренарежда нещата. Ако отиваш на курс за да придобиеш нови знания и опит, това е ОК. Но ако отиваш за сертификат, тогава нещата са различни.

Мая ти каза цитирам:
mayadob написа:Пиша в тази тема, защото тук има желаещи да практикуват с клиенти. Получих едно писмо за курс, след който се получава сертификат, с който може да се работи. Аз си искам сертификата. Най-малкото мъжът ми и семейстовото ще са по-спокойни.
Я обясни, за да не те тълкуваме погрешно, какво точно означаваха тези твои думи и когато ги написа какво искаше да вземеш от този курс! Ще се радвам ако обясниш изречение по изречение какъв смисъл вложи.
Защото имено този твой пост стартира цялата полемика.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »

:shock: DIPLOMATA se dava za znaniq,koito si dokazal ,4e gi ima6 pred nqkoi(profesor ili doktor) A sertifikata ,4e si prisastval nqkade,no nikoi ne te izpitva da dokaje6 kakvo si razbral ili vidql. :wink: Az privetsvam Maq,4e 6te si po4ine za malko ot decata i vtoro posle 6te ni razkaje kakvo e nau4ila i 6te si q izpitame ,taka 4e da vnimava :D :wink:
CE=luvka
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Це, а ти защо реши да ходиш на този курс в Англия. ама честно. За знания, за сертификат или за какво? И защо в Англия при положение, че тук в България Мастърите ти идват на крака?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Иване, питаш сигурно за това, че от семейството ми ще са по-спокойни.
Означава, че с този и който и да е сертификат според мен оставам със същата легалност, но те ще са по-спокойни, че все пак съм сертифицирана. И най-вече мъжът ми. Мисля, че ти го разбра точно така и затова каза да не излагам себе си и семейството на опасност. Защото с този сертификат могат да си ме осъдят одма.

За честността не бери грижа. Аз по друг начин не говоря :wink:

Це, а като ме изпитвате, ще ми дадете ли диплома :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая,
Според мен за да я изясним напълно тази тема за сертификатите би трябвало да поясниш и какво изначава
Сертификат с който може да се работи.
Защото това предполага, че без този сертификат не може да се работи.Така ли е?
И какво означава може? Кой казва, че може? Кой разрешава?
Може би е хубаво да публикуваш писмото което си получила.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MESTANSKA.CE написа::shock: DIPLOMATA se dava za znaniq,koito si dokazal ,4e gi ima6 pred nqkoi(profesor ili doktor) A sertifikata ,4e si prisastval nqkade,no nikoi ne te izpitva da dokaje6 kakvo si razbral ili vidql. :wink:
Имено, сертификата доказва само и единствено, че си присъствал, а не че знаеш и/или можеш.
Много съществена разлика има.

Дипломата евентуално доказва, че знаеш (това което ти е преподавано), а не че можеш.
Амо хората това не го разбират.
А пък като ходят при някой да им помага те искат той да може да им помогне и не ги интересува знае ли и присъствал ли е.
Щото и да е присъствал и да знае, като не може, мерси и за дипломите и за сертификатите.
А пък ако може и ти помогне едва ли ще го питаш после защо не е присъствал и не е държал изпит по темата. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:Мая,
Според мен за да я изясним напълно тази тема за сертификатите би трябвало да поясниш и какво изначава
Сертификат с който може да се работи.
Защото това предполага, че без този сертификат не може да се работи.Така ли е?
И какво означава може? Кой казва, че може? Кой разрешава?
Може би е хубаво да публикуваш писмото което си получила.
Още не съм получила писмо.
Преди да пусна обявата тук, бях говорила с една жена на дадения телефон. Сега ще предам разговора така, какро съм го разбрала.
Попитах я дали сертификатът, който издават, е към Гари Крейг. Каза ми, че не е, но е към организация, която е оторизирана от него. Нейните думи бяха, че с този сертификат може да се работи с клиент. Не ми се влизаше в спор, че и без него може. Но казах, че по закон трябва да имаш поне 4 семестъра медицински ВУЗ. Тя каза, че това се отнася за лечение, докато ИЕфТи не се води лечебен метод. И повече не сме задълбавали. Реших, че ще задълбая на самия курс. Но явно няма да има нужда. Тк се задълба достатъчно.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Записах се. Говорихме лично с жената от телфона. Тя се съгласи, че сертификатът е за пред хората.
Аз се чувствам добре от това, че се записах. Личните впечатления са лични впечатления.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

диплома EFT

Мнение от MESTANSKA.CE »

ivangp написа:Це, а ти защо реши да ходиш на този курс в Англия. ама честно. За знания, за сертификат или за какво? И защо в Англия при положение, че тук в България Мастърите ти идват на крака???
_________________
:D Az учих в Лондон BIOFEEDBACK и там за първи път чух за ТЕС,но това беше само модул.После дойдох в БГ и прочетох книгата ти ,след това дойдох при теб във Варна.На въпроса ти ще ти отговоря честно,както ти искаш.ЗА ЗНАНИЯ.Отидох и дадох пари ,за да получа знания и да бъда по-уверена.Макар да знаех много, там наистина научих много/както писа и ти,всеки курс,всяка книга ти носи нещо ново/,още повече,но все пак това е 3-то ниво. И го защитих с много труд ,психология,биофидбек и т.н.Това е за мен мн сложен метод!!!Но той добре действа за изчистване на затлачената от отрицателни емоции енергийната система ,ако се прилага от хора ,които не са терапевти ,така че винаги е полезна!!! Точно , както си мием зъбите и вземаме душ. Аз работя професионално, с тежки случаи.Така ,че книгата и семинарите не са ми достатъчни.Дипломата ми даде сигурността за моите знания ,защото ме изпитваха светила като JUDY BYRNE I RICHARD MARK. Това е.Тук тези преподаватели са само 1 и 2-ро ниво.Не ме удоволетворяваше това. :shock:
ЦЕ-лувка :)
Последно промяна от MESTANSKA.CE на 19 Май 2010 23:38, променено общо 1 път.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

интервю по нощния блок на радио "ХОРИЗОНТ"

Мнение от MESTANSKA.CE »

:) "ЗА МОЯТА УСПЕШНА РАБОТА С ТЕС СИ ВИНОВЕН ТИ",с блгодарност ЦЕ-така писах на Иван от Лондон
защото включвайки тес ,като печат на заявление накрая в случая какъвто и да е той, документа е готов!!!НЕВЕРОЯТНО Е!!!
ЦЕ-лувка :wink:
Публикувай отговор