СЕРТИФИКАТИ, СЕРТИФИЦИРАНЕ, РАБОТА С КЛИЕНТИ

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

Напълно съм съгласен, но сигурен съм ще се съгласите и вие, че не аз започнах всичко това и както вече написах - доста дълго се чудех дали въобще да отговарям, но при положение че вечо съм го видял, мълчанието ми би се изтълкувало и като съгласие, а аз никак не съм съгласен с това, което е написано. И общо взето, ако името на организацията ни не беше споменато в неуместен и неверен коментар или поне ако не го бях видял, по никакъв начин нямаше да присъствам тук и сега, защото не съм дерзал за това.
А иначе на всички ни е дадено правото да се защитаваме, даже и телата ни имат имунна система, която защитава физиологичната им цялост и това е нормален природен механизам, когато сме нападнати. Да бъдеш добронамерен не забранява правото ти да се предпазиш, защото кога това е така обикновенно се касае за нездрава подсъзнателна нагласа да се възприемаш като жертвен агнец.

Така че не аз избрах мястото и времето и примерно едно извинение би свършило прекрасната работа цялата полемика да приключи.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Аз като участник във форума и като човек, на който алтернативните методи са само хоби, искам да попитам Г-н Симов, какъв бизнес практикува? Т.е. каква дейност изхранва неговото домакинство? Наистина би ми било интересно да разбера, ако има воля за това :D !
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

Волята ми е в достатъчна кондиция иначе не бих се захващал с подобни начинания, които изискват огромна воля, енергия и ентусиазъм.

А иначе имам няколко специалности между които - Психология, Бизнес Администрация и др., но понастоящем се занимавам също с алтернативни методи, но не като хоби
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Симеон Симов написа: А иначе, аз за нищо не се напъвам, най малко пък за участници в курсовете ни, тъй като не страдаме от липса на такива - слава богу, дори и във време на криза, точно защото хората са се убедили, че предлагаме нещо стойностно.

Здравейте г-н Симов,

Като стана въпрос за цитати, нека и аз ви цитирам, тъй като силно се съмнявам в това, че за нищо "не се напъвате". Според мен сте се "напънали" доста и сте отделили много време за обмисляне и написване на тези излияния, които според мен са меко казано злобни и нападателни. И ако наистина не ви липсват клиенти (че чак и "Богу" споменавате) и сте сигурни в качетвото на обучение точно заради това, че сте убедили и хората, както сам казвате, щяхте ли да нахлувате с такова желание за мъст в чужд форум?
Казвате, че имунната система защитавала тялото. Аз пък ще ви кажа, че това не е така във всички случаи, както е и в моя с автоимунното ми заболяване (Хашимотото), например. Понякога имунната система работи срещу тялото, както и в момента вие работите срещу организацията ви или там каквото е. Защото не се защитавате, а нападате. А това, че нападението е най-голямата защита, важи само за бойното поле. Може би ви е известно, че да хулиш конкурентите е най-лошата реклама, която може да си направиш.

Аз лично нямам реален интерес да влизам във форума или нещото, където да разбера цената на семинара ви, тъй като след всичко, което написахте (дори и усукването около цената, която така или иначе не успях да изчисля, спрямо средната за страната заплата на страната) не ми вдъхвате никакво доверие.

Сигурна съм, че Иван е споменал истината за отзивите на хора, които са посещавали семинара ви, тъй като той няма как да го посети лично, защото не му е нужно. А за хората, които смятате, че е трябвало да им спомене имената не сте прав. По същата причина, по която и вие не сте споменали имена на хора, които са доволни от вашия /ако не е друга причината, естествено :wink: / Друг е въпроса, че не беше редно Иван да казва всички тези неща на Мая на "всеослушание", пак поради същите принципи, относно конкуренцията, за които споменах. Така, че според мен и неговата постъпка не е толерантна спрямо организацията ви, но вие направо "се оляхте", извинете.

Аз лично ще се радвам Мая да отиде на семинара ви. Поне от първа ръка ще разберем за какво иде реч. И ще ви обсъдим тук, естествено. :)
Последно промяна от vqra на 17 Май 2010 12:14, променено общо 2 пъти.
lucy
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2010 19:00

Мнение от lucy »

Най-после има ясен отговор на въпросите ни относно необходимостта на диплома при работа с хора, защото Иван ме е цитирал по горе и ме беше срам да прочета отговора му.
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

Здравейте Вяра,


”Като стана въпрос за цитати, нека и аз ви цитирам, тъй като силно се съмнявам в това, че за нищо "не се напъвате". Според мен сте се "напънали" доста и сте отделили много време за обмисляне и написване на тези излияния, които според мен са меко казано злобни и нападателни”

Чак много време да ми е отнело не е. Да са злобни и нападателни ..... незнам .......гледах да отговарят на тона и подхода на Иван, така че ако определяте неговите като такива ОК



„. И ако наистина не ви липсват клиенти (че чак и "Богу" споменавате) и сте сигурни в качетвото на обучение точно заради това, че сте убедили и хората, както сам казвате, щяхте ли да нахлувате с такова желание за мъст в чужд форум?”

Да съм нахлул с желание за мъст.......по-скоро не........просто някой нахлу неканен в личното ни пространство по един неуместен, безкрупулен и груб начин и бях длъжен да го парирам.



„ да хулиш конкурентите е най-лошата реклама, която може да си направиш. „


Май това трябваше да отправите по-скоро към гурута си, който браните сега, защото той ни охули непредизвикано и неоправдано, но човек обикновенно вижда това, което иска да види, както във вашият случай -жалко


”По същата причина, по която и вие не сте споменали имена на хора, които са доволни от вашия /ако не е друга причината, естествено /”

Отзиви на наши участници можете да прочетете бол на сайта ни......при желание разбира се.....


„Друг е въпроса, че не беше редно да го казва на Мая на "всеослушание",пак поради същите принципи, относно конкуренцията, за които споменах. „

А, с това май беше най-подходящо да започнете постинга, щото от там тръгна всичко.

”Аз лично ще се радвам Мая да отиде на семинара ви. Поне от първа ръка ще разберем за какво иде реч. И ще ви обсъдим тук, естествено. ”

Нали това не беше с цел да ме стресне :-)
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Нали Ви е ясно какво правите в момента?Антиреклама на това с което се занимавате.Първоначално когато Мая сподели за намерението си да отиде на Вашия семинар аз бях заинтригувана и си помислих ,че може би си заслужава.Сега обаче след Вашите слово излияния,които сме принудени да четем,вместо нещо полезно,аз изгубих всяко желание.А сигурно и всички,които четат тук.Но в крайна сметка Вие си го заслужихте!Не може тук да нахлувате така.Все едно да влезете в една фирма и да започнете да хулите шефа и!
Времето е пари!
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

Аз пък не разбирам, как вие не разбирате, че бях въвлечен в това без да съм го искал или предизвикал с нещо, но решавайки да се въвлека съм приел и позитивите и негативите, съвсем осъзнато, защото нямаше как да оставя да бъде цапано името на организация, в която всички сме вложили толкова ентусиазъм, енергия, време, безсънни нощи и добро намерение и да наблюдавам просто ей така безучастно - не е в моя стил. Може би трябваше да напиша - да Иване всичко, което си написал е точно така, продължавай в същият дух, за да угодя на нараненото ви чувство за "шефа" ви. Да си позитивен и добронамерен не означава да приемеш безропотно ролята на изхвърлен на улицата дюшек върху който всеки стъпва и плюе. Ако трябва от нещо да се възмущавате е това че "шефа" ви както сте го нарекла си позволи да злослови при положение, че ние никога не сме си позволявали подобно нещо за никого. Так че пишете му на него по-добре, защото единственият достоен изход от тази ситуация е той да намери силите и доблеста да поиска извинение за злословията си спрямо нас.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Г-н Симов,

Искам да Ви предложа да снишите тона. От страни изглежда, че се браните с всички възможни как дакажа . . . м . . . цитати и някак изглежда "на всяка цена".
Нали не забравяте, че този форум е на Иван. Тук пишат доста хора, от много време, изградени са отношения между тях с годините и вие няма как да знаете какво свързва част от хората тук.
Какво толкова Ви подразни това, че Иван дава приятелски съвет на Мая, с която се знаят от доста време. И аз да бях на негово място и да имах неговите знания и опит, и аз щях да направя същото. Лично неин избор е какво ще стори от тук насетне. Вие, в правото си на какъв се намесвате в такъв тип, приятелски разговор.
Никъде няма злобен и нападателен тон в коментарите на Иван. Проблемът е Ваш, че така го възприемате! Избрахте си ролята на жертва и третирате всичко, което Ви се каже от тази роля!
А я да Ви цитирам и Вас, при все че това е маниерът Ви и любима форма на общуване:

"Да съм нахлул с желание за мъст.......по-скоро не........просто някой нахлу неканен в личното ни пространство по един неуместен, безкрупулен и груб начин и бях длъжен да го парирам. "

В кое лично пространство смятате, че някой е нахлул? Вие явно бъркате нещо форумите! :shock:
Всички тези думи важат с пълна сила за Вас! Та нали Вие нахлухте в чуждия форум. Не знам някой да е коментирал нещо на вашия сайт. А то сигурно и не би било възможно. Явно не търпите кавото и да било чуждо мнение, пък да не говорим за отрицателно!
Явно във Вас има много гняв и натрупана отрицателна енергия, която успяхте да излеете тук! Направете си един ТЕС или някоя друга обучителна техника от двете нива, които предлагате на тренингите си! :D
Извинение няма защо да очаквате, просто защото го дължите Вие!
А за обсъждането във форума - ако сте се стреснал, моля, плюйте си в пазвата!
Четете, четете, не ни пречите на обсъждането! :lol:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

Ще се повторя с риск да съм досаден:

Аз пък не разбирам, как вие не разбирате, че бях въвлечен в това без да съм го искал или предизвикал с нещо, но решавайки да се въвлека съм приел и позитивите и негативите, съвсем осъзнато, защото нямаше как да оставя да бъде цапано името на организация, в която всички сме вложили толкова ентусиазъм, енергия, време, безсънни нощи и добро намерение и да наблюдавам просто ей така безучастно - не е в моя стил. Може би трябваше да напиша - да Иване всичко, което си написал е точно така, продължавай в същият дух, за да угодя на нараненото ви чувство за "шефа" ви. Да си позитивен и добронамерен не означава да приемеш безропотно ролята на изхвърлен на улицата дюшек върху който всеки стъпва и плюе. Ако трябва от нещо да се възмущавате е това че "шефа" ви както сте го нарекла си позволи да злослови при положение, че ние никога не сме си позволявали подобно нещо за никого. Так че пишете му на него по-добре, защото единственият достоен изход от тази ситуация е той да намери силите и доблеста да поиска извинение за злословията си спрямо нас.

Дали бихте бил толкова спокоен ако попаднете в нечии форум на невярна и преднамерено манипулирана и никак нелицеприятна информация касаеща ви личво
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Момичета, това, че човекът е многословен, не значи че е нахален. Аз пък много обичам изчерпателните отговори. Особено, ако има смисъл от тях.
Какво като Иван е шеф тук? Само той ли има думата?
Ако някой се чувства засегнат или обиден, да се тесне.
Аз нямам нищо против нито изказванията на Иван, нито на Симеон.

Криста, да не объркам. Ти си била на втория семинар за напреднали и Иван е казал да ви дам записките, ако искате. Така ли?
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Симеон Симов написа: Дали бихте бил толкова спокоен ако попаднете в нечии форум на невярна и преднамерено манипулирана и никак нелицеприятна информация касаеща ви личво
Предполагам въпросът Ви е към мен.
Не мога да знам как бих реагирала. Може би щях да пиша на Иван на лични. Вие преекспонирахте доста нещата и със сигурност постигнахте обратен ефект.
Ще трябва да се повторя и аз:

"Явно във Вас има много гняв и натрупана отрицателна енергия, която успяхте да излеете тук! Направете си един ТЕС или някоя друга обучителна техника от двете нива, които предлагате на тренингите си! "
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

има доста недуразумения в този свят по отношение на агресията и аз лично бих бил по-внимателен в тълкуването особено когато се позовавам на не дотам избистрените Нюеейджарски тълкувания на въпроса. Има здрава агресия, която когато бъде подтисната не изчезва а просто потъва във сянаката откъдето намира нездрави и изкривени пътища за проява, като част от тях рефлектират в физиологична сичптоматика. А физиологичната симптоматика породена точно от неитегрираната ни здрава агресия се изразяват в най-страшните болести на времето ни в тва число - рак, автоимунни заболявания и т.н.. Нещо повече - което може и за някои с силна Ню ейдж нагласа да прозвучи и кощунствено - без интегриранат сила и здрава агресия в трета чакра няма истиска любов в четвърта, но това е дълга тема. Между другото едно от проявленията на дебалансираната трета чакра е проектирането на гнева върху другите под формата на неприязън към остояването на собствената позиция чрез здрава агресия, което по-простичко казано се изразява със израза - "Най много не харезвам у другите това, което най-много не харесвам и неприемам у себе си, но не съм намерил сили на го интегрирам и съм го изстласкал в сянката отгъдето то се проектира върху другите. Ако не харесвате силата да остоявам позициата си помислете коя част от интегралнат ви същност имате нужда да приобщите отново и цялостната ви същност.

Просто тема за размисъл......

Сега се налага да излизам, но довечера ще си доприказваме и дано до тогава, някой е успял да осъзнае, че е прехвърлил границата на допустимото когато споменав името на друга организация и че манипулира собствените си хора, та белким намери и силите да реагира по възможно най-адекватният начин в една такав ситуация. Аз лично бих реагирал така, но пък всички сме еднакви.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Колко много енергия и емоции за нищо. Нека всеки си направи изводите и да не се хаби излишно.
lucy
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2010 19:00

Мнение от lucy »

Добре де, не ви ли се струва че нещата много загрубяха.
Симеон изказа своята гледна точка и ако някой се е засегнал си е за негова сметка.
В случая единствено Иван би трябвало да вземе отношение по въпроса.
Чудя се всички вие какви се явявате, че така настървено нападате човека, след като той не е казал нищо с което да ви засегне.
Толкова лично приеха някои от вас написаното от Симеон ,
че вече се чудя дали наистина се намирам във форума за "емоционална свобода"
Вие превите антиреклама на Иван в този случай, дали пък не трябва да посетите някой от семинарите организирани от Симеон, може пък тогава да научите Техниката за емоционална свобода.
Публикувай отговор