Осъзнаване!

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Цитат от книгата Здравето е в главата,а не в аптеката на Александър Свияш:
Какво представлява Разумният път? Това е система от възгледи за света, според която:
1. Всеки човек се ражда, за да бъде щастлив и да се развива духовно.
2. Всеки човек потенциално разполага с неограничени възможности да направи живота си такъв, какъвто желае. Но в повечето случаи ги използва по най-странен начин.
3. Ситуацията, в която се намира всеки един от нас, е най-добрата ситуация, която ние сме успели да си създадем. Тя е резултат само от нашите усилия, затова трябва още сега да започнем да й се наслаждаваме. Трябва да се наслаждаваме сега, а не после, когато ни се случи нещо важно (когато си оправим здравето, когато се сдобием с мъж, работа, пари, жилище и т.н.).
4. Нашите проблеми си ги създаваме ние самите. Ние самите отговаряме за всичко, което имаме в този живот (а другите хора отговарят за своя собствен живот).
5. Всеки човек може да промени своята (не чуждата!) житейска ситуация към по-добро Във всеки един момент. За целта той просто трябва да осъзнае по какъв начин си е създал проблеми и да промени отношението си към тази ситуация.
6. Нашето съзнание във вид на явни и тайни мисли и нагласи определя постъпките ни, а постъпките ни формират битието, от което сме недоволни. Значи, ако променим начина си на мислене, ще променим постъпките и живота си.
Това е всичко. Наглед изглежда просто и в същото време е сложно. Много хора са свикнали да не поемат отговорност за случващите се в живота им събития. Всички са им виновни - родителите, началниците, властите, дяволът, уроките, мръсният въздух или лошата карма и така нататък. Те са виновни, а аз, добрият, страдам заради тях. Това е много удобна позиция, която ни позволява да не правим нищо и да чакаме някой друг (Бог, Президентът, началникът, лекарят, лечителят и т.н.) да промени нещата към по-добро, и тогава ние да се радваме на живота. А от нас самите нищо не зависи.
Това е погрешна позиция, и ако смятате твърдо да се придържате към нея, нашият метод не е подходящ за вас. Той не е за вас, тъй като вие сте твърдо убедени, че от вас самите нищо не зависи. А в каквото вярвате, това ще получите.
Методиката на Разумния живот помага на онези, които поне малко вярват в себе си и полагат усилия да променят житейската си ситуация към по-добро. Но засега не могат да я променят, тъй като не са наясно какво и защо им се случва. Благодарение на нашата методика тези хора ще се сдобият с реален инструмент,; който ще им помогне да управляват живота си (но не и този на другите!).
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Радвам се да прочета предния ти пост! А сега впрегни волята и разума си, за да проконтролираш изявите си, моля! Като първа крачка на добра воля от твоя страна, към съфорумците, ако повече ти харесва -на добра воля към мен! А ако много ти се прииска да кажеш нещо, развий го в твоята тема, със сигурност ще се намерят хора които да се включат и да стане интересна дискусия. Ако е в чужда тема, опитай се да се вместиш в 10 реда и да е по съществото на темата.
Благодаря!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,аз ти благодаря ти и за двата ти поста тук.Усетих нещо много мило и приятно,изпитах едно приятно вълнение.Не почуствах това дразнене и напрежение в себе си.ТЕС си казва думата.
Нещата са много прости.Аз се справям сам и никога предполагам си забелязала почти не питам и не търся помощ тук.Как и кога намирам си решението на проблема,макар и да ми липсва внимание,топлина,подкрепа и това,да ми помогне някой,но пътят към успеха ми виждам е,че е нужно да се науча да не чакам на друг,а най-вече да разчитам и работя върху себе си.
Отработил съм много неща и се радвам на промяната както вътрешно,така и външно,знам и колко още имам да отработвам и този път всичко ще докарам до край,защото този път съм хванал дявола за рогата много здраво.Знам и съм убеден в себе си,че този път съм на правилният път!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Едно видео с ЕКХАРТ ТОЛЕ тясно свързано с темата.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

MagicWoman написа:Едно видео с ЕКХАРТ ТОЛЕ тясно свързано с темата.
Може да е много тясно свързано , но Аз лично го издържах 5-6мин.
Просто пича не ме кефи да ми казва като какво да приемам семинара/лекцията му и то няколко пъти.
Това е МЕДИТАЦИЯ.
Да бе да , за мен медитацията е в тишина ,не някой си да ми повтаря едно и също все едно съм малоумен.:-)
Нищо лично ,но който има желание да изгледа ЗОМБИРАНЕТО на г-н Толе.

С извинение към Гената ,че му пиша в темата.;-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ачо, и на мен ми идва малко в повече досаден и скучен, ама човека казва и доста истини. Е, не съм на неговата вълна, кво пък.Ама чак пък зомбиране...:)
А иначе аз и любимият ми филм"Енигма2012" на Улкок първия път го спирах да тесам, че ми идваше в повече..там пък възторга и въодушевлението, че виждаш ли , такъв авторитет говори нещата , дето аз се опитвам да кажа и все не успявам, че и доказателсва извади :wink: .Научни!!!
Та всичко е доста относително-според мен.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

MAG2001 написа:....Ама чак пък зомбиране...:)
....
А как се казва когато ти казват постоянно, МИСЛИ ,че това е ТОЧНО ТОВА а не онова дето си мислиш ти:-)
Не е това , а онова бе... :)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ачо:
А как се казва когато ти казват постоянно, МИСЛИ ,че това е ТОЧНО ТОВА а не онова дето си мислиш ти
Не е това , а онова бе...
Ачо, според мен всеки има право да ми казва каквото си иска.
И аз имам право да не му обръщам внимание.
И ако всички взаимно си уважаваме и упражняваме правата-не би следвало да има зомбиращи и зомбирани.
Иначе казано-съдбата на зобмираните е в ръцете на самите зомбирани
И не е луд този който яде баницата, а този който му я дава.
Никой не може те зомбира ако ти не си на такава вълна.Поне аз така го виждам.За да реагираш на зомбирането, нещо вътре в теб резонира на зомбиращия...
И все пак, навсякъде има нещо , което е от полза,някаква мъдрост, частичка някаква, която е ценна, в случая Толе.И ако аз не го усещам, ми не е нужно да го отхвърлям с етикета" зомбиращ ""зомбиране".
Май от това по-ясно не мога да го кажа.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Цитати от книгата Здравето е в главата,а не в аптеката на Александър Свияш:

Почти всички хора страдат от едно или друго заболяване, тоест при тях има отклонения от нормалното състояние на физическото тяло. Един боледува от дет¬ството си, друг се разболява в по-зряла възраст. Каквито и да са причините за заболяванията, всички ние се стремим (или поне искаме) да се избавим от тях. И тук се сблъскваме с една изключително интересна ситуация.
Различните специалисти се опитват да излекуват едно и също заболяване по напълно различни начини. Ако ви боли главата (или кракът, или черният дроб и т.н.), един ще ви предпише лекарства или билки, друг ще ви предложи баене против уроки, трети ще се опита да ви излекува по метода на енергийното лечение, четвърти ще ви посъветва да се покаете за греховете си, пети настойчиво ще ви предлага да се излекувате с чудодеен уред, шести ще ви посъветва да пиете хранителни добавки и т.н. И, странна работа, всичко се оказва ефикасно! Разбира се, не винаги и не по отношение на всички, но при повечето хора помага!
Ако някакъв си уред или „компрес" наистина помагаха на абсолютно всички хора, сигурно всички болни хора вече биха били здрави и лекарите щяха да са принудени да се пенсионират предсрочно с всичките полагащи им се почести. Но такова нещо засега не се наблюдава. Ние виждаме, че наред с повишаването на нивото и качеството на медицинското обслужване расте броят на заболяванията и броят на болните. Лечителите, за разлика от лекарите, обикновено разказват за случаи на успешно излекуване, но никой от тях не говори за пациентите, на които не са успели да помогнат.
Ако си открил еликсира на вечния живот патентовай го веднага. Иначе няма да има какво да завещаеш на наследниците си.
Станислав Йежи Лец

Какво представлява здравето
Здрав е онзи човек, на когото са здрави и физическото, и фините тела. Ако има здравословен проблем поне в едно от фините тела (има нарушения или някаква негативна информация), това неминуемо ще се отрази върху състоянието на физическото ни тяло. Изхождайки от определението за здраве, ще продължим да градим нашите разсъждения.
Първоизточникът на заболяванията
Сега си струва да се замислим защо възникват нарушенията в нашите тела - в което и да е от фините и във физическото? Вече знаем, че в нашия свят нещата са доста сложни. И ако възниква някакъв проблем, значи нещо не правим както трябва. Чрез заболяването нашият организъм ни алармира за това.
Може би се отнасяме неправилно към организма и той ни напомня за това чрез заболяването. Повечето хора се раждат здрави (с изключение на онези, които са с вродени заболявания), но после се разболяват, тъй като се отнасят зле (с безразличие) към този дар (здравето), който животът ни поднася безплатно. Или хората се изпълват с различни идеи, които ги потапят в света на страданията и в резултат на това отново се появяват заболявания.
Тоест нашето съзнание, нашето отношение към живота и към здравето ни определят здравословното ни състояние. Нашите мисли, емоции и произтичащите от тях постъпки определят здравословното ни състояние. Затова смело можем да твърдим, че първоизточникът на нашето здраве (или болести) е съзнанието ни. Нашият дух определя битието ни. Здравето е в главата ни, а не в аптеката!
Много е трудно да се обхване цялото многообразие от причини, които могат да доведат до заболяване на физическото ни тяло. Хората са много и всеки от тях е болен по-своему и, което е най-сложното - едни и същи заболявания при различните хора могат да инициирани от различни фактори.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

В математиката най-прекият път от точка А до точка В е правата личния.
В книгите за духовно развитие ако животът е една река,а ти си на единият бряг и той е ада,а отсрещният е рая,най-прекият път ще прочетеш,че е да преплуваш до отсрещният,но ако не можеш да плуваш,можеш да тръгнеш и да търсиш мост,да седнеш и да почакаш да мине някой и да ти помогне да преминеш,а и също така да се откажеш.
За тези неща се замислих,когато осъзнах,че всеки говори за себепознание,а никъде лично аз не открих книга в която да се пише за него,а по вероятно е да,не съм се осъзнавал,че четейки книгите са ми го казвали по някакъв начин,макар и не директно или пък са искали да кажат всички около мен и това което животът ми е изпращал като уроци в моето израстване.
Преди като дете обичах да наблюдавам хората,тяхното поведение и техните противоречия,че уж знаят какво е добро за тях,но въпреки всичко правят точно обратното.Обичах да бъда в компанията на по-големи от мен.Харесвах да ми обръщат внимание.С годините в мен се усещаше желание да помагам на другите,но не осъзнавах,че това го искам аз,а не те,както и че ако човек среща хора и му се случват различни неща,то не е без да има за какво.Така наскоро установих,че всъщност всеки един човек в себе си има една книга,която носи и не се захваща да я разгърне и прочете,книгата за себепознанието.Интересно му е да гледа какво се случва навън и че всъщност когато започне да страда и да заболява,той не поглежда вътре в себе си какво се е случило,защото той е така е вперил поглед в тези около него,че е заглушен и ослепял да види какво му крещи и показва тялото му.
Стигнах до този извод в моето развитие,след като се сетих какво правех като дете.Аз наблюдавах другите,говорих със себе си и след този път и опит който натрупах през годините сега реших,че това е една игра на асоцииации и мога да се възползвам да си помогна и променя обстоятелствата да работят в моя полза,защото ако обстоятелствата създават дадена ситуация,то и ситуацията създава дадени обстоятелства.От определени мисли и това което ми се случваше през денят изпитвах някакви емоции,а от тях ако усетя някъде физическа болка аз насочвах вниманието си и отработвах с ТЕС проблема и определено нещата бързо отшумяваха.Напоследък ми се отразяваше много на стомаха това,че съм напрегнат,притеснен,дразня се и изнервям и ме болеше почти всеки ден.
Започнах да анализирам какво ми се случва,зад всяко нещо какво е нужно да науча и разбера след като ми се случва и какво искат да ми кажат другите когато ми правят забележки.Реших,че не е нужно да страда човек,защото ако вижда една трагедия във всичко това,то трагедията само ще си я направя още по-голяма,а по скоро си казах,за да се случва това,значи ти по някакъв начин си го предизвикал.След като правиш така и се получават само такива неща,къде бъркаш?
Всичко в тялото е една много добре създадена от вселената верига/една съвършен кола/и ако аз не мога да съм добър шофьор и не се грижа добре за колата си,няма да я имам дълго време здрава.
За това си казах,че не искам да се въртя в кръг,а да започна да правя нещо,което да променя,след като явно имам някакъв проблем и тялото ми го показва.
И така се започна лятното почистване на моята къща,от която започнах да изхвърлям ненужният боклук,като в случая си имам един много добър помощник-ТЕС!
Радвам се,че на този етап започнах да усещам какво ми пречи и как да обърна посоката в която досега вървях и си мислех,че тя е правилната,но това аз го осъзнах и сам видях.Аз направих своя избор,а не това,че някой ми казваше и упорито набиваше под каква ли форма и начини в очите.Себепознанието е нещо,което който успее да направи наистина може да те отведе на места,където човек не е и предполагал,че може да отиде и стигне,но пътя за да се открие и поеме,за едни може да е кратък,за други да е по дълъг,а някои може изобщо и да не го открият.
За мен не е важно кой колко знае и колко е прочел,ако всичко това не се използва и прилага на практика,са мъртви знания и упорстване да се убеждават другите,че само знаеш,но лично аз смятам,че е по-важно какво си и направил и постигнал в живота си благодарение на тези знания!
И така,аз продължавам по своя нов път,път в който аз съм спокоен,не се дразня на това,че другите правят неща които аз намирам,че не са добри за тях,а аз имам някакво свое виждане за това.Нямам нужда от внимание и одобрение и да искам да помогна на всеки,защото виждам,че той страда и аз му съчуствам.Аз избрах да се вгледам в себе си и опознавайки се по-добре,да променя първо мен,аз да се чувствам добре,защото е за мен и аз го искам,а не някой друг.

Успех на всички тръгнали по този път! :wink:

P.S.Преди няколко дена се срещнах с един стар познат,голям образ и пич.Заговорихме се кой какво прави,как е.Сподели ми,че се занимава в внос на коли и се чудел на хората,но вече спрял да се чуди.Криза,всеки реве и се оплаква,че няма пари,а ходят хората по банки,теглят кредити да си купуват коли.Е,честно ти казвам човек,спрях да им се чудя ми каза той,така че и аз вече спрях! :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Защо няма да чистя България за един ден:
http://paragr22.wordpress.com/2012/05/0 ... %B5%D0%BD/
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Всичките ни проблеми са заради егоизма:
http://velchev.org/2012/01/10/%D0%B2%D1 ... %B7%D0%BC/

Път към себе си:
http://vbox7.com/play:db2d28e4
http://vbox7.com/play:287155ee&al=2&vid=7974411 -2част
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Колко истински сме в нашето търсене?
http://vbox7.com/play:mc3223d9cf
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Мисъл-формата няма своя собствена воля или интелигентност; всичко, което може да прави е да отразява като огледало мислите и емоциите на създателите й.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://www.otizvora.com/2012/09/4817/
10 знака,че вече сте с пробудено съзнание!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор