Разкритията на един посветен

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

nikimm написа:
Цитат:
Основното е положителна насоченост на цялото същество.

Това стремеж ли е ? И ако е така защо според теб има и отрицателно?


Това е изминат път, който минава през това състояние.

Защо има отрицателно.

Отрицателното произтича от въвеждането на свободния избор, който ни е спуснат за да можем да се развиваме и да вървим напред. Без познанието за добро и зло ние не можем да изградим правилна представа за света и не можем да намерим пътя към Дома.

Преминавайки през отрицателното ние изграждаме правилно разбиране за нещата, просто защото имаме с какво да сравняваме. И съответно да направим избора - дали да бъдем отрицателни или положителни ( със съответните последствия според избора ).

Това е задължителен етап от развитието на всяка цивилизация.




nikimm написа:
И още нещо :
Ако теб те нямаше, щеше ли да има любов, ако теб те нямаше щеше ли да имаш решение какво да следваш, като закон или каквото и да било?
Поздрави


Всичко което съществува и е сътворено - е необходимо. Ето защо въпроси като горния само те отклоняват от пътя по който вървиш за да откриеш себе си. Ти, аз, участниците във форума, кучето на улицата и т.н. всичко си е на мястото и е необходимо.

Теоретизиране от този сорт е загуба на време и енергия. Няма нищо лошо да го правиш, но това си има своята цена.

Какъв е замисъла на Твореца - това е една от мистериите на този свят.
:D :D :D За мен на този етап нещата, за които питах не са въпрос на главоблъсканица, интересно ми беше да видя и твоята гледна точка.
Само искам да кажа нещо, което според мен е съществено може би защото аз вярвам в него. Ако мен ме нямаше, нямаше аз да изпитвам гнева(както тези дни ми върви) , болката, любовта. Т.е. аз, ние всички правим възможна проявата на всички емоции. Т.е. любовта има нужда от такъв като мен или теб, за да има проявата си- какво по-божествено от това. Т.е. този , който ме е създал ме е направил такъв че да мога да изпитвам това , което ми харесва и това което не ми харесва. Да мога да изпитвам лошото според теб и хубавото според теб или мен. След като това сме ние , какво ни остава освен да ги изпитваме и сега само че ще добавя "осъзнато". Ако не мога да чета как според теб ще се запозная с Вселенските закони. Тогава този който управлява нещата ще ми даде ли шанс за нещо :idea: или то просто си стои у мен. Ти, аз и всеки тук е роден с всичко , което му е нужно, и всички ние преживяваме неща, които по някакъв начин са ни нужни. Според мен доброто и лошото са неща, които първо аз оценям като добри и лоши, аз им придавам този смисъл, защото примерно така са ми казали като дете, че нещо е грозни , хубави , красиво или пък лошо , мръсно и т.н. Противоположностите са ни нужни, какво повече да кажем и какво повече да тълкуваме. Животът е точно такъв какъвто го виждаме всички по отделно и всичко е вярно, Дори и тези въгледи които излизат извън канона на законите. Преди време четях доста за вселенските закони. Четях с интерес, но това беше информация без преживяване. И до ден днешен се радвам на тези неща, но какво от това. :D В тази връзка имам предложение, което можеш да вземеш под внимание. Прочетох писанията на посветения , както и твоите постове и си мисля, че е хубаво хората четящи форума да могат наистина да ги ползват. Ако мислиш, че можеш да поднесеш прозренията , които си усетил, опитай да ги поднесеш по начин, който статистически да удовлетворява поне 50 % от четящите. Т.е. те да разберат какво искаш да кажеш и да развиеш интереса, който е също толкова естествен, колкото и вероятно нещата, за които пишеш. Как иначе да практикуват дори и "неправене" :D :D
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

nikimm написа:
... Прочетох писанията на посветения , както и твоите постове и си мисля, че е хубаво хората четящи форума да могат наистина да ги ползват. Ако мислиш, че можеш да поднесеш прозренията , които си усетил, опитай да ги поднесеш по начин, който статистически да удовлетворява поне 50 % от четящите. Т.е. те да разберат какво искаш да кажеш и да развиеш интереса, който е също толкова естествен, колкото и вероятно нещата, за които пишеш. Как иначе да практикуват дори и "неправене" :D :D
Поздрави
Това, че питаш просто така, за да задоволиш потребностите на ума си да цикли, показва безотговорно отношение.

Караш ме да хабя умствена енергия да ти отговарям за неща, които не те интересуват - не е коректно. Това показва че не си наясно за какво реално иде реч. Но просто да ти е. Дано е помогнало на друг.

В работата с Духа проценти не се гонят - дори на една Душа да помогна в пътя, съм си свършил работата.

Ти говориш за разбиране, но имаш предвид, на ниво ум. Това което правя е работа на ниво Дух и Душа и може само да се почувства. След време, работейки със себе си, можеш да успееш да получиш отговори, но те са на интуитивно ниво и много трудно могат да се облекат в думи.

По въпроса за неправенето - когато разбереш, пак няма да можеш да го споделиш. То не се практикува или прави между другото - това е основното нещо, което гради и движи нашата действителност.
Получава се нещо като каламбур, но такава е реалността.

Сърдечни поздрави
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Това, че питаш просто така, за да задоволиш потребностите на ума си да цикли, показва безотговорно отношение.

Караш ме да хабя умствена енергия да ти отговарям за неща, които не те интересуват - не е коректно. Това показва че не си наясно за какво реално иде реч. Но просто да ти е. Дано е помогнало на друг.
Не съм те накарал да хабиш абсолютно нищо напразно според мен, но ако така си се почувствал съжалявам не съм го целял с откровеността си. Това че искам да знам и друга гледна точка, въпреки че имам собствена , не мисля че ме прави некоректен. Ето например когато ти ми написа , че може би цикля, се замислих, вероятно има нещо вярно. Това че имам някакво вярване или усещане не означава според мен , че всичко е приключило, затова ми и беше интересно да чуя твоята гледна точка. А предишния ми пост е просто мое впечатление от твоя пост, от който не привнесох "колебание" в "изрядните" си виждания да наречем. Ако тези неща не ме интересуват дали ще стоя във форума :!: Според мен постът ти е откровен и истински и това ме радва, а другото в което вярвам е че повечето от нас четат форумите, защото искат нещо, дали от духа си или от нещо друго- т.е. имаме "проблем" - каквото и търсене на нещо си да означава това. Аз също съм в тази група. :)
Текстът , който съм повдигнал ми звучи, като истина за теб, т.е. че ти вече имаш ясна оценка и мнение - дали обаче това е така не мога да ти кажа :!:, защото вероятно и не знам.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

nikimm написа:
Това, че питаш просто така, за да задоволиш потребностите на ума си да цикли, показва безотговорно отношение.

Караш ме да хабя умствена енергия да ти отговарям за неща, които не те интересуват - не е коректно. Това показва че не си наясно за какво реално иде реч. Но просто да ти е. Дано е помогнало на друг.
Не съм те накарал да хабиш абсолютно нищо напразно според мен, но ако така си се почувствал съжалявам не съм го целял с откровеността си. Това че искам да знам и друга гледна точка, въпреки че имам собствена , не мисля че ме прави некоректен. Ето например когато ти ми написа , че може би цикля, се замислих, вероятно има нещо вярно. Това че имам някакво вярване или усещане не означава според мен , че всичко е приключило, затова ми и беше интересно да чуя твоята гледна точка. А предишния ми пост е просто мое впечатление от твоя пост, от който не привнесох "колебание" в "изрядните" си виждания да наречем. Ако тези неща не ме интересуват дали ще стоя във форума :!: Според мен постът ти е откровен и истински и това ме радва, а другото в което вярвам е че повечето от нас четат форумите, защото искат нещо, дали от духа си или от нещо друго- т.е. имаме "проблем" - каквото и търсене на нещо си да означава това. Аз също съм в тази група. :)
Текстът , който съм повдигнал ми звучи, като истина за теб, т.е. че ти вече имаш ясна оценка и мнение - дали обаче това е така не мога да ти кажа :!:, защото вероятно и не знам.
Поздрави
Благодаря за коректния тон - това показва, че си изградил определено състояние и това е добре.

Начина по който ми отговаряш показва зрялост и ще позволи и в бъдеще да водим диалог, който да послужи и на други.

Иначе в това върху което съм акцентирал има много истина - важно е, затова го споменавам отново.

Сърдечни поздрави
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това интервю което прочетох не ме грабва особено много,а и в нета да не виждаш с кой си говориш,всичко за мен е по скоро манипулиране,а и това виж сега на определено време ни се дава да ви пускаме малко фандък,смешно и наивно е да вярвам,че е точно така.Ето едно друго интервю пък да предложа аз:
http://www.youtube.com/watch?v=gCBzGZeC ... r_embedded
Тук поне всичко е реално,вижда се с кой се води,лично мен не ме впечатли,но за някои знам ли,може да е интересно за други!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Toва последно инревию много силно резонира с мен :>. Като цяло не научих нищо ново по скоро получих потвърждение на това което знам (уупс това което съм забравил). Макар, че източниците от които черпя информация са доста по смилаеми и лесно разбираеми - поне за мен :roll:.
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Прочетох го на един дъх, беше ми страшно интересно...Въпреки че е малко неясно и завоалирано, определено ме впечатли.
Аз бих го поразпитала за още неща.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

Escapelina написа:Прочетох го на един дъх, беше ми страшно интересно...Въпреки че е малко неясно и завоалирано, определено ме впечатли.
Аз бих го поразпитала за още неща.
Това, че те е грабнало, е чудесно.
Не е нужно да разбираш нещата отведнъж (то не е и възможно), но да ги почувстваш - това е важното в случая. Важно е да работят сърцето и интуицията - те са двигателя на това към което вървим.
Сега остави нещата да "втасат" за известно време. Ще почувстваш кога пак да отвориш материала. То е като магнит.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

nikimm написа: - от сегашната ти гледна точка, как изглежда за теб стреса и съществува ли той за теб?
- ако си в това състояние , в което описваш не ти ли омръзва да си в него?
Докато медитират тибетските монаси един стои с нещо като гонг (може и тиган и метлна лъжица да е) и създава шум и стрес, така че медитиращите да развият способностите си и да изпадат в дълбока медитация независимо от условията около тях.
Лесно е да се самоусъвършенстваш в спокойна обстановка без стрес, без шум, само природа и блаженство, но истинското предизвикателство е да го направиш въпреки изпълнения ни със стрес и ужас живот в това време. А може би именно това, че не ни харесва положението, в което сме ни кара да се развиваме...
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Escapelina написа:Прочетох го на един дъх, беше ми страшно интересно...Въпреки че е малко неясно и завоалирано, определено ме впечатли.
Аз бих го поразпитала за още неща.
И аз така и се чудя как за някои хора е море от думи. Явно не са на този етап от развитието си. Той човекът си го е казал, всеки трбва да вземе своята истина от написаното, било то свещените книги (като Библията) или какъвто и да било текст. Смятам, че това важи и за неговия!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Според мен човека е лесно манипулируем,приема лесно неща,които не винаги може да е убеден,че са точно такива за каквито са представени,а могат да имат съвсем друга цел,а именно да подвеждат и отклоняват вниманието от по важните и съществени неща,както и нашата индивидуалност.Замислете се за какво живеем постоянно под някакъв контрол,напрежение и страх?И също така,че ние в повечето случаи търсим решения от друго място,винаги сме в една зависимост от нещо друго извън нас...... :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Много точно казано Гена. Точно това казва и Посветения. Трябва да сме критични и да извличаме само това, което отговаря на нашата индивидуална истина. Да не се оставяме на помията от думи да ни хване за носа и да ни запрати на далечния край, да ни отклони от правия път.
Разбира се, има и информация, в която няма нищо полезно. Но но има и такава, в която трябва да се отсее житото от плявата.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

dejavu, понеже не виждам да си имаш отделна тема извинете, но ще посоча нещо тук, понеже тук го намирам.
dejavu
nikimm написа:
- от сегашната ти гледна точка, как изглежда за теб стреса и съществува ли той за теб?
- ако си в това състояние , в което описваш не ти ли омръзва да си в него?
Докато медитират тибетските монаси един стои с нещо като гонг (може и тиган и метлна лъжица да е) и създава шум и стрес, така че медитиращите да развият способностите си и да изпадат в дълбока медитация независимо от условията около тях.
Лесно е да се самоусъвършенстваш в спокойна обстановка без стрес, без шум, само природа и блаженство, но истинското предизвикателство е да го направиш въпреки изпълнения ни със стрес и ужас живот в това време. А може би именно това, че не ни харесва положението, в което сме ни кара да се развиваме...
Наистина ли мислиш, че за това се бие гонга!?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Дежаву:
Докато медитират тибетските монаси един стои с нещо като гонг (може и тиган и метлна лъжица да е) и създава шум и стрес, така че медитиращите да развият способностите си и да изпадат в дълбока медитация независимо от условията около тях.
Аз пък си мислех че ги викат да ядът на обяд с въпросният гонг...нещо като нашата"чорба, каша, чорба каша...." :wink:
:D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Razaelski
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2012 22:02

Мнение от Razaelski »

Прочетох го и аз на един дъх. Като цяло ПРОСВЕТЕНИЯ не казва нищо, което в годините на търсене вече да не знам (Книгите на Нютън за преражданията, шамбала и махатма, книгите на Никола Рьорих и тези за Северина Севрукова и тн. и тн. ). Отговаряше на въпросите с въпроси и почти не даваше конкретни отговори. Интересно това в кой сайт е било? Предполагам някой англо говорящ. Както и да е, повярвах му за почти всичко, което казва. Малко обаче не върви на толкова духовно напреднала личност да мели с такова надменност и самучствие. Но това може си е лично мой проблем, че така съм приел нещата. Би ми било безкрайно интересно да му задам въпроси ако се появи отново някъде.
Публикувай отговор