Морска болест

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Морска болест

Мнение от SUPRA »

Помага ли ТЕС за Морска Болест?

От както се помня ми прилошава при пътуване в кола - когато се возя! Мога да шофирам стотици километри без да ми прилошее и без да се уморя, но за много по-кратки разстояние ми прилошава, ако се возя. Професията ми(това за което съм учил) изисква да работя на кораб. Когато заклати малко по-сериозно ставам неработоспособен. Последствията са неразположение в главата и стомаха ми. Няма да навлизам в подробности(освен ако не се налага). Повръщането НЕ помага, може би отпуска за 5 минути и след това дискомфорта се връща с пълна сила.

Вярвам, че ТЕС може да ме избави от морската болест, но не знам как да подходя. Дали с Предизвикателството или просто да се тес-ам? Каква да ми бъде декларацията и напомнящата фраза? Ако в момента се чувствам добре(НЕ пътувам), какво да направя за да не ме хваща МБ за вбъдеще?
Надявам се Иван да отговори като човек, който по един или друг начин се е сблъсквал с този проблем в професията си.

п.п. Пробвах с търсачката на форума, но нищо не излезе(не намерих) затова пускам тази тема.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D не съм Иван, но...Подходът ти трябва да е сащия, като към всеки друг проблем, емоционален или физически. Представи си как се чустваш (максимално реалистично), направи си основната рецепта и НФ и почни. Дори и да не си улучил фразата от първия път, проследи мисълта и чуството си и те ще те отведат до най-точната, за случая, формулировка.
Успех! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така, а ако все пак се появи проблема отново в реална ситуация, почваш да ТЕСаш усещанията си на дискомфорт в момента в който се проявят и така ще ги тушираш.

Възможно е също така този проблем да прикрива по-дълбок проблем. Като нежелание да работиш на кораб по една или друга причина. Можеш да копаеш и в тази посока.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

Благодаря ви за отговорите. :)
ivangp написа:Възможно е също така този проблем да прикрива по-дълбок проблем. Като нежелание да работиш на кораб по една или друга причина. Можеш да копаеш и в тази посока.
Дори и да съществува такова нежелание, как мога да го имам докато съм малко дете, още когато не осъзнавам какво е това море, кораб, клатене и т.н.? Както казах от както се помня го имам този проблем - при возене в кола.

Знаеш ли за такива случаи(МБ) при които ТЕС е помогнал?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Дори и да съществува такова нежелание, как мога да го имам докато съм малко дете, още когато не осъзнавам какво е това море, кораб, клатене и т.н.? Както казах от както се помня го имам този проблем - при возене в кола
.

SUPRA, проблемът може да е и отпреди да се родиш :D , но това е без значение, при положение че имаш ТЕС като инструмент. При всички проблеми, колкото и нови или странни да са те, с ТЕС се получава търсения резултат.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Знаеш ли за такива случаи(МБ) при които ТЕС е помогнал?
Знам, т.е. чел съм. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

ivangp написа:
Знаеш ли за такива случаи(МБ) при които ТЕС е помогнал?
Знам, т.е. чел съм. :)
Можеш ли да бъдеш мааалко по-конкретен. :) Малко стимул няма да ми е излишен(като знам че други са се оттървали от МБ с ТЕС), поне така си мисля! :roll:

Alisa, понеже се занимавам с ТЕС отскоро, явно ще ми трябва повече време за да осъзная обхвата(силата) на техниката. Виждам, вярвам, че помага за много проблеми.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Alisa, понеже се занимавам с ТЕС отскоро, явно ще ми трябва повече време за да осъзная обхвата(силата) на техниката. Виждам, вярвам, че помага за много проблеми.
Най-важното е, че си почнал! :D Като получиш първия голям резултат, ще видиш колко е по-хубав живота!
Чуствай се подкрепен, дори и да не ти пишем всеки път! И не спирай да търсиш и експериментираш, независимо кой какво ти казва, защото най-правилният подход е вътре в теб! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

Ето за това говорех. 8) Само докато чета темата от първия линк и ми се вдигна настроението.

Благодаря отново. :)
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

Щастлива Нова 2012 Година.

Не ми стига въображението как да се справя с проблема си. :roll:
Правих предизвикателството за морската ми болест в продължение на 1 месец, от 6 до 10 пъти на ден. Понеже нямах възможност да съм в ситуация в която да се прояви морската ми болест(МБ), спрях след тези 30 дена. След няколко месеца се качих на кораб и предполагам не съм се чувствал освободен от МБ, затова започнах предизвикателството отново. По време на предизвикателството се случи МБ да се прояви(да ми стане лошо - голямо клатене) и тесвах на момента каквото ми идваше. Тесвах се и с преувеличения, предложени ми от Мая(за което благодаря), но не усетих облекчение. С времето(минути) започва да ми става все по-лошо и непосилно да се тесвам. Правя 3-4 или 5-6 кръга и след това се предавам - лягам си и се отпускам, защото само така мога да преживея клатенето.

Докато правех предизвикателството сменях думите в зависимост как ми идваха на момента, но запазвах идеята.

Правих предизвикателство. Тесвах се и на момента когато имах неразположение. Въпреки това не мога да се освободя от МБ.
Вярвам че мога се освободя от тези "вериги" с помоща на тес, но се чудя защо не става, какво не правя правилно. :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Честита нова година!
Според мен си се запрял от ПО- подчертаното
Въпреки това не мога да се освободя от МБ.
Вярвам че мога се освободя от тези "вериги" с помоща на тес, но се чудя защо не става, какво не правя правилно
Успешен нов курс от ТЕСане! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

SUPRA моят съвет (тъй като и на мен в кола на задната седалка ми става лошо, особено на градско) е следният: Сядаш да задната седалка на автомобил и тръгваш на "сафари" из София, като започваш да ТЕС-аш усещанията си едно по едно в детайли. Как точно ти се повдига, вие свят и т.н.; как като погледнеш през прозореца ти прилошава (примерно). Може да не стане от веднъж, но няма как да не помогне.
:!: Ако до сега не си ползвала ТЕС успешно за други проблеми, виж дали проблемът не е другаде и използвай съветите на Иван при тези случаи.
Успех!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Супра,когато почнах да се забавлявам с Тес,имах невераятни световъртежи,като тръгнех да вървя по пррава линия,без да съм на кораб :D Доста добре се справях,но ми останаха едни залитания като пресичам широки улици и то само когато има много хора.И по този въпрос работя,но мисълта ми е че осъзнах ,че очаквам да видя дали ще ми се замота капата и тя устествено се замотваше :D Пробвай с очакването да видиш как ще ти се получат нещата.
Пък ако съм улучила ще ми дадеш едно кръгче с корабчето :wink:
Мойта декларация е Впр.че очаквам да ми се завърти капата докато пресичам булеварда,аз.....и се изчиствам от очакването и съпътстващите световъртежи,стегане в корема,задушаване,залитане,потъване ,пропадане.
Публикувай отговор