Страх от самоубийство и още ...

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Днес се захванах да доизчиствам вчерашната случка. Нямаше и следа от онова гадно силно чувство, за което писах по-рано, но за сметка на това открих вина, вина страх, срам, разочарование от себе си и ги изчистих, случката се разми напълно. Бях доволна от себе си, но ми беше и някак празно. Незнам как да го определя. Утре ще продължа с някоя друга случка.
Сънищата може ли да се ТЕС-ват наум?
А за нуждата от сигурност как да формулирам декларацията?
В.ч. имам тези страхове, които са предизвикани от нуждата ми за сигурност, аз...и се освобождавам от тази нужда сега!
и напомняща фраза : освобождавам се от нуждата ми за сигурност сега! ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да и Да. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Здравейте отново.
От вчера вечерта съм почти непрекъснато уплашена много. Заспах след половин час ТЕС, но се събудих рано и повече не съм спала. Причната е че съм сама в къщи и се страхувам от това. Правих ТЕС за страха, за освобождаване от нуждата за сигурност и пак за страха и вече незнам какво да направя, спи ми се но легна ли - мисли, мисли. Иска ми се да закова вратите и прозорците за да съм сигурна че нищо лошо няма да ми се случи докато съм сама. Малко съм отчаяна, започнах добре - чувствах се много по-добре а сега, когато съм сама пак съм това слабо същество в което ме превръща тоя страх :(
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D А бе, monioni, на мен това ми се оформя като "страх от самота"! Що не се концентрираш плътно на него и да се скапеш от ТЕСане?! докато не ти олекне напълно?! :D
Помисли си кога кой те е оставил самичка и си се уплашила от това, някога като си била малка. :?: :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Както сама виждаш страховете ти са неоправдани. Жива си, здрава си и никой не те е нападнал.
Търси първият път, когато си изпитала този страх и чисти с ТКФ.
Последно промяна от ivangp на 12 Яну 2011 16:41, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Поредната изненада за мен откакто ТЕС-ам. Открих такава случка - хем бях сама, хем се вцепених от страх и безпомощност. Бях 3ти клас, сама в училищния коридор и към мен се приближаваше един лош човек с шлифер, които ми показа неговия атрибут. Интересното е че не се бях сещала от години за тази случка, а когато си съставях филма изпитах страха, които изпитвам от няколко години, като чувство - същото. И безпомощност, вцепених се и нито дума казах тогава нито звук. Така се чувства понякога, а да не говорим за страха ми от говорене пред публика. Просто някакси нещата се обясниха. Не успях днес да изчистя напълно емоциите с ТФК. Предполагам че може да ги доизчистя утре? А и друго - вече втори път, когато започна да тес-ам усещам прилив на енергия. Преди да започна съм страшно уморена, а после по някое време ми "просветва" както се казва. Това е нормално, нали? Случвало ли се е и с други хора?
И отново благодаря за насоките за работа :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Абсолютно нормално е!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D :D :D това при мен е най-сигурния показател- светя като слънце и се чуствам като генератор!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Здравейте отново,
Вчера вечерта ТЕС-ах притеснение и страх от това че ми минават мисли за мятане през балкона и в последствие нямаше емоция, което добре. Ама като се замислих: Ами ако сега няма какво да ме спре? И от там цяла нощ - полубудна, полузаспала все се убеждавах че няма да го направя, че не е възможно, че имам толкова много неща за които си струва да живея, че си обичам живота и т.н. Предните дни почти не съм се сещала за това, а сега се върнаха тези мисли и незнам какво да ги правя. Явно имам някакъв силен ПО по този въпрос, но как да го открия? Моля за някакви идеи, че съвсем зациклих :(
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Помагам:
Въпреки, че"сега няма какво да ме спре" да...
Въпреки, че ме е страх от себе си
Въпреки, че "Предните дни почти не съм се сещала за това, а сега се върнаха тези мисли и незнам какво да ги правя"
аз напълно и ...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

monioni написа: Вчера вечерта ТЕС-ах притеснение и страх от това че ми минават мисли за мятане през балкона и ...
Meтни се с бънджи и ще ти се разкарат тези мисли.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

monioni,
Ще ти споделя част от моя опит с тези натрапчивости и страх от тях. Просто колкото и непроиятно да ти изглежда, но понеже имахсилен страх смъртта, една нощ ми дойде да отида на погребението си и да видя защо толкова ми е неприятно от това. Вече не си спомням какво стана но си спомням , че ми стана неприятно от отношенията на хората към сцената, която визуализирах. Все още по някакви поводи не съм се освободил напълно от натрапчивости от различен характер, но основното което разбирам е, че опъването от тези натрапчивости инициират все по-голямо напрежение. Инстинктивно човек отхвърля тези неща и дори не иска да се сеща за тях. Идеята обаче според мен е, че те са дошли в живота ти , за да ти покажат нещо и да научим нещо. Противопоставяйки се на тях ти не можеш да получиш смисъла им. Затова мисля,че е хубаво да разгледаш картината главата си и да видиш какво ще стане след това. В края на краищата си жива и здрава и това е само страх. Разбира се докато оставяш нещата да се случват се ТЕС-аш. Вероятността на оцелееш след като видиш този страх и го допуснеш до себе си е голяма :D . Разговаряй с вътрешния си глас с това желание, какво то иска от теб и му дай всичко каквото пожелае. Кажи му , че се страхуваш,че като паднеш може би няма да преживееш и т.н. и т.н.. Т.е. трябва да бъдеш само честна с него нищо друго. Много е вероятно и то да ти казва неща, които да правиш визуализирайки и неговото отношение да се променя. Проведи диалог с него. Пробвай ако искаш!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

И аз мисля че има някакъв смисъл в това че идват тези натрапчивости, но не съм сигурна че сама мога да направя това което предлагаш nikimm. Поне не на този етап. Иначе идеята е интересна. При теб помогна ли ти да се оттървеш от страха си от смъртта? Ти сам ли го прави това с визуализацията на погребението ти?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мониони не мисля, че идеята на Никимм е подходяща в твоя случай. ТЕСай всичко което ти излиза, всякакви страхове.
Също така ТЕСай всички отговори които можеш да измислиш на следния въпрос:
Какво е най-лошото което може да ми се случи, ако се избавя /нямам този проблем?
Последно промяна от ivangp на 12 Яну 2011 22:52, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мониони, ами мисля че изчистих нещо, но все пак това е моят опит.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор