Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Вяра, що е то ХООПОНОПОНО?????????
atinqnka
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Мар 2010 19:17

деско

Мнение от atinqnka »

Карай тес-а с псувнята, може пък по- бързо да се изчисти негативното в теб, щом така ти идва отвътре.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

desko написа:Вяра, що е то ХООПОНОПОНО?????????
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=647



Клик
Per aspera ad astra!
DimiAn
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юли 2010 12:35

Мнение от DimiAn »

Тук също има доста информация за Хоопонопоно,дано да свърши работа.Успех!
DimiAn
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юли 2010 12:35

Мнение от DimiAn »

desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Здравейте. Да ви разкажа за преживяванията ми при свекито.
Още сутринта преди да пътуваме ми падна страшно кръвното. Първоначално си помислих, че е от кафето, което бях пила. Тес-ах се, но нищо не ми минаваше. По едно време ми хрумна, че може би е от притеснение за срещата ми със свекито. Взех да се тес-ам отново и мааалко ми поолекна. След като се срещнахме, все едно не бях аз, а наблюдавах отстрани. Бях впцепенана от чувства, нищо не усещах, но физически не ми беше добре. По-късно продължих да се тес-ам, че не ми е приятно да съм там. Започна да ме втриса, до вечерта бях много зле. Едвам изчаках да преспя Калоян и си легнах. На сутринта бях леко замаяна, но общо взето всичко ми беше наред. Държах се целия ден, добре мина. На следващия обаче съответно свекито започна с нейните акъли и обстановката взе да се нажежава. Отначало не и обръщах внимание, но накрая не издържах и взех да я контрирам. Не, че постигнах нещо де. Това мое си качество трябва да го изчистя, защото много се изнервям. Говориш и, тя все едно не те чува, продължава си с нейните разсъждения и настояваници, ужас ви казвам. И особено нейното изречение-"В ДАДЕН МОМЕНТ" Като го чуя и ми идва да и избия зъбите. Тес-ах си и това, но само колкото да се успокоя. Абе втория ден ми беше най-зле. По едно време обаче взех вътрешно да се смея на нейните "умности", което страшно много ме зарадва. Вечерта ми се появи едно ПО, но само го отбелязах, не съм работила върху него. Че държа да бъда разбрана от съответния човек и да докажа, че той греши. И го мисля и го мисля, как да докажа, че съм права. И съответно не искам да тес-ам, защото смятам, че съм права и другата страна трябва да го разбере, а не аз да отстъпвам. Ей, голям инат съм значи :( Толкова с това ПО. По-късно отново изпитах някакъв неприязън към физиономията и, към чупките, които прави с устата, към лигавите и приказки. Но бързо ми мина. Е, тес-нах си ги за всеки случай. За вчера това ми беше преживяването. Днес отново се изнервих с едно нейно изказване, но нямах време да го тес-на. След малко и това ще направя. Казва ми да съм и отсавила Калоян да го гледа за постоянно, пък на мен като ми домъчнее да съм ходила да го виждам. Сякаш е нейно дете и се разпорежда както на нея и отърва. А не мисли, че аз съм майката, че аз съм го родила с желание, а не колкото да се отбележа пред държавата. Защото аз и обяснявам, че искам да преживея всичко с Коко, да видя как израства, а тя моля ви се ми заявява така. Направо ми идваше да и издера очите. То да не е в съседния апартамент разстоянието, че да става така. Къде е Бургас, къде е Пловдив. Веднага тогава си спомних една случка, че когато Калоян се роди и тя "с най-добри намерения" дойде да ми помага, ми заяви, че ако сме искали, тя да осиновила Калоян, да го гледа, пък ние да работим и да трупаме стаж и да си заделяме парички. Разтрепервам се само като го пиша, хубаво, че не е пред мен сега, че направо не знам. Ейййййй, много изнервяща жена, как я търпи мъжът и :evil: Сега след като се прибрахме съм по-спокойна, но доста неща имам да чистя. Поне ще имам време, тъй като ще съм в отпуска до края на месеца. Само с майка ми да не се избием :lol:
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Прави ми впечатление нещо напоследък. ТЕС ми действа успешно на емоционално ниво, а на физическо ниво, нещо не стават нещата. Имали ли сте такива периоди и как сте ги избегнали? Не мога всеки път да гадая от какво съм се разстроила, че ме боли еди какво си :roll: Имам например проблем с дясната гърда, много ме боли, като все едно запушени канали, но аз не кърмя вече почти година. Не, че след отбиването не ми направи проблем тази гърда, но уж все се оправяше, после пак започваше да ме боли и така си карам. Но не мога и не мога да си премахна тази болка. Единственото, което се сещам и което съм тес-ала, но няма резултат е, че съжалявам, че отбих Калоян и ми се иска все още да го кърмя. Винаги, когато се разболее, изпитвам яд, че съм го отбила. Другото, което ме мъчи е схванат прасец на левия ми крак от упорито тропане на народни танци :oops: Ами и там не става номера. А иначе всички емоции до сега съм успявала да ги туширам или да им намаля нивата само с 3-4 тес-вания. Какво става, не знам? В началото, когато започнах използването на ТЕС, много добре ми действаше на физическо ниво, а на емоционално нищо не ставаше. Сега обратното :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пробвай с Предизвикателството. То е точно за хронични проблеми.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

desko написа:...
Иване, днес докато бях под душа ми дойде ей така една мисъл-май наистина ще мога да простя на свекито и тялото не ми се съпротивлява. Дано не ми е само моментно състояние :roll:
Също така продължава нещо да ме човърка вътре в стомаха, но все още не съм открила какво е това. Може всеки път да е различно, но засега се крие много добре. Тес-ам, тес-ам и аха да излезе и пак се скрива. Май ще си играем на криеница и да видим кой ще спечели :wink:
Малко късно отговарям на това мнение и не съм прочел следващите!
От моя скромен опит с ТЕС - ще ти кажа, че си на прав път. И на мен ми се случва неща, които не харесвам или са ме карали да се чувствам зле, да ме карат да се чувствам вече добре(след като започнах да се занимавам с тес), не винаги но все по-често. ;) Продалжавай с тес-ването. Тесвай и със същите думички и с нови и моментното ще стане доста по-постоянно. :)
И при мен също се крият - лошите чувства и емоции - но тесвам каквото мога или се тесва.
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

А за отношението към свекървата, честно да ти кажа изпитвам страх да мисля какво чувствам спрямо нея. Страх ме е да не ми се възвърне омразата към нея, страх да се отпусна и да започна на чисто към нея.
Ето ти емоция - страх! Тесвай я. )
desko написа:Май тази вечер ще ми трябва яко ТЕС.
Предстои ми среща утре със свекито и в момента съм кълбо от нерви и страх. Не искам да ходяяяяяяяяяяяяяяя, не искам да я виждаааааааааам :cry:
Като се позамисля, нямам чак такива силни негативни емоции към нея, но въпреки всичко пак ми е криво. Няма ли най-накрая да се отърва от всичките тези притеснения. Тук идва ред на псувня, ама няма да я напиша :twisted:
В една тема тук, за 14 точки за успешен ТЕС или нещо такова пишеше следното.
Какво (толкова лошо) може да ми се случи, ако спра да се дразня, нервя, страхувам от свекито/майка ми? Задай си този въпрос.
Също така си задай въшпроса(следващия път когато ще имаш среща с нея, даже още сега може да си го зададеш), какво може да се случи, какво може да ми причини тя? Ще те убие, набие, нарани, ще ти вземе детето/мъжа, ще те намрази завинаги и т.н. и т.н.
Това трябва МНОГО да ти помогне според мен!
Страх ли те е, че свекървата може да ти "открадне" детето? Страх ли те е, че тя може да настрои детето ти срещу теб?
Нали си инат? Пробвай на инат да се усмихваш на свекито, да и показваш доброжелателност, да изпълняваш някой от нещатата които иска и в същото време се тесвай "В.ч. тя ме изнервя(или друго), аз напълно и безрезервно приемам себе си и й отвръщам с любов". :) Който мисли, че греша в предложението си да ме поправи(коментар). ;)
Не умаловажавай това, което си постигнала!!! Ти си знаеш, колко ти се е подобрило положението, но е факт, че се е подобрило - поне така ни пишеш. По-добре по-малко нерви и сълзи от колкото повече, нали? А после може и въобще да ги няма - мисля, че от теб зависи. :P
desko написа:...
Ейййййй, много изнервяща жена, как я търпи мъжът и :evil:
....
Или не и обръща внимание на тези неща, или успява да я игнорира(долу горе като първото), или успешно използва ТЕС. :lol: :lol: :lol:
Това че тя изнервя теб, не означава, че изнервя всички(и съпруга си)! ;)

Деско, нямам нищо против нещата които пишеш, но ако наистина искаш да се освободиш от всичко, което описваш се замисли, запитай се, дали не те е страх, че ако си решиш тези проблеми, ще спреш да имаш проблеми, за които да говориш и съответно хората от този форум ще спрат да ти обръщат внимание. Това е потенциално ПО според мен. :)
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

SUPRA , благодаря ти, много ценни съвети даваш.
Искам определено да кажа, че да пиша тук във форума не е, за да ми обръщат внимание, особено ако имам проблем. Предпочитам да ми обръщат внимание, когато повода е хубав.
Определено желая да се освободя от всички негативни мисли към свекито и наистина има напредък. Но когато се видя лице в лице с нея и основната емоция, която ми избива е непоносимост. Страх ме е, че ще успее да се вмъкне в нашия живот и ще го контролира така, както е контролирала и мъжа си, и децата си. И сега, и сега и се дава пълен отчет за деня какво сме правили, кой къде е ходил, как е било на работа от страна на сина и, кой какво е ял и сготвил, всичко. Това за мен е просто абсурдно, мъж на 33 години да дава такива отчети на скъпото си мамче. Та той по-малко говори с мен. Доста неща научавам от свекито за нашите планове, за които аз още не знам. И после-ами забравил да ми каже и тем подобни глупости. Като дойде в къщата ни и се започват постоянните акъли-защо това е сложено там, а не еди къде си, защо това не го направите еди как си и докато не стане на нейната с години ще го повтаря. Разпорежда се, все едно си е у дома. А аз един път реших да и помогна, когато бяхме у тях и тя взе да ме бие с възглавницата. За едни тъпи пердета в кухнята да сложим все още ни мели на главата, а ние сме си решили нещата с щори. Ама на нея не и харесва и трябва да стане на нейната.
Ето от тези неща искам да избягам. Да, ако не и се впрягам, всичко ще е наред, ще съм спокойна. Обаче как да стане, а, как да стане? Тя умело поддържа огъня. Трябва да и се мазня ли, да я наричам мамче и не знам още какво, за да е мирна къщата ли? Ами не съм такъв тип човек, не обичам да се подмазвам, не съм лицемерка.
Ще продължавам да се ТЕС-ам за всичките си негативни чувства и дано успя да намеря рисковничето на проблема и да се освободя от всичкото зло, което е влязло в мен, заради "любимата" ми свекърва.
Последно промяна от desko на 18 Яну 2011 17:07, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

desko, извинявай ама ми стана смешно от последното, което си написала.Тя твойта свекърва е като излязла от учебник за типичната зла свекърва, тъй по български маниер. :D :D :D Дойде ми на акъла, следващия път, като почне да ти прави забележки, да и кажеш: "Ами ако искаш, да се разведем с мъжа ми и ти да се омъжиш за него, да си родите дечица, че да си ги гледаш, а не да искаш моето, пък тогава ако искаш и пердетата смени!" Но те съветвам, първо успокой топката с ТЕС, за да можеш абсолютно спокойно и сериозно да и го кажеш в ококорените очи! :D :D :D Имаш даста аспекти на проблема "свеки". Карай случките- изречения, жестове, ситуации с ТЕС едно-по-едно и така ще пребориш отношението към нея напълно, до степен дори да не забелязваш, че тя съществува. Между другото ти предлагам, да почнеш по същия начин, като нея, да разпитваш мъжа си, за подробностите от ежедневието, за да може той да се изприказва на теб и после, да не му е интересно, да разказва същото отначало на майка си. Малко тактика! Също така, обаждай се на свекър си и го разпитвай по същия начин за тяхното ежедневие...от-до и... гледай какво става!? Гледай, да проявяваш подчертано голям интерес, по възможност пред свекърва си, към свекър си, така че тя да не може да не го забележи и... гледай какво става!? :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Доста съм скапана напоследък, обаче вие ме разсмяхте с глас :lol: :lol: :lol:
Съветите на Алиса са жестоки :lol:
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa, kaто те чета и имам чувството, че си се "заразила" с програмата на Деси. За подобно "заразяване" става дума в "Абсолютна неограниченост" на Витале.

Деси, съветвам те да прочетеш Селестинското пророчество. Там се споменава за 4 вида властни драми, чрез които хората черпят от енергиите си, понеже не знаят, че могат да се зареждат от др. източници.

Драмите са:
1. драма на насилника
2. драма на взискателния
3. драма на затворения
4. драма на "горкия аз"

В различни обстоятелства хората могат да използват различни драми, но повечето имат една доминираща властна драма, която е била с най-голям ефект сред членовете на семейството от ранното детство, тъй че сме склонни да я повтаряме непрекъснато.

Мисля, че властната драма на свекърва ти е драмата на взискателния или на насилника и тя не е виновна за това. Тази драма тя е формирала в детството си, поради поведението на членовете на семейството и спрямо нея. Може би не са и обръщали достатъчно внимание, били са твърде заети и не са имали време за нея. Тогава тя, за да ги накара да и обръщат внимание е започнала да ги подлага на критика, да се опитва да им намери някакъв недостатък, да ги разпитва, за да изскубне тайната от тези затворени хора, за да ги принуди, да и обърнат внимание, т.е. да и посвещават от енергията си. Това прави човека с драма на взискателен. И по такъв начин тя черпи енергия и от вас.
Насилникът пък черпи енергия чрез физическо и псих. насилие спрямо теб.
Затворените хора, създават взискателните. А взискателните - затворените. Насилниците, създават хората, които се стремят да предизвикат съжаление ("горият аз") или други насилници. Така властните драми се възпроизвеждат.

Номерът е да осъзнаеш, че за да използва властната си драма върху теб /т.е. да краде от енергията ти/ тя ти е отредила роля, която трябва да изпълняваш. Ако откажеш ролята, т.е. ако спреш да и обръщаш внимание, то тя няма да може да разиграва драмата си.

Така, че според мен, ако последваш съветите на Алиса от последния пост, ще продължиш да я даруваш с енергията си.

пс: Моята свекърва е страхотен човек и явно не се вписва в учебниците
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra , това което написа е много интересно! Събуди любопитството ми! Благодаря! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор