ПОДАРЪЦИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Хм, чак сега чета тази тема от Коледа насам. Благодаря за подаръците. Ще ми се и аз да се науча да правя такива неща, но ми е много чуждо. Не мога и да разбера смисъла на тези подаръчета. По-скоро скрития замисъл :roll: Абе омотах се :oops:
Впечатление ми прави, че цветя ми се падат като подаръци. Какво ли означава това :roll: Аз много, много цветя не харесвам. В смисъл не мога да се грижа за цветя, харесва ми да ми подаряват, но само толкова :oops:
Иване, май си нацелил подаръка с чергата. С мъжо плануваме да се махаме от Бг, но имаме още доста път да извървим докато стане.
Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

Алиса, Страхотен подарък - Благодаря! :)
И по-често да правиш :wink:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече! ...
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа: Вяра-слонче
Супер, много благодаря! Слончето носи щастие. Аз го тълкувам като нова работа в страхотен екип. :)))
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Сетих се още един забравен подарък. Вяра - инструкции за употреба :lol:
Появи ми се нещо, което не успях да разбера какво е, но го дадох на Вяра. Попитах я какво е и тя каза, че е инструкции за употреба. Казах й "Инструкции за употреба ли? За какво са ти?", а тя каза, че са й много ценни. Тогава я попитах за какво са тези инструкции и тя каза, че са за живота. Тогава вече и на мен ми харесаха и се разделихме доволни.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra:
Супер, много благодаря! Слончето носи щастие. Аз го тълкувам като нова работа в страхотен екип. Smile))
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО, тогава! :D
Rally
Алиса, Страхотен подарък - Благодаря! Smile
И по-често да правиш Wink
Когато мога, с удоволствие! :D
mayadob
Хм, агне. Все бебета ми подаряват. Сигурно съм заовцяла и това ми е следващото бебе Laughing
Аз пък си мисля, че си се пребебила и сега, за разнообразие "една овца" волно и безгрижно махаща с ушички!:D :D :D
desko
Впечатление ми прави, че цветя ми се падат като подаръци. Какво ли означава това
И на мен ми прави впечатление и най-елементарното което се сещам е, че това е просто положителната емоция-енергия "обич" от която се нуждаеш, обич, която не изисква отплата или благодарност, просто ОБИЧ, за да се почустваш уверена, ценна, силна, стабилна, цялостна...?! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

И на мен ми прави впечатление и най-елементарното което се сещам е, че това е просто положителната емоция-енергия "обич" от която се нуждаеш, обич, която не изисква отплата или благодарност, просто ОБИЧ, за да се почустваш уверена, ценна, силна, стабилна, цялостна...?! Wink
ВЕРОЯТНО, МОЖЕ БИ, СПОРЕД ТЕБ
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Точно така, nikimm! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

На Ники се падна една къща-играчка. Не много голяма, но с отворени стени и вътре се виждат всички подробности от обзавеждането. Ники каза, че ще я даде на дъщеря си, но се заигра и предпочете да я остави за себе си.

Нещо напоследък съм на къщи. Освен че подарявам доста, много се и заглеждам. Например, с Яна си рисуваме по книжки за оцветяване и аз оцветявам само къщите. В интернет избирах разни играчки за правене у дома и само една къща ме грабна... Това малко Офф.

На Булги. Забравих какво й се падна :oops:
Беше в просъница. Ще пиша, като се сетя. Помня, че си приказвахме и беше много хубаво.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

и аз да се включа

Мнение от mary089 »

Прочетох темата и много ми хареса идеята.Днес успях да отделя време за визуализации и бях много приятно изненадана. Първо обаче ми се яви един познат, за когото не съм се сещала отдавана и ми поиска лаптоп, дадох му го и той си го гушна и щастливо си замина, вторият човек поиска черни очила, така каза - черни, не тъмни, странно, но си ги сложи и изведнъж взе да крачи важно-важно :) третата, която ми се появи - една приятелка, за съжаление тя не е жива... :( поиска ми сладко, подарих й красив буркан със сладко и тя ми благодари, после имаше тенджера, щипки, плюшено мече, вълнени чорапи, розова рокля /за майка ми!!!/, шапка и накрая дъщеря ми поиска кран /повдигателното съоръжение/, подарих й красив оранжев кран от лего и тя си гушна с кеф! Страхотно! Всеки като ми благодареше, усещах едно много приятно чувство в гърдите, нещо като затопляне и изтръпване едновременно :) :) :) най-интересното - един от хората, които получи подарък днес най-неочаквано ми направи на мен подарък :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Мери, само да питам - защо хората ти искат, а не си задаваш въпроса от какво имат нужда?

Сетих се за Булги - червена роза.

На Ванко57 - електрическо влакче с релси.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

ы

Мнение от vqra »

mayadob написа:Сетих се още един забравен подарък. Вяра - инструкции за употреба :lol:
Появи ми се нещо, което не успях да разбера какво е, но го дадох на Вяра. Попитах я какво е и тя каза, че е инструкции за употреба. Казах й "Инструкции за употреба ли? За какво са ти?", а тя каза, че са й много ценни. Тогава я попитах за какво са тези инструкции и тя каза, че са за живота. Тогава вече и на мен ми харесаха и се разделихме доволни.
Я какъв хубав подарък ми се е паднал, а аз съм пропуснала да си го получа. Чак сега го видях.

Мнооого благодаря, БебеМайче!

Наистина имам нужда от този подарък, тъй като имам чувството, че съм куп пропиляни таланти и ми е трудно да разбера какво точно искам от остатъка. :D
Per aspera ad astra!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

само да питам - защо хората ти искат, а не си задаваш въпроса от какво имат нужда?

Ами те искат след като ги питам :) но някои по-трудно искат, срамуват се :) , а други са готови веднага с отговора. Имаше и един отговор - "Искам теб" /тоест мен/ и то от жена :) :) една приятелка, после я попитах какво точно иска, тя каза, че е самотна и иска да се видим, да й отделя време. Пратих й обичта си. Ще я питам, когато мога дали нещо е получила :) Най-трудно ми беше с дъщеря ми - два пъти я питах и нищо не искаше, накрая каза кран - този оранжев лего кран,който й пратих. Двама души поискаха чорапи, студено им било на краката...много интересно би било някъъде да има тълкуване на подаръците, както в съновника има тълкуване на сънищата :) :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тогава - защо ги питаш какво искат, а не си задаваш въпроса от какво имат нужда, както е описано в първия постинг на Иван?
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

mayadob написа:Тогава - защо ги питаш какво искат, а не си задаваш въпроса от какво имат нужда, както е описано в първия постинг на Иван?
Благодаря ти Мая!Сега прочетох по-внимателно. Ще пробвам с този вариант :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Много яка техника!

Докато четях си говоря с моята приятелка за нейния мъж и викам си сега е момента да я опитам. Чета инструкциите на Иван... Видях приятелката си като искрящо слънце. "Попитах" я (мислено де) какво иска и в ръцете ми се появи едно бебе, което също грееше като слънце, тя го видя и грейна още повече с разперени ръце, аз ѝ го подадох, а тя го прегърна с огромна Любов....
И сега ми е едно много щастливо и усмихнато... усещам пеперудки в корема... :D Надявам се да си получи подъръка! :)

Четейки по-горната дискусия, да уточня, не съм я питала какво иска, а по-скоро си помислих, че искам да видя това, от което се нуждае. Не се изразих правилно, ама ме мързи да редактирам, само ще допиша.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор