Страхова невроза след раждане.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

да ми помогнете как да формулирам, за да усиля страха че това ми енай трудно.колко продължава семинара
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Семинара е 5 часа.
За да усилиш страха просто докато ТЕСаш го драматизирай, остави го да проникне в теб, да те обземе изцяло, увеличи го на 10та степен, ТЕСай през цялото време, дишай дълбоко и гледай как изчезва.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

започнах така как ме посъветвахте,но като тес-вам много се разстройвам,започвам да плача,затова не мога да тес-вам често ,но дали ми олеква не мога да разбера все още.Искам да попитам Иван дали провежда индивидуални срещи,защото много ми се иска да съм на семинара във Варна ,номоя бебок няма да стои толкова време без мен.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Идея! ТЕСни си бебчо, да може 5 часа без теб. :D и ти без него...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Vesile, днес сутринта имах неприятни страхови усещния за това че имам подути лимфи. Прекспонирах страха , така какато Иван е написал и след 15 мин гледах спокойно на този факт. Хората които имат такива страхоси позиви най - 1есто според мен не искат да пуснат нещо и стискат. Усещал съм го по себе си. С това пресилване на нещата ще се отпуснеш.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

http://www.eftuniverse.com/index.php?op ... &Itemid=38
Tук има доста интересни и полезни неща за ПА. Вярвам че ще бъдат полезни!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В.ч. че стоя и чакам да получа следащата ПА, аз напълно и безрезервно вярвам на регулацията на моето тяло.
Позволявам на съзнанието си да излекува подсъзнателните ми подтици да усещам ужасния страх. Позволям на тялото си да усети всеки знак и всяка стъпка когато страха идва и се радвам да имам контрол над паниката си.
Какво първи се случва, когато получавам ПА, защото има толкова много индикации за нея, на които не обръщам внимание?
какво казвам на себе си , за да олуча тази ПА?
Аз просто имамнавик на получавам ПА.
Какво си казвам когтао получавам ПА?
Аз си разрешавам да спрестана с онези малки диалози в мен, които провокират ПА и да усетя първите признаци на ПА и си давам време за ТЕС за да се освободя от тази енергия.
Изиствам причина/мотора за моята ПА.
Избирам да забелязвам първите прояви на ПА и да ги освобождавам и разсейвам възможно най -бързо.
Аз се уча и имам силата в себе си , страхът ми да се прояви по конструктивен начин.

Всички тези предложения се говорят потупвайки, т.е. ТЕС.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

при мен нещата нестават-в къщи чувствам едно безпокойство през по голямата част-тес- вам ,но се отпускам за малко и после пак,а като изляза навън с количката серазтрепетвам,не съм на себе си и се прибирам,ипочвам да плача.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Vesile, рботи тогава за страха от вън щом е по-водещ. Опиши тук като пост, какво чувстваш като излезеш, ама с всички детайли.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

първо излизам,само когато мъжът ми е в къщи,не се отдалечавам много от в къщи,защото ако ми стане лошо да мога да се прибера или да се обадя на мъжа ми,защото един път ми стана лошо,разтреперах се и едвам се прибрах и от тогава много ми е трудно да излизам.днес като излязах дори пред нас се разтреперах много и не съм на себе си и се прибрах.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В.ч. не се чувствам сигурна в този свят и този живот ме плаши аз се доверявам на всички събития,в които участвам даже когато съм пред вкъщи.
Н.Ф. Доверявам се на процесите на живота, защото те се случват по най-добрия начин за мен.

Между другото това, което си описал е ок, но можеш ли да видиш какви мисли ти минават докато слизаш още по стълбите например. Какво чувстваш и какви усещания имаш , като стягане в стомаха, треперенето от къде идва , ако можеш да видиш. Според мен нещата от този род идват от прекомерното желание да контролираме. :idea:
Пробвай предложенията горе от поста!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: страхова невроза

Мнение от ivangp »

vesile написа:Искам да попитам Иван дали провежда индивидуални срещи,защото много ми се иска да съм на семинара във Варна ,номоя бебок няма да стои толкова време без мен.
Провеждам. Обади ми се.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vesile
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Яну 2011 12:57

страхова невроза

Мнение от vesile »

сега опитвам по начина който ми писахте,но тази вечер изобщо не съм спала,а през деня постоянно ми е неспокойно,не съм се отказала да тес-вам-но защо аз не постигам желания резултат?Вашата подкрепа ме кара да не се отказвам искам поне малко да ми е спокойно да мога да се радвам на децата си ,защото в момента се измъчвам,не съм на себе си.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В.ч. прекарвам цялото си време в бягане от страха, и по този начин го привличам , аз аз напълно и безрезервно се доверявам на по-висша енергия която да регулира емиционалното ми състояние.
Н.ф. Доверям се на процесите на живота.

В.ч този страх е много, ама много по-мощен от мен и щ ме изяде и изплюе, аз превръщам енергията на страха в светлината на живота ми.
НФ- 1-ва обиколка - страхът ме изяжда
НФ - 2 -ра обиколка - стар ме изяжда , превръщшзм в сетлина
НФ - 3 - превръщам в светлина
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Веси,виж на ли4ни.
Публикувай отговор