ТЕС при деца/юноши

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

ТЕС при деца/юноши

Мнение от Arethuse »

Става въпрос за момиче на 13 години. Как е по-добре да се подходи - аз съм добро дете... и т.н. или със стандартната фраза?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Питай я нея кое повече й харесва! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kk
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Авг 2008 20:11

Мнение от kk »

А каква е минималната възраст при деца за прилагане на ТЕС?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Самостоятелно - три години. От друг човек - след зачатието.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kk
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Авг 2008 20:11

Мнение от kk »

Благодаря за бързия отговор :) . Синът ми е на 1,9 г. и забелязвам, че развива различни страхове, примерно от коли. Въпросът ми е относно формулировката, примерно "Въпреки, че изпитваш страх от коли, ти напълно и безрезервно приемаш себе си". Това добър вариант ли е и също как да приложа третата фаза с въртенето на очите или тя се изключва поради невъзможност да се изпълни от детето? Благодаря предварително :) .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕС никога не се прави във второ лице, а винаги в първо. Прочети как се прави Прокси. Изобщо почети малко тук преди да задаваш въпроси, както и в книгата. Там е описано с какви фрази се работи при деца. Разбирам че искаш отговори веднага, но разбери ме и мен. Ако повтарям едно и също на всеки новодошъл ще губя много време. Накратко не е добре така както си го описала. Аз бих направил ТЕС с:
Въпреки че ужасно ме плаши шумът на колите, аз съм едно силно и смело момче.
Въпреки че преминаващите коли ме стряскат, аз съм силен и смел

И т.н. вариации на тази тема.
Можеш да му я правиш и директно на него ТЕС, без фрази всеки път когато премине кола и той се стряска. Също провери за рахит, защото тези симптоми може да са предвестници на начало на рахит.

9г не е задължителна. Ако правиш прокси я включвай от време на време. Ако прилагаш директно върху него, я пропускай. Просто го потупвай по точките като включваш и РД.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kk
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Авг 2008 20:11

Мнение от kk »

Благодаря за отговора. Ще събера повече информация и ако имам пак въпроси ще питам :D .
Таня
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Юни 2012 00:00

Мнение от Таня »

Здравейте,
искам да попитам дали е удачно и би помогнало да правя Прокси на детето ми,което е на 2,5г за да не се боледува когато посещава детска ясла?Повече от месец не съм я пускала,защото се страхувам че отново ще започне да се разболява.
Ако аз и баща и изчистим нашите страхове и негативни емоции спрямо нейните боледувания,както и да правим Прокси за нея,дали ще даде резултат,или както ми казват майките с опит в това тя трябва да премине през всички болести за да си изгради имунитет и че това е естествен процес?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз искам да те попитам, ако аз ям от това което си сготвила днес за обяд, дали ще ми хареса?

Ако кажеш, че ще ми хареса, а не ми хареса, това какво ще означава?
Ако кажеш, че няма да ми хареса, а пък ми хареса, това какво ще означава?
Ако кажеш, че ще ми хареса и ми хареса, това какво ще означава?
А обратното?

В крайна сметка никога няма да разберем докато ти не сготвиш и аз не го опитам.
Всичко друго са спекулации.
Това важи в пълна сила за изказванията и на майките с опит.

На тях други майки с опит са им казали еди какво си и те са го приели за истина без да имат смелостта да пробват нещо различно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Работете с таткото и детенцето....останалото ти е казано от Иван. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Таня
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Юни 2012 00:00

Мнение от Таня »

Благодаря ви за отговора :D !
Solle
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Ное 2011 03:23

Мнение от Solle »

Аз на моето дете го правя с "аз съм добро дете и мама и татко много ме обичат",и съм имал доста добри резултати. Но имаше един страх след малка хирургична намеса който каквото и да правих и да казвах, просто не се повлияваше дори минимално и това продължи няколко месеца. Педиатърката изписа капки на Бах (Мимулус) и се реши проблема из основи ,да чукна на дърво няма вече паника нито от лекари нито от хора със зелени дрехи (като хирурзите). Така че като някакъв вариант може да пробвате и това. Успех :)
Публикувай отговор