Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:
ivangp написа:Вяра прави си КС, ТЕС, ЕТ, ТАТ и каквато друга техника знаеш, всеки ден с намерение да почувстваш и разбереш, че не знаеш, никога няма да знаеш и не е нужно да знаеш кое, как и защо. :idea:
Не съм съгласна. Нали именно убежденията ни в подсъзнанието творят реалността ни. Така, че ако имаш обяснение защо нещото се случва, без значение дали е истина /тя винаги е относителна/, което влияе на тези убеждения, това е от изключителна важност. Това обяснение се превръща в истина за теб!
Да, така е, но само ако се нуждаеш от обяснения кое, как и защо. Ако мозъкът ти не се нуждае от убеждения /а би трябвало да не се нуждае, тъй като така и така няма как да се разбере Истината на Твореца/

Затова това нещо трябва да се тесне, тъй като иначе пречи.


Moят мозък се интересува от подробности и убеждения и затова напредвам по-бавно.

Но в темата ти си дала много добро обяснение, относно как действа КС, което ме задоволява. Няма никакви противоречия. И вярвам на 100 %. Дори си обяснявам действието на всички останали техники - ТЕС, ТАТ, хоопонопоно, че е на абсолютно същия принцип, за който говориш в темата си.
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Ако мозъкът ти не се нуждае от убеждения /а би трябвало да не се нуждае, тъй като така и така няма как да се разбере Истината на Твореца/
Ти вече си носиш убежденията в подсъзнанието, които свирят стари мелодии като стар магнетофон. Защо, някой като кихне до нас - утре и ние сме болни? Как ще смениш програмата, ако някой не ти обясни адекватно, че вируси няма. Друг е въпроса дали ще му повярваш.
Ако ти кажа: "Вяра, да знаеш, вируси няма". Ще го приемеш ли на чисто доверие? Ще промени ли убеждението ти? Но ако прочетеш обяснението в статиите на д-р Щефан Ланка, правените от него изследвания, изолирането на първия вирус от морската вода и т.н. вероятността е мноого голяма.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа: Как ще смениш програмата, ако някой не ти обясни адекватно, че вируси няма. Друг е въпроса дали ще му повярваш.
E, как как? С ТЕС, например или с техника за промяна на убежденията. И за това се правят семинари. Аз лично бях на такъв при Иван и съм доволна.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Защо, някой като кихне до нас - утре и ние сме болни? Как ще смениш програмата, ако някой не ти обясни адекватно, че вируси няма. Друг е въпроса дали ще му повярваш
.

Според ГНМ пък когато някой кихне до нас ние оставаме здрави, защото не вярваме, че заразяването е възможно като процес, т.е. знаем, че микроорганизми (каквито и да са) в тялото ни могат да се развият само по конкретен сигнал от мозъка ни, предизвикан от точно определен конфликтен шок.

Дори и да приемем, че съществуват вируси (защото както знаем всяка истина е субективна), според ГНМ те евентуално биха се развили по време на лечебната фаза на органите с произход от ектодерма, и няма никаква причина да „сменяме тази програма”, защото това е лечебна фаза и тя е единствения начин тези органи да се излекуват.

Така стоят нещата според ГНМ - изобщо истини хиляди - всеки си избира в какво да вярва.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MagicWoman написа:
ivangp написа:Вяра прави си КС, ТЕС, ЕТ, ТАТ и каквато друга техника знаеш, всеки ден с намерение да почувстваш и разбереш, че не знаеш, никога няма да знаеш и не е нужно да знаеш кое, как и защо. :idea:
Не съм съгласна. Нали именно убежденията ни в подсъзнанието творят реалността ни. Така, че ако имаш обяснение защо нещото се случва, без значение дали е истина /тя винаги е относителна/, което влияе на тези убеждения, това е от изключителна важност. Това обяснение се превръща в истина за теб!

Пример: Обясненията в ГНМ, че вируси не съществуват. Справка: изследванията на Щефан Ланка. Това обяснение променя убежденията ти и ти спираш да се разболяваш от т.н. вирусни заболявания.

Друг пример. Защо толкова малко хора не успяват да практикуват Енергийната матрица? Заради мъглявите обяснения на Ричард Бартлет. Което съвсем не е случайно. Има хора посетили над 10 семинара и пак не могат.

Човек има нужда от обяснения, които да потвърдят или отхвърлят определени убеждения. :!:
Бъркаш вяра с обяснения. Само ако повярваш в обясненията те се превръщат в убеждения. А дали ще им повярваш зависи от какво?

Много хора ще прочетат дадените от теб примери на обяснения и пак няма да им повярват. Защо?
някои хора твърдо вярват в Бог. хайде обясни ми защо? има ли обяснения защо той съществува? Не. Просто е дълго повтаряно клише.
Вярата се извършва на подсъзнателно ниво и често няма нищо общо с обясненията. Понякога има, но не винаги.

Освен това аз говорех за знания, а не за обяснения.
Пак бъркаш термините. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Тук пак влизаме в "речени-казани". Казах, че ако имаме обяснение, което влияе на убежденията ни, това се превръща в истина за теб, т.е. ти вече знаеш, че е така. Всички останали знания, неподкрепени от пряк опит са само информация.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така плямпаме си. Никога не знаеш. Само от време на време си мислиш, че знаеш.
Не е е дно и също. И ти ли не го разбираш. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

Хора, да се похваля с резултат! Той касае само симптомите ми, но за мен това е най-важното! Пиша именно тук, защото откакто се занимавам със синхронизацията, имам два големи напредъка! Единият е свързан със щитовидната жлеза, някъде от средата на м.март почти не усещам симптоматиката й, да не говорим ,че напоследък има дни, в които почти не се сещам за нея :idea: Това все още не значи, че съм готова да отида на ехограф и на кръвни изследвания, защото аз реших да ги направя, когато съм напълно убедена, че те само ще потвърдят пълното ми оздравяване, но мисля, че следвам тази посока. :)
Другото е, че повече от месец вече мога да правя ТЕС винаги, когато искам :) , което за мен е голям подарък!
Изобщо комбинирането на тихниките заедно с визуализации, и много упоритост, дава положителни резултати! :!:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече! ...
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Хей, Рали радвам се, че отново се появи във форума и то с такъв резултат! Браво!!! :D ама дай и малко подробности де! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Във форума, където засекретиха темата ми само за посветени обясняват, че квантовото докосване било навлизане в 100%-овата енергия на чистото съзнание.

Ако някой също мисли така, ето отговорът ми ТАМ. След което ме блокираха, задавайки ми въпроси в същото време... :D
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана, Диана сега разбрах на какво се основават твоите твърдения. Те не са твои всъщност. Ти просто четеш тук и там разни неща и просто ги цитираш.
Това добре, поне стана ясно. Но защо се вреш там където не те искат? Ей това не го разбирам.
Пак малко народна мъдрост:
Дават ли ти - взимай, гонят ли те - бягай!
Насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш.
Не всичко коетохвърчи се яде.

А колкото до тези Ели и сие, които държат този форум, те си имат дълъг път на развитие пред себе си, както и всички ние и вероятно доста проблеми с които да се справят. Тази заядливост ми говори за вътрешни раздори.

Интересното е че, аз никого не одобрявам и не блокирам от този форум при регистрацията му. Целият процес е автоматизиран. А едната от тях каза, че не е могла да се регистрира и, че аз съм я блокирал защото съм я бил проучил ли усетил ли. Това е толкова далече от истината, колкото е възможно да бъде.
Интересният поне за мен факт е, че по някакъв начин системата не я е допуснала. :idea: :roll: :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Диана, Диана сега разбрах на какво се основават твоите твърдения. Те не са твои всъщност. Ти просто четеш тук и там разни неща и просто ги цитираш.
Ех, разкри ме! Не мислех, че съм толкова прозрачна. :lol: Сложи ме в рамка и ме окачи на стената. Но много добре знаеш, че това е само твоята представа за мен. :wink:
Но защо се вреш там където не те искат? Ей това не го разбирам.
За да си науча урока и да спра да го правя най-после :!:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

MagicWoman написа:Във форума, където засекретиха темата ми само за посветени обясняват, че квантовото докосване било навлизане в 100%-овата енергия на чистото съзнание.

Ако някой също мисли така, ето отговорът ми ТАМ. След което ме блокираха, задавайки ми въпроси в същото време... :D
Така и не разбрах какво е станало в онзи форум.
Но би ли обяснила отговора си на български :)
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Мая, в този форум изкопираха постовете ми от клуб Зеланд и там писах един, два пъти, тъй като никой не ме питаше нищо... и когато след повече от месец отново отидох да видя какво става с темата - нея просто я нямаше. Оказа се, че са я засекретили към темата "Обучение", където могат да я виждат само хора "изявили желание да се обучават", каквото и да значи това. Започнаха да ме нападат с от сорта "преподавай си техниките спокойно, никой няма да ти вземе учениците, искаш да видиш дали няма да си превишим пълномощията" и т.н. Признавам, че често чистосърдечието ми граничи, даже се припокрива, с наивност. Тук с пълна сила важи принципа "Нападението е най-добрата защита". Често използвам цитати, защото са в подкрепа на мои твърдения. Все пак Дейвид Бом е посветил живота си на тези изследвания, а аз не разбирам от физика, за да изкажа "мое твърдение" по този въпрос. Според мен цитатът е по-добро решение от преразказването му със собствени думи. Цитатът е от Франк Кинслоу и се базира на изследванията на Бом. Твърдението на участничка във форума беше че "квантовото докосване е навлизане в 100%-овата енергия на чистото съзнание"
Преводът е следния:

"Квантовата физика е открила царството на Чистото Осъзнаване, най-малкото теоретично. Дейвид Бом, един от най-изтъкнатите теоретични физици от своето поколение, определя "безграничното цяло"в което се съдържа скрит ред. Това не трябва да се бърка с нулевата точка или квантовото състояние, които са най-ниското състояние на енергия в частиците и обектите. Състоянието, на което се позовава Бом, няма енергия. Просто казано, това поле съдържа "нещата" на сътворението, тихичко чакащи да станат форма или енергия. Това, което ни казва Бом е, че всичко идва от нищото." Кинслоу

Във форума се позовават на Айнщайн, който казва, че Всичко е енергия.

Айнщайн умира 1955 г. Бом е квантов физик, ученик на Айнщайн и отива малко по-далеч разкривайки теорията си за скрития ред. Бил е силно повлиян от Дж.Кришнамурти за Единното цяло и публикациите му на тази тема са в началото на 70-те год. на миналия век.
На български има издадена книга - 13 диалога между Бом и Кришнамурти: ДА СЛОЖИМ КРАЙ НА ВРЕМЕТО
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Благодаря за разясненията.
Странна работа с тези "учителки".
Публикувай отговор