Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гледах ти клиповете за да ти преведа какво яде този 100летник и маратонец. Първо той не е маратонец, а е бягал веднъж маратон.
За упражненията които прави казва, че от време на време прави лицеви опори и от време на време бяга по 16 километра. Колко често е това от време на време не е ясно. Освен това е работил всеки ден на някакъв пазар до 97 годишна възраст, след това е прекъснал за няколко месеца, но му станало скучно и сега работи по 3 дни в седмица в една компания като механик. Т.е. работи, движи се често с ниска интензивност.
За храната - яде зеленчуци, червено месо и яйца. Не яде риба и млечни продукти. Т.е. яде близо до това, което и аз препоръчвам в началото на тази тема, само че не го яде сурово. Не яде кълнове. (това не го казвам за да се заяждам). Вече сис тигнал до извода, че трябва да вярваш само на себе си и собственият си опит.
Пие бира, не пие вода и чай. Пуши от 7 годишен.

Сега най -важното, според мен.
На въпроса: "Каква е тайната на дълголетието?" отговаря:
Приемай нещата такива каквито са и като дойдат. Ако се тревожиш твърде много за това и онова ще се вкараш в гроба преждевременно.Ако се радваш на живота, това е добро за тялото ти и за здравето ти. Ако си нещастен това не е добро за тялото ти. Прави това което ти е приятно, постъпвай с другите, както искаш да постъпват с теб!"

Ако си прочел цялата тази тема, както ти препоръчах, ще да си прочел и че писах, че според мен: "Храната е важна, но мисленето /отношението към живота (и храната в частност) е по-важно."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivos81

stoletnizi

Мнение от ivos81 »

razbiram angliiski, tezi ne6ta koito si pisal gi razbrah. stava6e duma 4e ne jivee koi znae kolko zdravoslovno i vypreki tova e vyv forma, a za 16 km i edin pyt da gi e biagal na 97 ne e malko,ti moje6 li da biag6 16 km, malko se symniavam osven ako ne biaga6 redovno.
az li4no sym maniak na halkite, lostovete i kickboxa i ot vreme na vreme biagam, pove4e ot 10km ne sym biagal,ne 4e niama da moga no niama da mi byde lesno vyob6te.
ivos81

ostorojno - eda

Мнение от ivos81 »

mejdudrugoto niakoi gledal li e filma ostorojno - eda . niakvi komentari?
dnes go gledah za pyrvi pyt. da si priznaia 90% ot ne6tata koito kazvat gi znaeh,no mi haresa poneje praviat eksperiment i poneje obiasniavat za6to i po kykyv na4in ti vrediat razli4nite konservanti i tempodobni na tialoto, ne 4e az ne biah ubeden,no poneje taka nare4enite normalni hora koito se hraniat samo po tozi na4in me gledat kato izvynzemen kogato zema da im obiasniavam sy6tite tezi "gluposti". nadiavam se pone malko da se ubediat,no az sym pesimist, hranata e droga, ne e vajno da e polezna ,vajnoto e da e vkusna,pyk kakvo ot tova 4e te ubiva bavno,rano ili kysno 6te umrem. i sled 10 minuti ,oh triabva da si vzema hap4etata za kryvnoto i za 6titovidnata jleza. ama te bolestite ne idvali ot hranata, prosto idvat ot vyzduha i kato doidat prosto zima6 edno hap4e i ti stava edno hubavo.
O ne moga da razbera kak horata sa se prevyrnali v edni ovze, ednata gleda drugata i si kazva 4e kakvo pyk ,tova e normalno a horata koito se hraniat zdravoslovno sa gledani kato niakvi izvynzemni koito edvaline sa niakvi sektanti pobyrkani maniazi na tema hrana.
ivos81

meso

Мнение от ivos81 »

a vpro4em ivane ot kyde go namira6 tova meso ta go iade6 i surovo, mi to triabva postoianno da obikalia6 selata.
Az ne sym vegan,no ve4e zeh da obmisliam ideiata,mi to niama ot kyde da si kupi6 sviasno meso osven ako ne jivee6 na selo.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами това дето го ядеш готвено откъде го купуваш? Като го ядеш готвено по-добро ли става, независимо откъде си го купил? Вземи пиши на кирилица, писах ти и лично съобщение за това. И прочети пак цялата тема, внимателно, този въпрос вече е задаван и му е отговаряно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivos81

st

Мнение от ivos81 »

estestveno 4e ne stava po dobro ,vse si e typkano s antibiotizi,e edna malka 4as otivav vyv syda s vodata koiato se otdelia pri gotveneto na para, tam otivat i nitratite ot zelen4uzite, v tozi smisyl e po dobro na para,no vse si e bokluk,predpo4itam da ne go iam,bilo to surovo ili gotveno.
ne moga da pi6a na kiriliza, kompiutyra mi e prezakan.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivos81 , преди да почнеш да пишеш погледни горе в ляво - там пише "клавиатура"... и пишеш на кирилица :idea: :idea: :idea:
Така по-лесно ще те прочетем, пък и ти себе си...:wink:
И до колкото сме във форум за ТЕС, ти предлагам малко да поТЕСаш постовете си, съдържат доста стаен гняв, а липсата на гняв оправя храносмилането и усвояването на храната, независимо каква е и от къде е. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: st

Мнение от гената »

ivos81 написа:estestveno 4e ne stava po dobro ,vse si e typkano s antibiotizi,e edna malka 4as otivav vyv syda s vodata koiato se otdelia pri gotveneto na para, tam otivat i nitratite ot zelen4uzite, v tozi smisyl e po dobro na para,no vse si e bokluk,predpo4itam da ne go iam,bilo to surovo ili gotveno.
ne moga da pi6a na kiriliza, kompiutyra mi e prezakan.
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=626
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: ostorojno - eda

Мнение от гената »

ivos81 написа:mejdudrugoto niakoi gledal li e filma ostorojno - eda . niakvi komentari?
dnes go gledah za pyrvi pyt. da si priznaia 90% ot ne6tata koito kazvat gi znaeh,no mi haresa poneje praviat eksperiment i poneje obiasniavat za6to i po kykyv na4in ti vrediat razli4nite konservanti i tempodobni na tialoto, ne 4e az ne biah ubeden,no poneje taka nare4enite normalni hora koito se hraniat samo po tozi na4in me gledat kato izvynzemen kogato zema da im obiasniavam sy6tite tezi "gluposti". nadiavam se pone malko da se ubediat,no az sym pesimist, hranata e droga, ne e vajno da e polezna ,vajnoto e da e vkusna,pyk kakvo ot tova 4e te ubiva bavno,rano ili kysno 6te umrem. i sled 10 minuti ,oh triabva da si vzema hap4etata za kryvnoto i za 6titovidnata jleza. ama te bolestite ne idvali ot hranata, prosto idvat ot vyzduha i kato doidat prosto zima6 edno hap4e i ti stava edno hubavo.
O ne moga da razbera kak horata sa se prevyrnali v edni ovze, ednata gleda drugata i si kazva 4e kakvo pyk ,tova e normalno a horata koito se hraniat zdravoslovno sa gledani kato niakvi izvynzemni koito edvaline sa niakvi sektanti pobyrkani maniazi na tema hrana.
От това което пишеш тук не мога да схвана нищо,освен че май си търсиш публика пред която да се докажеш,покажеш че знаеш нещо,че си нещо повече,наясно си с нещата и искаш някой да те оцени!
Не осмисляш и виждаш какво ти се казва от другите тук,рискуваш да си говориш сам във темата,а и това че си песимист също е факт върху който можеш да поработиш с ТЕС и го промениш!
Звучиш много объркано и разпръснато,направо цепиш мрака с коментарите си след всичко което ти се каза и написа!Казва ти се нещо,а ти все едно отговаряш със заучени фрази,който си наизустил и става една голямааааа БОЗАААААА!!!!!!
ivos81

Мнение от ivos81 »

do nadpisa klaviatura niama sinia ikonka,iavno predi e imalo,sega niama. eo i screenshot
http://www.-----.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
gena ne moje6 da shvane6 6toto si malko pod srednoto nivo na ineligentnos.i za razlika ot teb primernata ovza na koiato kato i se kaje ne6to mlykva i izpylniava az imam malko sobstven mozyk i mnenie koeto da izrazia a ne da izpylniavam i da si traia
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вече си теснах средното ниво на интелигентност и съм ок отвсякъде! :wink:
Ти правиш ли си ТЕС?Или си ок и наблягаш на храната само?Не забравяй,че и мобилните тел и компютрите са вредни също,а явно без тях не можем,както и тези клетки които ни облъчват отвсякъде!
А относно случая с овцата си много прав,защото след това което ти се намекна,ти си знаеш своето и така трябва да бъде!
Явно не сме ти на нивото,със тази средна интелигентност!Извинявай,че се опитах да изпъкна едни гърди напред!
Сподели да разберем понапредналата ти интелигентност в какво се изразява и какви успехи си постигнал досега,дори и само с храните за които така специализирано говориш и коментираш!Дай да научим нещо от човек като тебе!Не се скрънзай! :lol:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivos81, това е нещо друго :roll:
http://www.-----.com/photo.php?fbid=2023161624530&set=a.2023161584529.127630.1408654507&type=1&theater
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivos81

Мнение от ivos81 »

Как работи ТЕС?
ТЕС е основана на твърдението, че "Причина за Всички Негативни Емоции е Дисбаланс на Енергийните Потоци в Тялото".
Тя премахва умствените, емоционалните и физическите пречки за правилното протичане на енергията на клетъчно ниво, което позволява организма да възстанови състоянието си на Енергиен Баланс, да се самолекува и да действа на Оптимално Ниво.

Zna4i hapvaite si v makdonalds,posle tesvate malko i si4ko e nared, 4ak se zamislih da po4na da se drusam i da pia i pu6a po zial den,za6to ne hem ti e kef hem se tesva6 edin pyt i si4ko ti e nared. to4no tova im triabva na horata. dobre sa go izmislili
Kato stava duma kakvo sym postignal, ot ----- gledna to4ka ne e malko za neprofesionalist,ot gledna to4na na sporta govoria. ako mi govori6 za pari i tam te nadminava v desetki pyti, no kakto se kazva parite sa samo hartiiki, za ni6to ne stavat vypreki 4e 90% ot naselenieto na zemiata samo za tva misli poneje sa v defizit,normalno.
vyob6te az se 4ustvam dobre i ----- i psihi4eski i niamam nujda da se tesvam za da dostigna systianie v koeto ve4e sym. ako imam bolest re6avam problema kato eliminiram tova koeto ia provokira a ne samata bolest,za6toto sled tova 6te se poiavi druga bolest zaradi sy6tia problem i taka do bezkrainos 6e se tesva6.
ТЕС е доказала ефективността си при множество проблеми и заболявания от физическо, емоционално и психическо естество.

Ето някои от тях:
Лични
Отслабване - ... i t.n. ,za6to pyrvoto koeto se pi6e e otslabvane, ami za6toto po goliamata 4ast ot naselenieto e zatlystialo razbirase. i kakvo praim nie, podariavame nadejda, spokoino,hapvaite si konservanti,no ako se tesvate si4ko e re6eno. tva mnogo mi haresva
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

гената
От това което пишеш тук не мога да схвана нищо,освен че май си търсиш публика пред която да се докажеш,покажеш че знаеш нещо,че си нещо повече,наясно си с нещата и искаш някой да те оцени!
Не осмисляш и виждаш какво ти се казва от другите тук,рискуваш да си говориш сам във темата,а и това че си песимист също е факт върху който можеш да поработиш с ТЕС и го промениш!
Звучиш много объркано и разпръснато,направо цепиш мрака с коментарите си след всичко което ти се каза и написа!Казва ти се нещо,а ти все едно отговаряш със заучени фрази,който си наизустил и става една голямааааа БОЗАААААА!!!!!!
Гена.... :idea: Я малко повече ТЕС! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivos81

tes

Мнение от ivos81 »

Izviniavam se predvaritelno na viski ako sym obidil metoda, no mnogo mrazia niakoi da me ubejdava v ne6to po na4in po koito go praviat po televisiata,pyk moje i metodyt da e dobyr.
Заключено