Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra
Аз пък мисля, че възможна причина е различни начини за приемане на информация. Защото мозъците са различни.
А от какво се обуславят различията?!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:vqra
Аз пък мисля, че възможна причина е различни начини за приемане на информация. Защото мозъците са различни.
А от какво се обуславят различията?!
Не знам. Но знам, че аз, децата ми, майка ми, брат ми, на майка ми брат и и т.н. също по-трудно възприемат информация, когато я четaт на глас.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, аз също възприемам текст по-лесно като го чета на ум, даже до сега съм си мислела, че при всички хора е така.

Но какво общо има това с ТЕС. Аз не възприемам нещата така: с ТЕС набиваме думи в главата си. Мен повтарянето на едно и също (на глас, на ум, няма значение) ми помага да се абстрахирам от всичко наоколо, вглъбява ме, концентрира ме. На твой език - зависва всичко около мен и остават само емоцията + усещането в тялото, по които работя.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра, аз също възприемам текст по-лесно като го чета на ум, даже до сега съм си мислела, че при всички хора е така.

Но какво общо има това с ТЕС. Аз не възприемам нещата така: с ТЕС набиваме думи в главата си. Мен повтарянето на едно и също (на глас, на ум, няма значение) ми помага да се абстрахирам от всичко наоколо, вглъбява ме, концентрира ме. На твой език - зависва всичко около мен и остават само емоцията + усещането в тялото, по които работя.

Да разбирам, че си по-концентрирана, когато говориш/повтаряш думи наум, отколкото, когато се вглъбиш в себе си в тишина?
Не го разбирам това.
И как ти изскачат разни неща от подсъзнанието, докато го обстрелваш с думи, нямам представа? Мислиш ли изобщо за това, което изговаряш?
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, последното нещо, което исках да направя беше да противопоставям ТЕС и КС. За мен те преследват и постигат една и съща цел, точно това и дискутираме в моята тема в момента. За мен начина е малко различен, но малко. Ще ти дам пример с теб:

С ТЕС ти казваш:
Въпреки че съзнанието ми крещи, че снаха ми не е права да бъде толкова лицемерна с мен защото не го заслужавам (емоцията по която работиш – да речем яд) и от това подсъзнанието ми плаче и изпитвам това гадно стягане в стомаха (усещането в тялото), аз избирам да се погрижа за себе си, защото така ми е гадно (декларацията перефразирана за целта на обяснението тук).

Как обаче да се погрижа, пробвах вече да променя снаха ми, не става и дори още по-силно ме заболява стомаха.
Май трябва да се съсредоточа въху себе си, ама как :roll: ?
До сега го правех като се концентрирам върху яда, ама това само още повече засилва и яда и болката в стомаха.
Пробвала съм да се концентрирам и върху болката, но това също я засилва, не става така.
Трябва да ги махна и двете ама как????
Абе то май излиза, че ядосвайки се аз съм поставила снаха ми пред себе си и вместо нея да я боли, мен ме боли и сега трябва да търся техники да се оправям ....
Ама пък само като си помисля, че тя заслужава да я боли, а пък не я боли, мен още повече ме заболява.
А пък защо всъщност да трябва да я боли, тя не е лоша като цяло, просто сега покрай събитията малко и прихлопа дъската, ама то и аз да бях на нейното място .... Ааааа, май така по-слабо ме боли?!
Всъщност реално погледнато май само от мен си зависи дали да отдавам значение на поведението и и от това да ме боли или да я оставя да си плува както на нея си и харесва, а пък мен да не ме боли. Господи, то май спря да ме боли съвсем?!
Ама това е прекалено просто, то ако нещата в живота бяха толкова прости .... Пък и аз имам особено сериозни психологични проблеми, не съм като Ния дето вятър я вее на бял кон.Ох, пак малко ме заболя.
Абе някой някъде казваше, че най-простичките неща са най- гениални .... А, пак не ме боли :) ?!
Ей сега само да не започне пак.
Май не започва и толкова ми е хубаво ....
Стаааааааааааааааана!
Общо 15 минутки всичко, чак не мога да повярвам!!!!

С КС (същия случай като по-горе)
Ох, подивявам, не е справедливо това, боли ме стомаха само като си помисля. Ще тегля вече една майна на всичко, отивам да зависна в ЧО пък да става каквото ще, писна ми да се измъчвам.
Готино ми е .... Болката постепенно изчезна ..... :)
Общо 10 минутки всичко, не мога да повярвам?????
Как става това?
А дали наистина работи или аз просто си внушавам?
А дали чисти нещо трайно, прекалено просто е, няма как, няма начин.
То нали простите неща бяха гениалните? ...., ама пък не ми се вярва много това. Пък и аз имам особено сериозни психологични проблеми, не съм Диана, тя и тя като Ния веднъж се не е оплакала от нещо ..... Ох хората, които успяват да си помагат с тези техники си имат бели коне, пък аз си нямам :cry: . Ама май пак започва да ме боли .... ужас.
Абе май тая с конете не ще да е истина щом пак започва да ме боли???
Само разсъждавам и само противоречия, то затова Иван казва, че съм пълна с противоречия. Ох, още повече боли ...
Отивам си обратно в ЧО и майната му ....
5 минутки и нищо пак не ме боли – вече ще взема да повярвам, че ми мина завинаги пък да става каквото ще, писна ми, не ме интересува!
Стаааааааааааааааана!
Общо 15 минутки всичко и аз съм ОК!!!!

Вярче, а понеже имам някакви подозрения, че все пак още ти трябва обяснение как точно работи КС, ще ти дам моето за на първо време докато Диана дойде за да можеш да започнеш да действаш веднага с която от двете техники искаш, все тая е.

Според мен с КС блокираш (зависваш) съзнанието (и проявата му – яда) и подсъзнанието (и проявата му – болката в стомаха) и един вид напълно и безрезервно приемаш себе си (единството).

Тоест ако се замислиш в края на крайщата постигаш същото като с ТЕС (сравни с по-горе и ще видиш). Което съвсем естествено мен поне ме води към извода (не опит за сега, нямам толкова опит), че ЧС работи и чисти и би трябвало ефекта да е толкова траен, колкото и ефекта от ТЕС.

ОХ, ДАНО ДА ПОИЗЧИСТИХМЕ ПРОТИВОРЕЧИЯТА ПОНЕ :roll: .
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia, благодаря ти. Много полезно. За противоречията - разбрах.
Не става въпрос за никакво противопоставяне не двете техники. Ясно е, че са различни пътища за постигане на една и съща цел.

Имам някакви неясноти, относно примера за ТЕС.
Как обаче да се погрижа, пробвах вече да променя снаха ми, не става и дори още по-силно ме заболява стомаха.
Май трябва да се съсредоточа въху себе си, ама как :roll: ?
До сега го правех като се концентрирам върху яда, ама това само още повече засилва и яда и болката в стомаха.
Пробвала съм да се концентрирам и върху болката, но това също я засилва, не става така.
Трябва да ги махна и двете ама как????
Абе то май излиза, че ядосвайки се аз съм поставила снаха ми пред себе си и вместо нея да я боли, мен ме боли и сега трябва да търся техники да се оправям ....
Ама пък само като си помисля, че тя заслужава да я боли, а пък не я боли, мен още повече ме заболява.
А пък защо всъщност да трябва да я боли, тя не е лоша като цяло, просто сега покрай събитията малко и прихлопа дъската, ама то и аз да бях на нейното място .... Ааааа, май така по-слабо ме боли?![/


Тези размишления са нещо като Напомнящи фрази, докато обикаляш по точките, така ли?

Може би ще ти стане смешно, но опиши точно как ти правиш един ТЕС, с най-голями подробности, с НФ и всичко. Струва ми се, че не повтаряш наум едно и също, а разсъждаваш, докато почукваш точките. И именно в следствие на разсъжденията ти изскачат неща за тесане.

Явно нямам никаква представа как се прави ТЕС от напреднали, ами си давам по книгата.


Пак оспамихме темичката, сори.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, убих те!

Кога си ме виждала да давам декларации или напомнящи фрази на хората. Това е абсурд. Аз от къде мога да знам ти какво изпитваш към снаха ти изобщо????? нито пък имаш ли изобщо нещо за чистене по отношение на нея в момента????

Това, което съм написала е чисто и просто илюстрация, пример, и не на едно тесане, а на ... и аз не знам какво, може би общата картина в главата ми (моята) по отношение на ТЕС и по отношение на КС, разиграна (просто разиграна) с твой пример. Целта беше да ти покажа, че можеш да се отдадеш с доверие на която и да е от двете техники, без да го мислиш. Може противоречията в твоята глава да са други, може дори да нямаш никакви противоречия, аз няма как да знам, знам само че ти винаги много го мислиш, а то няма нищо за мислене, защото само си създаваш противоречия, които ти пречат да се отдадеш.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра, убих те!

Кога си ме виждала да давам декларации или напомнящи фрази на хората. Това е абсурд. Аз от къде мога да знам ти какво изпитваш към снаха ти изобщо????? нито пък имаш ли изобщо нещо за чистене по отношение на нея в момента????
Явно не разбираш какво имам предвид. Сигурно не съм обяснила правилно. Кой ти казва, че ми даваш Напомнящи фрази и декларации. Нямам никакви проблеми със снаха ми в момента. Просто използвах декларацията, която си дала за пример, за да ми обясниш как точно би правила ТЕС в случая, с подробности. Защото явно аз не го правя като теб. То не е и нужно. Питам само, информативно.

Ех, Ния, ще тесам "Въпреки, че не ме разбират какво искам да кажа..."
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Права си, да, препрочетох го, не съм те разбрала, сори, да, имам много работа в момента (да се оправдая де) и не го прочетах много внимателно. После ще ти пиша.

Пък и нали обичам да ти се карам, от обич е, да знаеш!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:
Пък и нали обичам да ти се карам, от обич е, да знаеш!
И аз те обичам :*
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, аз с КС за пръв път те видаях различна онзи ден, затова моя съвет е:

Хвани КС здраво, отдай му се за една седмица изцяло (за всяка, и най- малката болчица, която усетиш) и ела да поговорим пак тогава. Ако все още искаш да говорим за ТЕС, ще говорим.

Съжалявам за преди малко, и за всички други пъти когато по някакъв начин си се почувствала засегната от мен. Имам силно усещане, че този път всичко ще бъде наред, на където и да хванеш, ТЕС, КС .... няма значение :) . А и всичко постигнато до тук, да не вземеш да го занулиш, то не е нула, повече е отколкото можеш да осъзнаеш, благодарение на него си стигнала до тук!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа: Съжалявам за преди малко, и за всички други пъти когато по някакъв начин си се почувствала засегната от мен.
Явно все още имаш работа или не знам, но истината е че никога и по никакъв начин се съм се чувствала засегната от теб. В предишния си пост просто си помислих, че аз съм изцяло отговорна за случаите в които хората не разбират какво искам да кажа. Сега обаче смятам, че може да не съм 100 % отговорна, тъй като е възможно онзи който ме чете да е зает и да е прочел набързо написаното от мен. Абе не е и така. Изцяло съм отговорна. Ако съм го написала с малко думи и то по такъв начин, че да се разбира, ти и заета да си, щеше да разбереш.

Това ми напомни за един руски клип, който гледах наскоро, за един сляп човек, който просеше до една картонена табелка с надпис: "Сляп съм, помогнете!", но хората го подминаваха. В един момент до него се спря младо момиче, взе табелката и написа нещо на нея. Той опипа обувките му. След това събра много пари от хората. Вечерта тя отново мина покрай него, и след като опипа отново обувките и, човекът я попита какво е написала, за да започнат хората да му оставят пари, а тя му отговори: "Същото, каквото и ти, но с други думи"

Такивамитиработи за думите.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ако знаеш колко пъти ми се е налагало да тесам, по-точно да балансирам, привързаността си към някого - няма оправия тук, трябва да му търся корена.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra
Alisa написа:
vqra
Цитат:
Аз пък мисля, че възможна причина е различни начини за приемане на информация. Защото мозъците са различни.
А от какво се обуславят различията?!


Не знам. Но знам, че аз, децата ми, майка ми, брат ми, на майка ми брат и и т.н. също по-трудно възприемат информация, когато я четaт на глас.
С всичко това исках, да те подсетя за основите на ТЕС, за коренно новия възглед, че не гените обуславят а енергията...ще ти потърся филмчето, което имам пред вид(сега не го намирам, но сигурно си го гледала) и ще разбереш къде те водя. :wink:
За малко, ще се намеся в разговора ти с Ния. Когато правиш ТЕС, отпусни се и се довери на тихите гласчета, които те "разсейват" от "правия" път, т.е. от канона в ТЕС за прилагане на ОР, НФ и т.н. тогава може би ще изпиташ пълната сила на ТЕС. :idea: :wink:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа: Когато правиш ТЕС, отпусни се и се довери на тихите гласчета, които те "разсейват" от "правия" път, т.е. от канона в ТЕС за прилагане на ОР, НФ и т.н. тогава може би ще изпиташ пълната сила на ТЕС. :idea: :wink:
:D
Голямо, БЛАГОДАРЯ!

Мисля, че преоткрих ТЕС, благодарение на теб. Изглежда до момента съм нямала и най-малка представа за това как се прави ТЕС. :oops: Ама така е, който разчита само не книги и не ходи на семинар за начинаещи........

До момента считах, че имам проблем с концентрацията в/ху напомнящите фрази, и си мислех, че всички правещи успешно ТЕС /Ния, Мая, ти/ са непрекъснато концентрирани в/ху фразите. Дори правех ТЕС за концентрация. Не ми е и хрумвало до момента да си помисля, че именно онези разсейващи мисли, които нарушават концентрацията ми в/ху напомнящите фрази, не са просто разсейващи мисли, а благодатен, насочващ шепот от подсъзнанието ми.

Ама много ти благодаря отново :) Най-сетне някой да "ме светне".

Чак сега разбрах за плюсовете на ТЕС пред КС.

Двете техники са страхотни за прилагане последователно за един и същи проблем. И вероятно са голям тандем.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор