ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Сиска твоя речник е изключително богат и това ,че се губеше в образи няма нищо общо с това да не различаваш образ от емоция :).Дори и да има човек който се е обединил без намесата на техники няма как да разберем това :)).Може би трябва да питаме някой столетник :).
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

ахаха ти ми даваш страхотна идея - ще взема да се пробвам с баба ми, която е супер жизнена бабка и е на 86, да видим какво ще стане и дали се е обединила :)

след като ми мина началната еуфория и цяла седмица всичко ми се виждаше много "забавно", започвам да усешам промяна на физическо ниво - например почти през целия ми живот не обичах и не ядях риба, после последните 5-6 години малко насила се накарах да ям ("защото е полезна") и започна дори да ми харесва, през последните дни вече 2-3 пъти ми се случи да съм пред алтернативата да ям риба и просто не можах да си представя да я ям и се отказвах. започвам също да разбирам колко зле всъщност се грижа за тялото си, а доскоро си мислех че се грижа добре..
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Имам питане към за Малкия Магически Метод! На семинара с Иван го правих с помощта на ТЕС! Може да се прави с ПЕАТ или ДП4???
Още нещо след ДП 4 имаше ли контролни въпроси?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Днес направих първия си ДП на друг човек! Мина супер :) Толкова ехубаво да помагаш на хората да се чувстват по-добре!

Ники, аз едва ли съм експерт..НО :) за ДП4 - поне на семинара не използвахме контролни въпроси, мисля че и в материалите не го пише..а за МММ - тук моята експертиза свършва ;), но ще пробвам с нещо дребно за да видя какво ще стане :D
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мерси за отговора! Добре е че сме повече хора , че да има кой да помни! :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

МММ може да се прави самостоятелно, както и да се комбинира с Базов Пеат, ДП или ТЕС.
След ДП-4 има контролни въпроси.
За какво раздавах материали на тези семинари? Къде са ви материалите, Ники, Сиска? защо не ги прегледате преди да питате тук? :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Опс, коментара на Иван е съвсем на място, взимам си урок - Ники, сори, че те подведох, бях убедена..но явно няма кой да помни ;)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, докато писах поста си материалите бяха пред мен и видях че има контролни въпроси. Но честно казано от записките които съм водил не е видно дали съм задавал въпроси контролни въпроси към хората, с които съм работил на семинара. Спомням си че задавах такива в дълбокия пеат, но се усъмних, че и задавахме такива и при ДП4. Не бях сигурен и затова попитах, а каквто виждам има полза и за други :lol: :lol: :lol: . Вчера си парвих сам ДП4, н без контриолни въроси. Интересно беше за мен че след като си задам въпоса - сега има ли този проблем ..... ми се появяваха други противоположности, които ми пречат да изчистя първоначалния проблем и тогава правих ДП 4 за тях. Според мен и това върви, но ще корегирам с контролните въпроси.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Искам да споделя какво изживях днес, толкова беше прекрасно!

Направих си сама на себе си ДП за това, че си нямам доверие, което прерастна в това че смятам, че съм луда и не мога да си се доверя, което прерастна в нещо адски красиво - противоположностите бяха, че смятам че трябва всичко да има логично и разумно обяснение и го усетих все едно имам хартиен кашон на главата и едновременно осъзнавам, че логиката не е света и усещането беше, че съм в центъра на едно огромно бегранично езеро, което излиза от гърдите ми - и тук идва красивото, когато се обединиха изведнъж почувствах и помислих/почувствах, че това е най-щастливия миг в живота ми и че го чакам от 32 години (наколкото съм), беше невероятно! осъзнах колко надарени и талантливи сме (хората) и колко невероятно творение е човека. Подозирам, че това усещане трудно се предава с думи :lol: , но въпреки това искам да го споделя - никога досега не съм осъзнавала колко прекрасни са хората и никога всъщност думата талант не е била истински изпълнена със смисъл :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Да живее ПЕАТ! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Размисъл

Мнение от matro »

Между другото за всички които изкараха ПЕАТ семинарите и са прочели глава първа на "Болеста като път" им предлагам да нaправим включване в един отделен форум.Мисля, че ще се получи изключително приятна дискусия.Ако има прочели поста ми ПЕАТ'aджии моля за мнение .

Полярност и единство
Исус им каза:
Когато създадете от двете едно и когато уподобите вътрешната страна на външната и външната на вътрешната, а горната страна на долната, и когато съедините мъжа и жената в едно, за да не бъде мъжът повече мъж, а жената – жена, когато направите очи на мястото на едно око и ръка на мястото на ръката и крак на мястото на крака и образ на мястото на образа – тогава ще влезете в царството Божие.
Евангелие на Тома, 22
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

Доколкото успях да разбера, ако имаш някакъв повтарящ се проблем (примерно, някой човек редовно те изнервя) с едно прилагане на дълбок ПЕАТ се изчиства изцяло проблема, за разлика от ТЕС, където трябва да изчистваш няколко конкретни ситуации свързани с този проблем, така ли? :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

По отношение поста на aqua :lol: Има чистене на "генерални пролеми", на малки, но това което пише monster за сега да си го прави с ТЕС, пък като отиде на ПЕАТ ще му светнат много повече неща от този проблем. ПЕАТ не заличава ТЕС! :!: Ако Иван иска, да каже повече, че вече ми изри една дружеска информация :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

ами четох това http://www.emozdrave.info/PEAT.html около 5 пъти и все пак не успявам да го разбера за какво става на въпрос, твърде непознато ми е някак :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Най общо казано, без да влизам в подробности, не е съвсем така, защото е възможно с едно приложение на ПЕАТ да изчистиш генерално даден проблем, но не е гарантирано, че ще се случи само с едно приложение. ТЕС върви в посока от общото към частното, т.е. раздробяване на генералния проблем на парчета и работа с парчетата.
ПЕАТ върви в обратната посока - генерализиране на проблема и обединяване, като се преминава отвъд проблема. А отвъд проблема, няма проблем или по-скоро проблем и решение съществуват едновремено. Накратко - ПЕАТ е по-бързия път и по-всеобхватния подход, но е и по-труден за приложение от средния човек. Затова за повечето хора, не за всички, е добре да се почне с ТЕС, пък после да се прогресира до ПЕАТ. :)
Последно промяна от ivangp на 10 Сеп 2011 11:37, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор