Мислите ли че ТЕС е нужна ?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мислите ли че ТЕС е нужна ?

Мнение от FrozenDREAM »

Мисъла ми е следната след като осъзнаем, че сами сме творци и господари на съдбата си тес става излишна. Ние се приемаме такива каквито сме и дефакто всички негативи и емоционални бариери отпадат ( поне при мен е така). Осъзнаеш ли че мозъка е един примитивен компютър който взима решения и анализира на базата на стереотипите които сме получили през годините, света приема друг облик.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

След като сме тук и сме доволни от това което постигаме и споделяме,малко ти е излишен въпроса!
Ти чел ли си книгата за ТЕС и какво те доведе тук във форума?
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Идеята ми беше да се заформи нещо като дискусия, а не спор за или против ТЕС :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз не смятам,че спорим в момента с теб,само аналогично на твоите въпроси ти отговарям и задавам въпроси,защото ми е интересна твоята по различна гледна точка в случая за ТЕС!Нито имам за цел да променям мнението ти и да те убеждавам в каквото и да било!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Абсолютно ненужна е ТЕС за теб, щом смяташ, че е ненужна и си ОК и без нея. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Разбира се че може без ТЕС. Но пък няма нищо лошо, че го има. :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Хаха, това е като да влезеш във фен клуб на Джъстин Бибър (примерно) и да зададеш въпрос: "Мислите ли, че той е готин или няма смисъл да сме му фенове. Аз съм забелязал. че и без него мога" :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

dejavu написа:Хаха, това е като да влезеш във фен клуб на Джъстин Бибър (примерно) и да зададеш въпрос: "Мислите ли, че той е готин или няма смисъл да сме му фенове. Аз съм забелязал. че и без него мога" :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ЯКО! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nau
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Апр 2009 00:22

Мнение от nau »

Мисля, че повечето не разбраха въпроса. Или поне аз го разбрах различно - ТЕС е един вид помощна техника (патерици ако щете) към развитието на човека да влияе на цялостното си състояние чрез мисълта. В един момент няма да се налага ползването на този "усилвател" ТЕС, защото всичко, което в началото се постига с ТЕС, този човек може да постига само с мисъл на един по-късен етап. И тогава ТЕС няма да му е нужен повече. Това е по-скоро индивидуален въпрос, отколкото да засяга съществуването на ТЕС по принцип.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

nau:
Мисля, че повечето не разбраха въпроса. Или поне аз го разбрах различно - ТЕС е един вид помощна техника (патерици ако щете) към развитието на човека да влияе на цялостното си състояние чрез мисълта. В един момент няма да се налага ползването на този "усилвател" ТЕС, защото всичко, което в началото се постига с ТЕС, този човек може да постига само с мисъл на един по-късен етап. И тогава ТЕС няма да му е нужен повече. Това е по-скоро индивидуален въпрос, отколкото да засяга съществуването на ТЕС по принцип.
ivangp :
Абсолютно ненужна е ТЕС за теб, щом смяташ, че е ненужна и си ОК и без нея.
Според мен Иван отговори много точно.Да, стига да можеш само със силата на една мисъл на разсееш програмите и др.т.н обременяващи фактори/без ТЕС/-СУПЕР! На мен ми се е случвало и то доста преди да се запозная с ТЕС-просто ти минава някаква мисъл/нежелана, ограничаваща, програмираща нещо неприятно/ през ума и точно в този момент поемаш въздух дълбоко/съвсем инстинктивно/ и буквално успявам да я издишам и да вдишам мисълта която ми е необходима, един дъх я докарвам до петите и някак знам че всичко е наред.И цялото ми тяло чак се разлюлява и ми олеква.Ама това са моментни състояния, спорадични "мигове на благодат" и идея нямам как да ги направя ежедневие не, по-скоро ми е необходимо ежесекундие..
и точно затова съм в луд възторг ,че открих ТЕС , и точно затова питам за ПЕАТ- откакто ТЕсам ми е доста по-лесно да улавам и мислите си, и емоциите свързани с тях и да контролирам и тялото си, докато ТЕсам някак се научавам да слушам тялото си.Защото съм много по-спокойна. :) На мене си ми требе ТЕС-патерица ли проходилка ли-искам си я :)
FrozenDREAM:
Мисъла ми е следната след като осъзнаем, че сами сме творци и господари на съдбата си тес става излишна. Ние се приемаме такива каквито сме и дефакто всички негативи и емоционални бариери отпадат ( поне при мен е така). Осъзнаеш ли че мозъка е един примитивен компютър който взима решения и анализира на базата на стереотипите които сме получили през годините, света приема друг облик.
Аз не мисля , че мозъка е примитивен компютър.напротив, по мое мнение от всичките му възможности използваме най-примитивните програми.и не мисля че взима решения само на базата на стереотипи, получени през годините , има и друга база.дал съм права -не знам.
А как го правиш това с едно осъзнаване и да се приемеш-не знам. :) Евала. :D Аз колкото повече неща осъзнавам и колкото повече се приемам такава каквато съм и то толкова повече ми бликат нови неща за осъзнаване и приемане...
Но ако вие успявате-не е често, споделете как го правите, дайте някаква техника.Има ли нещо общо със въпроса ти за ДЕЛТА състоянието/за него съм чувала че не е никъв проблем за тибетските лами, ама след години упорит труд- не е за мързеливи като мен!!! :) /
То аз си ТЕСах бързането, ама колко му е..стига да ми допадне вашата техниката, веднага се ТЕсам на обратно :D :)
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Всичко е по-просто от колко си мислиш :) :) :) :)
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Всичко е по-просто от колко си мислиш
:D :D :D
Възможно е!Много вероятно!Дай Боже!!!
Само накрая да не излезе, че само така мислиш...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И какво целиш с тези въпроси FrozenDream? Както казах, щом някой може да си е ОК без ТЕС то ТЕС не му е нужна.
Къде виждаш противоречие или неразбиране на въпроса си? Освен в това, че бе насочен към теб, а не по принцип? Бе насочен към теб, защото всеки решава за себе си.
Да, ТЕС е патерица, проходилка. Някой бебета се научават да ходят без проходилки, други с. Но никое не се ражда научено.

Освен това да осъзнаеш нещо е едно, да го изживееш е съвсем друга, а да го направиш нетоменна част от живота си (навик) е трето и четвърто.

Принципно нужна ли е ТЕС - за някои хора ДА, за други НЕ.
На мен лично много ми помогна и все още ми помага. на теб ако не ти е нужна, защо си тук в този форум ми е интересно?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

FrozenDREAM написа:Всичко е по-просто от колко си мислиш :) :) :) :)
Всичко е И по-сложно отколкото си мислиш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Иване мисля, че не си видял че по горното мнение не е написано от мен, а от потребител с никнейм nau :D. И не се опитвам нищо да докажа тук съм защото ми харесва или трябва да има някаква обоснована от логиката причина ? :). Щом ТЕС дава резултати значи е ефективна следователно е нужна просто аз за себе си съм намерил алтернативен метод , който ми предоставя привилегиите от тес без да използвам техниката и.
Публикувай отговор