Хашимото - Предизвикателство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Виола
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юли 2011 23:28

Мнение от Виола »

Алиса, искам да се излекувам, но не с л-тироксин, сигурна съм в това, както съм сигурна и че ще го постигна.
Нямам, ама никакви, колебания относно ТЕС-ането.
Аз се сетих кога се е получил този срив в имунната ми система. Факт е, че съм простила и мисля - забравила. Може би, затова нямам и физически проявления на Хашимотото, а поне на физическо ниво съм излекувала лихена(дори имах и някакво неясно образувание на левия яйчник,което за почуда на д-ра се смали и той каза, че залудо е щял да ми вади всички вътрешности - страшно настояваше и за тази интервенция).
Затова избирам да правя Предизвикателството. Може и да не съм права, но вече 2-ри ден действам със следната настройка:
"Въпреки, че има дисбаланс в имунната ми система, която се проявява като нарушение във функциите на: щитовидната жлеза,венците, зъбите и вулвата, аз напълно.............и се освобождавам от този дисбаланс - сега и завинаги!!!!"
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Здравей. Според мен и да не си още на правия път, поне си в правилна посока :)мисля че, ще те плеснат зад врата ,че правиш грешката на новаците-много проблеми искаш да решиш отведнъж, с един ТЕС..ама ние бързащите сме така :D
Според мен и Алиса и Яндра ти дават правилна насока - тесай спомени, случки за които се сещаш, твоето емоционална отношение към тях.
Но и решението с предизвикателство пак е добре.Тесай и то ще си покаже. "по добре някъв ТЕС, отколкото никъв"
:) Тук си с едни гърди пред мен.Аз още не мога се предизвикам на предизвикателство :D
А при всички автоимуните заболявания организма атакува сам себе си-разпознава се като чужд, не се иска ,не се приема..що?!не знам. и аз още ТЕСам по въпроса.Все се приемам и все има още за приемане.Мноо яко ПО :D
Виола:
Та мисълта ми е че нямам мн. опит с писането, пък да отворя нова тема - съвсем не знам как
Според мен отвори си твоя тема.и на мен ми беше зор докато се сетя как , но долу до "нов отговор" има "нова тема", само щтракваш и си я отворила.Ние и там ще пишем :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Виола, разбирам тази убеденост и не казвам, да спираш или почваш с лекарствата, това ти си знаеш! Мога само да те подкрепя! Щом ти харесва Предизвикателството, добре! Ти сама ще усетиш как ти въздейства.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:Ах-Ах! Виолаааа :idea:
Хашимотото не ми причинява никакъв физически дискомфорт...
Всяка Божа сутри тялото ми и мозъкът ми се бунтуват и не го ща този тирокси, често го пропускам умишлено, но когато го спрях за изестно време TSH ми стана>28(не знам какви единици) и пак започнах.
За мен това е равнозначно на: не искам помощ, не искам да се излекувам, не и по този начин, искам си болестта!
На мен пък ми звъчи като - "Тялото ми усеща, че не трябва да пия това лекарство. Само че се страхувам да го послушам. Защото моя приятел доктора, който вече е доказал, че не знае друго освен да реже и предписва хормони и когото вече опровергах веднъж, като се излекувах с билки, ми е казал, че трябва да го пия. И аз хем знам, че той не знае, хем в съзнанието ми толкова дълбоко е залегнала идеята, че той трябва да знае, че предпочитам да го слушам. Луда работа."

Виола - на прав път си. научи се да се доверяваш на интуицията си. Не бързай и не групирай проблеми. Разделяй и владей! Бързата работа - срам за майстора! Предизвикателството е добро начало, но не е най-добрият път в дългосрочен план. В другите теми за хашимото ще разбереш защо. Не забравяй да визуализираш, както е описано в Предизвикателството. И започни да прилгаш процедурата "В мир със себе си", както ти препоръча Яндра! Отвори си своя тема!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Виола
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юли 2011 23:28

Мнение от Виола »

Благодаря ви приятели !!!
Изчетох доста съвети, отнисно моето хашимото, в дневниците на Мая, Вяра....Въпреки че никой не ми отговаря(за което моля) дали е добре да си правя Предизвикателството за имунната система като цяло(имам и др. имунни заболявания).
Бяхме на яз. Батак през почивните дни и спасих мъж ми от разтройство и болки в стомаха (не си беше взел хапчета) и то с един пълен Тес. Цялата компания се запали по метода и утре ще им купувам книгата на Иван Петърнишки.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Виола написа:Благодаря ви приятели !!!
Изчетох доста съвети, отнисно моето хашимото, в дневниците на Мая, Вяра....Въпреки че никой не ми отговаря(за което моля) дали е добре да си правя Предизвикателството за имунната система като цяло(имам и др. имунни заболявания).
Бяхме на яз. Батак през почивните дни и спасих мъж ми от разтройство и болки в стомаха (не си беше взел хапчета) и то с един пълен Тес. Цялата компания се запали по метода и утре ще им купувам книгата на Иван Петърнишки.
Нали знаеш приказката за неволята? :wink:
И прочети по добре поста на Иван,отговорил ти е много добре за предизвикателството и ясно ти е дал съвет и насока какво е добре да направиш! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Виола написа:Благодаря ви приятели !!!
Изчетох доста съвети, отнисно моето хашимото, в дневниците на Мая, Вяра....Въпреки че никой не ми отговаря(за което моля)

Здравей! Нямаше ме известно време. Малко моренце, вълнички и ТЕС и КС в комбинация с тях.

A този дневник /на Ния/ прочете ли внимателно?

Тази сутрин се събудих с усещането, че стойностите ми на ТСХ са перфектни. Ще взема да отида да ги тествам. Факт е, че се чувствам прекрасно и то от доста време насам.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Тази сутрин се събудих с усещането, че стойностите ми на ТСХ са перфектни. Ще взема да отида да ги тествам. Факт е, че се чувствам прекрасно и то от доста време насам.
Хей! Та това е новина! :D Стискам палци, да шашнеш медицинското население :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор