ТЕС за проблемни родители ?!

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

ТЕС за проблемни родители ?!

Мнение от Positive »

Здравейте на всички ! Момче на 21г съм и имам приятелка , която след един месец става на 18 .Какво да кажа за нея .. хм .. тя е олицетворение на добротата и любовта. Всичко най-хубави е събрано в нея .Учи в математическа гимназия и е пълна отличничка,знае два езика перфектно (Английски и Немски) , също така се занимава с фотография ,а другата година ще кандидатства в медицински университет .Всичко добре но има много проблемни родители .Супер консервативните хора с много вътрешни противоречия. И най-лошото е ,че си изкарват всичко на нея. За да им помага постоянно пуска пералня , простира дрехите , бърши праха , минава с прахосмукачката , мие чиниите , храни котката и даже няколко дни в седмицата тя готви! Прави им подаръци и постоянно гледа как да ги зарадва а те се държат супер гадно с нея! Постоянно й повтарят , че нищо нямало да стане от нея , че в заводите търсели точно такива като нея да работят за 300 лева заплата , че НЕ ИМ ПОМАГАЛА И НЕ Я ИНТЕРИСУВАЛО ЗА ТЯХ , че ги била лъжела постоянно и какви ли не още глупости . Пускат я до 10 часа да излиза и с много ама много малки изключения до 12 и това при положение , че сме заедно от 1 година вече и до сега не съм пропускал да я изпратя до тях и мисля , че съм се доказал многократно като много сериозен човек пред техните. Естествено след като я пуснат до 12 на другия ден цел ден се сипе , че не се била спирала , ходила само по улиците и НИЩО НЕ ПРАВИЛА , а тя излиза за по 3-4 4аса всеки ден.Един път я наказаха за 1 седмица да не излиза защото се прибра в 10:01 а не в 10:00 ! Аз ставам свидел на това как тя почти всеки ден плаче и ми казва , че не издържа повече.Не че нещо но във времената , в които живеем да имаш дете като нея си е чисто злато.Не искам да я виждам наранена и да плаче , искам да я виждам с усмивка на лице ! Просто знам много добре едно дете в какво се превръща като бива третирано по този начин и му се говори постоянно така !
И понеже аз се занимавам със силата на подсъзнанието ( и то много усилено) от около 3 години и от скоро и с ТЕС и предложих да й помогна.Дадах й почти всичките си книги на тази тематика включително и ТЕС.От 2 дена започнах с ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО и й предложих и тя да започне.Мисля че покрай мен и на нея и стана интересно да чете такава литература и да я прилага в живота си. Ии така де искам и вие да ми помогнете защото мисля че тя е човека, който най-малко заслужава да се държат така с нея.С какво го е предизвикала .. идея си нямам.. но не искам след време да е човек с ниско самочувствие и с безброй болести !
Искам да ми помогнете с декларацията и напомнящата фраза понеже съм нов в ТЕС и все още не съм толкова трениран като вас.

Искам да ви благодаря предварително за помощта!
Нов съм в форума , скоро ще публикувам нещо и за мен защото се радвам да контактувам и обменям информация и опит с хора като вас !
Поздрави !
Mind Power !
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

Тес си е тес, но вземи я измъкни от там, излезте на квартита и се опрвяйте сами, ако можете. Ако не.... сложно...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Надявам се да си разбрал, че спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се. Т.е. по отношение на ТЕС и позитивно мислене, никой не може да свърши твоята работа вместо теб, както й нейната не можеш да я свършиш ти. Дал си й информация, прекрасно. Сега остава тя да започне да търси, мисли в тази посока и да работи върху себе си.

За теб - ТЕСай си всички страхове, гняв и други негативни чувства свързани с отношението на родителите й към нея и теб.

За нея - тя трябва да си отвори тема тук и да пише в нея, за да разберем тя как мисли и какво чувства и така да можем да й помагаме.
Може да пише и в тази тема, но тя да пише за себе си и ти за теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Mомичето е наистина прекрасно дете.Сякаш съм го написала аз за моите деца .И напълно те разбирам колко много искаш да и помогнеш .Но ти ще и бъдеш подкрепа именно с любовта си , която и даваш, това не е малко.Не и налагай ТЕС с мисълта , че искаш да и помогнеш тя трябва сама да вземе това решение.
Може би ти се струва странно ,че във форум за тес ти го казват , но аз мисля ,че твоята приятелка е достатъчно силна да се справи и сама и хич не ми се иска това момиче да се вкарва във този филм.
Трудностите са част от израстването на един човек, тя ще се справи и съм сигурна , че ще израсте един много стойностен човек,казвам го от личен опит .Слабите се пречупват , силните ги преодоляват.
Тя има теб , обичай я и се радвайте на лятото ,човек е веднъж на тези години.
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Исками се да ти кажа още нещо.Ти не можеш ли да поговориш с тези хора и да им повлияеш .
Peppy
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2011 21:40
Местоположение: София

Мнение от Peppy »

Vasilka написа:Исками се да ти кажа още нещо.Ти не можеш ли да поговориш с тези хора и да им повлияеш .
И аз да се намеся:)
Можеш да помогнеш на някой,ако той поиска да му се помогне,а не ,че ти искаш да помогнеш.Докато самият човек не осъзнае,че има нужда от помощ- нищо не може да се направи.
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Здравйте! Аз съм въпросното момиче. :) Проблемите ми започнаха преди 3-4 год. когато се прибрахме от Германия(живях там 4 години).Преодолях трудностите със свикването с начина на живот в България и започнаха караниците и неразбирателствата с родителите ми. Другото което е майка ми влезе в критическата а е едва на 41, а баща ми си е просто доста по-консервативен.И така майка ми е постоянно нервна,недоволна и намусена и всичките тези нерви си ги изкарва на мен. За всичко аз съм виновна, дори и да не съм го направила. Всеки ден по някакъв начин единият или другият успява да ме разплаче. Например вчера сядам да вечерям( те се бяха навечеряли вече и както всеки ден след вечеря гледаха телевизия) и се отваря темата за моето кандидатстване след 12 клас.Възникна нещо обаче с което не бяхаме на 1 мнение( а аз съм сигурна в това нещо и съм говорила и съветвала с хора, на които това им е работата ).Опитвам се да им обясня няколкократно,но не получавам разбиране,а получавам неизслушване,неразбиране,незачитане на мнението ми и злобно крещене.Така след няколко опита аз се отказах, зарязах масата, отново се разплаках, взех си нещатата и излезнах без да кажа нито дума. След около 3 часа баща ми ми звъни, вдигам и ми казва следното с някак си подигравателен тон: "Няма ли да се прибираш вече.Айде че имаш и маса да раздигаш". Това ме навежда на мисълта че въобще не им пука за мнението ми и за това как се чувствам аз.Прибрах се веднага,раздигнах си масата и след около 20 мин баща ми идва при мен и ми говори сякаш нищо не е станало, сякаш не сме се карали. И това е всеки ден, всеки ден има нещо. С часа за прибиране също има проблеми .. знам че са ми родители, притесняват се, но имам сериозен приятел който е постоянно с мен и не е пропускал 1 вечер да ме изпрати. И другото което е откакто съм с него успеха ми в училище сякаш се дигна (преди това нямах никакъв стимул тъй като постоянно слушах едно и също-че от мен няма да стане нищо, че съм мързелива, че по заводите и по пасищата търсели такава като мен и т.н. и т.н.). За първа година успях да хвана стипендия( други години малко не ми достигаше), по - слаба оценка от 5 нямам и те сякаш пак бяха недоволни. Майка ми ми каза че трябва да почерпя,а баща ми просто "браво" и ми захвърли бележника. Очаквах повече радост, защото смятаха че ще завърша с 4ка и за всяка по-слаба оценка която получавах през годината (а те бяха рядкост) ,те си вадеха изводите че аз затъвам все повече и все повече и съм станала още по-мързелива. И дойде лятото и пак се почна "ти няма ли да седнеш да учиш", "това лято не съм те видял 1 книга да прочетеш" и т.н....А в интерес на истината чета, но чета не това което имам за лятната ваканция от училище, а това което мен ме влече и чета в пероида в който те са на работа. И щом не ме виждат да чета значи е така (в момента дори чета 3 книги едновременно)... Другото което е реших да помагам на майка ми като готвя 2-3 пъти в седмицата(помагам също и с чистене, простиране, пране, и всякаква друга домакинска работа) , защото вечно се оплаква, че не можела да си почине (почивката и е на дивана , пред телевизора) , че била слугиня, че нямала време за себе си и прочие . И така първия път като сготвих реших да е изненада и не и казах.. Прибра се от работа, видя мусаката и започна да недоволства,мрънка и крещи за това как съм я направила и защо съм и хабяла продуктите. Наистина вече не издържам в къщи, искам всичко да спре. Всичко това което се случва ужасно много ме съсипва и натоварва :!: Също мисля че са ми създали доста проблеми- срамежлива съм, не мога да се отпусна да говоря спокойно пред много хора ( дори и пред познати) или ако го правя заеквам от време на време и забравям всичко което съм знаела и съм искала да кажа. С две думи имам преблем с общуването и дори понякога и със самочувствието. Искам да си помогна , не искам повече да страдам. Също не искам след известно време, след като завърша да отида да уча и да не искам да ги търся,да ги виждам и да не искам да се прибирам, а знам че продължава ли това както е до момента , тези нежелания ще се случат. :( :(

Благодаря ви предварително за помоща и съветите. Надявам се историята ми да свърши с хепи енд. :)
Последно промяна от jazz на 28 Юли 2011 22:41, променено общо 2 пъти.
trend

Мнение от trend »

Добре дошла във форума!
Решението е чрез ТЕС да изчистиш всички негативни емоции които предизвикват у теб тези ситуации и случки. Записваш си ги и почваш да правиш ТЕС с основната рецепта, ако имаш книгата виж от стр 88 за ниско самочувствие.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Здравей, jazz! Доста работа те чака, мила моя. Всичко от това, което описваш е поправимо. Можеш само да се радваш, че рано попадаш на ТЕС. Това е най-лесната и резултатна техника за самопомощ, която може да намериш. Ако си постоянна и упорита (нямам предвид да очакваш магия), в рамките на един два месеца нещата ще се нормализират при теб.
Родителите ти не са виновни, в смисъл, че е напълно възможно изобщо да не разбират какво ти причиняват. Прочети книгата на Иван, сега сигурно си във ваканция и имаш време, поразгледай форума и давай смело напред :)
Успех!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

jazz, супер си! Ей тази силна емоция, която изливаш в момента е и разковничето! Като научиш точките Хвани всяко изречение с емоция на мах и ще усетиш трансформацията си. Желая ти успех! Смятам че ще успееш лесно, заради силния емоционален заряд и кратката давност на ситуацията. Всичко е в теб и поражението и успеха! А с твоето оправяне, ще повлияеш индиректно и на обстановката в къщи.
С теб съм!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Благодаря ви за мненията и за това,че сте с мен и че вярвате ии за голямата подкрепа :) :) :) ..Ако може да ми помогнете с напомняща фраза и декларация и да ме насочите върху коя емоция да работя ще съм ви още по-благодарна.. :) :) :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Доколкото точно тази фраза си подчертала с удивителна, почни от нея
Наистина вече не издържам в къщи, искам всичко да спре. Всичко това което се случва ужасно много ме съсипва и натоварва Exclamation
Раздели я на 3 части.
Въпреки, че "Наистина вече не издържам в къщи", аз...
Въпреки, че "искам всичко да спре"
Въпреки, че "Всичко това което се случва ужасно много ме съсипва и натоварва"...
Или си чети поста и се потупквай и обикаляй по точките с начална декларация -Въпреки, че "Наистина вече не издържам в къщи", аз...като НФ и всичко останало от текста ти.
Действай! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре дошла Jazz! Който ти е казал за ТЕС ти е направил страхотен подарък. Сега всичко зависи от теб. И всичко е поправимо, но те чака доста работа. Почвай да работиш върху себе си и след 3 месеца няма да можеш да се познаеш. ТЕСай абсолютно всяка негативна емоция, която изниква в ежедневието ти, както и случки от миналото, които като мислиш за тях сега предизвикват силни негативни емоции в теб.
Упоритост и постоянство му е майката!
Дерзай, чети мног в този горум. Ние ще помагаме. И ще успееш.

Между другото, родителите ти също ти правят огромна услуга с поведението си. Трябва да си им благодарна. Ако те не ти натискаха бутоните, вероятно никога нямаше да те заболи толкова, че да тръгнеш да се променяш и да поемеш живота си в своите ръце.

Но това последното ще го осъзнаеш и приемеш на по-късен етап от развитието си.

Всичко, което ни се случва е прекрасно. Негативите са там само за да ни накарат да осъзнаем какво имаме да променяме в себе си.
Всяка криза е и нова възможност.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Мисля да започна с предизвикателството, а доколкото разбрах се използва само една фраза.Въпросът ми е коя точно да избера :?: :)
Благодаря отново!!! :!:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не започвай с него. То е за хора които не могат да определят негативните си чувства.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор