Споделяне

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
kriskata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юли 2011 15:53

Споделяне

Мнение от kriskata »

Здравейте! Отдавна следя публикациите ви във форума, които са ми изключително поучителни!Възхищавам ви се на всички! От година и повече търся алтернативни подходи, за постигане на по-качествен начин на живот. С ТЕС се занимавам около месец. Прочетох книгата на Иван Петърнишки (Техника за емоционална свобода) и оттогава непрекъснато се Тесвам. Непрекъснато променям и декларациите си,като видя, че няма ефект. Опитвам се максимално да се самопроблематизирам, за да може проблемът да излезе на повърхността. От половин година имам ужасни усешания по кожата, като парене, бодежи и т.н. подобни неприятни усещания. Това са прояви на вегетативната нервна система, които не се повлияват от никакво лечение. Оттам започнах непрекъснато да боледувам от всевъзможни неща, които не са сериозни, но не минават и не се повлияват от никакво лечение (възпален нос и гърло, гастрит и т.н.) Появи ми се страх, че всяко нещо като болест, болежка и т.н. ще си остане завинаги :D Всичко тръгна от тези усещания по кожата. Сега правя ТЕС за емоции-страх, че болките,които ми се появяват ще си ми останат. Друг път работя с декларация по конкретното физическо проявление на болежката. От друга страна съм сигурна, че всички тези физически проблеми и този страх от тях, са породени от факта, че се чувствам депресирана поради факта, че нямам работа нито аз, нито любимият ми, чувствам се непълноценна, а съм млад човек и като, че ли съм се вкопчила в тези си страхове от болести. Съжалявам,ако съм ви досадила. Имам нужда от препоръка относно декларацията ми за Тесването ми. Също така прилагам и онова хубаво стихотворение , което Иван Петърнишки е измислил за емоциите - "Нека страхът протича през мен, освобождавам духа си от емоционален плен, Животът прекрасен е тъй без окови, в кръвта си усешам енергии нови! Страхотно е!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: Здравей!
Първо, добре е да дадеш конкретно чуство или усещане, за да ти донагласим декларацията. Второ, стихчето изисква посочване на конкретен страх, иначе няма да е много ефикасно!
Все пак, от това, което си написала до тук, може да работиш със следното
чувствам се непълноценна...нямам работа
Въпреки, че нямам работа и се чувствам непълноценна от това, аз...
НФ- чувствам непълноценна, защото нямам работа.
Насочи се изцяло към свойте проблеми и емоции, приятелят ти, да работи отделно за неговите.
:D Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
kriskata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юли 2011 15:53

Мнение от kriskata »

Благодаря за бързия отговор :D Искам да работя по проблема ми със страховете ми от болестите, че няма да си отидат и постоянно ще изпитвам дискомфорт от тях.
Декларацията ми е : Въпреки, че изпитвам страх, че болежките ми постоянно ще ме измъчват и ще си останат " завинаги", аз напълно и дълбоко приемам себе си!
НФ: Болежките ми ще останат завинаги.
Колкото повече се притеснявам и страхувам, че дадено физическо неразположение ще остане завинаги, то наистина отшумява много бавно и след него се появяват още други неща.
Страха от "болестта завинаги" е вероятно резултат от отлепването на ретината ми, последвалата за щастие успешна операция, но свързаните с нея НО-та. Аз съм магнит за болести и искам тази енергия да премине през мен и да си излезе. Отделно липсата на работа и чувството за непълноценност засилват чувството на страх от болести, защото енергията ми е насочена само там. И така като резултат от 6 месеца се изпъчвам от парения и бодежи по кожата, които не изчезват и страха се усилва. Въпросът ми е написаната по-горе декларация, как точно да я донаглася, за да имам по ефективен резултат, защото до момента нямам такъв. Благодаря за декларацията относно чувството за непълноценност... от това, че нямам работа!
Благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вкопчваш се в декларацията, което е най-често срещаната грешка на начинаещите.
Не е е там истината.
Истината се състои в следните три ЕДНОВРЕМЕНО прилагани подхода:
1. Всеки ден се ТЕСат всички негативни емоции когато и където се появят. Това включва и негативни емоции свързани с бъдещи събития.

2. Процедурата: "В мир със себе си"
Правиш си списък със случки от миналото, както е описано в книгата, и всеки ден чистиш поне по една случка с ТКФ.

3. Въоръжаваш се с търпение и си даваш една година за промяната. Не следиш всеки ден какво се случва и има ли ги желаните резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
trend

Мнение от trend »

ivangp написа:Вкопчваш се в декларацията, което е най-често срещаната грешка на начинаещите.
Не е е там истината.
Истината се състои в следните три ЕДНОВРЕМЕНО прилагани подхода:
1. Всеки ден се ТЕСат всички негативни емоции когато и където се появят. Това включва и негативни емоции свързани с бъдещи събития.

2. Процедурата: "В мир със себе си"
Правиш си списък със случки от миналото, както е описано в книгата, и всеки ден чистиш поне по една случка с ТКФ.

3. Въоръжаваш се с търпение и си даваш една година за промяната. Не следиш всеки ден какво се случва и има ли ги желаните резултати.
Благодаря за поста ти :), сега разбирам че не трябва всеки ден да се питам има ли подобрение?!?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

на конкретния ти въпрос за
Декларацията ми е : Въпреки, че изпитвам страх, че болежките ми постоянно ще ме измъчват и ще си останат " завинаги", аз напълно и дълбоко приемам себе си!
НФ: Болежките ми ще останат завинаги.
само добави емоцията в НФ
:D и слушай Иван! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
kriskata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юли 2011 15:53

Мнение от kriskata »

Благодаря на всички ви!Страхотни сте!Няма да се обвързвам с резултата.Аlisa, ще включа емоцията-страх в НФ. Непременно ще ви пиша как се развивам.
Хубав ден!
kriskata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юли 2011 15:53

Мнение от kriskata »

Искам да споделя нещо по повод моите страхове :D Сутринта рано отивам на море. Много обичам морето.Обожавам да го съзерцавам, да плувам, да го слушам. Но и се страхувам отново.Страхувам се да не би да ме заболят разни неща и да ми развалят кефа. Вчера ходих на рейки и сега кръста ми е зле. Всичко ми е схванато и изтръпнало. Та ме притеснява страха ми. Тесах се : Въпреки, че изпитвам ужасен страх, че може да си проваля почивката на море, заради различните ми болки и болежки, аз напълно и дълбоко приемам себе си. НФ : изпитвам ужасен страх, че може да си проваля почивката на море, заради различните ми болки и болежки
За първи път усетих лек ефект от Тесането ми. Болката в кръста си стои, леко ми пари кожата, но страха ми е по-слаб. Даже си се смея на себе си как е възможно да проявявам такива страхове при положение, че ме очаква нещо, което обичам.
Правих си и ТЕС болките в кръста. На моменти ме облекчава, след това болката отново става по силна и ми изтръпва всичко.
Ще продължавам и там да работя. Стискайте ми палци.Започнах да си вярвам, че положението не е толкова трагично и ще отмине.Приемам страха си по- нормално. Бях се вкопчила в него.
Много късмет на всички!
lileane22
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Ное 2011 16:10

Re: Моя опит за лечението на екстрасистоли с ТЕС

Мнение от lileane22 »

Искам да споделя как си помогнах за лечението на екстрасистолите с ТЕС. Оперирана съм от топъл възел на щитовидната жлеза преди 20 години и въпреки че с това всичко е наред след операцията започнах да получавам екстрасистоли. Бяха много редки. По няколко на ден или през 2-3 дена, но когато се случеха ми се стъжняваше живота. Изпадах в паника. Мислех, че сърцето ми спира. Така допреди 2 години, когато ми се случиха много неприятни неща в личен план. Рязделих се с мъжа с когото живях 10 години като семейство. После почина майка ми, а 10 месеца след нея почина и баща ми. През това време екстрасистолите зачестиха много. Имах по 100, 200 на ден. Особено вечер. Изпробвах всичко. Бета блокери - 3 вида, пиех магнерот по две на ден, витамини, хранителна добавка, аюрведа и т.н. Но нямаше никаква промяна. След ХОЛТЕР и ехография на сърце - без аномалии. Накрая научих за ТЕС - техника за емоционална свобода. Реших да опитам. Нищо не губех. Прочетох книгата на Иван Петърнишки и изгледах няколко клипчета в Youtube. Спрях всички лекарства и започнах с почукване на точките. Това беше една сряда миналия месец. В четвъртък в четири след обед имах една екстрасистола и си помислих че пак се започва. Но до вечерта имах само още две. На другия ден продължих с потупването на точките и формулата за настройка и не почувствах нито една екстрасистола. Не можех да повярвам! Започнах да изследвам други неща и да търся от какво друго може да съм се успокоила и затова да не ги получавам, но не намирах друго обяснение. Реших че е нещо временно и че някой ден пак ще се върнат /всъщност още не съм напълно сигурна/, но въпреки всичко продължих с потупванията. Чак сега, един месец след това се осмелявам да споделя, защото искам да помогна на хората, които страдат от екстрасистоли, защото знам колко е травмиващо. Може би не на всички ще се отрази така, но ако опитате няма да ви навреди. А и още нещо - ТЕС помага за една цялостна промяна. Въпреки че съм много нова в това, мога да твърдя, убедена съм че чрез тази техника човек израства, открива нови възможности и нов поглед върху себе си и върху целия свят. Благодаря от сърце на всички, които са допринесли за разпространението на метода в България. Бог да ги благослови!
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

trend написа:...сега разбирам че не трябва всеки ден да се питам има ли подобрение?!?
Аз съм забелязала, че когато мине известно време, дори да съм спряла с ТЕС-ането има развитие в резултата. Но може би си въобразявам
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Не, не си въобразяваш! Аз забелязах това най- силно с един човек, който изобщо не пие вода, правихме ТЕС, той се уплаши от ТЕС, като че ли е вид магия и повече никога не се обърна към техниката. След три месеца изведнъж разбрах, че пие по литър и половина вода на ден, по собствено желание и без първоначалните проблеми излезли в ТЕС -сесията.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Alisa това е страхотно! Ето такива случки дават много вдъхновение в моментите, когато мързелът надделява над нуждата и желанието! :D
Публикувай отговор