Точката на върха на главата

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
victory
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Мар 2008 13:43

Точката на върха на главата

Мнение от victory »

Здравейте.
Въпроса ми е за точката на върха на главата. Четох и в ръководството на Гари Крейг, там не е спомената, защо е така? Къде точно се намира тази точка? На кой меридиан е начало.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В сайта на Гари Крейг е описана най-старата версия на ТЕС. От тогава ТЕС се е развила и няколко нови точки се използват (като тази на върха на главата), а някои са изоставени (като тази под гърдата).
Точката на върха на главата е точно там- НА ВЪРХА НА ГЛАВАТА. Най-високото място. Част е от малката орбита.
Описана е в книгата ми! Прочети я!
Или ела на семинар. :)
Последно промяна от ivangp на 25 Фев 2010 11:28, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
DIETOLOG
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Май 2008 08:24
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от DIETOLOG »

При тази точка е добре да се внимава при хората с високо кръвно. Качва кръвното налягане. Бях на среща с една жена към 50 годишна и ми се оплака, че ако припадне да съм се обадил на линейка Оплака ми се, че кръвното и е паднало много ниско и много и се вие свят и едвам е дошла на срещата ни. Аз веднага и показах как може да си помогне сама. Направи си ТЕС докато ме гледаше мен как го правя и направо беше изумена от това което и се случи. Аз я наблюдавах внимателно в лицето докато започна с първата точка на главата след което на веждата и видях как все едно я хвана ток и очите и светнаха преди да мине още под носа на 5-та точка и каза АААА :roll: какво стана с мен. Беше ми много забавно да видя колко изумено ми каза, че се чувства много добре. Казах и да си купи книжката за ТЕС и от тогава е много доволна, че съм и дал ключът да си помага сама за всичко.
" Намерението дава насока на чистото осъзнаване " Франк Кинслоу
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Точката на върха на главата е точно там- НА ВЪРХА НА ГЛАВАТА. Най-високото място. Част е от малката орбита.
Описана е в книгата ми! Прочети я!
Или ела на семинар. :)
И на мене не ми е ясно къде точно е този връх. Най-високото място, което се докосва, когато си мерим ръста не е на темето, а по-назад, откъдето се разпределя косата. Това ли е точката?
От снимката в книгата не става много ясно дали момичето потупва темето /онази равна част, върху която може да се разхождаш с книга на главата си/ или точката в която се събира косата /за която на някои хора казват че имат два върха/


ПС: Да, искам да посетя семинар, но докато направите такъв трябва да се ориентирам по картинките :)))
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точката на върха на главата се намира точно................на върха на главата. Ако беше на темето, щеше да пише че е на темето.
Ако не можеш да я намериш, можеш да минеш и без нея.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Точката на върха на главата се намира точно................на върха на главата. Ако беше на темето, щеше да пише че е на темето.
Ако не можеш да я намериш, можеш да минеш и без нея.

Благодаря ти!!! :)
Публикувай отговор