Троша разни неща

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Троша разни неща

Мнение от Аби »

От известно време насам осъзнавам ,че съм се сдобила с талант да разрушавам предмети (и май не само). Например, мисля си за монитора, че е твърде обемен и заема много място (беше от лъчевите) и малко след това той изпушва и си купувам нов.По подобен начин се разделих с GSM-получи се така, че ми го откраднаха.Пералнята, която ме дразнеше с шума си, също си замина. Това все пак бяха предмети и загубата не е проблем, като изключим средствата за купуване на нови.
Преди известно време обаче мисля , че се случи подобно нещо с живинка. Имах двойка декоративни пилета. Разделени, те се търсеха, когато ги събирах в една клетка, отначало настъпваше бурна радост, която тутакси се консумираше, след известно време се трансформираше в люто гонене и кълване от страна на мъжкия. Без физически да направя нещо, което може да е причина за това, един ден намерих мъжкия на пода на клетката.
Тези факти, събрани заедно и осмислени започват да ме плашат. Имам мое си тълкувание на нещата, но моля за вашето мнение.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай си собственото мнение!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Това се случва не само на теб. Аз го наричам "да прогониш" дадена вещ. В момента, в който си помислиш, че искаш нещо ново и губиш старото. Това е нормален вселенски закон!
Колкото до пилетата, дошло му е времето на птичето...
Последно промяна от dejavu на 08 Сеп 2011 08:33, променено общо 1 път.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

ТЕСай си собственото мнение!
Иване, какво имаш пред вид?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Аби, важното е да изтесаш собствените си емоции по повод на всичко това. Няма нищо страшно. На мен също са ми се случвали подобни събития и вината, която изпитвах, беше едно от първите неща, които подложих на ТЕС.
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

Преди време една приятелка загуби майка си поради лекарска алчност и нехайство. Сега в нейно присъсътвие горят , дефектират всевъзможни уреди, работещи с ток. Лаптопите се задържат не повече от 2-3 месеца.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nikimm написа:
ТЕСай си собственото мнение!
Иване, какво имаш пред вид?
Ха, от теб не го очаквах този въпрос. :shock:
Ами да си ТЕСа собственото отношение към факта, собствените мисли по отмошение на факта./ проблема и емоциите, които те пораждат в нея.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Аби :) ,
Да си чувала лафа "Внимавай какво си пожелаваш" :idea:
И какво ти е логиката на всички тези случайни съвпадения ми е любопитно:-)
Не знам къде видях една мисъл "Случайноста е подписа на Господ" помисли над това , дали не си се молила искренно "Ех ако може да изгори тази перялня шумна и да си вземем една по-тиха ..."
Хващам се на бас ,че са ти минавали мисли за всичките неща!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

Иване, благодаря, тесам, за сега колебливо-предпазливо, но продължавам.

Ачо, това, което казваш, е единият аспект на нещата. Наистина съм си мислела подобни неща. Но това, което ме страхува е, че това е просто повода, а причината е дълбоко в мен-спотаяван съзнателно гняв, който си намира начин да бъде изразен и в един момент губя контрол над него. Сега, докато пиша, ми хрумна метафора-как изваждам тапата и го оставям да изтече от мен.

Благодя ви, че ми помагате да си вчеша мислите.
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Моля , пак заповядай.
Винаги е по-добре да споделиш , всеки го гледа от различен ъгъл.
И току виж ти светнало :-)
Но не всеки поняся чуждо мнение:-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

nikimm написа:
Цитат:
ТЕСай си собственото мнение!

Иване, какво имаш пред вид?

Ха, от теб не го очаквах този въпрос. Shocked
Ами да си ТЕСа собственото отношение към факта, собствените мисли по отмошение на факта./ проблема и емоциите, които те пораждат в нея.
Ок , помислих си че имаш нещо друго пред вид.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор