Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че
и двамата с баща й сме с ужасни зъби. Така че е генетично предразположена.
Също пиши в гугъл "зъби и емоции" и чети.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Kat

Мнение от Kat »

Иване, линковете, които си дал на първата страница за сапуна за зъби, не работят :)
можеш ли да дадеш нови?
рових ли рових с гугъл, но изглежда, такова животно не се продава в бг :?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Оправих линковете в първия пост. В България сапун за зъби няма. Аз си го купувам от сайта, който съм дал в началото на темата 2 пъти в годината. Всички в къщи си мием зъбите само с него от години.
Последно промяна от ivangp на 09 Авг 2011 23:48, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Kat

Мнение от Kat »

Мерси, Иване :)
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

dessy3000 написа: ...Мисля си, че съм мъдрец, долу вдясно; че съм щастлив и радостен мъдрец; че се храня с радост; че тялото ме храни с радост; че тялото ме приветства, че съм решил да остана;...
Уоу, прокси на зъб! Това е достойно за тема или дори за нов раздел в ТЕС, наречен прокси на орган! Много интересно. Все пак малко би ме било страх да си правя ТЕС, мислейки си, че съм зъб... :roll: :shock:
Kat

Мнение от Kat »

от 2 седмици умувам над идеята за прокси на зъб и въпросът, който ми се върти е, ще действа ли при извадени нерви?
Би трябвало да не действа (по логика)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Продължавай да мислиш :roll: , като го измислиш се обади да кажаш какво е великото умозаключение. :)

Пък ако се умориш да мислиш без резултат, може и да поТЕСаш, току виж отговорът сам се появил.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Преди около месец ми се счупи зъб и от тогава се мотая да го извадя. Нали знаете, че истинският зъбобол винаги започва в петък срещу събота през нощта, та и при мен така. Това беше преди няма две денонощия - болка, подуване на венеца, пълзящо към синусите и небцето, подут и болезнен лимфен възел на шията. Започнах да тесам, не змам колко пъти съм го направила, някъде 3 или 4. Вчера сутринта като се събудих (нощта спах добре, болката всъщност изчезна още след втория ТЕС), венецът беше нормален, болка нямаше и беше останал само леко увеличен и болвзнен лимфен възел. Тесах го него 2 пъти и се оправи и той. От тази сутрин нищо ми няма. То зъба е ясно ще се наложи да го вадя, но в случая не ми трябваха никакви болкоуспокоителни. А и не тичах по нощите да търся зъболекар, и то в събота. Самото тесане го правих само със симптомите и страховете, които изпитвах в момента на кризата.
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Да споделя и аз за сапуна за зъби. Вчера го получих. Уви течен, а исках прахообразен и така като гледам няма да е трае 3 месеца.
Чувството след измиване е скърцащо от чистота. Наистина с паста за зъби никога не се постига такова. С вкуса се свиква, поне така се надявам :roll:

На опаковката пише да се комбинира с "избелвач" на зъби 2 пъти седмично, за премахване на храна и оцветяване. Това значи ли,че не е достатъчен или просто си рекламират друг свои продукт?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Рекламират си други продукти. За избелване можеш да ползваш най обикновена сода за хляб. Те то ва слагат в "избелвача" си. Всички други избелващи пасти съдържат точно сода за хляб. 3% разтвор на кислородна вода разреден 1/1 с вода също може да се използва в комбинация със содата.
И той има избелващ ефект.

Сапун на прах няма. Има на стърготини и той е този, който се ползва най-дълго. Следващия път чети внимателно като поръчваш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

От зъболекар съм чувал,че тези избелващи пасти които се рекламират и продават не са чак толкова полезни и могат да нарушат повърхностното покритие на зъбите и е имал пациент,който е имал повредени зъби от ползването на такъв вид паста.Така,че имайте си едно наум и може би по скоро,не прекалявайте с употребата им! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Продължение за сапуна за зъби: Ползвам го вече 5 дни. Още след първото измиване ми се струваше, че зъбите ми са по-бели. Днес приятелка констатира, че са ми станали по-бели зъбите. Преди няколко седмици си правих ТЕС (5-6 пъти) зъбите ми да си възвърнат белотата, която имаха преди 10 години (тогава бяха много бели). Сега не знам дали от ТЕС има ефект или е само сапунът?! :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А заащо трябва да е ИЛИ, а не И.

Какво значение има!
Имаш и Сапун, и ТЕС, и Ефект.
Продължавай да прилагаш и двете за една и съща цел!
Радвай се вместо да се тревожиш кое, как и защо! :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Имам гадни кариеси. Започнах с Предизвикателството, защото според мен са хроничен проблем. Но все ме тегли към любимата Техника на избора.
Иван и другите съветват да се осланям на резултатите от опита. Не мога обаче да се сдържа и да не поискам съвет - коя техника е най-подходяща.

п.п. Срамувам се, че не се справям сама, но това е положението :oops:
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Опитай и двете или ги комбинирай и виж кое ще работи най-добре за теб! Аз често комбинирам Предизвикателството с Техника на избора.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор