ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО ЗА ХРОНИЧНИ ПРОБЛЕМИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
vladeva
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Май 2011 18:26

Мнение от vladeva »

Изчела съм всичко свърано по темата, но както Вие сам казвате :
ivangp написа: ... Просто хвани един конец от него (една негативна емоция/един симптом), който и да е и го махни с ТЕС, послед следващия и т.н. докато не остане нищо за махане.
аз нямам нито една негативна емоция/един симптом/ който да взема да ТЕСвам.
vladeva
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Май 2011 18:26

Мнение от vladeva »

Изчела съм всичко свърано по темата, но както Вие сам казвате :
ivangp написа: ... Просто хвани един конец от него (една негативна емоция/един симптом), който и да е и го махни с ТЕС, послед следващия и т.н. докато не остане нищо за махане.
аз нямам нито една негативна емоция/един симптом/ който да взема да ТЕСвам.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

аз нямам нито една негативна емоция/един симптом/ който да взема да ТЕСвам
Ами ок , в.ч. имам еди какви си нива на един какво си и т.н. и т.н. и при това нямам нито една негативна емоция или симтом, аз напълно и ....... и моля подсъзнанието ми да подскаже/покаже емоционалните пътя на моето излекуване. Примерно.
Инересното в тес и при другите техники е че винаги може да се направи нещо, в случаите в които човек не усеща или видимо не чувства, а проблем има.
Ти пишеш за проблема ви и очевидно има проблем и проблемът е според мен ти знаеш че имаш проблем , защото някой ти го е казал и е авторитет за теб, което не изключва възможността той да е прав. И сега ти знаейки че "Имаш" проблем си с едва ли не вързани ръце, защото не виждаш прояви. ТЕС-ни си съмнението.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vladeva
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Май 2011 18:26

Мнение от vladeva »

Благодаря за предложеното решение, захващам се с ТЕСане. Ще пиша когато стигна до прозрението.
juliet
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Окт 2011 22:59

Мнение от juliet »

Здравейте,
От 2 дни правя Предизвикателството за хроничен проблем, но се оказва, че докато съм на работа е почти невъзможно, тъй като постоянно някой ме прекъсва и на практика почти няма къде да остана сама за малко. Четох, че е по-добре да прилагам техниката през 2 часа, но все пак възможно ли е да я правя по няколко пъти само сутрин и вечер, а през деня да пия равномерно вода, и пак да има ефект? Благодаря предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако има тоалетна там където работиш, има място в което никой няма да те безпокои и прекъсва. :idea: :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
juliet
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Окт 2011 22:59

Мнение от juliet »

Ще пробвам, въпреки че това означава да си казвам декларациите съвсем тихо, но предполагам, че е по-добре от нищо :) Имам и още един въпрос, който е свързан с това, че някой път се разсейвам и ми е трудно да се фокусирам върху проблема през цялото време. Може би се дължи на факта, че съзнателно през повечето време се стремя да не мисля за него (става въпрос за проблемна кожа на лицето...много е трудно дори да го кажеш), за което се старая да не мисля постоянно, за да не се депресирам. Понякога по време на ТЕС се разсейвам, това проблем ли е? За да не го правя механично пробвах да се гледам в огледалото, но исках все пак да питам дали е важно да изпитвам някаква емоция през цялото време и каква - да си мисля за проблема или да си представям, че го няма, пак благодаря предварително :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Moжеш да си казваш декларациите наум.
Бъди концентрирана върху проблема, не се разсейвай! Гледай се в огледалото и ВИНАГИ казвай истината, дори я преувеличавай.
Не изпитваш ли емоция = нямаш проблем.
Имено емоциите ти са проблем.
Другото са факти.

Проблемна кожа не е ИСТИНСКОТО име на проблема.
Кожа покрита с гнойни пъпки, разцъфнала като майска градина, разорана като целина, набръчкана като сушена слива, покрита с кратери, суха като пустиня, нацепена като безплодна пустош и т.н. са примери за истински имена на подобни проблеми.
Другото е бягство от истината и то доникъде няма да те доведе.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
juliet
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Окт 2011 22:59

Мнение от juliet »

Благодаря, и аз така предполагах, затова вече се опитвам да мисля максимално за проблема. Така установих, че съм по-концентрирана и съответно емоционална, когато казвам и начина, по който се чувствам в резултат на тези пъпки - неуверена, когато говоря с хората, не се чувствам добре в кожата си, не мога да правя много неща, които искам и съответно не показвам най-доброто от себе си и т.н.. Знам, че тези неща са и причина (най-вече неувереността, комплекса за малоценност и страха, че няма да ме харесат), но в случая са станали и следствие, затова ок ли е на този етап да ги адресирам в декларациите, като ги сменям на всяка от точките например:"Въпреки, че ми излизат ужасни пъпки по лицето, които ме карат да се чувствам неуверена в себе си и т.н."...? Или да правя една пълна рецепта само с една от емоциите и после с друга? След това ще се концентрирам върху тези проблеми и конкретни ситуации отделно, но ми се искаше да започна отнякъде и избрах Предизвикателството, за да почна с най-приоритетния ми проблем. Мерси за насоките :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Щом работиш с конкретни емоции чисти всяка една поотделно до пълното й изчезване.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
juliet
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Окт 2011 22:59

Мнение от juliet »

Опитвам се, но тези емоции няма да изчезнат напълно без да изчезне проблемът и обратно затова не знаех откъде да започна...явно просто трябва повече време и упоритост
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Това, което описваш е т.н. "порочен кръг". Чисти емоциите, които този проблем ти предизвиква. Не се опитвай "да минеш тънко" :D И да ги вкарваш накуп в една декларация. И най-вече - упорство и тесане; все пак на тялото и на кожата ти ще им трябва някакво време, за да се изчистят. Успех!
juliet
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Окт 2011 22:59

Мнение от juliet »

Ок, благодаря за насоките. Засега имам минимален напредък с емоциите, но все пак е нещо. А и няма да се откажа :) Ще пиша пак като стигна до някъде
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

OK. Но си отвори собствена тема да не спамим тази.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Ocean
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Фев 2012 21:27

Мнение от Ocean »

Може ли да се приемат примерно 7 чаши вода, а не 10? И по колко мл. вода е една чаша? Струва ми се, че ще се насилвам да пия толкова вода (сега се опитвам да докарвам по литър и половина, но понякога пия по литър на ден примерно). Може ли да се използва хималайска сол (не на кристали, по малко и не във всеки ТЕС) вместо морска?

Планирам да пробвам с предизвикателството за поставена диагноза ендометриоза (въпреки че това се доказва категорично само след операция). Тези дни попаднах на обяснение, че ендометриозата се появява при жени, които много искат да имат деца, но супер се страхуват от бременността и раждането. Това е нещо, което бих казала, че е вкоренено в мен от малка - тоест, винаги е било там. В някаква степен с това си обяснявам факта, че при мен не се получи лечението с хормони (преди 5-6 годни). Оттогава ходя на профилактични прегледи, за да следя проблема и като цяло няма промяна. Миналата седмица отидох пак на преглед и естествено лекарката се постара добре да ме наплаши как трябва да се оперирам и че се е появила и малка киста на десния яйчник (по принцип проблемът е с левия и не се променя съществено през годините - 3 на 4 см.) На следващия ден се появиха прорязвания в яйчника, каквито не съм имала преди. Предполагам, че стресът ми дойде в повече. Поотшумяха за няколко дни, но днес пак имах... Ясно е, че съм объркана и притеснена и знам, че прекалих с обясненията си.

Бих се радвала на насока за формулировката на това, с което да ТЕС-вам проблема

Благодаря
Публикувай отговор