Светът е отражение

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма значение какъв си и какъв искаш да бъдеш. Важното в случая е, че не си доволен от това което си и затова искаш да бъдеш нещо друго.
Направи така, че да си доволен, т.е. да се чувстваш добре в собствената си кожа, тогава няма да има значение какъв си.

Лидер - относително понятие.
Истински човек - относително понятие.

За всеки тези думи носят различен смисъл и имат различна важност.
Да ги обсъждаме е само загуба на време и чесане на езици, според мен.

Дайте да обсъждаме какво да правим за да се приемем, обичаме и чувстваме добре в собствената си кожа.
Другото са подробности съпътстващи основното.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

Параболке, би ли отговорила на следният въпрос:

Това което до сега си правила като лидер е било насочено за да задоволи собствените ти амбиции или си го правила за да бъдеш в полза на другите?
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

@vanko57, и двете. Не мога да ги отделя едно от друго, защото вършейки си добре работата, аз давам удовлетворение, пари и сигурност на доста други хора. Не мога да кажа, че го правя само за да задоволя собствените си амбиции, защото съм имала много моменти и ситуации в които съм пренебрегвала това, за да бъда по-полезна за другите. Но и обратното - че работя само за другите също не е вярно, защото в такъв случай би трябвало да се занимавам с благотворителност, а това не е така.
Не бих искала да измествам темата към себе си като персонаж. Ще бъда на ТЕС семинара за начинаещи в Бургас, така че ще се запознаем на живо с някои от участниците тук.
@ivangp, съжалявам, че съм оставила впечатление в поста, че нещо съм недоволна от позицията си. Не е това. Просто явно е дошъл житейският момент да разширя погледа си както към света, така и към себе си. До сега в живота си се движех като изстреляна стрела. Сега искам да видя какво е да не си оръжие. Знам ли? Може пък да е по-хубаво!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

paraboloid, според мен търсиш ново преживяване, един вид ти е омръзнало от статуквото и искаш да се разнообразиш. Това е само мнение.
Иван написа:
Лидер - относително понятие.
Истински човек - относително понятие.
Споделям мнението на Иван, какво значение има дали си лидер или истински човек, каквото и да значи това.
- От днес аз съм лидер или истински човек!- звучи ми малко несериозно. :lol:
Един ден може да се проявиш като лидер (и то в очите на околните), един ден може да се проявиш по друг начин и все човек си е истински, а когато е и емоционално свободен може да избира как иска да се прояви, т.е. каква роля му се играе. Така си мисля днес :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

ivangp написа: Направи така, че да си доволен, т.е. да се чувстваш добре в собствената си кожа, тогава няма да има значение какъв си.
Е, това ме хвърли в размисъл! Аз познавам не малко хора, успели в очите на околните, които са в мир със себе си, напълно са доволни и се приемат, но са страхотни гадняри - могат да минат през теб като танк, да те прегазят и то с усимвка, ей така за спорта и от това даже се чувстват още по-доволни от себе си. Лъжат и бизнес партньорите си, и работниците си, живеят само за себе си и за това да си доставят удоволствие, а често си го доставят и по странни начини. Та за тях какво? Те са си добре, не си задават въпроси, нямат нужда от ТЕС, не са болни и излиза, че няма значение какви са и какво причиняват на другите хора?
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

paraboloid написа:
ivangp написа: Направи така, че да си доволен, т.е. да се чувстваш добре в собствената си кожа, тогава няма да има значение какъв си.
Е, това ме хвърли в размисъл! Аз познавам не малко хора, успели в очите на околните, които са в мир със себе си, напълно са доволни и се приемат, но са страхотни гадняри - могат да минат през теб като танк, да те прегазят и то с усимвка, ей така за спорта и от това даже се чувстват още по-доволни от себе си. Лъжат и бизнес партньорите си, и работниците си, живеят само за себе си и за това да си доставят удоволствие, а често си го доставят и по странни начини. Та за тях какво? Те са си добре, не си задават въпроси, нямат нужда от ТЕС, не са болни и излиза, че няма значение какви са и какво причиняват на другите хора?
Какво правят те, за теб няма значение !!! Това си е техен проблем с последствията които носи.

Важно е ти какво правиш и как си осмисляш и изживяваш живота.

---------------------------------------------------------------------------------------
@vanko57, и двете. Не мога да ги отделя едно от друго, защото вършейки си добре работата, аз давам удовлетворение, пари и сигурност на доста други хора. Не мога да кажа, че го правя само за да задоволя собствените си амбиции, защото съм имала много моменти и ситуации в които съм пренебрегвала това, за да бъда по-полезна за другите. Но и обратното - че работя само за другите също не е вярно, защото в такъв случай би трябвало да се занимавам с благотворителност, а това не е така.
Не бих искала да измествам темата към себе си като персонаж. Ще бъда на ТЕС семинара за начинаещи в Бургас, така че ще се запознаем на живо с някои от участниците тук.
Трябва да разграничиш нещата - едно е да работиш добре, съвсем друго е ЗАЩО ГО ПРАВИШ. Има огромна разлика в двете неща.
Това че благодарение на твоето ръководство, хората са получавали заплати не означава все още че си го правила заради тях. (Не казвам че е лошо да го правиш заради себе си. Напротив. Натрупала си опит който е незаменим.)

ТРЯБВА ДОБРЕ ДА СИ ДАДЕШ СМЕТКА КОЕ ДО КЪДЕ Е ?

Обикновено лидерството е задоволяване на определени амбиции, доказване на себе си. (Как е при теб ти ще прецениш.) На теб това ти е дадено в този живот за да го отработиш и осъзнаеш.
След като вече не ти носи удовлетворение, значи то те е научило на нужното и сега изпитваш нужда да продължиш с по-завладяващата и носеща удовлетворение част. Когато се потопиш в това преживяване, ще разбереш какво съм имал в предвид.

Така че дерзай, по-хубавото в процеса е пред теб.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vanko57:
Какво правят те, за теб няма значение !!! Това си е техен проблем с последствията които носи.

След като светът е отражение и това ни заобикаля,дали няма значение за нас?

Наскоро гледах Кодът на Моисей.В него участват известни учени и психолози,ето малко от началото на това което споделят някои от тях:
Един от тях среща един духовен учител,който му казва:
Искам за 24 часа да промениш живота си.Разходи се един час по улицата и поглеждай всяко едно нещо и се отъждествявай с него-с тревата,цветята,другите хора,с клошаря,с кадилака му,с всичко.
Повтарях си-Аз съм това,аз съм.Така се назовава бог,когато Моисей видял в планината горящ храст,който не изгарял и чул гласът му.
Тръгнах по улицата с една приятелка и мислено си повтарях:Аз съм това,аз съм това......каквото и да видех.Виждах насилие по телевизията-Аз съм това.Виждах нещо красиво между майка и дъщеря-Аз съм това.Казвах си го мислено и се отъждествявах с всичко.Приятелката ми ме попита какво правиш?
Просто си казвам,че аз съм това.
Но ти не си това!Ти си си ти!
Не,не разбираш,аз наистина съм това!
Не ти си си ти.Объркал си се.
Казах й:
Чуй ме!Аз съм това,аз съм!
Тогава и казах,божичко чули ме какво казах сега?Аз съм това,аз съм!
Великото божие име Аз съм това,аз съм.
А това е простичкият и човечен начин Бог да каже една велика истина-Аз съм това,аз съм!

Божието присъствие казва:
Аз съм това.Навсякъде виждате мен.Хората казват,че Бог е във всичко,а всъщност всичко е в Бог.Бог е това присъствие,което е навсякъде в своята пълнота.Бог казва:Аз съм този човек,аз съм това преживяване аз съм всичко това,което е.
Бог ни е създал по свой образ и все се стремим да му върнем услугата-тоест,пресъздаваме си Бог в човешки образ.
Бог не може да е ревнив,защото е единствен и безкраен,вездесъщ,всезнаещ и всемогъщ.Бог просто няма от какво да ревнува.Така,че това е примитивен умствен модел,проектиращ човешки емоции върху сила,която не разбираме.
Ние проектираме това присъствие навън,вместо да се свържем с него вътрешно.

Какво ще кажеш по този казус?

Малко по-късно чета една мисъл на Махатма Ганди и виждам,че е много подходяща да я вмъкна също тук:
Три четвърти от нещастията и недоразуменията в света ще изчезнат,ако се поставим на мястото на противниците си и разберем тяхната гледна точка.
Макар,че в горе посоченият пример не става въпрос за противници!

Имам и един друг въпрос към теб vanko57.На коя известна личност си прочел автобиографията му?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор