Бременност

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, разбирам, хубаво е. Но тук не съм се ориентирала още. Ще се връщам в България през септември и после като се върна ще потърся нещо. Макар че съм силно предубедена (не към йогата).
Ходих на лекар няколко пъти, но бяха все джипита, явно няма обичай тука бременните да се гледат от гинеколог. :roll:
Утре съм на видеозон за първи път. Аз продължавам с предизвикателството и течението значително намаля, макар че не е изчезнало съвсем.
Не разбирам въпроса за представата за раждането, но си представям хубаво :) Не знам на какъв етап ще мога да се пазаря с лекарите или който там трябва да стане както съм си решила аз...
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес си видях малкото човече на видеозон за първи път :D Беше страхотно вълнуващо. Бебчо е много подвижен и ми махаше с ръчички :D
kanastaa
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2008 23:03

Мнение от kanastaa »

Zdraveite!
Sajaliavam, che pisha na latineca...
No i az se pochuvstvah saprichastna po temata s techeniata.
Moeto e oshte ot predi da zabremeneia, no mai(moje da si vaobraziavam) sega e stanalo ot po-bialo kam po-jalto. Vzeha mi proba i mi nameriha Candida i Entrobacter(bakteria, koiato po princip se namirala v debeloto, chervo, a ne vav vlagalishteto) i saotvetno lekarite mi izpisaha antibiotici i razni sveshtichki. Az kategorichno otkazah da gi piia...
Do sega probvah s 3 razlichni homeopatichni lekarstva, no techenieto si ostava vse taka kato vid i kolichestvo.
Ot 5 dni se TES-vam s:
"Vapreki, che imam nebalgopriatni niva na Candida i Entrobacter, az napalno...
Tova s nivata go sachinih, poneje ednoto spored izsledvaniata e oskadno, a drugoto v izobilie.
Zabeliazvam i , che se otviavam kato si povtariam frazata. Ne che zabraviam da ia kazvam, a siakash usporedno s kazvaneto, misalta mi si skacha na druga valna...
I drugo - imam chuvstvoto, che tochkite na rakata mi stavat vse po-chuvstvitelni... A kato potupvam s liavata, niakak si ne mi e udobno.

Mnenia i saveti?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Канастанасе :wink:, нормално е мисълта ти да хвърчи. Затова бих те посъветвала с изговарянето на напомнящата фраза да си представяш всичко свързано с проблема. Например как виждаш самото течение, кога е започнало, лекарят, който ти изписва лекарствата, чувствата ти около течението изобщо. На мен ми идва да си представям също, че казвам напомнящата фраза в лицето на някого. На всяка точка си представям различен човек, който по някакъв начин е свързан или е съпричастен с проблема. Представям си и реакцията на човека - похвала или учудване, според самия човек. И всякакви подобни представи, които да задържат мисълта ти върху проблема.

Настройката "Въпреки, че имам неблагоприятни нива на...." ми се струва много безлична. Ползвай я, ако те мързи да мислиш формулировки. В тази настройка казваш някакъв факт. Но тоя факт може да е хубав, може и да е лош за теб. Да не говорим, че щом ги има тия бактерии, значи твоят мозък лично ги е закарал там и то в твоя полза. Но да оставим причината и да мислим за това, което сега искаш - течението да изчезне.
За да формулираш настройката, помисли това течение как те кара да се чувстваш. Тогава тесни емоцията - една или повече, колкото изникнат.
Може да ти харесат също следните два начина за работа:
"Въпреки, че имам течение, което ме кара да се чувства еди-как-си, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам течението да си свършва работата и да си ходи" - и вариации на това изречение, които ти пасват. Това, ако искаш да правиш Техниката на избора.
Или "Въпреки че имам течение, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от течението сега", ако правиш Предизвикателството
Като в описанията на Техниката на избора и на Предизвикателството ще видиш кои са напомнящите фрази по точките.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Arethuse написа:...
Не знам на какъв етап ще мога да се пазаря с лекарите или който там трябва да стане както съм си решила аз...
Ето това, което ти си си решила ме интересуваше. Щом ти искаш преговори с лекарите, значи имаш представа какво да искаш и да не искаш от тях. Напоследък по тия теми има доста голямо раздвижване тук. Можеш да прочетеш доста неща и на сайта http://estestveno.com/
Но щом идваш септември, може да дойдеш на курса, който започва тогава, ако искаш. Ето да разгледаш сайта на Роси. Между другото въпросният курс се води на две места в София и за едното местата са ограничени, защото залата е по-малка. Тъй че записването тече.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аретюз, ако ти се чете за раждане и деца, виж темите и статиите, които съм събрала тук.
И то ги виж до един месец, защото след това може да не подновя абонамента и този форум да стане невидим.
Всъщност той може да не се вижда от чужбина. Ако е така, кажи да пусна някои линкове тук.
kanastaa
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2008 23:03

Мнение от kanastaa »

I az taka i podozirah za neblagopriatnite niva...
Korigiram i shte vidim.
Blagodaria ti, Mayche!

:)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Мая, благодаря ти!
Голяма част от тези статии съм ги чела, но е супер, че ги има събрани на едно място. Нямам net сега, после си идвам в България и няма да се заседявам на едно място. Демек в близкия месец и половина няма да имам нормален достъп до Интернет. СТраницата си я свалих за всеки случай :)
За течението при мен имаше прогрес до един момент, после се върна както си беше, даже се усили. Започнах да чопля и да правя ТЕС за психологичен обрат и всякакви съпротиви. Имам лек напредък (в начина, по които се чувствам), а течението е още по-силно...
Започнах да повръщам почти всеки ден, и теса за повръщане като че ли го предизвиква... В смисъл, когато ми прилошее и започна да тесвам, обикновено накрая на сеанса повръщам... но и това ще мине, предполагам, продължавам да тесвам :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Бременността ми се развива добре - не съм и очаквала друго. Днес обаче ходих до болницата, в която се очаква да раждам и много се разочаровах. Не че очаквах да ми хареса :roll: ама ми се стори някакво такова ... абе като болница е. Яко тес ще трябва в тази насока...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse написа:Мая, благодаря ти!
Голяма част от тези статии съм ги чела, но е супер, че ги има събрани на едно място. Нямам net сега, после си идвам в България и няма да се заседявам на едно място. Демек в близкия месец и половина няма да имам нормален достъп до Интернет. СТраницата си я свалих за всеки случай :)
За течението при мен имаше прогрес до един момент, после се върна както си беше, даже се усили. Започнах да чопля и да правя ТЕС за психологичен обрат и всякакви съпротиви. Имам лек напредък (в начина, по които се чувствам), а течението е още по-силно...
Започнах да повръщам почти всеки ден, и теса за повръщане като че ли го предизвиква... В смисъл, когато ми прилошее и започна да тесвам, обикновено накрая на сеанса повръщам... но и това ще мине, предполагам, продължавам да тесвам :)
С ТЕс не можеш да си навредиш. Може би трябва да повръщаш за да изхвърлиш някакви токсини. :idea:
Според дебелите книги течението, ако не е бактериално, е свързано с негативно отношение към партньора или към секса. Т.е. чувстваш се омърсена по някакъв начин/повод.
Ако е бактериално е очистване. Бактериите разлагат/унищожават някакви ненужни клетки/вещества в организма ти.
Искам да кажа, че е веротно/възможно да е очистителен процес и да не трябва да бъде спиран, както и повръщането.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Здравей Иване,

Да, за повръщането, в крайна сметка стигнах до извода, че явно така трябва да бъде, още повече, че бебето се развиваше добре въпреки притесненията ми, че не се храня. Вече не повръщам, де.

Течението го боря с Предизвикателството и с друг ТЕС, но ми е трудно, явно имам пак някакъв як психологичен обрат, но е факт, че всъщност вече почти изчезна :D Много силно намаля, днес например съм почти "суха". Даже по едно време, като се чудих какво да правя правих тес кръгове с "Благодарна съм за бялото течение" и вариации... мисля, че имаше ефект.

За негативното отношение към партньора или секса като причина за течението, мисля, че при мен не е това случая, първо, защото го имам от много малка (5-6 годишна някъде), многократно съм го изследвала - няма бактерии, няма гъби, няма нищо... И второ, след секс, обикновено течението престава за няколко дни.

Както и да е, накрая съм и мисля, че съвсем скоро мога да се похваля с "излекуване" :)

Сега предстои да се съсредточа върху раждането и притесненията, свързани с него.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Сега пък се сдобих с хемороидче :roll: Не разбирам откъде се взе, не знам много за хемороидите, но нямам запек, или пък каквито и да е други проблеми...

Вчера при един силен позив за ходене по голяма нужда много ме заболя и после като отидох, имаше малко яркочервена кръв. Правих много ТЕС и вечерта и днес цял ден, сутринта ходих до тоалетна нормално... Дали има връзка хемороида с доста продължителните подготвителни контракции, които получавам по 5-6 пъти на ден? :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И аз имах някакво хемороидно кървене. Притесних се първия път и го теснах. След това неколкократно съм го тесала и мина.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Оттогава не съм кървила, няколко пъти усещах напрежение, но тесах доста, за всеки случай започнах да ходя до тоалетна клекнала, за да не се напъвам излишно.

Мислех си с какво може да са свързани хемороидите, четох книгата на Лиз Бурбо (всъщност още есента като я четох проверих за хемороиди, защото баща ми има от дълго време; това също го тесах, както и факта, че майка ми има разширени вени, тоест може да е наследствено :evil: и това, че "често на бременните им се появяват хемороиди", тоест е едва ли не нормално... :x (естествено, не смятам нито едно от тези за смислени, но ги тесах за всеки случай)), но установих, че не ще да е страх от нямане и силно желание за придобиване на нещо материално и отговорност за това, или каквото там беше... В деня, в който се появи болката и кървенето обаче, ходих до болницата тука, в която уж ще раждам... Аз съм търпелива и кротка натура, но трябва да призная, че да чакаш 45 минути, за да влезеш в някакъв кабинет, в който да те анкетират с познатите въпроси - пушите ли, пиете ли, вземате ли наркотици, има ли в семейството ви наследствени заболявания и други подобни простотии, да ти премерят кръвното, да установиш, че са ти изгубили (или просто ги мързи да намерят) резултатите от единия ултразвук, и затова те пращат пак на ултразвук, и на всичкото отгоре на английския на лекарката-индийка да не се разбира нищо. С други думи, освен, че излязох по-рано от работа и трябваше да бързам, за да дойда навреме, чаках един час (защото дойдох по-рано, като се надявах, че за 15 мин ще попоълним всички необходими формуляри), стоях във фойето, където атмосферата беше страшно подтискаща (скоро не бях влизала в болница, ужасно е), наоколо беше пълно с хора от персонала, които бяха прегърбени и дебели :roll: , а аз на такива не вярвам, че могат да се грижат за мен и бебето ми, и с майки, които даваха на децата си чипс и бонбони ... абе с две думи се потресох и ядосах неимоверно и на излизане от болницата бях твърдо решена, че няма да раждам там, ама в никакъв случай. Отдавна си мисля, че искам да си родя вкъщи, но тази случка тотално ме убеди. Мислех, че мъжът ми няма да се съгласи (само преди няколко месеца се ужасяваше от идеята да дойде с мен в болницата и да присъства на раждането, защото било много страшно :lol: ), но понеже оня ден беше с мен и явно изпита същия потрес, пък и понеже хората се променят ;) само каза - ми добре, дай да го уредим :D Много съм щастлива за което, но все пак изживях лека криза и предполагам, че затова "ме изби" така да се каже.

Освен това напоследък много се дразня, когато трябва да чакам някого или нещо или за нещо, в резултат на което, разбира се, честичко попадам именно в такива ситуации, което тесах няколко пъти не много убедително, но трябва да му обърна по-сериозно внимание, преди да е станало хронично... :roll:

Като цяло обаче през повечето време се чувствам много добре и вдъхновена (сигурно е от хормоните :lol: ) и мисля, че всичко в крайна сметка ще е ок.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

От няколко дни пък (май пак след посещението в болницата се получи), имам ужасни (понякога) сърбежи по ходилата, пръстите на краката и подбедриците... ама ужасни ви казвам. Тесах ги ведъж, мазах се с масло от ему, отшумяха за два дни и снощи като се събудих по едно време - сърбеж, сърбеж... станах, измих си краката със студена вода и в полусънено състояние започнах да тесам, къде насън, къде наяве... пак утихна сърбежа, но пак не е минал съвсем и днес ще си направя един списък. Освен това снощи бялото течение неочаквано се възобнови при това доста силно. Явно има нещо, проявяващо се по различни начини, предполагам, че коренът на проблема е един и същ, само трябва да го открия...

Иначе ми е много весело е чувствам много добре 8)
Публикувай отговор