Размисли и мисли споделени от гената!

Мисли и цитати за размисъл, нови идеи и интерпретации на живота, света около нас, какво е възможно и невъзможно, какво трябва и какво не трябва, защо сме тук, откъде сме тръгнали и накъде вървим, и как да направим пътуването по-приятно.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Размисли и мисли споделени от гената!

Мнение от гената »

Тази сутрин правейки поредната си тренировка сред природата,размишлявайки върху разни неща,прозренията до които стигам,промяната която нахлува всеки ден в мен и ме кара да се чувствам чудесно,ме провокира да споделя всичко което се случва,като целта ми е,че споделеният успех е още по пълноценен,както за мен,така и за другите,защото всички сме едно цяло,защото ако човек иска да промени нещо,то трябва да започне от себе си,да не забравя,че не е сам и тези които са около него,ако ги поведе след себе си,то живота наистина може да се промени към по-добро,да направим така заедно една промяна.Харесвам израза на Иван който използва в един друг раздел и нека не го забравяме-Съединението прави силата,известен на много нас и от друго място.Може би тук искам да споделя,как аз се чувствам добре в собствената си кожа,след като успях да изхвърля излишният товар от себе си,благодарение на ТЕС,на вас също,които по един или друг начин ме подкрепяхте,помагахте,показвахте ми неправилните неща които ми пречат,това че е имало някакви противоречия и разногласия,не е било случайно,а и както се казва в една приказка-Ако всеки беше доволен от себе си,нямаше да има герои!
Искам да споделя за простите неща от живота които явно дълго време ми пречиха да се пробудя,които може би по някакъв начин,ще ви помогнат и на вас да се замислите,че всичко все пак е във вашите ръце,никога не е късно,човек да се промени,да поеме по един нов път,път който знам,че не малко от вас тук сте избрали и вървите по него,но нека направим така,че все повече хора да се присъединят към нас и разберат,че всички ние обединени и сплотени можем да променим всичко което така дълго ни държи между едни изкуствено издигнати стени,които се страхуваме да прескочим и да се насладим на това което има зад тях,да видим колко по различно и приятно може да бъде всичко от това което сме били до сега.
Е това е засега като начало!Бих се радвал да споделяте и вие каквото искате в тази насока.Искам да насърчаваме все по вече хора които още не се решават да тръгнат по пътя на промяната!
"Най-оживени са пътищата по които вече е минавано."
Нека всеки споделя своя опит,своя успех и мисли,които да пробудят останалите!
Ако не се преборим с живота и се оставим на течението,то живота нас ще ни пребори,а е ясно,че човек без цел няма значение,по кой път ще тръгне,всеки води до там!
"Най-оживени са пътищата по които вече е минавано." :wink:
P.S.Ще споделя в темата много лични неща първо за себе от детството до това ми пробуждане сега!Все пак искам да споделя и дам личен пример с това което съм постигнал аз,а кой какво ще открие и намери като нещо полезно за себе си,всеки знае си най-добре! :)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Пожелавам ти успешно и приятно пътуване из тази тема.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Мая,благодаря ти!Имам да споделя интересни и полезни неща!Просто всичко с времето си.Това е началото,а едно начало е по-добро от никакво такова! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

гена на колко си? :wink:
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Re: Размисли и мисли споделени от гената!

Мнение от MagicWoman »

гената написа:Ако не се преборим с живота и се оставим на течението,то живота нас ще ни пребори
Интересна мисъл... Моят опит говори точно за обратното. Откакто се оставих на течението, животът ми се изпълни със синхроничности и върви леко, както никога досега. Тази година, тъй като не мога да плувам, за първи път се отпуснах върху водата и усетих, как ме носи... Беше като прегръдка....незабравимо усещане. Всеки плувец знае /поне така са ми казвали/ че когато се бориш с водата има най-голяма вероятност да се удавиш. Това е което се получава когато човек се паникьоса, че под краката му няма дъно. Смятам, че това е добра аналогия, с това, което се случва с нас в живота. Когато си мислим, че сме ролята в този живот и се чувстваме несигурни, сами и изпълнени със страх, сякаш под краката ни няма дъно и започваме да се борим с живота. Но когато усетим, че имаме само безкрайно Сега и всичко е съвършено каквото е в момента, сякаш се отпускаме по гръб и животът ни поддържа в любящата си прегръдка...
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Диана права си,имал съм предвид с трудностите в живота които срещаме,когато съм си го мислел,но не съм го написал така. :oops:
А на Frozen да отговоря също,на 40г съм,макар че не виждам от какво значение са годините ми?:)
Темата има друга цел и насоченост.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Прави ми впечатление че аз продължавам да се стягам при проблеми, виждам че е супер неестествено и глупаво , но навикът да "борим" е добре отработен. :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

FrozenDREAM написа:гена на колко си? :wink:
А ти?
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

не казвам :oops: :oops:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: човека иска само да знае,нищо не казва! :wink:
На гол тумбак пищови вади! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

гена, да не се предаде? :) :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

FrozenDREAM написа:не казвам :oops: :oops:
Не. Пак не казваш.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Очаквайте включване! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор