ТЕС и досадните вируси.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, а отчиташ ли фактора стрес? А информационното заразяване, по принципа на научаване на маймуните да мият картофи? А факта, че влияем на частиците, като ги наблюдаваме с определено намерение?!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Ей супер! Следвам твоя светъл пример Алиса и продължавам. между другото усещам как докато тесам едно нещо в глават ми нахлуват нови и нови теми за ТЕС-ане. Лошото е, че докато ги докарам докрай, забравям някои от тях. Нещо като да разлистваш книга и да става все по-интересно. И най-хубавото е, че не са ми "потънали гемиите", а някак си се чувствам свежа, въпреки задръстения нос. Йогата също много помага - нямам никакви болки в мускулите. :)
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Може би си се разболяла, за да намериш време за себе си?! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Много вероятно :)
А и при мен от известно време се разплете темата кой е отговорен за собственото ми щастие и благосъстояние. Все повече осъзнавам, че това да си здрав и щастлив е моя лична задача и тя не зависи от това какво правят или не правят околните. На пръв поглед звучи простичко, но за да бъде истински осъзнато, човек си извървява своя път. Радвам се, че и аз си вървя по моя и всичко, което се случва, дори банална настинка или вирус (реален или фикция) ме учат да се справям и да го посрещам все по-освободена от страхове
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

:D Алиса улучи в десятката с една от най-честите причини за малко разболяване /поне при мен/- да намериш време за себе си. Аз го установих някъде на около първия месец тесане и бях потресена от себе си. Както съм си шеф, направо ми идеше да се уволня. :oops: После се разбрах, простих си, че чак ми стана и забавно да наблюдавам около себе си как неотменно действа този феномен и при другите хора. И така сега, като се събудя сутрин с леко дразнещ нос и болка в гърлото, си тесам това, че предпочитам да си остана в къщи и да ходя на разходки, вместо да се метна пак в офиса и ми минава. После следва ходене в офиса. :(
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa стремя се да взимам всичко което съм получил като информация под внимание.
не виждам никъде противоречие в това което написах и в това, което ме питаш дали съм взел под внимание.

Противоречивото мнение бе относно съществуването на вирусите, а не дали ТЕС помага за излекуване на дадено заболяване (премахване на симптоми).

Така, че в случая мисля че търсите и намирате под вола теле.
Защо и как само вие си знаете. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване аз разбирам това
Ако вирусите не причиняват заболявания, как заразяват учените разни животни за да експериментират с тях?
в смисъл, че приемаш наличието на вируси,приемаш че те не причиняват заболявания, но се чудиш как учените заразяват при това положение, животни.
Бъркам ли?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бъркаш.
Аз приемам, че е възможно вируси да съществуват и ТЕ да причиняват заболявания. Това не изключва възможността същите тези хора да могат да се излекуват от същите тези вируси и дори да се имунизират срещу тях чрез ТЕС. Двете тези не си противоречат.

Също така не отричам възможността, хората да си навличат симптоми на заболявания ( евентуално причинявани от вируси) тъй като се страхуват от тези вируси или заболявания. Или пък ако смятат, че е естествено и нормално тези симптоми да и заболявания да се проявяват в определено време от годината и в определени случаи
(като след контакт с други хора с подобни симптоми).

Според мен много често се слага равенство между наличието на някакъв симптом ( неразположение от накакъв вид) и болест, която е обикновено придружавана от този симптом.

Наличието на симптоми не значи винаги болест.
Пример - хипохондрията.

Накратко - Ако съм настинал, кашлям.
Това означава ли, че всеки път когато кашлям съм настинал?

Освен това чел съм (няма как да знам дали е вярно), че често има случаи на хора, които показват наличието на всички симптоми на дадена болест без да са налични вирусите, които се смята, че я причиняват. както и че има хора, в телата на които тези вируси са налични, но симптоми на заболяване няма.

Какво означава това?

Повечето хора слагат веднага знак на неравенство.
Т.е. това означава, според тях, че вирусите не причиняват заболяване.

Според мен означава, че вирусите НЕ ВИНАГИ са единствените причинители на заболяването.

Да ппипомня откъде тръгна дискусията. От изказването на Диана, че вируси няма и съответно като ги няма те не могат да причиняват болести.

Накратко моята теза - Може и да има вируси. Може и те да причиняват разни симптоми и заболявания. Но тези симптоми и заболявания могат да се лекуват с ТЕС много по природосъобразно и без негативни странични ефекти отколкото с лекраств предназначени да изтребят вирусите.

Надявам се сега да става по-ясно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Бързам да се похваля - хрема няма!!!! Изчезна. Направо не мога да повярвам и някакво дяволско гласче в мен прошепва: не бързай да се радваш! Това ще е най-кратката хрема в моя живот, обикновено ме държи по 10 дни и носът ми става все по-задръстен. Сега от снощи до днес просто се изпари. Ураааа
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Отнеми думата на дяволчето с ТЕС, че много се съмнява!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иван
Накратко моята теза - Може и да има вируси. Може и те да причиняват разни симптоми и заболявания. Но тези симптоми и заболявания могат да се лекуват с ТЕС много по природосъобразно и без негативни странични ефекти отколкото с лекраств предназначени да изтребят вирусите.
Да това го приемам и разбирам.
Но! стана лека каша, защото аз вадя конкретен твой въпрос, пояснявам как го разбирам, за да разбереш ти, защо съм ти отговорила по съответния начин. Не съм разглеждала и отговаряла на целия ти пост, а само на конкретния въпрос, защото другото е и моя версия на разбиране.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:Иване аз разбирам това
Ако вирусите не причиняват заболявания, как заразяват учените разни животни за да експериментират с тях?
в смисъл, че приемаш наличието на вируси,приемаш че те не причиняват заболявания, но се чудиш как учените заразяват при това положение, животни.
Бъркам ли?
Alisa, моят дълъг пост бе точно отговор на твоя конкретен въпрос.
В цитата по-горе единственат грешка бе, че аз приемам, че вирусите не причиняват заболявания.
Докато аз приемам, че е възможно и да причиняват. Това не значи, че причиняват, а че е възможно. Тази възможност я допускам тъй като съм чел, че учените някак заразяват животни с вируси.
Дали наистина учените го правят или лъжат и т.н. няма как да знам.
Просто спекулирам с някаква идея.

Основната насока на поста ми, както и на много други мои постове адресирани до различни участници във форума, е да поставя под въпрос дадени убеждения, които може и да не са верни, но са приети като неоспорима истина от собствениците им и то базирайки се само на четене на книги.

Това се отнася и за твои изказвания в темата за Human Design например.

Няма неоспорими истини (включително и това мое твърдение-убеждение). Има само убеждения. Убежденията подлежат на промяна. "Истините, законите, правилата" винаги ограничават. Те ни дават сигурност и затова ги търсим и искаме да са верни, непоклатими и непроменими, защото така имаме на какво да се опрем. Но ни и ограничават. Дали да си ги кътаме и отглеждаме, решаваме ние.
И да решим да си ги държим е също толкова добро или лошо решение, колкото и да решим да ги променим.
Стига това да е осъзнат избор.
Според мен. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иване,забелязах по повод това което насочваш вниманието на всички с този пост и ти благодаря,че го правиш,за мен е много поучително и важно,че дори и подписа си го променил-не е вече моя мисъл,а убеждение! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гена, я каква тънка наблюдателност проявяваш. Браво! :)

Убеждението е просто дълго повтаряна мисъл, която сме приели за вярна. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ами падам си по тънката част!Имам си набито око и чета всичко,попивам по малко,и важното е,че се уча.Взимам по някой друг урок и така лека полека напредвам,бавно и славно! :wink:
Умря циганката където ме хвалеше,а нали е криза,аз я замествам сега! :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор